Informacje prasowe

Chopin, Campo i Krauze w Ogrodach Muzycznych

23 lipca 2010
Chopin, Campo i Krauze w Ogrodach Muzycznych

24 lipca 2010 o godzinie 19.30 podczas Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się pierwsze popremierowe wykonanie dwóch kompozycji napisanych ku czci Fryderyka Chopina z okazji trwającego Roku Chopinowskiego. Utwory autorstwa Polaka Zygmunta Krauze i Francuza Regis Campo, zostały zamówione przez polską Fundację Orange, francuską Fondation Orange we współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu.

Powstanie kompozycji Zygmunta Krauze i Regis Campo jest wydarzeniem niezwykłym. Rzadko zdarza się by zamówienie na współczesny utwór muzyki poważnej składały fundacje korporacyjne. Dodatkowo ich partnerstwo jest też unikalnym przykładem, współpracy polsko - francuskiej, której celem jest złożenie hołdu wielkiemu kompozytorowi.

Obaj artyści wykorzystali w swych utworach fragmenty listów pisanych przez Chopina do rodziny i przyjaciół podczas emigracji we Francji. Projekt stanowi jednocześnie ilustrację udanego połączenie dwóch kultur i jest interesującą próbą związania słowa z muzyką przez współczesnych kompozytorów z różnych pokoleń reprezentujących odmienną wrażliwość muzyczną.

Partnerzy Projektu: polska Fundacja Orange, francuska Fondation Orange i Instytut Polski w Paryżu zaprosili do wykonania utworu Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak. W utworze Régis Campo „7 Humoresek" Cameracie towarzyszy kwartet smyczkowy Altra Volta z Krzysztofem Korzeniem, kontrabas (gościnnie) oraz Michał Sieczkowski -  aktor. Wykonanie kompozycji Zygmunta Krauze „Podróż Chopina" przy udziale zespołu Warsztat Muzyczny grającego na polskich instrumentach ludowych.

Obydwa utwory zostaną ponownie wykonane w Paryżu, 15 września 2010 podczas słynnej „La nuit de la voix" (Noc Głosu) w Opera Comique, organizowanej corocznie przez francuską Fondation Orange

 

******

Régis CAMPO „ 7 Humoresques" na chór mieszany i kwintet smyczkowy (2010). Utwór skomponowany na podstawie fragmentów listów Chopina, napisanych w języku francuskim podczas emigracji we Francji. 7 krótkich Humoresek nadaje koloryt pełen lekkości i prostoty życiu codziennemu kompozytora. Wszystkie utwory umiejętnie odmalowują ulotność i bezpośredni charakter listów.

Zygmunt KRAUZE „Podróż Chopina" („Voyage de Chopin") na chór mieszany i instrumenty ludowe (2010). Utwór skomponowany na podstawie fragmentów listów Chopina, napisanych w języku polskim podczas emigracji we Francji Zastosowanie rzadko spotykanych instrumentów ludowych ma przywołać dźwięk i atmosferę, którą zapewne doświadczył Chopin w swojej młodości. W utworze wykorzystane będą motywy ludowe zarówno w partii chóru jak i w partii instrumentalnej. Jedną z idei kompozycji jest ukazanie pejzażu polskiego, w którym wyrósł Chopin i który na obczyźnie pozostał na zawsze w jego pamięci. Czterech solistów będzie grało na autentycznych instrumentach ludowych z różnych regionów Polski. Soliści w trakcie wykonywania utworu będą zmieniać instrumenty, będą przemieszczać się po estradzie jednocześnie grając.


Informacje prasowe

Roaming Orange w samolotach

21 lipca 2010
Roaming Orange w samolotach

Od dziś Klienci Orange mogą korzystać z roamingu w samolotach. W trakcie lotu mogą odbierać i wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać SMS-y i MMS-y lub łączyć się z internetem. Na pokładzie samolotu mają takie same możliwości jak na ziemi.

Roaming w samolotach jest dostępny w wybranych liniach lotniczych. Klient powinien sprawdzić u swojego przewoźnika, czy w czasie lotu będzie mógł korzystać z roamingu.

Usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla Klientów Orange korzystających z ofert abonamentowych, którzy mają włączony roaming i rozmowy międzynarodowe.

ceny

z VAT

połączenia głosowe SMS MMS transmisja danych
wychodzące przychodzące wysyłanie odbieranie wysyłanie odbieranie wysyłanie

i odbieranie danych

stawki 10,98 zł 7,32 zł 2,44 zł bezpłatnie 6,10 zł 6,10 zł
taryfikacja co 1 minutę za wiadomość co 100 kB

W trakcie lotu pilot uruchamia system OnAir, który wykorzystuje łącza satelitarne i łączy się z naziemnym systemem, działającym w częstotliwości GSM1800. Klient jest informowany o możliwości korzystania z telefonu komórkowego poprzez komunikat odtwarzany na pokładzie samolotu, informacja ta jest wyświetlana także na  panelu informacyjnym umieszczonym nad głowami pasażerów.


Informacje prasowe

Słoneczna promocja telefonów stacjonarnych

21 lipca 2010
Słoneczna promocja telefonów stacjonarnych

Telekomunikacja Polska wprowadziła promocyjne ceny na wybrane modele nowoczesnych i prostych w obsłudze telefonów stacjonarnych. Teraz można je kupić od 20 zł do 160 zł taniej.

Najwięcej, bo 160 zł można zaoszczędzić decydując się na nowoczesny, bezprzewodowy telefon Siemens Gigaset E490. O blisko 70 zł obniżona została cena aparatu Swissvoice Avena 147. Kosztuje on obecnie 101 zł.

Z kolei proste w obsłudze modele z czytelnymi wyświetlaczami - Mescomp Blanka GT-125 ID oraz Topcom Butler E400 są już dostępne za niecałe 60 zł, tańsze o 20 - 40zł. Natomiast, bezprzewodowe aparaty Swissvoice Avena 129, Mescomp MT-903 Naomi zapłacimy 85-87 zł a nie 129 zł i 109 zł.

Promocja trwa do 15 października 2010 roku. Można z niej skorzystać w salonach TP, e-sklepie i na www.tp.pl. Szczegóły promocji znajdują się na stronie: www.tp.pl.

Scroll to Top