Informacje prasowe

Grupa TP na obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu

06 września 2011
Grupa TP na obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu

Grupa TP została zaproszona do zaprezentowania swoich inicjatyw wolontariackich w Pawilonie Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, który na dwa tygodnie września zawitał do Warszawy. Pawilon jest jednym z kluczowych elementów obchodów roku wolontariatu we wszystkich krajach UE. Wolontariuszy z Grupy TP będzie tam można spotkać 7 września, w dniu poświęconemu wolontariatowi pracowniczemu oraz 12 września, w dniu poświęconemu e-wolontariatowi, którego partnerem jest Fundacja Orange.

Grupa TP będzie uczestniczyć w obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 na zaproszenie dwóch organizacji – Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz Fundacji Dobra Sieć.Przedstawiciele firmy wezmą udział w panelach dyskusyjnych, debatach i prezentacjach dobrych praktyk.

Pracownicy Grupy TP od wielu lat poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym. Działają w ramach programów Fundacji Orange, takich jak Telefon do Mamy czy Edukacja z Internetem, a także realizują własne projekty.

Dzięki wolontariuszom z Grupy TP w szpitalach w całej Polsce powstało 40 kolorowych świetlic – Bajkowych Kącików. Co roku na Gwiazdkę odwiedzają małych pacjentów z prezentami - w 2010 roku w szpitalach pojawiło się prawie 1000 takich „Mikołajów”. Wolontariusze organizują też warsztaty dla dzieci o bezpiecznym korzystaniu z Internetu – w szkołach, domach dziecka i świetlicach. Do końca 2010 roku akcja objęła łącznie ok.7,5 tysiąca dzieci z całej Polski.

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 wolontariusze organizowali warsztaty dla dzieci o Chopinie w oparciu o specjalnie przygotowany zeszyt edukacyjny. Skorzystało z nich około 2800 dzieci w całej Polsce. Ponadto, firma przyznała do tej pory ponad 130 grantów dla swoich pracowników – wolontariuszy na realizację własnych projektów. Wiele społeczności lokalnych i organizacji zyskało dzięki temu nowy plac zabaw czy świetlicę.

W promowanie idei wolontariatu włącza się także zarząd firmy – Prezes Grupy TP Maciej Witucki jest członkiem – założycielem „Koalicji Prezesi – wolontariusze 2011”. Celem „Koalicji” jest propagowanie postaw i zachowań prospołecznych poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów menedżerów wysokiego szczebla, którzy dzielą się swoim czasem, doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w ramach akcji wolontariackich.

http://www.fundacja.orange.pl

* * * * *

Pawilon Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 otwarto w Warszawie na placu Defilad 1 września. Przez dwa tygodnie będzie on miejscem  spotkań, prezentacji, wymiany pomysłów oraz debaty o wolontariacie. Każdy z 14 dni tematycznych zostanie poświęcony innemu aspektowi wolontariatu w Polsce, zaprezentowane zostaną różne formy wolontariatu, m.in. wolontariat młodzieżowy, pracowniczy, medyczny oraz e-wolontariat.  ERW2011 Tour to jedno z kluczowych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 na poziomie Unii Europejskiej. Odwiedza on kolejno wszystkie stolice państw członkowskich UE. Gościł już m.in. w Luksemburgu, na Węgrzech, w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Austrii oraz Francji.

Wiięcej informacji:

http://erw2011.gov.pl/pl/strony/tour/

http://www.wolontariatpracowniczy.pl/

http://e-wolontariat.pl/


Informacje prasowe

Więcej korzyści dla stałych klientów Orange dla Firm

05 września 2011
Więcej korzyści dla stałych klientów Orange dla Firm

Od 5 września klienci przedłużający umowę w ofercie Orange dla Firm mogą skorzystać z promocji „Więcej Korzyści Optymalnych”. Wybierając ją otrzymają w abonamencie o 50 proc. więcej minut na połączenia do wszystkich sieci, do 2 GB na internet w telefonie oraz bezpłatne, nielimitowane rozmowy w Orange.

Oferta promocyjna jest dostępna dla wszystkich klientów biznesowych, którzy przedłużą umowę na czas określony, 12 lub 24 miesięcy. W zależności od wybranego planu taryfowego, w cenie abonamentu otrzymają atrakcyjne pakiety usługowe, z których będą mogli korzystać przez cały czas trwania umowy. Między innymi:

  • do 59 zł (72,57 zł z VAT) rabatu na abonament,
  • do 2950 minut na połączenia do wszystkich sieci,
  • nielimitowane połączenia z numerami w Orange,
  • pakiety do 2 GB na mobilny dostęp do internetu,
  • bezpłatny dostęp do sieci Hotspotów Orange,
  • możliwość wyboru jednego z najnowocześniejszych smartfonów w cenie od 1 zł + VAT, m. in. HTC Sensation, Samsung Galaxy SII,  Nokia E6 oraz Nokia E7 Communicator.

Szczegóły oferty prezentuje poniższa tabela:

Plan taryfowy Optymalny

100

250

450

z Internetem

900

z Internetem

1800

z Internetem

Promocyjny abonament miesięczny (z rabatem)

32 zł

(39,36 zł z VAT)

64 zł

(78,72 zł z VAT)

109 zł

(134,07 zł z VAT)

185 zł

(227,55 zł z VAT)

280 zł

(344,40 zł z VAT)

Łączna promocyjna liczba minut w abonamencie

150

375

700

1600

2950

Minuta połączenia do Orange, Plus, T-Mobile i numery stacjonarne w abonamencie

0,21 zł

(0,26 zł z VAT)

0,17 zł

(0,21 zł z VAT)

0,16 zł

(0,20 zł z VAT)

0,12 zł

(0,15 zł z VAT)

0,09 zł

(0,11 zł z VAT)

Nielimitowane połączenia z numerami w Orange

1 wybrany numer

2 wybrane numery

wszystkie numery

Nielimitowane połączenia ze wszystkimi numerami w Orange (opcjonalnie)

­—

5 zł

(6,15 zł z VAT)

­—

Internet w telefonie

100 MB

250 MB

2 GB

Orange Hotspot

­—

bezpłatnie

Minuta połączenia do Orange, Plus, T-Mobile i na numery stacjonarne po wykorzystaniu minut z abonamentu

0,30 zł (0,37 zł z VAT)

Minuta połączenia do Play i Cyfrowy Polsat

0,60 zł (0,74 zł z VAT)


Informacje prasowe

TP odwołała się od kary nałożonej przez KE

02 września 2011
TP odwołała się od kary nałożonej przez KE

Telekomunikacja Polska złożyła w Sądzie Unii Europejskiej odwołanie od decyzji Komisji Europejskiej z 22 czerwca 2011 roku, nakładającej karę w wysokości 127,5 mln euro. W odwołaniu TP wnosi o uchylenie decyzji lub o jej zmianę i obniżenie kary.

W ocenie TP, Komisja powinna w swojej decyzji wykazać, jaki szczególny interes prawny spowodował nałożenie kary w sytuacji, gdy zarzucane TP naruszenia ustały po podpisaniu 22 października 2009 r. Porozumienia z UKE.

Zdaniem TP, Komisja Europejska nie wzięła pod uwagę szeregu okoliczności, które powinny skutkować zmniejszeniem kary - przede wszystkim dobrowolnego zaprzestania przez TP zarzucanych praktyk w szczególności w związku z zawarciem porozumienia z UKE, a także przyjętych przez TP zobowiązań inwestycyjnych w zakresie budowy sieci szerokopasmowych.

Zastrzeżenia KE dotyczące współpracy z operatorami w żaden sposób nie odnoszą  się do obecnej sytuacji.

Scroll to Top