Informacje prasowe

„Dzień dobry” zamiast pytań weryfikacyjnych. Orange wprowadza biometrię głosową na infolinii

7 kwietnia 2022

„Dzień dobry” zamiast pytań weryfikacyjnych. Orange wprowadza biometrię głosową na infolinii

Uwierzytelnianie za pomocą głosu jest już dostępne dla klientów Orange korzystających z infolinii. Zamiast podawać kod klienta lub odpowiadać na pytania weryfikacyjne, wystarczy przez parę sekund porozmawiać z Maxem lub z doradcą. W ten sposób klient zostanie rozpoznany. Do tej pory już 40 tysięcy klientów Orange skorzystało z nowego sposobu uwierzytelniania.

Więcej informacji: Mój głos    Zobacz video: Orange Ekspert

Biometria głosowa jest nie tylko szybsza i łatwiejsza niż inne sposoby weryfikacji, ale także bardziej bezpieczna.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego rozwiązania w Orange nie tylko dla większego komfortu naszych klientów, ale przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo. Głos każdego z nas jest unikatowy. Składają się na to takie cechy jak ton, barwa, tembr, szybkość mówienia, akcent czy sposób wymawiania poszczególnych głosek. To właśnie ogromne zróżnicowanie tych cech sprawia, że głosu nie da się podrobić  – podkreśla Anna Lewandowska, dyrektor Doświadczeń Klientów i Obsługi B2C w Orange Polska.

Skorzystanie z nowej metody weryfikacji wymaga jednorazowej zgody klienta. Można wyrazić ją podczas rozmowy z Maxem, czyli sztuczną inteligencją pracującą na infolinii operatora, ale też podczas połączenia z doradcą, w aplikacji Mój Orange lub w salonie. Klienci mogą zrobić to także podczas podpisywania nowej umowy lub aneksu do istniejących usług.

Po uzyskaniu zgody w systemie powstaje tzw. voice print, czyli indywidualna, unikalna dla każdego klienta głosowa wizytówka, stworzona na podstawie wcześniejszych, zweryfikowanych nagrań rozmów z infolinią. W procesie weryfikacji system porównuje głos dzwoniącego klienta z voice printem. Dzięki temu przy kolejnych połączeniach wystarczy opisać, w jakiej sprawie się dzwoni, aby przejść proces uwierzytelnienia biometrycznego. System nie wymaga wypowiadania sztucznych fraz, wystarczy naturalna rozmowa. Dopasowanie opiera się na charakterystyce głosu – nawet w przypadku choroby, czy upływu czasu, będzie on rozpoznany. Podczas rozmowy z infolinią warto zwrócić uwagę, aby w tle nie było słychać głosów innych osób.

Uwierzytelnianie głosem jest dodatkową możliwością. Klienci nadal mogą korzystać z dotychczasowych sposobów weryfikacji. Mogą także wycofać udzieloną zgodę. Wówczas voice print zostanie usunięty.

Orange jest pierwszym w Europie operatorem telekomunikacyjnym, który umożliwił swoim klientom wykorzystanie weryfikacji głosem w obsłudze i sprzedaży. Nad rozwiązaniem pracuje od 2019 roku, a od minionego roku stopniowo wprowadza je w Orange.

Mediateka

Udostępnij: „Dzień dobry” zamiast pytań weryfikacyjnych. Orange wprowadza biometrię głosową na infolinii

Informacje prasowe

Fundacja Orange zaprasza szkoły do nowej edycji programów edukacyjnych „Razem w cyfrowym świecie”

6 kwietnia 2022

Fundacja Orange zaprasza szkoły do nowej edycji programów edukacyjnych  „Razem w cyfrowym świecie”

Razem w cyfrowym świecie – pod tym hasłem Fundacja Orange zaprasza szkoły z całej Polski do udziału w bezpłatnych programach: MegaMisji i #SuperKoderach. Dzięki tym inicjatywom dzieci i młodzież mogą lepiej poznać i zrozumieć cyfrowy świat. Jest to szczególnie ważne po okresie nauki zdalnej oraz w świetle wydarzeń w Ukrainie i szerzącej się dezinformacji.

Ponad 2 tysiące szkół w Polsce i blisko 56 tys. uczniów wzięło już udział w MegaMisji i #SuperKoderach. Oba programy – zbudowane są tak, by dzieci zdobywały kompetencje cyfrowe w dużej mierze bez użycia ekranów – głównie przez zabawę, refleksję i współpracę. Nauczyciele stają się dla uczniów towarzyszami i mentorami, którzy pomagają im mądrze odkrywać wirtualny świat. To także szansa na budowanie lepszych relacji między rówieśnikami oraz między uczniami a nauczycielem. Co ważne nauczyciele, nie muszą być specjalistami od nowych technologii, bo otrzymują komplet scenariuszy, pomocy dydaktycznych i merytoryczne wsparcie przez cały okres trwania programu. Nie ma też znaczenia, w jakiej placówce pracują nauczyciele, czy szkoła jest duża, czy mała z miasta czy wsi.

MegaMisja i #SuperKoderzy to inicjatywy całkowicie bezpłatne i wpisujące się w podstawę programową. Zgłoszenia do obu programów przyjmowane są od 6 kwietnia do 16 maja 2022 r. Nauczyciel lub dyrektor powinien wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową wykonaną z uczniami. Zgłoszenia do obu programów należy przygotować oddzielnie. Szczegóły oraz formularze znajdują się na: www.fundacja.orange.pl/nabor-szkol. Została uruchomiona także specjalna infolinia: +48 502 091 955.

 Szkoła może być miejscem, które zadba o zdrowe nawyki cyfrowe dzieci i znajomość zasad bezpieczeństwa w internecie. Cyfrowe kompetencje to nie tylko obsługa smartfonów i aplikacji. To także umiejętność krytycznego myślenia, refleksji, i współpracy w grupie. Pandemia czy wojna w Ukrainie pokazują – jak ważne jest, żeby dzieci i młodzież rozumiały cyfrowy świat, były w nim bezpieczne i umiały kreatywnie korzystać z technologii – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Na czym polegają programy?

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji kierowany do uczniów klas 1-3. Podnosi kompetencje cyfrowe dzieci, takie jak –  krytyczne podejście do treści w sieci, netykieta, ochrona prywatności, zachowanie bezpieczeństwa, wartościowe spędzanie czasu przed ekranami czy dbanie o cyfrową równowagę. A wszystko to w formie angażującej zabawy, w której dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika.

#SuperKoderzy to lekcje wykorzystujące technologie w klasach 4 – 8 i przy okazji uczące podstaw programowania. Zajęcia #SuperKoderów odbywają się na takich przedmiotach jak historia, język polski, muzyka, matematyka, lekcje przyrody, czyj język obcy. Od września część scenariuszy w programie, będzie dostępna w języku ukraińskim. Sprawdź, co o #SuperKoderach mówią dzieci i ich nauczycielka: https://youtu.be/tKql-8WW2go

Kontakt dla mediów

Magda Mierzwińska, Fundacja Orange

e-mail: magda.mierzwinska@orange.com, tel. +48 512 356 297

Fundacja Orange jest organizacją pożytku publicznego. Od 2005 roku dba o rozwój dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie. Z Fundacją uczą się zasad bezpiecznego internetu, podstaw programowania, robotyki i druku 3d. To kompetencje, które zapewnią im lepszy start w przyszłość. Fundacja szkoli także nauczycieli (jest m.in. liderem projektu Lekcja: Enter, realizowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa) i opracowuje materiały poradnikowe dla rodziców. Jej inicjatywy oparte są na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami. Więcej na fundacja.orange.pl

Mediateka

Udostępnij: Fundacja Orange zaprasza szkoły do nowej edycji programów edukacyjnych  „Razem w cyfrowym świecie”

Informacje prasowe

Nowy pakiet Orange Love Mini z Netflix

4 kwietnia 2022

Nowy pakiet Orange Love Mini z Netflix

Dla osób lubiących oglądać filmy i seriale, które potrzebują ultraszybkiego Internetu oraz abonamentu komórkowego z nielimitowanymi rozmowami, Orange przygotował nowy pakiet – Orange Love Mini z Netflix. Przez pierwsze 6 miesięcy umowy klient zapłaci mniej, bo koszty Netflix Orange bierze na siebie.

Mini, ale wielki

Love Mini z Netflix to oferta skierowana do nowych oraz obecnych klientów Orange, którzy chcą mieć więcej usług w dobrej cenie i kontrolę nad swoimi wydatkami. W ramach jednego pakietu zyskują:

  • ultraszybki i niezawodny Internet światłowodowy, dzięki któremu nie muszą się martwić o stabilność łącza oraz prędkość pobierania i wysyłania danych, nawet przy wielu urządzeniach podłączonych do domowej sieci;
  • abonament komórkowy z nielimitowanymi rozmowami oraz 15 GB Internetu;
  • Netflix – czyli nieograniczony dostęp do bogatej kolekcji filmów i seriali (częścią pakietu jest plan Podstawowy, dzięki któremu można oglądać produkcje na jednym ekranie w danym czasie).

Nowy w ofercie Orange wzmacniacz sygnału SmartBox Wi-Fi 6 pozwoli w pełni cieszyć się szybkim Internetem w całym domu. Urządzenie zapewnia bardzo dobrą komunikację z modemem, wyższą prędkość Internetu i lepszy zasięg sygnału Wi-Fi.

Przez pierwsze 6 miesięcy pakiet Orange Love Mini z Netflix kosztuje tylko 89,99 zł/mies. (z rabatami). Od 7 miesiąca umowy opłata za pakiet to 118,99 zł/mies. (z rabatami). Te ceny dotyczą pakietu ze światłowodem do 300 Mb/s. Można wybrać też szybsze łącze (do 600 Mb/s – pakiet będzie droższy o 10 zł/mies. albo do 1 Gb/s – o 20 zł/mies.).

W każdej chwili klient może zmienić plan Netflix na wyższy i oglądać ulubione tytuły na wielu urządzeniach jednocześnie. Do wyboru ma: plan Standard (2 ekrany jednocześnie, w jakości HD) z dopłatą 14 zł/mies. albo Premium (4 ekrany jednocześnie, w jakości HD) z dopłatą 31 zł/mies. Plan Netflix można zmieniać dowolną ilość razy (na wyższy, ale też z powrotem na niższy).

Opłata za cały pakiet Love Mini z Netflix znajdzie się na  jednym, wspólnym rachunku od Orange.

Dlaczego Netflix?

Netflix to ulubione seriale, filmy, dokumenty, reality show oraz programy dla dzieci, a to wszystko dostępne bez żadnych reklam. Netflix daje również możliwość pobierania ulubionych treści na urządzenia mobilne i oglądania ich w trybie offline. Netflix to także możliwość utworzenia do 5 profili dla członków swojej rodziny tak, żeby każda z osób otrzymywała spersonalizowane rekomendacje. Z kolei dzięki funkcji „kontrola rodzicielska” dziecko zobaczy odpowiednie dla swojego  wieku treści.

Oglądaj teraz na Netflix

Na Netflix można już obejrzeć dwa sezony serialu „Wiedźmin”, jak również limitowany serial „Gambit królowej”, czyli porywającą opowieść o dziewczynie, która odkrywa swój wielki talent szachowy i chce stanąć w szranki z największymi mistrzami.

Na Netflix dostępne są także dwa sezony serialu „Bridgertonowie” oraz 3 sezony jednej z najbardziej rozpoznawalnych produkcji science-fiction ostatnich lat, czyli „Stranger Things”. Oczywiście Netflix to także propozycje dla najmłodszych widzów, takie jak „Park Jurajski: Obóz Kredowy”, „Koci Domek Gabi” czy „Wyprawa na Księżyc”.

W serwisie znajduje się również mnóstwo filmów w gwiazdorskiej obsadzie, m.in.: „Dwóch papieży” z genialnymi rolami Anthony’ego Hopkinsa oraz Jonathana Pryce’a, klimatyczny western „Psie pazury” z Benedictem Cumberbatchem, dramat „Historia małżeńska”, w którym wystąpili Scarlett Johansson i Adam Driver czy jedną z najnowszych produkcji science-fiction pt.: „Projekt Adam”.

 

Mediateka

Udostępnij: Nowy pakiet Orange Love Mini z Netflix

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej