Informacje prasowe

Czwarte urodziny Orange Flex

10 maja 2023

Czwarte urodziny Orange Flex

Orange Flex, czyli innowacyjna oferta komórkowa w formie subskrypcji w aplikacji mobilnej, kończy dziś 4 lata. Z usługi korzysta blisko 300 tys. aktywnych użytkowników. Duża część z nich wybrała karty e-SIM.

Od ostatnich urodzin ofercie przybyło ok. 100 tysięcy klientów. Wśród nich znaleźli się także właściciele małych firm, którzy szukają alternatywy dla wielomiesięcznych abonamentów. Orange Flex cieszy się dużą popularnością głównie wśród osób do 35. roku życia, które stanowią ponad 40% aktywnych użytkowników. Blisko 50% klientów korzysta z aplikacji Orange Flex na iPhone’ach, a prawie 33% wybrało e-SIM, czyli wirtualną kartę, którą instaluje się cyfrowo na smartfonie, bez konieczności wkładania fizycznej karty do urządzenia. Popularność tego rozwiązania wzrosła w ostatnich 12 miesiącach o prawie 10%.

4 lata Flex

W ostatnim roku Orange Flex odświeżył ofertę Planów komórkowych, a w opcjach 45 GB, 80 GB oraz 150 GB udostępnił nową usługę UNLMTD, czyli dodatkowych pakietów nielimitowanego internetu. Rekordzista posiadający UNLMTD w ciągu miesiąca zużył… 3173 GB.

Ostatni rok Orange Flex to także kolejne edycje sadzenia lasów za EKO GB. Przekazywanie niewykorzystanych gigabajtów było jedną z najbardziej lubianych funkcjonalności w aplikacji. Do tej pory użytkownicy przekazali 1 445 889 EKO GB, co przełożyło się na 4,8 ha nowych, bioróżnorodnych lasów posadzonych na terenie Polski. 35 000 m2 drzewek już zapuszcza korzenie w różnych regionach kraju, a pozostałe sadzonki wkrótce do nich dołączą.

Popularnymi funkcjonalnościami są także przesyłanie GB znajomym (rekordowy wynik to 2994 GB) i akcja Polecaj i zarabiaj, w ramach której za każde polecenie Orange Flex użytkownik dostaje 70 zł, a osoba, która dołącza, 30 zł. Mistrz poleceń skutecznie zaprosił 1223 osoby. Sporym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe karty SIM. Z możliwości otrzymania kolejnej karty z tym samym numerem za 0 zł skorzystało już ponad 60 tys. użytkowników.

Mediateka

Udostępnij: Czwarte urodziny Orange Flex

Informacje prasowe

Policzmy razem ślad węglowy. Bezpłatne narzędzie do obliczenia emisji CO2 firmy

9 maja 2023

Policzmy razem ślad węglowy. Bezpłatne narzędzie do obliczenia emisji CO2 firmy

Małe i średnie firmy mogą już korzystać z bezpłatnego kalkulatora śladu węglowego, przygotowanego przez Fundację Climate Strategies Poland przy wsparciu Orange Polska. Dla użytkowników, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat emisji własnych oraz tego, jak je ograniczać i skompensować, została przygotowana baza wiedzy.

Świadomość tego, że znajdujemy się w kryzysie klimatycznym rośnie na całym świecie. Coraz więcej osób deklaruje, że jest to poważny problem i podejmuje działania mające na celu walkę ze zmianami klimatycznymi. Kalkulator śladu węglowego to wsparcie dla małych i średnich firm, które chcą rozpocząć zmianę.

Najważniejsze są dla Orange Polska redukcje emisji gazów cieplarnianych i mamy tu konkretne wyniki, o których regularnie informujemy. Ale postrzegamy naszą odpowiedzialność klimatyczną szerzej. Dla małych i średnich firm sporym wyzwaniem może być zrozumienie i oszacowanie swoich emisji, a tego coraz częściej będą oczekiwać od nich duzi partnerzy. W ramach naszego zaangażowania w szerszą „zieloną zmianę” polskiej gospodarki, wsparliśmy to świetne, bezpłatne narzędzie Fundacji Climate Strategies Poland – powiedziała Bożena Leśniewska wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego.

Na podstawie wprowadzonych danych kalkulator automatycznie oblicza zakres 1 i 2 (czyli emisje własne – powodowane przez działania samej firmy), generuje bezpłatny raport emisyjności przedsiębiorstwa oraz przedstawia rekomendacje. Policzenie śladu węglowego to pierwszy krok na drodze do transformacji i ograniczania emisji firmy, kolejny to zaplanowanie sposobów redukcji. Jak to zrobić można dowiedzieć się dzięki praktycznym informacjom dostępnym w towarzyszącej rozwiązaniu bazie wiedzy.

Orange Polska sam już od lat liczy i publikuje informacje o swoim śladzie węglowym i z roku na rok zdecydowanie go ogranicza. Firma dostrzega jednak, że szczególnie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w postaci wiedzy i kompleksowego, a jednocześnie prostego w użyciu narzędzia, aby poradzić sobie z problemem emisyjności swojej działalności. Kalkulator będzie realną pomocą między innymi dla dostawców Orange Polska, bo firma coraz bardziej włącza ich w działania na rzecz redukcji emisji.

Kalkulator dostępny jest pod adresem: Oblicz ślad węglowy – Climate Strategies Poland

Ślad węglowy – korzyści liczenia

Redukcja śladu węglowego to przede wszystkim realne zmniejszenie negatywnego wpływu przedsiębiorstwa na klimat. Ale to także szansa na redukcję kosztów. Analiza źródeł emisji może pozwolić sprawdzić, czy w firmie nie dochodzi do marnotrawienia energii lub innych zasobów. Optymalizacja ich zużycia przynosi zarówno oszczędności finansowa, jak i poprawę wydajności. Można redukować choćby takie koszty jak energia elektryczna i cieplna (zużywana w budynkach czy procesach produkcji) czy paliwo.

Niezależnie od rosnących wymogów regulacyjnych, coraz częściej znajomość swojego śladu węglowego i konkretny plan jego redukcji stanowią o przewadze konkurencyjnej. Już dziś jest to wymóg w wielu dużych postępowaniach przetargowych, zwłaszcza międzynarodowych. Rośnie również liczba klientów indywidualnych i biznesowych, dla których ochrona klimatu i środowiska są ważnym elementem wyboru produktów czy usług oraz dla których przekładają się one na satysfakcję i lojalność. Temat ten może też być katalizatorem innowacji czy cyfrowej transformacji. Zaangażowanie w wymierne, realne działania na rzecz klimatu jest więc również istotnym elementem budowy długoterminowej przewagi konkurencyjnej i pozycji na rynku.

Więcej informacji o strategii klimatycznej Orange Polska #OrangeGoesGreen, konkretnych działaniach i aktualnych efektach można znaleźć m.in. na stronie https://razemdlaplanety.pl

Udostępnij: Policzmy razem ślad węglowy. Bezpłatne narzędzie do obliczenia emisji CO2 firmy

Informacje prasowe

Nowi artyści dołączają do Orange Warsaw Festival 2023

27 kwietnia 2023

Nowi artyści dołączają do Orange Warsaw Festival 2023

Zara Larsson, jedna z największych gwiazd europejskiego i światowego popu na jej pierwszym koncercie w Polsce, jedna z najważniejszych polskich artystek – Daria Zawiałow z przedpremierowym wykonaniem utworów z nadchodzącej płyty, niezwykle uzdolniony, wrażliwy i charyzmatyczny artysta Jann, jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia Otsochodzi oraz Alina Pash, ukraińska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka – dołączają do line-upu Orange Warsaw Festival 2023.

ZARA LARSSON

Zara Larsson, jedna z największych gwiazd europejskiego i światowego popu, która po raz pierwszy wystąpi Polsce. Jej największy hit „Lush Life”, odtworzono ponad miliard razy w serwisie Spotify, a w styczniu pojawił się jej nowy utwór „Can’t Tame Her” zapowiadający nowy album.  Po debiucie w 2008 roku jako dziesięcioletnia zwyciężczyni szwedzkiego talent show „Talang” kariera Zary nabrała takiego rozpędu, że ciężko podsumować jej osiągnięcia. Międzynarodowe hity, takie jak „Uncover” (debiutancki singiel z 2013 roku, który był numerem 1 w pięciu krajach europejskich), „Lush Life”, „Never Forget You”, „Ain’t My Fault” i „Ruin My Life” przemawiają własnym językiem artystki. Zara wykorzystuje „supermoce” do kierowania muzyki pop w stronę równouprawnienia, nagrywając przebojowe utwory i pobijając kolejne rekordy. Jest nam niezmiernie miło ogłosić Zarę Larsson na Orange Warsaw Festival! Artystka wystąpi 2 czerwca 2023.

DARIA ZAWIAŁOW

Po kilkumiesięcznej przerwie artystycznej, Daria Zawiałow, jedna z najważniejszych kobiecych postaci we współczesnej polskiej scenie muzycznej, wraca z ekscytującymi wieściami. Już 12 maja ukaże się jej długo zapowiadany singiel zwiastujący czwarty solowy album artystki. Premiera nowego albumu zapowiedziana jest na jesień tego roku. Nad krążkiem Daria pracuje z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. A już 3 czerwca Daria zagra koncert na Orange Warsaw Festival, podczas którego będziecie mogli usłyszeć przedpremierowo kilka utworów z nowej płyty!

JANN

Niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny dwudziestoczterolatek. Śpiewał w Operze Narodowej, uczęszczał do szkoły artystycznej Flynn Performing Arts w Newry oraz studiował wokal na prestiżowej londyńskiej uczelni BIMM. Dysponuje niezwykle rzadkim głosem – kontratenorem. Debiutował w FONOBO Pitcher singlem „Do you wanna come over?”, którym zachwycił ponad milion słuchaczy. 25 marca 2022 ukazał się jego debiutancki album „POWER”, na którym wszystkie utwory są autorskimi kompozycjami Janna. Artysta odpowiada za warstwę tekstową i muzyczną, a przy produkcji numerów współpracował z duetem SARAPATA oraz Jeremiaszem Hendzlem. Artysta podbił serca milionów słuchaczy najnowszym singlem “Gladiator”. Jann wystąpi na Orange Warsaw Festival 3 czerwca, Warsaw Stage.

OTSOCHODZI

Jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia i jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w polskim hip-hopie. Otsochodzi to raper, który dał się poznać, dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi do tworzenia nieszablonowych utworów. Artysta może pochwalić się pięcioma solowymi albumami oraz współpracą z wieloma artystami, a jego koncerty są gratką dla fanów. Twórczość Młodego Jana to bystre spostrzeżenie na temat otaczającego nas świata i funkcjonowania młodego pokolenia. Niepowtarzalność brzmień i chwytliwe teksty, to coś, za co pokochały go miliony fanów – liczby w popularnym serwisach społecznościowych zwiększają się z miesiąca na miesiąc, a bilety na jego koncerty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę energii!  Otsochodzi wystąpi drugiego dnia Orange Warsaw Festival.

ALINA PASH

Alina Pash to ukraińska piosenkarka, autorka tekstów i raperka. Wydany w 2018 roku przebój „Bitanga” przedstawił jej talent szerszemu spektrum odbiorców. Po jej sukcesie ukazały się dwa solowe albumy: „Pintea: Gory/Misto” (2018) i „Rozmova” (2021) oraz dwie EP-ki „Amerikraine Dream” (2019) i „Norov” (2021). Jej muzyka zderza elementy R’n’B i Hip-Hop, przeplatając je z aspektami karpackich grup etnicznych. Ostatnie przedsięwzięcia Aliny doprowadziły ją do świata filmu, gdzie zagrała w filmach „Bursztynowe gliny” i „Święto chryzantemy”. W 2022 roku artystka została zwyciężczynią Narodowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę aktywnie wspiera swoją ojczyznę udzielając się i uczestnicząc w koncertach charytatywnych. Alina Pash na Orange Warsaw Festival – 2.06.2023, Warsaw Stage.

 

Mediateka

Udostępnij: Nowi artyści dołączają do Orange Warsaw Festival 2023

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej