Informacje prasowe

III edycja konkursu Twoja Perspektywa rozstrzygnięta

30 maja 2011
III edycja konkursu Twoja Perspektywa rozstrzygnięta

20 tys. złotych i płatne praktyki w Grupie TP podzielili między sobą finaliści III edycji konkursu Twoja Perspektywa. Zwycięzcą został Artur Makutunowicz reprezentujący Politechnikę Gdańską. Organizatorem konkursu jest Grupa TP oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Dziewięciu finalistów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach – telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing.

- Popularność konkursu świadczy o tym, że praca w branży telekomunikacyjnej jest atrakcyjna dla młodych ludzi u progu swojej kariery zawodowej. Studenci stają się coraz bardziej  świadomi tego, że nabywanie nowych kompetencji i umiejętności jest konieczne do znalezienia atrakcyjnej pracy – powiedział Prezes Grupy TP Maciej Witucki.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dowodzi to, że Twoją Perspektywą traktowana jest jako trampolina do kariery w branży telekomunikacyjnej – powiedział Prezes PSZK Piotr Palikowski.

Konkurs Twoja Perspektywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do bieżącej edycji Zgłosiła się rekordowa liczba 2,5 tys. studentów z całego kraju. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć łódzkich i warszawskich uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do trzynastu. Do uczelni partnerskich zaangażowanych w projekt w roku akademickim 2010/11, dołączyły uczelnie z Poznania, Krakowa, Katowic, Bydgoszczy, Lublina i Gdańska.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął swoją działalność w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogą wziąć udział w warsztatach oraz programie ambasadorskim na współpracujących uczelniach.


Informacje prasowe

Szybki internet mobilny Orange z dziennym limitem 1 GB, bez abonamentu i większe pakiety danych w Orange Free

27 maja 2011
Szybki internet mobilny Orange z dziennym limitem 1 GB, bez abonamentu i większe pakiety danych w Orange Free

Orange wprowadza pierwsze na rynku plany taryfowe na mobilny dostęp do internetu, bez abonamentu i doładowań. Klienci płacą w nich tylko za wykorzystane, dobowe pakiety 1 GB na transmisję danych. Nowa oferta jest dostępna w planach Business Everywhere i Orange Free. Dotychczasowa oferta dla klientów indywidualnych zostaje rozszerzona o nowy plan Orange Free 79 i trzykrotnie więcej gigabajtów w Orange Free 99.

Nowe plany taryfowe zostały opracowane z myślą o klientach, którzy potrzebują dostępu do szybkiego internetu na terenie całego kraju, jednak nie korzystają z niego codziennie i nie chcą ponosić kosztów abonamentu lub chcą by był on jak najniższy. Korzystając z oferty Orange zapłacą tylko za dni, w których rzeczywiście łączą się z siecią. W ramach zryczałtowanej opłaty otrzymają każdorazowo dobowy pakiet 1 GB na transmisję danych. Podpisując umowę na czas określony będą mogli ponadto kupić nowoczesny modem internetowy w cenie promocyjnej.

Klienci biznesowi mogą wybrać ofertę bez abonamentu - Business Everywhere Day-by-day zero lub Business Everywhere Day-by-day 10, z najniższym na rynku abonamentem w cenie 10 zł + VAT i dobowym dostępem do sieci, tylko za 5 zł + VAT.

Szczegóły cenowe oferty prezentuje poniższa tabela:

Plan taryfowy Business Everywhere

Day-by-day 10

Business Everywhere Day-by-day zero
Miesięczna opłata abonamentowa 10 zł (12,30 zł z VAT) 0 zł
Opłata za aktywację karty SIM/R-UIM z umową na czas określony 12 lub 24 miesiące 50 zł (61,50 zł z VAT)
Opłata za aktywację karty SIM/R-UIM z umową na czas nieokreślony 300 zł (369 zł z VAT)
Stawka za jedną dobę przesyłania danych 5 zł (6,15 zł z VAT) 8 zł (9,84 zł z VAT)
Dzienny limit przesyłania danych 1 GB
Taryfikacja co 1 KB
Usługa Cała Naprzód 4 gr (5 gr z VAT) / 1 MB po wykorzystaniu limitu transferu

Klienci indywidualni zainteresowani mobilnym internetem bez abonamentu mogą skorzystać z Oferty Orange Free Day-by-day zero.

Szczegóły cenowe oferty prezentuje poniższa tabela (ceny z VAT):

Nazwa planu taryfowego Orange Free Day-by-day zero 
Opłata za aktywację karty SIM/R-UIM z umową na czas określony 12 lub 24 miesiące 61 zł
Opłata za aktywację karty SIM/R-UIM z umową na czas nieokreślony 360 zł
Abonament 0 zł 
Limit transferu na dobę 1 GB 
Taryfikacja co 1 KB
Opłata za dobę 10 zł 
Usługa Cała Naprzód 5 gr / 1 MB po wykorzystaniu limitu transferu

Dotychczasowa oferta Orange Free została wzbogacona o nowy plan taryfowy z abonamentem za 79 zł i ponad trzykrotnie większy limit miesięcznego transferu danych w opcji z abonamentem za 99 zł. To atrakcyjna oferta dla klientów, zainteresowanych przede wszystkim nielimitowanym transferem w godzinach nocnych, dużą liczbą gigabajtów do wykorzystania oraz modemem w cenie promocyjnej. Do wyboru jest także oferta bez modemu z abonamentem tańszym o 10%, a klienci zamawiający usługę przez stronę www.orange.pl dostają do wykorzystania więcej transferu, co miesiąc, przez cały czas trwania umowy.

Szczegóły cenowe oferty prezentuje poniższa tabela (ceny z VAT):

Orange Free 19 39 59 79 99 159
Cena abonamentu 19 zł 39 zł 59 zł 79 zł 99 zł 159 zł
Rabat na abonament w ofercie bez modemu 10%
Miesięczny limit transferu danych 0 2 GB 4 GB 14 GB 20 GB 38 GB
Dodatkowy limit przy zamówieniu na www.orange.pl – co miesiąc - 0,5 GB 1 GB 2 GB
Nielimitowany transfer w godzinach nocnych – usługa Szczęśliwe Godziny w cenie abonamentu 20 zł w cenie abonamentu
Cała Naprzód 5 gr/ 1 MB po wykorzystaniu limitu transferu
Prędkość transferu Do 42 Mb/s w technologii HSPA+ DC
Minuty do Orange i na stacjonarne 10 30 50 100

Wszyscy klienci aktywujący dostęp do internetu w planach Business Everywhere i Orange Free otrzymują kartę SIM/R-UIM, która umożliwia korzystanie z dostępu do internetu w technologii HSPA+ DC oraz technologii CDMA. Dzięki temu, mogą korzystać z największego na rynku zasięgu bardzo szybkiego, mobilnego internetu z prędkością do 42 Mb/s, w miastach, a na terenach pozamiejskich z szybkiego internetu w technologii CDMA. Używając tej samej karty SIM/R-UIM, mogą także korzystać z połączeń telefonicznych, SMS-ów oraz MMS-ów.

 

*  *  *

HSPA+ DC (High Speed Packet Acces+ Dual Carrier) to technologia wykorzystująca dwa kanały transmisji HSPA, dzięki czemu pozwala osiągnąć transfer danych z prędkością do 42 Mb/s - przy pobieraniu danych przez użytkownika oraz 5,7 Mb/s - przy wysyłaniu danych do sieci. Jej zasięg w sieci Orange jest największy w kraju, obejmuje 24 miasta i jest intensywnie rozbudowywany. Do końca 2011 r, zwiększy się blisko sześciokrotnie, obejmując około 60 proc. populacji kraju.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.orange.pl


Informacje prasowe

Bezpłatne audiobooki na Weekend z Orange

27 maja 2011
Bezpłatne audiobooki na Weekend z Orange

W najbliższy piątek, 27 maja, rusza kolejna edycja Weekendów z Orange. Klienci mogą w niej pobrać nawet pięć audiobooków udostępnionych bezpłatnie w serwisie www.audioteka.orange.pl.

Weekendy z Orange to specjalna oferta promocyjna, dzięki której każdy klient Orange może bezpłatnie poznawać i testować wybrane usługi dodatkowe. Można z niej korzystać niezależnie od rodzaju abonowanych usług, wystarczy aktywna karta SIM w sieci Orange. Oferta jest dostępna w każdy ostatni weekend miesiąca.

W majowej edycji Weekendu z Orange, klienci przetestują usługi serwisu www.audioteka.orange.pl i będą mogli bezpłatnie pobrać pełne wersje wybranych audiobooków:

  • Między tęsknotą lata a chłodem zimy”, Leif’a G. W. Persson’a, czyta: Andrzej Mastalerz
  • www.1939.com.pl”, Marcina Ciszewskiego, czyta: Krzysztof Banaszyk
  • Opowieści z Narnii - Lew, Czarownica i Stara Szafa”, Clive’a Staples Lewis’a, czyta: Jerzy Zelnik, Agnieszka Greinert
  • Baśnie”, Hansa Christiana Andersena, Czyta: Jerzy Stuhr
  • Newsweek do słuchania nr 21, 23.05.2011”, czyta: Roch Siemianowski

Oferta będzie dostępna od godziny 20.00 w piątek 27 maja, aż do godziny 23.59 w niedzielę 29 maja.

Aby z niej skorzystać wystarczy wejść do serwisu www.audioteka.orange.pl, kliknąć banner Weekendy z Orange, a następnie wybrać jeden z promocyjnych audiobooków i nacisnąć przycisk „Bezpłatny SMS Weekendy z Orange”. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się lub utworzenie własnego konta, na którym będą gromadzone kopie pobranych audiobooków. Po zalogowaniu, użytkownik zostanie przekierowany na stronę realizacji zamówienia. Aby sfinalizować pobieranie wybranej pozycji wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści AB pod nr 80023, a otrzymany w odpowiedzi kod, wpisać we wskazane miejsce i zatwierdzić. Wybrany audiobook (w formacie MP3) pojawi się na wirtualnej półce użytkownika. Zgromadzone tam audiobooki można wielokrotnie pobierać na komputer, telefon i inne urządzenia multimedialne.

Jeden kod SMS uprawnia do pobrania jednego audiobooka w promocji Weekendy z Orange. Aby pobrać pobrać kolejne, wystarczy ponownie wyłać bezpłatny SMS-a o treści AB pod

nr 80023. Kody pobrane w czasie trwania promocji zachowują ważność do 5 czerwca.

Pobieranie audiobooków z serwisu audioteka.orange.pl na komputer przenośny lub telefon komórkowy z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji danych wiąże się z opłatą zgodnie

z obowiązującym Abonenta cennikiem lub zużyciem części transferu przysługującego

w ramach abonamentu.

 

Więcej o usłudze:

www.audioteka.orange.pl

Scroll to Top