Informacje prasowe

Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

08 marca 2010
Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

Największe gwiazdy lekkiej atletyki, rekordziści świata, mistrzowie olimpijscy, a wśród nich Polacy, walczący o czołowe lokaty. Tak zapowiadają się Halowe Mistrzostwa Świata, które od 12 do 14 marca odbędą się w stolicy Kataru - Dausze. Zawody będzie transmitować Orange sport info jako jedyna polska stacja telewizyjna. Transmisje będzie można oglądać też w internecie na www.orange.pl oraz www.orangesport.pl, a także w telefonach komórkowych na wap.orange.pl.

Faworytami w walce o podium bez wątpienia będą Tomasz Majewski, którego czeka ostra rywalizacja z Białorusinem Andriejem Michniewiczem oraz Amerykaninem Christianem Cantwellem. Emocjonujący pojedynek zapowiada się w skoku o tyczce kobiet - Anna Rogowska, która rok temu zdobyła złoty medal, zmierzy się z 27-krotną rekordzistką świata Jeleną Isinbajewą.

Szanse na czołowe lokaty mają też m.in. trzykrotna halowa mistrzyni Europy w biegach średnich - Lidia Chojecka, męska sztafeta 4x400 m oraz nasz 800-metrowiec - Adam Kszczot.

Początek transmisji na antenie Orange sport info:

piątek, 12 marca - o godz. 12:00

sobota, 13 marca - o godz. 14:00

niedziela, 14 marca - o godz. 13:45

Szczegółowy harmonogram mistrzostw na stronie: www.orangesport.pl.

* * * *

Orange sport info to pierwszy polski telewizyjny kanał sportowo - informacyjny, z wiadomościami nadawanymi co pół godziny. Orange sport info jest obecnie dostępny dla wszystkich klientów telewizji TP (kablowej i satelitarnej) na kanale 5 oraz na platformie Cyfra+ (w pakiecie Podstawowym+ i wyższych) na kanale 107.


Informacje prasowe

Rok linii 116000 – telefon w sprawie Zaginionego Dziecka

05 marca 2010
Rok linii 116000 – telefon w sprawie Zaginionego Dziecka

Telefon w sprawie Zaginionego Dziecka - 116 000 został uruchomiony 5 marca 2009 roku przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Telekomunikację Polską. W pierwszym roku działania, dzięki 116 000 odnaleziono 163 dzieci i nastolatków, zaś prawie 200 rodzin uzyskało natychmiastową pomoc.

- Zaginięcie dziecka to sytuacja dramatyczna, na którą nikt nie jest przygotowany, zaś ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to jedyna organizacja w Polsce, która odnajduje zaginionych i pomaga ich rodzinom - mówi Anna Dziurka, Prezes Zarządu ITAKI. - Działanie telefonu 116 000 jest zatem niezbędne, aby odnaleźć zaginione dzieci i nastolatki, a także aby udzielić wsparcia ich rodzicom i opiekunom - dodaje.

- Linia 116 000 - telefon w sprawie Zaginionego Dziecka jest przykładem właściwego zaangażowania społecznego firmy, które nie sprowadza się do filantropii, ale uwzględnia biznes, jaki ona prowadzi. Dzięki naszym usługom mamy szanse zmienić otaczającą nas rzeczywistość na lepsze - powiedział Tomasz Nowakowski, dyrektor Wykonawczy Grupy TP ds. Korporacyjnych.

Przy telefonie przez całą dobę i 7 dni tygodniu dyżurują specjaliści fundacji ITAKA, którzy wspierają rodziny zaginionych na każdym etapie poszukiwań. Prowadzą mediacje w przypadku ucieczki nastolatka z domu, organizują poszukiwania i nagłośniają sprawę w mediach. Udzielają też kompleksowej pomocy prawnej, socjalnej i psychologicznej. Współpracują z policją, strażą miejską, miejskimi firmami transportowymi, korporacjami taksówkarskimi, a nawet konsulatami i ambasadami oraz organizacjami w Polsce i Europie, które mogą pomóc w odnalezieniu dzieci.

Pierwszy rok działania telefonu spowodował znaczny wzrost zgłoszeń zaginięć dzieci i nastolatków do ITAKI. Telefon 116 000 dzwonił dotychczas ponad 5 000 razy. Telefonowali głównie rodzice i opiekunowie zaginionych dzieci, zgłaszając zaginięcie lub prosząc o poradę z powodu obaw, że ich dziecko zaginie lub ucieknie z domu. Pod numer 116 000 dzwonili również policjanci, informatorzy, dziennikarza, a także nastolatki. Pracownicy ITAKI w celach poszukiwań zaginionych dzieci i nastolatków wykonali ponad 3 000 połączeń.

Telekomunikacja Polska udostępniła bezpłatnie platformę technologiczną, dzięki której numer 116 000 jest dostępny dla wszystkich potrzebujących, niezależnie od obsługującej ich sieci. Firma zapewnia obsługę techniczną numeru oraz partycypuje w kosztach prowadzenia linii.

Telefon 116 000 dyrektywą Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2007 został zarezerwowany jako wspólny dla całej Unii Europejskiej numer telefoniczny w sprawie zaginionych dzieci. Polska była szóstym krajem w Europie, który zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej uruchomił numer 116 000 i jest jednym z pięciu, w których telefon 116 000 działa całodobowo.

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Kiełczowska,

Dział Komunikacji i Rozwoju ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Tel.:  22 620 16 10, 507 363 941

E-mail: aleksandra.kielczewska@zaginieni.pl


Informacje prasowe

Pakiety telewizyjne TP przez pół roku za darmo

05 marca 2010
Pakiety telewizyjne TP przez pół roku za darmo

Telekomunikacja Polska wprowadziła nową ofertę pakietów telewizyjnych. Wybrane pakiety są dostępne w niższej cenie, a dodatkowo, klienci, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące, będą je mogli oglądać za darmo przez pierwsze 6 miesięcy. Dzięki nowej ofercie średni miesięczny koszt największego pakietu, obejmującego wszystkie najbardziej popularne kanały tematyczne dostępne na rynku, wynosi niewiele ponad 50 zł.

Pakiety telewizyjne to uzupełnienie podstawowego zestawu ponad 30 najchętniej oglądanych kanałów dostępnych w ramach abonamentu neostrady z telewizją. Decydując się na jeden z dodatkowych pakietów, klienci mogą urozmaicić podstawową ofertę programową i dopasować ją do potrzeb i zainteresowań całej rodziny. W pakietach telewizyjnych TP znajdują się najlepsze programy filmowe, sportowe, dziecięce, rozrywkowe, a także informacyjne i edukacyjne.

 

Pakiety telewizyjne dostępne w promocji:

umowa na 24 mies., ceny za miesiąc,

z VAT

średnia cena za miesiąc, z VAT

pierwsze 6 mies.

następne 18 mies.

  HBO + Orange sport

 

0zł

29,90 zł

(43,90 zł)

22,42 zł
  M  + Orange sport

 

0zł

39,90 zł

(53,90 zł)

29,92 zł
  L + Orange sport

 

0zł

49,90 zł

(73,90 zł)

37,42 zł
  L + HBO + Orange sport

 

0zł

69,90 zł

(98,90 zł)

52,42 zł

 

Pakiet M - to rozszerzenie pakietu podstawowego o ponad 20 programów o różnej tematyce: m.in. filmowe (AXN, Hallmark, Movies 24), informacyjne (TVN24, CNN), sportowe (Eurosport, Sportklub, TVP Sport), dla dzieci (Disney Chanel, Cartoon Network, Jetix Play), muzyczne (MTV) oraz popularno-naukowe (Animal Planet, Discovery Chanel, Discovery Historia orazID Investigation Discovery ).

Pakiet L - zawiera wszystkie programy z pakietu M i ponad 20 dodatkowych, m.in. filmowe (Universal Channel, AXN Crime, Comedy Central, Kino Polska) dla dzieci (Boomerang, KidsCo) muzyczne (MTV2, MTV Dance) oraz popularno-naukowe (Discovery Word, Discovery Science i Nat Geo Wild).

Pakiet HBO - kanały HBO, HBO2 i HBO Comedy a w nich najnowsze hollywoodzkie produkcje, głośne i kontrowersyjne seriale, poruszające dokumenty, koncerty gwiazd muzyki oraz programy rozrywkowe.

Orange sport - kanał pełen sportowych emocji, można tu obejrzeć wszystkie mecze Ekstraklasy, w każdej kolejce aż 6 na żywo. Ponadto, mecze Młodej ekstraklasy, Remes Pucharu Polski, Ligue 1 (Liga francuska), Liga Sagres (Liga portugalska), NBA, szwedzkiej ligi żużlowa Elitserien (występuje w niej wielu Polaków), rozgrywki Bundesligi piłki ręcznej i wiele innych wydarzeń sportowych z najwyższej półki.

 

Szczegółowe informacje na www.tp.pl

Scroll to Top