Informacje prasowe

Dobre wyniki Orange Polska za 3 kwartał 2022

24 października 2022

Dobre wyniki Orange Polska za 3 kwartał 2022

Pomimo wymagającej sytuacji makroekonomicznej, zwłaszcza rosnących cen energii, Orange Polska zdołał wypracować w 3 kwartale tego roku dobre wyniki finansowe i komercyjne.

Przychody firmy wzrosły o ponad 8%, a rentowność operacyjna EBITDAaL o niemal 4% rok do roku. W stabilnym tempie przybywa klientów kluczowych usług: Orange Światłowodu, pakietów Orange Love oraz usług mobilnych. Popyt na cyfrowe usługi przełożył się na ponad 20-procentowy wzrost przychodów z usług ICT dla biznesu.

– Pomimo coraz trudniejszego otoczenia gospodarczego, jakość i dostępność naszych usług pozwala nam realizować cele komercyjne. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całego zespołu działamy też bardziej efektywnie. Kryzys energetyczny i szybujące ceny energii pokazują dobitnie, że strategia #OrangeGoesGreen ma głęboki sens nie tylko społeczny, ale też biznesowy. W dłuższej perspektywie podnosi ona naszą efektywność – dzięki odnawialnym źródłom energii zasilającej nasze działania, a także dążeniu do zamykania obiegu  powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska. – Zwłaszcza dziś, w czasie kryzysu, nie możemy zapominać o wspieraniu społeczności, w których działamy. Nie możemy pozwolić na wykluczenie. Dlatego w ubiegłym tygodniu otworzyliśmy w Polsce Orange Digital Center, aby wspierać upowszechnianie nowych kompetencji, tak potrzebnych na rynku pracy – dodaje.

Orange Światłowód, Orange Love i usługi mobilne – liczba klientów i wartość rosną w dobrym tempie

Superszybki Orange Światłowód jest już dostępny dla niemal połowy Polaków – 6,8 mln gospodarstw domowych w całym kraju. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zasięg usługi poszerzył się o ponad 280 tysięcy domów i mieszkań, głównie za sprawą współpracy z operatorami hurtowymi. W tym czasie przybyło także 55 tysięcy klientów Orange Światłowodu. Łącznie z tej usługi korzysta już 1,12 mln użytkowników. To o 27% więcej niż przed rokiem.

Stabilnie rośnie liczba klientów pakietów konwergentnych dla domu. W 3 kwartale przybyło 16 tysięcy użytkowników Orange Love, a łączna ich liczba zwiększyła się do 1,6 mln (o 4% rok do roku).

W podobnym tempie (4% rok do roku) rośnie liczba klientów abonamentowych mobilnych usług głosowych. W minionym kwartale przybyło ich 57 tysięcy.

Zainteresowanie szybszymi opcjami światłowodu, bogatszymi pakietami usług, oferującymi więcej za więcej, przekłada się także na wzrost przychodu na jednego klienta (ARPO) z poszczególnych, kluczowych usług telekomunikacyjnych.

Kluczowe wyniki finansowe – na dobrej drodze do realizacji całorocznych celów

Bezprecedensowy, niemal dwukrotny wzrost kosztów energii w porównaniu z 3 kwartałem ub. roku firma zdołała zrównoważyć z nadwyżką wzrostem przychodów z kluczowych usług, a także oszczędnościami. Dzięki temu rentowność operacyjna EBITDAaL wzrosła o niemal 4% rok do roku (podobny wzrost firma osiągnęła także łącznie za pierwsze 9 miesięcy).

Na przychody za minione 3 miesiące pozytywnie wpłynęły m.in. rosnące przychody z kluczowych usług telekomunikacyjnych (+5% rok do roku), kolejny bardzo dobry kwartał w usługach ICT dla biznesu (wzrost przychodów o 23% rok do roku). Dzięki skutecznym akcjom komercyjnym, o 17% w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku wzrosły przychody ze sprzedaży urządzeń.

Wyniki Orange Polska za 3 kwartał i pierwsze 9 miesięcy roku to dobra baza dla osiągnięcia całorocznych celów finansowych. Wyzwaniem jest jednak stale rosnąca i nieprzewidywalna inflacja. Będzie ona powodować wzrost kosztów, dlatego firma będzie pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą w przyszłości ten niekorzystny wpływ ograniczyć.

Pełny raport z wynikami Orange Polska za 3 kwartał 2022 znajduje się na www.orange-ir.pl

Udostępnij: Dobre wyniki Orange Polska za 3 kwartał 2022

Informacje prasowe

Orange wzbogaca ofertę na abonament dla klientów indywidualnych – nowe bezpieczne plany 5G

24 października 2022

Orange wzbogaca ofertę na abonament dla klientów indywidualnych – nowe bezpieczne plany 5G

Od dzisiaj w Orange dostępna jest nowa, uproszczona oferta usług mobilnych, w której zgodnie z zasadą „więcej za więcej”, klienci otrzymają jeszcze większe paczki GB w ramach abonamentu, dostęp do najnowszej technologii 5G w każdym planie oraz bezpłatną CyberOchronę, zwiększającą bezpieczeństwo w sieci.

 

W nowej odsłonie oferty będą dostępne trzy atrakcyjne plany – Plan S, Plan M i Plan L. Niezawodny internet w smartfonie to podstawa, dlatego Orange zadbał o to, aby klienci kupujący abonament komórkowy, dostali jeszcze więcej GB. W każdym z planów operator zwiększy pakiet danych – od 30 GB w Planie S do nawet 300 GB w Planie L. Klient Orange, który przedłuża umowę w Planie S – za 55 zł otrzyma 30 GB, a dopłacając jedynie 5 zł miesięcznie, otrzyma aż 110 GB miesięcznie w Planie M oraz telefon tańszy nawet o 150 zł w porównaniu do ceny telefonu w ofercie bez abonamentu. Szczegóły oferty na stronie.

Co jeszcze warto wiedzieć? W nowej ofercie nadal rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich w kraju i w roamingu w Unii Europejskiej pozostają bez limitu. Dostępne będą także promocje, które pozwolą na obniżenie comiesięcznych rachunków za usługi, m.in.: rabat w wysokości 20 zł mies. za łączenie usług w Orange, 3 GB na konto, także za łączenie usług, rabat na usługi mobilne dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Po zakończeniu umowy lojalnościowej (po 24 mies.) ceny abonamentów zwiększą się o 10 zł miesięcznie.

5G w każdym planie abonamentowym

Orange stale rozwija ofertę piątej generacji sieci komórkowej, a od dziś udostępnia 5G w każdym planie mobilnym. Operator wzmacnia swoją sieć – w każdym tygodniu przybywa nawet po kilkadziesiąt nowych stacji umożliwiających dostęp do tej technologii, dzięki czemu z rozwiązania może korzystać ok. 9 mln osób. Orange oferuje szeroką ofertę smartfonów z różnych półek cenowych współpracujących z 5G. W rękach klientów Orange jest już ok. 1,5 mln takich urządzeń.

Najnowsza technologia podnosi komfort korzystania z sieci. Daje gwarancję dostępu do połączenia internetowego wysokiej jakości. Szybki internet pozwala na błyskawiczne pobieranie i udostępnianie treści. Dzięki najnowszym technologiom można przesyłać dane dużo szybciej, a także słuchać muzyki i prowadzić wideorozmowy bez zacięć i utraty jakości. Operator oferuje dostęp do sieci, która w centrach miast będzie działała nawet w godzinach szczytu na stałym, wysokim poziomie. Szczegóły i zasięg 5G można sprawdzić na stronie.

Skuteczna CyberOchrona

Orange oferuje w nowych planach także ochronę przed zagrożeniami w sieci. W ramach abonamentu, klienci otrzymują za 0 zł CyberOchronę dla jednego numeru. Orange blokuje powszechne zagrożenia, takie jak np. fałszywe strony wyłudzające dane czy połączenia z serwerami, kontrolującymi botnety. Dodatkowo, usługi te pozwalają samodzielnie konfigurować blokady wybranych kategorii stron, czy konkretnych adresów. Użytkownik otrzymuje też powiadomienia o zagrożeniach. Więcej na stronie.

Mediateka

Udostępnij: Orange wzbogaca ofertę na abonament dla klientów indywidualnych – nowe bezpieczne plany 5G

Informacje prasowe

Orange Digital Center pomoże w rozwoju kompetencji przyszłości

19 października 2022

Orange Digital Center pomoże w rozwoju kompetencji przyszłości

Rusza ​Orange Digital Center (ODC) – inicjatywa, której celem jest wsparcie ludzi w rozwoju kompetencji przyszłości, niezbędnych dziś w życiu społecznym i zawodowym. ODC łączy projekty edukacji pozaformalnej Fundacji Orange. Chętni mogą zgłaszać się m.in. do Szkoły Kodowania na bezpłatne, profesjonalne kursy programowania połączone z doradztwem zawodowym i nastawione na wzmacnianie także umiejętności społecznych.

Misją Orange Digital Center (ODC) jest zwiększanie szans w życiu zawodowym i społecznym. Szczególnie grup, które z różnych powodów mogą mieć aktualnie utrudniony dostęp do nowoczesnej edukacji lub są zagrożone wykluczeniem.

Łączyć będzie programy edukacji pozaformalnej realizowane przez Fundację Orange: FabLaby powered by Orange, Pracownie Orange oraz nowo powstałą Szkołę Kodowania. To bezpłatne profesjonalne kursy programowania dla młodych dorosłych, otwarte warsztaty nowoczesnego rzemiosła oraz multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach, w których mieszkańcy w każdym wieku mogą rozwijać nowe kompetencje. Główna siedziba ODC mieści się w Warszawie w Centrum Kreatywności Targowa, gdzie znajdują się nowoczesne przestrzenie do szkoleń i warsztatów. Orange Digital Center to społeczna inicjatywa Grupy Orange. Działa już w kilkunastu krajach na całym świecie.

Kompetencje naszych czasów

43% Polaków w wieku 16-74 lata ma niski poziom podstawowych umiejętności cyfrowych.[1]. Tymczasem stają się one niezbędne w życiu prywatnym i zawodowym, a specjalizacje, w których są potrzebne, w 2021 roku pojawiły się już w 34% ogłoszeń o pracę. Dodatkowo, dla pełni szans w życiu społecznym i zawodowym, same kompetencje cyfrowe mogą nie wystarczyć.

Kompetencje przyszłości są dziś niezbędne do życia, czy to w kontekście edukacji, pracy czy po prostu codziennego funkcjonowania. W Fundacji Orange rozumiemy je szerzej niż tylko jako umiejętności czysto techniczne związane ze sprawną obsługą aplikacji czy różnych narzędzi. Ważne są także kompetencje społeczne: m.in. empatia, współpraca Połączenie tych umiejętności pozwoli lepiej odnaleźć się we współczesnym świecie – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Szkoła Kodowania – zgłoś się.

Szkoła Kodowania to bezpłatny, profesjonalny kurs dla osób w wieku 18-35 lat, które poszukują nowej ścieżki zawodowej, chcą nauczyć się programowania od postaw, a przy tym skorzystać z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami rynku IT, webinarów technologicznych, networkingu i spotkań inspiracyjnych. Co ważne, Fundacja Orange zapewnia uczestnikom i uczestniczkom indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony i źródła motywacji czy poczucia satysfakcji.

Projekt daje możliwość nabycia praktycznych umiejętności w ramach dwóch technologii – Java i Phyton. Warsztaty prowadzone są stacjonarnie w Warszawie i online. Nabór zgłoszeń do projektu trwa do 15 listopada 2022.  Partnerami są Pomorska Fundacja Inicjatyw Społecznych  I Centrum Kreatywności Targowa. Więcej informacji i regulamin przyjmowania zgłoszeń można znaleźć tutaj:  http://www.szkolakodowania.com/

MakerWoman i YouthLab – nowoczesne rzemiosło

Wraz z otwarciem Orange Digital Center w Polsce ruszył także nabór zgłoszeń do nowej edycji projektów: YouthLab i MakerWoman realizowanych w kreatywnej przestrzeni FabLab powered by Orange w Warszawie. Pracownie te wyposażone są w nowoczesne technologie, takie jak drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronikę czy maszyny do szycia, aby umożliwić ludziom nabywanie nowych kompetencji w nurcie D-I-Y.

YouthLab skierowany jest do młodych dorosłych (do 25. roku życia), chcących spróbować swoich sił w branży kreatywno-cyfrowej. A MakerWoman do kobiet, także obywatelek Ukrainy przebywających w Polsce, które chcą poszerzyć swoje kompetencje wymagane przez nowoczesny rynek pracy.  O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia poprowadzą edukatorzy i edukatorki Stowarzyszenia Robisz.to. Więcej informacji: https://fablabwarszawa.pl/projekty

Orange Digital Center w małych miejscowościach

Dzięki Orange Digital Center rozwinie się także program Pracowni Orange w małych miastach i wsiach. To multimedialne świetlice wyposażone w darmowy internet oraz nowoczesny sprzęt, w których mieszkańcy mogą korzystać z przestrzeni do spotkań, z kursów, warsztatów czy ciekawych wydarzeń. Przy wsparciu Fundacji działają już od 2012 roku. Specjalnie dla mieszkańców powiatów, w których znajdują się Pracownie, Fundacja Orange przygotowała kursy Szkoły Kodowania w wersji online.  Szczegóły na temat rekrutacji można znaleźć tutaj:  http://www.szkolakodowania.com/

W 2023 roku Fundacja Orange planuje założyć nowe Pracownie Orange w kolejnych miejscowościach w Polsce.

[1] How many citizens had basic digital skills in 2021? – Products Eurostat News – Eurostat (europa.eu)

 

 

 

Mediateka

Udostępnij: Orange Digital Center pomoże w rozwoju kompetencji przyszłości

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej