Informacje prasowe

Edukacyjne wyspy Orange dla dzieci w szpitalach!

22 maja 2012
Edukacyjne wyspy Orange dla dzieci w szpitalach!

Fundacja Orange rozpoczyna kolejny ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał z myślą o dzieciach przebywających na oddziałach szpitalnych. W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka oraz 14 innych oddziałach szpitalnych na terenie całego kraju Fundacja stworzyła nowoczesne stanowiska edukacyjne. To sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, wyposażony w gry i  programy edukacyjne oraz bajki do słuchania. Dzięki nim mali pacjenci będą mogli spędzać czas wolny w sposób ciekawy i rozwojowy. Ambasadorem projektu jest aktorka Katarzyna Figura.

Najnowszy projekt Fundacji Orange jest nowoczesną odsłoną a zarazem kontynuacją prowadzonego od lat programu "Telefon do mamy." Od początku naszej działalności dbamy o to, aby pobyt dziecka w szpitalu był jak najbardziej przyjazny i twórczy, a mali pacjenci mogli pomyśleć o czymś innym niż tylko o chorobie. Ich naturalne potrzeby to przecież rozwój i zabawa, a dzieci uczą się w każdej sytuacji i każdym miejscu. Postanowiliśmy stworzyć im do tego odpowiednie warunki i idąc z duchem czasu wprowadzić na oddziały dziecięce multimedialne narzędzia edukacyjne" - mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange.

Intencją Fundacji jest stworzenie na oddziałach dziecięcych nowoczesnej przestrzeni do nauki i zabawy. Warto, aby pobyt w szpitalu dzieci mogły wykorzystać w sposób atrakcyjny i inspirujący. Edukacyjne Wyspy Orange będą odrywać je od szpitalnej nudy. Wyposażono je w wyselekcjonowane programy, gry edukacyjne oraz bajki do słuchania (audiobooki), które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. W zależności od możliwości danej placówki, stanowiska będą mogły być także podłączone do Internetu. Dzięki temu, w przerwach między zabiegami mali pacjenci będą mogli w bezpieczny sposób korzystać z sieci, a także kontaktować się z rodziną czy kolegami, wykorzystując komunikatory online.

Jestem od dawna zaangażowana w program „Telefon do mamy i bardzo się cieszę, że Fundacja Orange go kontynuuje i rozwija. Wiem, że pobyt w szpitalu i rozłąka z rodzicami oraz rówieśnikami spowodowana chorobą to dla dziecka stresujące doświadczenia. Dlatego tak ważne są rozwiązania ułatwiające kontakt z najbliższymi oraz możliwość mądrej zabawy w przerwach pomiędzy zabiegami" - mówi aktorka, ambasadorka programu Katarzyna Figura.

Inauguracja nowego projektu Fundacji Orange odbyła się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, który od dawna dokłada wielu starań, aby pobyt dziecka w szpitalu nie był czasem straconym dla jego edukacji i rozwoju. „Stanowiska edukacyjne Fundacji Orange niosą ze sobą wiele pozytywnych aspektów dla rozwoju dziecka przebywającego w szpitalu. W moim przekonaniu kluczowa jest tu możliwość odwrócenia uwagi małych pacjentów od szpitalnej, często trudnej rzeczywistości.  Dodatkowo interaktywne zabawy stymulują funkcjonowanie poznawcze dzieci w zakresie: koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięci oraz logicznego myślenia, przy okazji pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Projekt sprzyja również interakcjom oraz budowaniu relacji z innymi dziećmi" - mówi Anna Gryczewska - psycholog z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Nowoczesne stanowiska multimedialne zostały uruchomione przez Fundację Orange pilotażowo w 15 oddziałach szpitalnych w całej Polsce. W miarę rozwoju programu, kolejne będą sukcesywnie instalowane w następnych placówkach.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu nt Edukacyjnych Wysp Orange

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

16 maja 2012
Biznesowy VPN – niezawodna firmowa sieć od Orange

Orange Polska wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych – Biznesowy VPN.  Umożliwia ona połączenie wszystkich oddziałów firmy  w jedną sieć korporacyjną (intranet), zapewnia wszystkie narzędzia komunikacyjne niezbędne do prowadzenia biznesu, a także pozwala na stworzenie  platformy e- biznes i przeniesienie  działalności do sieci.  To usługa przeznaczona zwłaszcza dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a nawet za granicą, dla których obok szybkiego transferu danych i bezpiecznego dostępu do Internetu ważne jest także bezpieczeństwo przesyłanych informacji oraz niezawodność systemu.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS  (Multi Protocol Label Switching) umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z gwarantowanymi parametrami jakości i różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi.

Usługa pozwala dostosować technologię do budowy sieci i urządzenia sieciowe  do potrzeb klienta. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne - nie muszą zajmować się organizacją pracy sieci czy usuwaniem ewentualnych awarii.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenie usługi:

  • Standard – bez priorytetyzacji ruchu.
  • Biznes – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma).
  • Biznes plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma).
  • Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma).
  • Multimedia plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto, pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm, zarówno tych średniej wielkości, z niewielkimi oddziałami, jak i przedsiębiorstw z wieloma dużymi lokalizacjami, które w codziennej pracy korzystają ze skomplikowanych systemów  i aplikacji.

Szczegóły poszczególnych wariantów usługi przedstawia poniższe zestawienie:

 

 

Dodatkowo, dla zapewnienia jeszcze większej niezawodności działania Biznesowego VPN, możliwe jest zainstalowane łącza zapasowego - o tych samych parametrach co łącze podstawowe lub w postaci łącza ISDN bądź bezprzewodowego- 3G/CDMA. Łącze zapasowe pracuje w trybie "hot stand-by", czyli przejmuje zadania łącza podstawowego tylko w przypadku jego awarii.

Z kolei dodatkowa usługa Modular VPN pozwala na wydzielenie kilku podsieci w ramach jednego VPN, całkowicie odseparowanych od siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy różnych działów tej samej firmy mogą pracować w sieci jako dwie oddzielne, nie mające z sobą kontaktu grupy użytkowników, pomimo że firma płaci tylko za jedną usługę VPN.

Biznesowy VPN jest następcą i rozwinięciem oferowanych wcześniej przez Telekomunikację Polską usług IP VPN oraz transmisji danych DSL. Biznesowy VPN można łączyć z wieloma usługami dodatkowymi oferowanymi przez Orange takimi jak: zarządzanie siecią LAN, zarządzany UTM, VPN Protected czy też IP PABX, a w efekcie uzyskać kompleksowe rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb firmy oraz efektywne kosztowo.

Więcej informacji na www.orange.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

16 maja 2012
IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

15 maja odbył się czwarty finał konkursu Twoja Perspektywa. Pulą nagród było 20 tys. złotych oraz płatne praktyki w Orange Polska. Organizatorem Twojej Pespektywy jest Orange Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Podczas finału konkursu, dziewięciu najlepszych studentów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing. Wyłoniono zwycięzcę oraz ośmiu finalistów. Zwycięzcą IV edycji konkursu został Bartosz Moszczeński, student III roku SGH.

- Nasza przygoda z Twoją Perspektywą trwa już 4 lata. Z roku na rok przybywa uczelni, wydarzeń, zaangażowanych ludzi. To program, dzięki któremu korzystamy wszyscy. Studenci, bo poznają rynek pracy i dowiadują się, jaka wiedza i umiejętności cenione są w branży telekomunikacyjnej. Orange bo dzięki konkursowi mamy szansę wyłowić z rynku naprawdę utalentowanych młodych ludzi. Jako firma nastawiona na rozwój technologii i wysokie standardy obsługi klienta szukamy innowacyjnych, kreatywnych pracowników z pozytywnym nastawieniem. Orange Polska czeka na Was – powiedział Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska.

- Obserwując rynek pracy można zauważyć jak bardzo rynek edukacji formalnej odstaje od wymagań pracodawców. Każda inicjatywa biznesu zbliżająca te dwa światy jest bardzo cenna. Szczególnie, jeśli jest cykliczna, tak jak w przypadku konkursu Twoja Perspektywa organizowanego przez Orange Polska – powiedział Piotr Palikowski, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konkurs Twoja Perspektywa zagościł już na stałe w świadomości studentów. Do czwartej edycji zgłosiło się blisko 2 tysiące studentów z około 200 uczelni z całego kraju. Konkurs rozgrywany był w formule on-line. Finał konkursu polegał na zaprezentowaniu przed Komisją Konkursową rozwiązania zadania finałowego.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął się w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach oraz programie ambasadorskim realizowanym na współpracujących uczelniach. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do osiemnastu. W czwartej edycji programu ambasadorskiego wzięło udział 63 ambasadorów Orange Polska, działających na 18 uczelniach w 10 miastach Polski.

Więcej informacji o IV edycji konkursu i programie na stronie www.twojaperspektywa.pl

Informacji o konkursie Twoja Perspektywa udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Campus Recruiter

kom. 503 526 809

agnieszka.krawczynska@twojaperspektywa.pl

Scroll to Top