Informacje prasowe

Imagine with Orange – Twój pomysł może zmienić świat

10 lutego 2015
Imagine with Orange – Twój pomysł może zmienić świat

Siłą napędową rozwoju społeczeństw i technologii są nowatorskie pomysły na rozwiązywanie pojawiających się problemów. Dzięki Orange każdy może teraz dzielić się swoimi pomysłami z ludźmi na całym świecie. Polska dołączyła do międzynarodowego programu Imagine with Orange, który umożliwia zgłaszanie swoich koncepcji i pomaga w ich realizacji.

Każdy, kto chciałby podzielić się pomysłem na usprawnienia lub innowacje, może to zrobić za pośrednictwem platformy internetowej http://imagine.orange.pl

Program Imagine with Orange ma na celu włączenie społeczeństwa do współtworzenia innowacji. Zgłoszone pomysły są widoczne dla wszystkich zainteresowanych. Setki, tysiące ludzi dowiadują się o nich, mogą je skomentować, wzbogacić, a przede wszystkim oddać na nie swój głos. To społeczność wybiera najbardziej trafne i pomysłowe propozycje. W Orange przywiązujemy dużą wagę do wspierania innowacyjności, zarówno poprzez szukanie pomysłów wśród pracowników, jak i przez programy nastawione na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw  m.in. Orange Fab, czy BIHAPI. W sieci placówek Orange Labs prowadzimy również na szeroką skalę prace badawczo-rozwojowe – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska.

Raz na kwartał w ramach Imagine with Orange uruchamiana jest kampania poświęcona zagadnieniom z różnych obszarów, takich jak e-zdrowie, rozrywka, zakupy, etc. Obecna kampania poświęcona jest tematyce inteligentnych miast (Smart City). Zbierane są pomysły na to, jak usługi cyfrowe mogą usprawnić takie dziedziny jak transport publiczny, energetyka, czy zarządzanie nieruchomościami. Uczestnicy z Polski mogą zgłaszać swoje pomysły od 13 lutego do 20 marca 2015.

Aby zgłosić swój pomysł wystarczy zalogować się na platformie http://imagine.orange.pl, gdzie można również przeglądać i komentować pomysły innych uczestników.

Dzięki takiemu modelowi lokalne pomysły mogą być rozwijane na skalę globalną. To czyni platformę Imagine with Orange unikalną inicjatywą skupiającą osoby, które chcą brać udział w zmianach zachodzących wokół nich.

Osoby, których pomysły będą najlepiej ocenione, zostaną zaproszone do Paryża i wezmą udział w warsztatach z zespołem ds. innowacji w Orange. Ich pomysły mogą następnie zostać włączone do strumienia innowacji w Orange lub dać początek nowym przedsięwzięciom czy startup-om, które Orange wesprze dzięki współpracy z lokalnymi partnerami.

Prezentacja nt. Imagine with Orange http://imagine.orange.com/pl/cms/about

Orange Polska na rozwój innowacyjnych usług i technologii przeznacza rocznie 50 - 60 mln zł. W Orange Labs opracowywane są rozwiązania dopasowane do wszystkich grup klientów, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Więcej o innowacjach w Orange Polska http://www.orange.pl/OrangeLabs2.phtml

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Najbardziej wyczekiwana premiera roku w lutowej trasie Kina Orange

05 lutego 2015
Najbardziej wyczekiwana premiera roku w lutowej trasie Kina Orange

Wyczekiwana ekranizacja najczęściej kupowanej na świecie książki – erotycznej trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która zachwyciła kobiety na całym świecie, 13 lutego wchodzi na ekrany kin. Równolegle zobaczą ją widzowie Kina Orange, które w lutym odwiedzi 19 miejscowości. W repertuarze znalazły się także specjalne pokazy nominowanej do Oscara „Idy” oraz najnowszych polskich filmów: „Ziarna prawdy”, „Carte blanche” i „Hiszpanki”. Odbędą się także seanse bijącego rekordy popularności „Paddingtona” oraz nowej komedii akcji „Bezwstydny Mortdecai”.

Bestsellerowa powieść, sprzedana w rekordowej liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy, doczekała się ekranizacji. Podczas lutowej trasy Kina Orange zostanie pokazana w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin – widzowie będą mieli możliwość zobaczenia tytułu w tym samym czasie co fani serii na całym świecie. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, film oparty na pierwszej części trylogii autorstwa E.L. James, opowiada losy studentki, która pewnego dnia, w zastępstwie za koleżankę, udaje się przeprowadzić wywiad z młodym milionerem. Wkrótce zawiązuje się między nimi szczególna więź. Pełna wiszącego w powietrzu napięcia, śmiałych scen oraz kontrowersyjnych opisów historia zafascynowała czytelniczki na całym świecie.

Kino Orange kontynuuje także pokazy najpopularniejszych filmów początku roku. Podczas specjalnych seansów w trakcie oscarowego weekendu, jak i tuż po nim (rozdanie Oscarów - 22 lutego), widzowie będą mogli obejrzeć nominowaną do tej nagrody „Idę” w reżyserii Pawła Pawilkowskiego. Ten polski film, utrzymany w konwencji ascetycznego kina drogi z młodą zakonnicą w roli głównej, został nagrodzony już ponad 60 razy. Nominację do Oscarów, najważniejszej nagrody filmowej, otrzymał aż w dwóch kategoriach: zdjęcia oraz najlepszy film nieanglojęzyczny.

Po premierowych pokazach w styczniu Kino Orange kontynuuje seanse głośnych polskich filmów. W lutowym repertuarze znalazło się oparte na kryminalnej powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy” z Robertem Więckiewiczem w roli prokuratora badającego zbrodnię w Sandomierzu, „Carte blanche” – opartą na faktach wzruszającą opowieść o nauczycielu, który stracił wzrok, w którego wcielił się Andrzej Chyra oraz zrealizowaną z wielkim rozmachem „Hiszpankę” w międzynarodowej obsadzie.

Uwaga: bilety na seanse „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oraz pozostałe seanse w Kinie Orange dostępne są w przedsprzedaży. Szczegóły na www.KinoOrange.pl.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Internet przyspieszy – Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz

03 lutego 2015
Internet przyspieszy – Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz

Orange Polska jako pierwszy operator uruchomił stacje bazowe działające na częstotliwościach LTE 800 i 2600 MHz będących przedmiotem zakończonej niedawno aukcji. Już dziś na terenie całego kraju ruszyło 20 nadajników pracujących na nowych częstotliwościach. Do końca roku w zasięgu szybkiego internetu Orange znajdzie się ponad 95 proc. Polaków, a jego prędkość wzrośnie nawet czterokrotnie.

Szybkie uruchomienie pierwszych stacji LTE 800 MHz i 2600 MHz, było jednym z naszych priorytetów, jakie wyznaczyliśmy sobie na początek 2016 roku. Dziś stało się ono faktem i pierwsi klienci mogą już korzystać z nowych, jeszcze większych możliwości naszej sieci mobilnej. Zrobiliśmy to w ekspresowym tempie. Rezerwację częstotliwości otrzymaliśmy 25 stycznia, a już dziś – w tydzień później uruchamiamy 20 pierwszych stacji” – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych. „Ambicje mamy spore – chcemy, aby w krótkim czasie cała Polska została pokryta sygnałem szybkiej mobilnej sieci LTE- dodał.

Pierwsze stacje bazowe Orange, które zostały dziś uruchomione są zlokalizowane w następujących miastach i miejscowościach:  Warszawa (x2), Górno, Iwanowice Dworskie, Jasienica, Jemiołów, Józefów, Łosice Chotycze, Oldrzyszowice, Pomorzany, Poręba Kocęby, Przesławice, Pszczela Wola, Rokitno, Rychnowo, Strzeżów, Szczukowice, Trzebiszewo, Uniejów Kolonia, Wikielec.

Orange Polska wygrał w ramach aukcji UKE kolejne częstotliwości pod LTE - blok 10 MHz w ramach pasma 800 MHz oraz blok 15 MHz w ramach 2600 MHz. Umożliwiają one rozbudowę zasięgu w obszarach mniej zurbanizowanych oraz zwiększenie pojemności sieci w dużych miastach. W efekcie, oprócz radykalnego wzrostu zasięgu - zwłaszcza na terenach poza miastami i wzdłuż dróg - należy spodziewać się też wzrostu zasięgu wewnątrz budynków. Rozszerzenie zasięgu i pojemności sieci oprócz wyraźnego, nierzadko kilkukrotnego przyspieszenia szybkości połączenia przyczyni się do znacznego wzrostu jakości i stabilności korzystania z mobilnego internetu. W bardzo wielu miejscach, w których obecnie można korzystać z sieci z prędkością do 21 Mb/s – w technologii 3G, usługi przyspieszą do 75 Mb/s i więcej w technologii LTE. Już wcześniej w sieci Orange klienci mogli korzystać z dostępu do internetu LTE z prędkością do 112 Mb/s.

Posiadane obecnie i wygrane w aukcji zasoby częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz dzięki agregacji między pasmami pozwolą w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć maksymalne możliwe przepływności. Dzięki nim Orange będzie w stanie  zaoferować klientom usługi o przepływności do 300 Mb/s.

* * *

Mapa poglądowa zasięgu i lokalizacji nowych nadajników jest dostępna pod adresem:

http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/uslugi-i-produkty/pierwsze-stacje-lte-800-mhz-i-lte-2600-mhz

Dodatkowych informacji udzieli:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Scroll to Top