Informacje prasowe

Grupa TP w rozgrywkach Etnoligi

04 lutego 2012
Grupa TP w rozgrywkach Etnoligi

Piłka ma wiele barw i należy do nas wszystkich - pod takim hasłem startuje dziś (4.02) w Warszawie trzecia edycja Etnoligi, wielokulturowego turnieju piłkarskiego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem rasizmu i seksizmu w piłce nożnej. Grupa TP jest głównym sponsorem tego wydarzenia.

- Na co dzień zajmujemy się łączeniem ludzi – nasze usługi pomagają im porozumieć się, dzielić się emocjami, pokonywać granice, walczyć z wykluczeniami.  Dlatego bardzo bliska nam jest idea Etnoligi. Jesteśmy też jednym z najbardziej aktywnych sponsorów polskiego sportu. Sport wyzwala poczucie wspólnoty i dużo pozytywnych emocji. Od lat towarzyszymy naszej piłkarskiej reprezentacji, pod marką Orange dołączyliśmy też do grona sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Z przyjemnością włączamy się w promowanie zasad równości, wartości fair play, bez których piłka nożna traci całą magię -  powiedział Wojciech Dziomdziora, dyrektor Projektów Kluczowych Grupy TP.

- Ksenofobia  to  poważny  problem  na  stadionach i poza nimi, który wymaga uwagi szczególnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.  Etnoliga to dowód, że tak nie musi być. Nasz projekt nie tylko uczy tolerancji, on ją skutecznie wciela w życie - mówi  Jacek  Purski  ze  Stowarzyszenia  "NIGDY WIĘCEJ".

Organizatorami III edycji Etnoligi są Fundacja dla Wolności i Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”, projekt wspiera Oficjalny Program Wolontariatu UEFA EURO 2012™.

W turnieju startuje ponad 130 kobiet i mężczyzn z kilkudziesięciu krajów i środowisk, m.in. wolontariusze UEFA EURO 2012™, pracownicy organizacji pozarządowych, kibice. Są wśród nich także pracownicy Grupy TP.  W każdej z 12 drużyn znajdą się osoby przynajmniej trzech narodowości i jedna kobieta. Przez najbliższe 3 miesiące rozegrają w sumie 66 meczów, każda ekipa będzie gospodarzem jednej kolejki mając za zadanie także przygotowanie autoprezentacji i oprawy.

Etnoliga to jednak nie tylko rozgrywki piłkarskie – to także próba stworzenia platformy komunikacyjnej. Turniejom towarzyszą imprezy integracyjne: warsztaty międzykulturowe, spotkania z kuchniami świata, wystawy, happeningi czy sparingi z gwiazdami, w których brali udział m.in. Paul Elliott, Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski czy Radosław Majdan.


Informacje prasowe

Nowa oferta MNP Orange

02 lutego 2012
Nowa oferta MNP Orange

Od dzisiaj można korzystać z nowej oferty MNP - Przenieś Numer do Orange. Wybierając jedną z taryf Delfin II, Pelikan II, Pantera II w Orange abonament lub mix klienci zyskają m. in. bezpłatne abonamenty, nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich w Orange, internet w telefonie oraz więcej minut na połączenia do wszystkich sieci. Nowa oferta MNP Orange, to aktualnie jedna z najatrakcyjniejszych na rynku propozycji dla osób chcących zmienić operatora.

Przenieść numer do Orange może, każdy kto posiada numer w dowolnej ofercie innego operatora. Zmieniając operatora i zachowując swój dotychczasowy numer Klient zyskuje wiele dodatkowych korzyści.

Wybierając jedną z taryf Delfin II, Pelikan II, Pantera II w Orange abonament lub mix i przenosząc do niej swój numer otrzyma, w zależności od wybranej taryfy:

  • abonament za 0 zł nawet przez 3 miesiące,
  • 20 proc. więcej minut na połączenia do wszystkich sieci, przez cały czas trwania umowy,
  • nielimitowane połączenia ze wszystkimi w Orange,
  • nielimitowane SMS-y w sieci Orange,
  • internet w telefonie bez limitu danych.

 

Dodatkowo w zależności od wybranej taryfy dostępnych jest wiele atrakcyjnych usług:

  • dla lubiących dużo rozmawiać – w taryfach Delfin II i Pantera II – nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Orange,
  • dla lubiących SMS-ować i korzystać z portali społecznościowych – w taryfach Pelikan II – nielimitowane SMS-y i nieograniczony dostęp do facebooka, wikipedii, fotka.pl i innych,
  • dla chcących być on-line – w taryfach Pantera II – dostęp do Internetu bez limitu danych.

 

Na nowych klientów czekają też nowoczesne telefony i smartfony w cenie od 1 zł (z VAT), w tym: Nokia Lumia, Sony Ericsson Live with Walkman. Każdy klient korzystający z oferty Przenieś Numer do Orange może również wziąć udział w codziennych losowaniach piłek i biletów na mecze UEFA EURO 2012.

Ponadto, klienci e-sklepu www.orange.pl, którzy za jego pośrednictwem przenoszą numer lub kupują nową aktywację bez przeniesienia numeru, otrzymają w e-kartę upominkową na zakupy w empik.com. Wartość przyznanego prezentu zależy od opcji wybranego abonamentu.


 

 

Więcej informacji na temat przenoszenia numeru do Orange: www.orange.pl/przeniesnumer

Więcej o ofercie z e-kartą do empik.com: http://www.orange.pl/portal/map/map/shop


Informacje prasowe

Tańsze połączenia z Rosją w roamingu Orange

01 lutego 2012
Tańsze połączenia z Rosją w roamingu Orange

Od 1 lutego klienci Orange zapłacą trzykrotnie taniej za połączenia roamingowe z Rosją i o jedną trzecią taniej za transmisję danych. Obniżka cen to wynik memorandum dot.  obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Polską a Rosją oraz współpracy PTK Centertel z operatorami rosyjskimi.

Tanie połączenia w roamingu międzynarodowym z Federacją Rosyjską są dostępne w promocji obowiązującej od 1 lutego do 31 grudnia br. W tym czasie opłaty za połączenia telefoniczne, SMS-y oraz transmisję danych, będą rozliczane wg stawek obowiązujących dla krajów Unii Europejskiej i  wyniosą:

 

Cena usługi

połączenie wykonywane z Rosji do krajów Unii Europejskiej

połączenia przychodzące w roamingu

SMS wysyłany w roamingu

przesyłanie danych UMTS/EDGE/

GPRS

poza promocją

4,94 zł

2,02 zł

1,51 zł

1,51 zł

obniżka

- 66 proc.

(3,24 zł)

- 74 proc.

(1,21 zł)

- 65 proc.

(0,80 zł)

- 33 proc.

(0,41 zł)

w promocji

 1,70 zł

0,53 zł

0,53 zł

1,01 zł

 

Korzystanie z nowych stawek nie wymaga zamawiania ani aktywacji. Obowiązują one automatycznie dla wszystkich klientów korzystających z oferty Eurotaryfa w Orange Travel (Cennik usług w roamingu).

Promocja nie dotyczy Klientów korzystających z promocji roamingowych: Stawki Operatorów Zagranicznych lub Nowa Oferta Roamingowa.


W kwietniu 2011 r. odbyło się w Krakowie spotkanie pomiędzy ministrami odpowiedzialnymi za sektor telekomunikacyjny w Polsce i Rosji. Wzięli w nim udział także przedstawiciele operatorów sieci mobilnych i stacjonarnych obu państw. Uwzględniając geograficzne sąsiedztwo i aspekty rozwijającej się wymiany gospodarczej uznano, że zwiększenie przystępności taryf roamingowych będzie miało pozytywny wpływ na rozwój wzajemnych relacji, a oba kraje będą aktywnie działać w celu ich obniżenia.

W wyniku spotkania, 10 maja 2011 r., w Moskwie podpisano „Memorandum dotyczące działań w zakresie obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską”. Sygnatariuszami dokumentu byli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj oraz Minister Telekomunikacji i Komunikacji Masowej Federacji Rosyjskiej Igor Shchegolev. 12 września 2011 r. Memorandum podpisali przedstawiciele głównych operatorów działających na rynku polskim, w tym PTK Centertel.

Więcej informacji na www.orange.pl

Scroll to Top