Informacje prasowe

Ekologiczne samochody Orange Polska

13 maja 2013
Ekologiczne samochody Orange Polska

Orange Polska od kilku lat stara się minimalizować wpływ działalności firmy na środowisko naturalne. Kontynuując program działań proekologicznych, 30 najlepszych handlowców firmy będzie używało w swojej pracy samochodów hybrydowych Toyota Auris, które są bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. 

Samochody hybrydowe prócz tradycyjnego silnika mają także silnik elektryczny i dzięki temu zużywają mniej paliwa. Największe oszczędności zapewniają podczas jazdy w mieście. Emitują również mniej dwutlenku węgla. Orange Polska kupił 30 takich samochodów. Będą specjalnie oznaczone, podkreślając ich ekologiczne walory.

Zakup samochodów hybrydowych to jeden z wielu przykładów proekologicznych działań firmy. Orange Polska masowo upowszechnia elektroniczne faktury, z których korzysta już ponad 2 mln klientów firmy, prowadzi akcje zachęcające do utylizacji zużytych telefonów komórkowych czy wprowadza oferty sprzedaży profesjonalnie odnowionych urządzeń.

Żeby zmniejszyć wpływ działalności firmy na środowisko naturalne, Orange Polska realizuje projekt Green IT pozwalający ograniczyć zużycie energii potrzebnej do pracy serwerów oraz innych urządzeń technicznych. Wprowadzono na dużą skalę elektroniczny obieg dokumentów wewnętrznych np.  wniosków o delegacje, rozliczanie podróży służbowych, e-PIT itp. Coraz częściej elektroniczne standardy obowiązują też w kontaktach z  kontrahentami.  W ostatnim roku pozwoliło to zaoszczędzić 453 tys. kWh i zarazem zmniejszyć emisję CO2 o 430 ton.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Inteligentny dom z Neostradą i FunPackiem

13 maja 2013
Inteligentny dom z Neostradą i FunPackiem

Od dziś w pakiecie z usługami Orange Polska, m.in. z Neostradą i FunPackiem, można kupić nowoczesny system zdalnego zarządzania domem – Inteligentny dom. Pomaga on zapewnić domownikom poczucie bezpieczeństwa i kontroli, kiedy przebywają oni w pracy lub podróży. Jeśli dzieje się pod ich nieobecność coś niepokojącego, system powiadomi ich SMS-em lub mailem. Inteligentny dom umożliwia też m.in. zdalne włączanie lub wyłączanie gniazdek elektrycznych i kontrolę ilości energii zużywanej przez podłączone do nich urządzenia. Do zarządzania nim wystarczy smartfon, tablet lub zwykły komputer.

Inteligentny dom to zestaw czujników zintegrowanych z centralą, która steruje ich pracą. Klient może sam stworzyć własny system dobierając do niego urządzenia, które są mu potrzebne. Później można go łatwo rozbudować o kolejne elementy. Instalacja Inteligentnego domu nie jest skomplikowana i nie wymaga rozprowadzania w domu dodatkowego okablowania. Czujniki komunikują się z centralą bezprzewodowo, drogą radiową i są zasilane bateriami. Jedynie centrala wymaga podłączenia do prądu oraz do routera z dostępem do internetu, jednym kablem Ethernet.

W ramach nowej oferty, wraz z Neostradą w opcji do 10 Mb/s lub 20 Mb/s, Neostradą z nielimitowanymi rozmowami i FunPack-iem klienci otrzymają centralę i jeden wybrany przez siebie czujnik w promocyjnej cenie. Do wyboru są:

  • czujnik dymu, który ostrzega o pojawieniu się dymu w pomieszczeniach
  • przełącznik do gniazdka bez miernika energii, pozwalający zdalnie włączać/wyłączać różne urządzenia domowe
  • czujnik otwarcia drzwi i okien oraz miniczujnik otwarcia drzwi i okien dający informację, że drzwi lub okna do naszego mieszkania zostały otwarte
  • czujnik ruchu, za pomocą którego możemy wykrywać ruch w mieszkaniu
  • czujnik zalania, który powiadomi nas o wycieku wody

 

Pozostałe, wybrane elementy systemu, w tym między innymi kamerę oraz przełącznik do gniazdka z miernikiem energii, można dokupić w sklepie internetowym na orange.pl

System można kontrolować zdalnie za pomocą komputera podłączonego do internetu lub specjalnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Aplikacja jest przygotowana na urządzenia z systemem operacyjnym  Android w wersji 4.x lub iOS 5.x lub nowszej.  Oznacza to, że korzystając z mobilnej aplikacji w telefonie, można na przykład wyłączyć gniazdko elektryczne wraz z urządzeniem do niego podłączonym. Można ją wykorzystać do wszystkich urządzeń, które działają na zasadzie on/off oraz do kontrolowania (aktywowania lub dezaktywowania) pozostałych czujników.

Z nowej oferty mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jak i obecni,  przedłużający umowę na Neostradę w opcji 10 Mbs lub 20 Mbs, Neostradę z nielimitowanymi rozmowami (internet, telefon) i FunPack-a (internet, telefon, telewizja).

Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na www.orange.pl/inteligentnydom

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Tinie Tempah kolejnym artystą Orange Warsaw Festival 2013.

09 maja 2013
Tinie Tempah kolejnym artystą Orange Warsaw Festival 2013.

Brytyjski raper Tinie Tempah to kolejny, obok Basement Jaxx, sub-headliner pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2013. Tym samym znany już jest pełen line-up tegorocznej, szóstej, edycji festiwalu.

Tinie Tempah zaczął rapować w wieku 11 lat. Naprawdę nazywa się Patrick Junior Okogwu. Jest  z pochodzenia Nigeryjczykiem. Popularność zyskał dzięki utworom „Tears” i  "Wifey" w roku 2006. Jego debiutem płytowym był singiel "Pass Out" z 2010 roku, który stał się hitem singlowych list przebojów w Wielkiej Brytanii.  W tym samym roku Tempah wydał jeszcze trzy single, w tym „Written in the Stars”, który zaśpiewał na uroczystości zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie i debiutancki album „Disc-Overy”. W tej chwili artysta kończy pracę nad drugim albumem „Demonstration”.

Tinie jest pierwszym brytyjskim raperem, który sprzedał ponad milion singli w Stanach Zjednoczonych – singiel „Written In The Stars” doszedł do 12. miejsca Listy Billboardu, stał się także oficjalnym utworem Wrestlemanii XXVII (World Wrestling Entertainment). Sprzedał 1.3 miliona egzemplarzy albumu „Disc-Overy”, 6 milionów singli, zdobył wiele prestiżowych nagród (w tym dwie BRIT Awards, trzy MOBO, Ivor Novello i BET Award).

Oficjalna strona artysty: www.tinietempah.com

Orange Warsaw Festival 2013 odbędzie się w dniach 25-26 maja w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Pierwszego dnia OWF 2013 wystąpią: Beyoncé, Basement Jaxx, Tinie Tempah, support: OCN. Drugi dzień festiwalu to, obok The Offspring, występ legendarnej grupy Cypress Hill oraz finałowy show festiwalu w wykonaniu Fatboy Slima, support: Lipali.

Sprzedaż biletów trwa. Bilety można kupić poprzez m.in. serwis orangewarsawfestival.pl, w ebilet.pl lub w salonach Empik. Wiecej informacji na www.orangewarsawfestival.pl, www.facebook.pl/orangewarsawfestival oraz na www.orangemusic.pl

Więcej informacji:

ORANGE

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

0 22 527 19 39

ROCHSTAR EVENTS

Piotr Metz

Rzecznik Orange Warsaw Festival

piotr.metz@rochstar-events.com

Scroll to Top