Informacje prasowe

#Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy. #chciectomoc

20 września 2019

#Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy. #chciectomoc

Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu zatrudnienia? Jak zachęcić pracodawców do współpracy i kreowania przyjaznego miejsca pracy dla różnorodnych zespołów? Na te pytania będą odpowiadać uczestnicy 2-dniowej sesji warsztatowej #Ideathon organizowanej przez 9 firm zrzeszonych w inicjatywie Human Explorers. #Ideathon odbędzie się na rzecz Fundacji Integracja, która od 25 lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami m.in. odnaleźć się na rynku pracy.

Jak wynika z badań, w Polsce jest 2,3 mln osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym, a tylko co trzecia-czwarta z nich ma pracę. Rozwiązania wypracowane podczas #Ideathonu, który odbędzie się w dniach 20-21 września w Warszawie, mają pomóc wszystkim pracodawcom w Polsce zmienić tę sytuację. 

#Ideathon to pierwszy tego rodzaju projekt społeczny w Polsce i innowacyjny przykład wolontariatu kompetencji. Uczestnicy #Ideathonu na co dzień pracują w jednej z 9 firm: DHL Parcel Polska, Dentsu Aegis Network Polska, Orange Polska, Alior, Grupa Żywiec, PwC, Budimex, Leroy Merlin, Polpharma. To w sumie 100 osób wybranych spośród ich pracowników wyróżniających się kreatywnością, talentem i zaangażowaniem. Wraz z ekspertami z Integracji, która od 25 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, podczas intensywnych warsztatów i z wykorzystaniem innowacyjnych metod takich jak Ideathon i design thinking, będą wypracowywać konkretne rozwiązania, które mogą zmienić sytuację osób z niepełnosprawnością na rynku pracy w Polsce. Wydarzenie poprowadzi m.in. Paulina Malinowska-Kowalczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, pierwsza w historii Doradczyni Prezydenta RP ds. niepełnosprawności.

Jak wynika z ostatniego spisu powszechnego, w Polsce jest około 5 milionów osób z niepełnosprawnościami. 2,3 mln jest w wieku produkcyjnym, ale coroczne badania GUS BAEL wskazują, że zaledwie co trzecia-czwarta osoba z niepełnosprawnością pracuje. Od lat odsetek ten w zasadzie się nie zmienia. Dla porównania, według Eurostatu ogółem w państwach Unii Europejskiej zatrudnienie znajduje prawie połowa – czyli niemal dwa razy więcej niż w naszym kraju.

W Polsce problemem są m.in. obawy i brak świadomości wśród pracodawców oraz pracowników. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu 9 renomowanych pracodawców i wypracowaniu przez ich pracowników rozwiązań, będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że pracodawcy chcą zmienić tę sytuację i wypracować zestaw rozwiązań dla Fundacji Integracja, które zachęcą pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością – mówi Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja.

Inspiracją dla #Ideathonu były tzw. hackathony, znane w środowisku IT, czyli intensywne i kreatywne sesje robocze, podczas których wypracowywane są nieszablonowe rozwiązania problemów oraz usprawnienia, na które często trudno znaleźć czas podczas regularnego rytmu pracy.

Wydarzenie jest możliwe dzięki partnerom strategicznym takim jak: DTMakers, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Fundacja Atelier, Taka Banda Studio.

Więcej informacji na temat #Ideathonu udzielą:
tomasz.przybyszewski@integracja.org oraz monika.okrasa@integracja.org z Fundacji Integracja

*****

Integracja od 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od sześciu lat Sprawniwpracy.com. Stworzyła Centra Integracja z doświadczonym zespołem doradców zawodowych i socjalnych. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej?”.

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: #Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy. #chciectomoc

Informacje prasowe

Taylor Swift pierwszą headlinerką Open’er Festival Powered by Orange 2020

18 września 2019

Taylor Swift pierwszą headlinerką Open’er Festival Powered by Orange 2020

Taylor Swift, absolutna ikona ostatniej dekady, zdobywczyni 10 nagród Grammy i jedna z najbardziej wpływowych artystek na świecie headlinerką Open’er Festival Powered by Orange 2020. Koncert 3 lipca w Gdyni będzie jej pierwszym występem w Polsce.

W sierpniu fani Taylor Swift doczekali się jej siódmego albumu „Lover”, który natychmiast znalazł się na pierwszym miejscu Billboardu, a kawałki „Me!”, „You Need to Calm Down” czy „Lover” momentalnie rozgrzały serwisy streamingowe do czerwoności. Nic dziwnego – mówimy o artystce, która przez ponad dekadę zbudowała status popowej legendy.

Przygodę z muzyką rozpoczęła jeszcze jako dziecko, a już w wieku 14 lat podpisała swój pierwszy kontrakt wytwórnią płytową. Szybko okazało się, że ma nie tylko świetny głos, ale i talent do pisania piosenek. Jednak wtedy pewnie mało kto przypuszczał, że będzie autorką lub współautorką wszystkich swoich największych przebojów. W 2006 roku ukazał się jej imienny debiut, dzięki któremu stała się w USA sensacją muzyki country. Drugim albumem „Fearless” (2008) Taylor Swift tylko podniosła poprzeczkę, zgarniając aż 4 statuetki Grammy. Następne płyty, „Speak Now”, (2010), „Red (2012)”, „1989” (2014) i „Reputation” (2017) odsłaniały jej kolejne muzyczne i wizerunkowe oblicza, a przeboje „We Are Never Ever Getting Back Together”, „I Knew You Were Trouble”, „Shake It Off”, „Bad Blood” czy „Look What You Made Me Do” cementowały jej czołową pozycję wśród największych gwiazd na świecie.

Koncerty Taylor Swift w Europie są bardzo rzadkie. W ciągu ostatnich pięciu lat zagrała na naszym kontynencie w zaledwie siedmiu miastach, co czyni jej występ szczególnie wyjątkowym. Artystka otwiera line-up Open’er Festival 2020, który odbędzie się w dniach 1-4.07. Kolejne ogłoszenia już wkrótce!

EARLY BIRD TICKETS w sprzedaży (do wyczerpania puli)

Karnet 4 DNI – 539 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 639 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) – 419 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 489 PLN

Bilet jednodniowy – 299 PLN

Bilety dostępne na www.altersklep.pl lub www.ebilet.pl

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Taylor Swift pierwszą headlinerką Open’er Festival Powered by Orange 2020

Informacje prasowe

Orange Polska i Ericsson uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Pozwala ściągać dane z szybkością blisko 900 Mb/s

10 września 2019

Orange Polska i Ericsson uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Pozwala ściągać dane z szybkością blisko 900 Mb/s

To pierwsze tak duże testy 5G w Polsce, sprawdzające najnowszą technologię w warunkach miejskich. Orange i Ericsson uruchomili 9 stacji bazowych na warszawskiej Ochocie i Powiślu. Do udziału w testach zostaną zaproszeni klienci, którzy będą mogli sprawdzić smartfony Orange Neva Jet obsługujące sieć 5G.

Dostęp do szybkiej sieci jest dziś tym samym, czym kiedyś był dostęp do dróg i elektryczności – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Dla Polski sieć piątej generacji to szansa na skokowy rozwój gospodarki. Chcemy zrobić wszystko, by zyskały na tym polskie firmy – dodał.

Dzisiaj jesteśmy o krok bliżej do uruchomienia polskiej sieci mobilnej piątej generacji. Technologicznie jesteśmy na to wyzwanie gotowi. Po przeszło dwóch latach testów w laboratoriach i terenie, uruchomiliśmy sieć działającą w stolicy. Do jej testowania zaprosimy naszych klientów, którym udostępnimy smartfony 5G, produkowane specjalnie dla Orange – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Ericsson jest pionierem wprowadzenia technologii 5G na całym świecie. Teraz to nowoczesne rozwiązanie wdrożymy w samym sercu Warszawy. Współpraca z Orange Polska oraz nasze ciągłe inwestycje w Polsce przyczyniają się do wzrostu innowacji 5G, czyniąc Polskę jednym z wiodących krajów 5G w Europie. – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce

Orange Polska i Ericsson wspólnie prowadzą testy, by znaleźć rozwiązania optymalne z punktu widzenia zarządzania siecią oraz odpowiadające na potrzeby klientów. Urządzenia tworzące testową sieć działają w oparciu o kanał 80 MHz w paśmie 3,4 – 3,6 GHz, udostępniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. To pasmo jest docelowo planowane do uruchomienia sieci 5G w Polsce. W testach będą wykorzystywane dostępnie obecnie urządzenia obsługujące sieć 5G – smartfony i routery.

Stacje bazowe zostały rozmieszczone w taki sposób, aby tworzyły spójny zasięg i umożliwiały poruszanie się między nimi bez zrywania połączenia z 5G. Zastosowane rozwiązania pozwalają na przesyłanie danych przez technologię 5G zintegrowaną ze światłowodową siecią szkieletową Orange. Wszystkie testowane stacje bazowe są do niej podłączone łączem optycznym o przepustowości 10 Gb/s, czyli dziesięciokrotnie szybszym niż standardowo stosowane w sieci 4G Orange Polska. Umożliwia to pobieranie danych z prędkością nawet 1 Gb/s.

***

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie. Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie.

Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Orange jako pierwszy operator w Polsce przeprowadził testy 5G poza laboratorium. Jako jedyny wykorzystał w tym celu zarówno pasmo 3,4 – 3,8 GHz, jak i 26 – 28 GHz. Testy prowadzone ze wszystkimi czołowymi dostawcami pozwoliły zdobyć doświadczenie potrzebne przy wdrażaniu sieci 5G. Były realizowane w ramach ogłoszonej wiosną 2018 roku Strategii 5G Orange Polska. Zakłada ona, że pierwsze komercyjne wdrożenia odbędą się w latach 2020 – 2021, po pozyskaniu przez operatora niezbędnych do budowy sieci 5G częstotliwości.

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Orange Polska i Ericsson uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Pozwala ściągać dane z szybkością blisko 900 Mb/s

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej