Informacje prasowe

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

7 maja 2015

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

To już ostatnia szansa, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Termin uzupełniania oraz wysyłania zgłoszeń do programu został przedłużony do 22 maja. W drugim naborze kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do internetu. Wnioski uczestnictwa można składać przez stronę www.klubysportoweorange.pl. 

Kluby Sportowe Orange są odpowiedzią na potrzebę rozwoju dzieci i młodzieży poprzez m.in. uprawianie sportu. Dzięki tej inicjatywie od września 2014 roku ponad 3000 młodych zawodników trenujących w 50 klubach w całej Polsce, otrzymało wsparcie w postaci strojów sportowych, sprzętu treningowego i ogólnorozwojowego oraz modernizacji infrastruktury. Ma również możliwość korzystania z materiałów eksperckich, treningowych i edukacyjnych, przygotowanych na specjalnej platformie internetowej www.klubysportoweorange.pl.

„Efekty, które obserwujemy po pierwszej rekrutacji do Klubów Sportowych Orange pokazują, że to realna szansa na sportowy rozwój mniejszych miejscowości. Przedłużenie terminu zgłoszeń to ukłon w stronę wszystkich, którzy są aktywni, lubią sport i pragną zmienić lokalną społeczność”  – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

W ramach dwuletniego programu docelowo w całej Polsce, wsparcie w formie niezbędnego sprzętu sportowego, treningowego oraz modernizacji infrastruktury otrzyma 100 klubów. Akcja skierowana jest głównie do małych i średnich miejscowości. Kluby Sportowe Orange wspierać będą takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna, koszykówka oraz lekkoatletyka. Dodatkowo każdy z klubów otrzyma wsparcie technologiczne w formie tabletu oraz internetu. Wszyscy zainteresowani będą mogli również korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych, które udostępniamy na internetowej platformie.

Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 

Udostępnij: Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

Informacje prasowe

Bezpiecznie Tu i Tam – nowy program edukacyjny Orange

6 maja 2015

Bezpiecznie Tu i Tam – nowy program edukacyjny Orange

Specjalny serwis internetowy, konkurs grantowy oraz działania edukacyjne to odpowiedź Orange na wyzwania związane z zagrożeniami w sieci. Kompleksowy program Bezpiecznie Tu i Tam powstał, aby internet był bezpieczniejszym miejscem, szczególnie dla dzieci. 

„Zapewnienie dostępu do internetu to nie wszystko. Aby przełożyło się to na rozwój społeczny użytkownicy muszą wiedzieć, jak korzystać z sieci w twórczy sposób i jak radzić sobie z towarzyszącymi nowym technologiom zagrożeniami. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci. Dlatego Orange edukuje użytkowników sieci, aby bezpiecznie i świadomie korzystali z nowych mediów. Nasi wolontariusze przeszkolili już 34 tys. uczniów, prawie 10 razy tyle skorzystało ze specjalnych kursów elearningowych. Tym samym mamy realny wpływ na kształtowanie ich internetowych umiejętności” – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska.

Z badań przeprowadzonych przez TNS dla Orange Polska i Fundacji Dzieci Niczyje wynika, że choć ponad 90% rodziców uważa, że są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w internecie, to w praktyce wielu z nich nie radzi sobie z tym wyzwaniem. Najpopularniejszą metodą nadzoru rodzicielskiego jest sprawdzanie historii odwiedzanych stron na komputerze w domu (69% badanych), co oznacza, że o ewentualnych zagrożeniach dowiadują się już po fakcie.

Połowa dzieci obawia się wirusów i hakerów, na drugim miejscu tego, że internet przestanie działać, niepokoi też zachowanie innych internautów – podszywanie się (38%), publikowanie ośmieszających zdjęć (32%) lub internetowy hejt (31%). Tymczasem rodzice chcą chronić dzieci głownie przed kontaktem z niebezpiecznymi treściami (65%), nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi (46%) czy publikowaniem prywatnych danych (39%). Wprawdzie dwie trzecie młodych internautów twierdzi, że zdarza im się wspólnie z rodzicami korzystać z sieci (deklaruje to aż 95% dorosłych) to zdaniem dzieci, szczególnie tych starszych, opiekunowie często są bardziej naiwnymi internautami i mają niższe kompetencje. „Dzieje się tak wtedy, kiedy rodzic, zamiast rozwijać internetowe umiejętności, wycofuje się, racjonalizując, że to nie jest jego świat. A światy dziecka i rodzica muszą się przenikać, także te internetowe, bo w sieci, czy tego chcemy czy nie, równolegle toczy się życie młodych” – podkreśla Małgorzata Ohme, psycholożka i psychoterapeutka dziecięca, Ambasadorka programu Bezpiecznie Tu i Tam.

Bezpieczeństwo w internecie to jeden z najważniejszych obszarów zaangażowania społecznego Orange Polska.  Aby skuteczniej pomóc rodzicom w ochronie dzieci przed sieciowymi zagrożeniami, powstał specjalny serwis Bezpiecznie Tu i Tam:  www.orange.pl/bezpieczenstwo. Portal skupia w jednym miejscu wszystkie informacje na temat działań Orange Polska i Fundacji Orange (w tym inicjatywy prowadzone we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje), na rzecz bezpieczeństwa w internecie. Informacje pogrupowano w 3 modułach tematycznych: edukacja, bezpieczeństwo sieciowe oraz bezpieczne produkty i usługi. Na stronie można znaleźć pełne informacje na temat m.in. Bezpiecznego Startera, dzięki któremu dziecko bezpiecznie korzysta z internetu przez telefon oraz ma stały kontakt z rodzicem nawet w przypadku braku środków na koncie; e-bezpieczeństwa czyli pakietów McAfee, do zabezpieczenia komputerów i sieci domowej czy geolokalizacji, która pomaga sprawdzić gdzie jest dziecko. Udostępniono też wszelkie materiały edukacyjne w formie do pobrania dla dzieci i dorosłych: broszury, poradniki, ulotki, publikacje, monografie czy scenariusze lekcji.

W ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacja Orange wspiera też oddolne inicjatywy i autorskie pomysły na edukację pozaszkolną. 6 maja startuje konkurs grantowy, skierowany do organizacji pozarządowych oraz placówek kultury i oświaty. Na wsparcie finansowe mogą liczyć autorzy pomysłów na projekty edukacyjne podnoszące bezpieczeństwo w sieci najmłodszych internautów. Wnioski można nadsyłać do 3 czerwca 2015 r., szczegółowe informacje o tym, jak ubiegać się o grant znajdują się na  www.fundacja.orange.pl 

Widzimy wielką potrzebę edukacji na temat bezpieczeństwa w Internecie skierowaną nie tylko do najmłodszych, ale przede wszystkim do ich rodziców” – podkreśla nadkomisarz Michał Grzelec z Komendy Głównej Policji. W odpowiedzi na to wyzwanie, Fundacja Orange przygotowuje także multimedialny, edukacyjny portal e-learningowy dla opiekunów, który w unikalny sposób pomoże rodzicom czy nauczycielom zrozumieć świat młodych internautów. Portal będzie poruszał  tematykę m.in. aktualnych trendów i zjawisk internetowych, którymi żyją najmłodsi użytkownicy sieci, a także różnorodnych zagrożeń związanych z cyberprzemocą, ryzykownymi kontaktami online, czy ochroną wizerunku.

Program Bezpiecznie Tu i Tam to także wsparcie techniczne infolinii dla rodziców i nauczycieli 800100100, która ma na celu pomóc dorosłym w ich staraniach o bezpieczeństwo dzieci.

Kontakty:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:wojciech.jabczynski@orange.com

tel.:22 527 19 37

Daria Drabik, Fundacja Orange

e-mail:daria.drabik@orange.com

tel.:+48 508 192 217

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Bezpiecznie Tu i Tam – nowy program edukacyjny Orange

Informacje prasowe

Rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival 2015 na dachu dworca PKP

6 maja 2015

Rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival 2015 na dachu dworca PKP

W piątkowe popołudnie,  15 maja b.r. wszyscy, którzy znajdą się w centrum Warszawy, będą mieli okazję poczuć przedsmak festiwalowej atmosfery zanim w czerwcu ruszy Orange Warsaw Festival. Fani muzyki –  warszawiacy i goście podróżujący do stolicy będą mogli bawić się w mini-miasteczku festiwalowym oraz uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zespołu Terrific Sunday.

Zespół zagra w niecodziennym miejscu –  na dachu Dworca  PKP Warszawa Śródmieście. Na wszystkich fanów oprócz dobrej muzyki, czekać będą  liczne atrakcje foodtrucki z przekąskami. Koncert jest bezpłatny. Każdy uczestnik piątkowej imprezy będzie mógł kupić bilety na Orange Warsaw Festival 2015 ze zniżką 15%.  Dla klientów Orange tylko podczas tego wydarzenia,  bilety na OWF 2015 będą tańsze aż o 30%. Będzie można je kupić na miejscu w przygotowanych punktach sprzedaży.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 15:00, koncert zespołu Terrific Sunday zaplanowany jest na godzinę 20:00. Zagrają także Marcin Krupa oraz DJ Motyl aka MO.

TERRIFIC SUNDAY

Poznański kwartet grający od marca 2013 roku. Mimo zaledwie dwuletniego stażu na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu – Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów jaki i przez krytykę.

Pierwszym krokiem do w pełni profesjonalnej kariery jest kontrakt podpisany z Sony Music Poland. 23 kwietnia ukazał się ich debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away”, do którego teledysk kręcony był w Barcelonie (http://www.vevo.com/watch/terrific-sunday/Bombs-Away/PLB391500019) Premiera albumu przewidziana jest na jesień 2015.

https://www.facebook.com/TerrificSunday 

MARCIN KRUPA

Marcin na polskiej scenie gra już 9 lat i w tym czasie zdążył wydać wiele remixów i Epek. Jego utwory można było usłyszeć na falach BBC Radio 1, Rinse.fm czy Sub.fm. Miał przyjemność dzielić scenę z legendami muzyki elektronicznej i tymi, którzy na takie miano niedługo mogą zasłużyć – Carlem Craigiem, Sethem Troxlerem, Niną Kraviz czy Jamie Jonesem. Występował w klubach w całej Polsce, a także w Berlinie i na licznych festiwalach.

DJ MOTYL aka MO

Mo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJów warszawskiej sceny klubowej od połowy lat 90. Urodzony w Warszawie na Muranowie, wielbiciel płyt winylowych. Na początku inspirował się muzyką klasyczną, potem surowym hip hopem i hard corem, by w latach 90-tych odkryć elektronikę – zarówno taneczną, odkrywaną przez imprezy w Berlinie, jak i eksperymentalną. Od początku najważniejsza dla niego była interakcja z odbiorcą, wyczuwanie i reagowanie na nastroje klubowej publiczności. W swych setach lubi łączyć najróżniejsze gatunki – jednak podstawowymi niezmiennie pozostają techno z Detroit, house z Chicago, electro i ghetto house, jak również wczesne wydawnictwa kultowej Warp Records.

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, We Darw A, Baasch, Lari Lu, K Bleax oraz Zagi.

W sprzedaży są zarówno karnety jak i bilety jednodniowe. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%.

Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

Bilety w sprzedaży ratalnej dostępne są w systemie rezerwacyjnym Eventim. Aby zakupić bilet na raty, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: info@eventim.pl tytuując ją „OWF15 – RATY”.

Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronach festiwalu.

www.orangewarsawfestival.pl

www.facebook.com/OrangeWarsawFestival

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:
Monika Nowaczewska
Head Of Communication
monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival 2015 na dachu dworca PKP

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej