Informacje prasowe

Fundacja Orange rehabilituje dzieci z wadą słuchu

07 lipca 2010
Fundacja Orange rehabilituje dzieci z wadą słuchu

Rozpoczęły się wakacyjne turnusy rehabilitacyjno - terapeutyczne dla dzieci z wadą słuchu. W tym roku w ramach programu „Dźwięki Marzeń" Fundacja Orange organizuje w Serocku pod Warszawą 4 dwutygodniowe turnusy dla 120 dzieci i ich opiekunów z całej Polski.

- To niezwykła szansa dla maluchów i ich rodziców, aby w przyjaznych warunkach skupić się na rehabilitacji słuchu i rozwoju werbalnym dzieci. A także poszerzyć wiedzę, wymienić się doświadczeniami i spędzić czas z dala od domowych kłopotów - uważa Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Program turnusów terapeutycznych obejmuje cykl indywidualnych i grupowych zajęć, które prowadzą wykwalifikowani specjaliści: logopedzi, logorytmicy i psychologowie. Rodzice biorą ponadto udział w specjalnych warsztatach i wykładach, podczas których uczą się, jak na co dzień prowadzić rehabilitację w warunkach domowych i jak wspierać dziecko w rozwoju. W trakcie turnusów przewidziano również czas na wymianę doświadczeń pomiędzy rodzicami dzieci z wadą słuchu oraz możliwość wsparcia ze strony psychoterapeuty.

Ambasadorem programu „Dźwięki Marzeń" jest Olga Bończyk, która co roku odwiedza dzieci na turnusach rehabilitacyjnych. Aktorka zaangażowała się w projekt ponieważ zna problem z własnego doświadczenia. Wychowała się w domu, w którym oboje rodzice byli głuchoniemi i doskonale pamięta, jak wiele barier musieli pokonywać na co dzień.

Pełne koszty związane z pobytem i terapią dzieci na turnusach rehabilitacyjnych pokrywa Fundacja Orange. W ciągu 4 lat skorzystało z nich już 536 dzieci.

Program „Dźwięki Marzeń" realizowany jest przez Fundację Orange od maja 2006 roku. Dotychczas na jego potrzeby zakupionych zostało 540 aparatów słuchowych, regularną rehabilitacją domową objęto 730 dzieci z wadą słuchu. W ramach programu organizowane są także specjalistyczne szkolenia dla rehabilitantów. Dodatkowe informacje o „Dźwiękach Marzeń" można znaleźć na stronie internetowej www.fundacja.orange.pl.


Informacje prasowe

Sieciaki na wakacjach 2010

02 lipca 2010
Sieciaki na wakacjach 2010

Wczoraj w parku Agrykola w Warszawie odbyła się inauguracja „Lata w mieście", pierwszego z ośmiu pikników edukacyjnych w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach". Pikniki są organizowane już od pięciu lat przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange.

Akcja odbywa się w ramach programu „Dziecko w Sieci" i europejskiego programu „Safer Internet". W poprzednich latach wzięło w niej udział ponad 38 tysięcy dzieci. Program imprezy nawiązuje do fabuły internetowego serwisu edukacyjnego www.sieciaki.pl prowadzonego przez obydwie fundacje.

Młodzi internauci, biorąc udział w zajęciach w trakcie pikników, zdobywają wiedzę na temat zagrożeń oraz zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie. Za prawidłową odpowiedź na pytanie lub poprawne rozwiązanie zadania uczestnicy otrzymują „Bajty" - sieciakową walutę, którą następnie w „Centrum Wydawania Nagród" mogą wymienić na nagrody: gry, programy antywirusowe, kubki, smycze, podkładki, gazetki dziecięce z gadżetami. W trakcie pikników dzieciom oraz rodzicom będą rozdawane także materiały edukacyjne wypracowane w ramach programu „Dziecko w Sieci".

Na potrzeby pikników organizatorzy przygotowali atrakcyjną ofertę związaną z profilaktyką zagrożeń internetowych, m.in.:

- zajęcia w Mega Centrum Zabezpieczeń (8 stanowisk komputerowych);

- prezentacje kreskówek, filmów, teledysków na temat bezpieczeństwa w sieci w SiecioKinie;

- zabawy i konkursy z nagrodami;

- występy muzyczne.

Harmonogram tegorocznych pikników:

Data pikniku: Miejscowość:
1 lipca Warszawa

park Agrykola

20 lipca Jastrzębia Góra

Plac przy Promenadzie Światowida

21 lipca Jarosławiec

Punktem Informacji Turystycznej, ul. Nadmorska 30

22 lipca Mielno

deptak przy ul. Kościuszki

23 lipca

 

Międzyzdroje

Skwer Rekreacyjny, Promenada Gwiazd

17-18 sierpnia Kraków

krakowskie Błonia

Jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego

20 sierpnia Warszawa

park Agrykola

Z przebiegiem akcji w 2009 roku można zapoznać się poniżej:


Informacje prasowe

Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

01 lipca 2010
Tańsze połączenia przychodzące i SMS-y w roamingu Orange

Orange obniża ceny połączeń przychodzących i SMS-ów w roamingu na terenie państw Unii Europejskiej. Nie zmieniają się ceny połączeń wychodzących. Klienci Orange będą również chronieni przed nadmiernymi kosztami transmisji danych. Wprowadzone zmiany są zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego.  

Od 1 lipca br., klienci Orange korzystający z oferty roamingowej Eurotaryfa zapłacą mniej za połączenia przychodzące oraz SMS-y wysyłane na terenie krajów Unii Europejskiej. Odpowiednio to: 0,74 zł/min z VAT oraz 0,54 zł z VAT za wiadomość. Cena minuty połączenia wykonywanego wynosi 1,79 zł z VAT i pozostaje bez zmian, co oznacza że będzie niższa niż określona w limicie (1,94 zł z VAT), wynikającym z decyzji Parlamentu Europejskiego.

Zakres zmian przedstawia poniższa tabela:

usługi w roamingu

 

dotychczasowa cena

w cenniku usług roamingowych Orange

nowa cena

(od 1 lipca br.)

maksymalna cena, zgodna z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego

i Rady (WE)

minuta połączenia wychodzącego

w Strefie 1 (UE)

    do Polski i krajów Strefy 1

1,79 zł z VAT

bez zmian

1,79 zł z VAT

1,94 zł z VAT

(0,39 EUR + VAT)

minuta połączenia odbieranego

w Strefie 1 (UE)

0,85 zł z VAT

obniżona do

0,74 zł z VAT

0,74 zł z VAT

(0,15 EUR + VAT)

SMS wysyłany w Strefie 1 (UE)

0,57 zł z VAT

obniżona do

0,54 zł z VAT

0,54 z VAT

(0,11 EUR + VAT)

 

Również zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty, Orange udostępnia swoim klientom możliwość kontrolowania wysokości kosztów poniesionych na transmisję danych w roamingu poprzez wprowadzenie automatycznego limitu wydatków na poziomie 50 euro (240 zł z VAT).

Klient korzystający z transmisji danych w roamingu otrzyma powiadomienie poprzez SMS, gdy wartość jego transmisji osiągnie 80 proc. wartości limitu (190 zł z VAT). O ile klient sam nie zleci usunięcia ograniczeń, po osiągnięciu pełnej wartości limitu transmisja danych zostanie przerwana.

Wysokość limitu transmisji danych można wyłączyć lub zmienić poprzez:

  • połączenie z automatycznym serwisem o taryfach roamingowych +48501550000 (połączenie bezpłatne w roamingu) - usługa w serwisie będzie dostępna od 1 lipca br.
  • kontakt z Orange Biurem Obsługi Klienta, dzwoniąc pod numer +48510100100 (Klienci indywidualni)  lub +48510600600 (Klienci biznesowi) - opłata zgodna z cennikiem

Klientom Orange, którzy są zainteresowani aktywnym korzystaniem z transmisji danych w roamingu na terenie UE i Szwajcarii, polecamy ofertę Travel Data Daily. Aktywując usługę będą otrzymywać pakiety 2 MB na transmisję danych w cenie zaledwie 8 zł z VAT. To o 32 zł taniej niż w ofercie standardowej. Pakiety Travel Data Daily można odnawiać wielokrotnie, jednak nie częściej niż raz na dobę.

Scroll to Top