Informacje prasowe

Cała Polska w zasięgu internetu Grupy TP

03 września 2009
Cała Polska w zasięgu internetu Grupy TP

Telekomunikacja Polska we współpracy z partnerem technologicznym SES Astra SA uruchomiła usługę satelitarnego dostępu do internetu. Dzięki temu, każdy mieszkaniec Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania, może korzystać z usług internetowych Grupy TP.

- Grupa TP jako jedyna oferuje dziś szybki internet w całej Polsce. Uruchomienie usługi satelitarnej to kolejny przykład naszych działań realnie likwidujących białe plamy w dostępie do internetu. W zależności od potrzeb klienta i możliwości, Grupa TP oferuje usługi szerokopasmowe w przewodowej technologii ADSL, drogą radiową w technologiach HSDPA i CDMA oraz via satelita - powiedział Maciej Witucki, prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

- Jesteśmy dumni z podpisania umowy na dystrybucję usługi ASTRA2Connect z tak silnym partnerem jak Telekomunikacja Polska. Wierzę, że wspólnie z Telekomunikacją Polską oferujemy idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla obszarów wiejskich, które nie mają dostępu do naziemnego, szerokopasmowego internetu - powiedział Norbert Willems, dyrektor zarządzający ASTRA Broadband Services, operatora usługi ASTRA2Connect. ASTRA Broadband Services należy do spółki SES ASTRA.

Innowacyjna technologia satelitarna ASTRA2Connect oferuje niezawodny, szerokopasmowy dostęp do internetu za stałą cenę. Specjalnie zaprojektowany zestaw satelitarny został tak przygotowany, by klient w łatwy sposób mógł go zainstalować i podłączyć do komputera.

TP oferuje internet satelitarny w ramach umowy na czas nieokreślony, w trzech prędkościach: 512 kb/s, 1 Mb/s i 2 Mb/s. W zależności od opcji miesięczna opłata to 159 zł, 199 zł lub 299 zł miesięcznie. Wysoki koszt usługi wynika z kosztów świadczenia usługi drogą satelitarną, która jest znacznie droższa od technologii stacjonarnych i mobilnych.

W ramach usługi klient kupuje od TP zestaw obejmujący antenę satelitarną, modem, konwerter oraz urządzenie wspomagające Point&Play. Koszt zestawu to 1599 zł, przy czym istnieje możliwość rozłożenia go na 10 miesięcznych rat.

Usługę można zamawiać pod numerem bezpłatnej infolinii 0-800 202 202.

 

Osoba kontaktowa w TP: 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 0 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Osoba kontaktowa w SES ASTRA

Markus Payer

Tel.: + 352 710 725 500

E-mail:markus.payer@ses-astra.com


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festiwal – na żywo tylko w Orange

03 września 2009
Orange Warsaw Festiwal – na żywo tylko w Orange

Orange Warsaw Festiwal to unikalna okazja do wspólnej zabawy i poznania nowoczesnych technologii dostępnych w Orange. Dzięki nim będzie można uczestniczyć w festiwalu nie tylko na warszawskim placu Defilad, ale również śledząc go w transmisjach w internecie, telewizji Orange Sport i telefonie komórkowym.

Już dziś na stronie www.halogranie.orange.pl można posłuchać utworów artystów, którzy wystąpią na festiwalu. Orange udostępnił bogatą kolekcję ekskluzywnych dzwonków i halotonów, w tym specjalnie napisany, premierowy utwór Groove Armady „Warsaw", które można ściągnąć na telefon. Dodatkowo na www.orangemusic.pl umieszczono materiały video: wywiady z gwiazdami, backstage koncertów, relacje z kulis powstawania teledysków i ubiegłoroczne koncerty festiwalowe, m.in. Wyclef'a Jeana czy Apollo 440.

Dzięki Grupie TP, podobnie jak w ubiegłym roku, bezpłatną transmisję koncertów na żywo z Placu Defilad będzie można zobaczyć w telewizji Orange Sport, telefonach sieci Orange na wap.orange.pl oraz w internecie na www.orangemusic.pl, a także w IPTV Telekomunikacji Polskiej na kanale 999.

By korzystać z serwisu wap, wystarczy wysłać bezpłatny SMS pod nr 8089 o treści  FESTIWAL, po czym aktywować link przesłany w SMS-ie zwrotnym. Oprócz dzwonków, tapet i aplikacji dostosowanych do modelu telefonu, w serwisie można znaleźć informacje o artystach, Strefie Orange i dodatkowych atrakcjach towarzyszących imprezie. Tych, którzy wolą szukać informacji w internecie, Orange zaprasza również na festiwalowy profil działający w serwisie społecznościowym Facebook.

Orange Navi

Z myślą o wygodzie uczestników Orange Warsaw Festival przygotowano specjalną, darmową aplikację Orange Navi, która ułatwi znajdowanie festiwalowych atrakcji i kontakt ze znajomymi. Tworząc w aplikacji własną grupę kontaktów, z łatwością można przekazywać informacje o własnych planach na festiwalowy wieczór, miejscu spotkania czy godzinach koncertów wybranych wykonawców. Oprócz tego aplikacja daje dostęp do mapki imprezy, jej programu czy informacji o występujących gwiazdach. Aplikacja ułatwi ściągnięcie utworów wykonawców goszczących na festiwalu. Dla użytkowników usługi przygotowano także niespodziankę - mini grę na telefon. Orange Navi jest przeznaczona dla klientów sieci Orange, by z niej skorzystać należy wysłać SMS o treści Festiwal pod numer 8089.

Strefa Orange

Orange Warsaw Festiwal jest imprezą dla wszystkich. W festiwalowej strefie Orange na uczestników czekają dodatkowe, nie tylko muzyczne atrakcje. Najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych i grach na konsoli Xbox albo zagrać w klasy, kapsle i gumę. Będzie też stoisko z koralikami i rzemykami, z których każdy będzie mógł własnoręcznie zrobić sobie pamiątkę.

Fani muzyki klubowej będą mogli spróbować „skreczowania" na gramofonie podczas warsztatów muzycznych, a wielbiciele muzyki N*E*R*D wziąć lekcję beatboxu z Bladym Krisem. Pod okiem profesjonalnych tancerzy będzie można ćwiczyć kroki breakdance. Tych, którzy zamiast muzyki wolą sztukę ulicy, zainteresują warsztaty graffiti 3D oraz nauka tworzenia vlepek i komiksów. Na wszystkich czeka Chill Zone, gdzie będzie można zregenerować siły przed kolejnymi koncertami.

Więcej informacji o festiwalowych atrakcjach na stronie www.orangemusic.pl


Informacje prasowe

Sukcesy Orange Surf Team

01 września 2009
Sukcesy Orange Surf Team

W pierwszym sezonie kitesurfingowym zawodnicy Orange Surf Team zdobyli Puchar Polski. Grupa młodych ludzi, mająca wspólną pasję, zainspirowana hasłem  Orange „Together we can do more" postanowiła połączyć swoje siły.  Oprócz Pucharu Polski z sukcesem startowali oni m.in. w Ford Kite Cup oraz Loosers CLTN Contest.

Po podsumowaniu wszystkich trzech edycji Pucharu Polski, jakie odbyły się w Chałupach, Rewie oraz Łebie wyłoniono zwycięzców całego cyklu, czyli Mistrzostw Polski. Podium zdominowali zawodnicy Orange Surf Team. W poszczególnych kategoriach wiekowych Puchar Polski otrzymali: Victor Borsuk - I miejsce senior i open; Asia Litwin - I miejsce junior i II miejsce kobiety; Tomasz Janiak - I miejsce masters.

Niewątpliwym sukcesem są także zagraniczne starty Asi Litwin. Ta najmłodsza zawodniczka Orange Surf Team,  okrzyknięta w Juracie „objawieniem sezonu", zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w Niemczech oraz zajęła II miejsce podczas zawodów w Fuerteventura. Sukcesy te sprawiły, że Asia Litwin uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu Świata w Kitesurfingu.

Dwa miesiące startów Orange Surf Team były bardzo pracowite. Począwszy od 23 maja, drużyna brała udział nie tylko w zawodach, ale również w pokazach dla publiczności na całym wybrzeżu bałtyckim. Każdy zainteresowany mógł zobaczyć popis umiejętności najlepszych kitesurferów w Polsce,  spróbować własnych sił w nowej dyscyplinie a także surfować w internecie w plażowym miasteczku Orange.

Ostatni weekend wakacji potwierdził doskonałą formę, którą przez całe lato wykazywali się zawodnicy. W zawodach Loosers CLTN Contest, które odbyły się na kempingu Ekolaguna w minioną sobotę - 28 sierpnia, Victor Borsuk zajął III miejsce w konkurencji „freestyle", został także wyróżniony za najlepszy trik. Natomiast w niedzielę - 29 sierpnia Tomek Janiak, podjął się niecodziennego zadania i zmierzył się w wyścigu przez Zatokę Gdańską z katamaranem Gemini 3 - jednym z najszybszych jachtów regatowych na świecie, dowodzonym przez Romana Paszke. Tomek Janiak przepłynął szczęśliwie z Gdańska do Jastarni, potwierdzając tym samym doskonałą formę, godną mistrzowskich tytułów, jakie w tym sezonie zdobyli zawodnicy Orange Surf Team.

Relacje ze wszystkich akcji i zawodów, w których wzięła udział drużyna Orange Surf Team, a także zdjęcia i profile zawodników znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej teamu www.orangesurfteam.pl. Drużyna jest też obecna w portalu społecznościowym Facebook oraz prowadzi swojego mikrobloga pod adresem orangesurfteam.blip.pl.

Scroll to Top