Informacje prasowe

Integrated Solutions – dostawca rozwiązań IT z grupy Orange – ma już 10 lat

13 września 2021

Integrated Solutions – dostawca rozwiązań IT z grupy Orange – ma już 10 lat

W 2011 roku firma zatrudniała 20 pracowników i wypracowała 49 mln zł przychodu. Dziś pracuje w niej już 300 wysokiej klasy specjalistów, a przychody za rok 2020 wyniosły 731 mln zł. To wzrost niemal piętnastokrotny.

Według tegorocznej edycji rankingu TOP200 Computerworld Integrated Solutions jest m.in. 3 integratorem na polskim rynku i 2 dostawcą rozwiązań IT dla instytucji publicznych.

– Droga, jaką przebył IS w ciągu ostatnich 10 lat jest naprawdę imponująca. Widać wyraźnie, że decyzja o utworzeniu tej spółki i silnym wejściu w sektor rozwiązań ICT była słuszna. W ostatnich trzech latach przychody Orange Polska z usług ICT rosną średnio o 25-30% w skali roku. Osiągnęliśmy to dzięki efektowi skali i synergii w Grupie, ale także dzięki uważnej obserwacji rynku i oczekiwań klientów, którzy chcą prostych, cyfrowych rozwiązań optymalizujących procesy biznesowe i pozwalających szybko reagować na zmiany otoczenia. Integrated Solutions wraz z Craftware i BlueSoft – pozostałymi spółkami z Grupy Orange Polska – tworzą dziś szeroką ofertę dla wszystkich sektorów gospodarki od produkcji, transportu, po energetykę i branżę retail – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu Orange Polska ds. rynku biznesowego. – Zgodnie z naszą nową strategią .Grow chcemy coraz skuteczniej wspierać polskie przedsiębiorstwa w cyfrowej transformacji i we wdrażaniu najnowocześniejszych narzędzi. Rola Integrated Solutions w realizacji tego zadania jest trudna do przecenienia – dodaje Bożena Leśniewska

– 10 lat to dobry czas na podsumowania – uważa Andrzej Zając, prezes Integrated Solutions. –  Mam poczucie, że przez tę dekadę przeszliśmy odważnie i naprawdę dynamicznie. Wiedzieliśmy, że stoją za nami kompetencje ludzi, ich wiedza i determinacja, mieliśmy także duże wsparcie od Orange. Dziś IS nie jest już tylko dostawcą rozwiązań czy integratorem IT, a silnym graczem na rynku ICT, rosnącym średnio w swojej historii 30% rocznie. Firmą technologiczną docenianą w prestiżowych rankingach. To dla mnie duża satysfakcja, ale i zobowiązanie. Nadal chcemy rosnąć szybciej niż rynek, dlatego będziemy rozwijać kolejne kompetencje – dodaje prezes IS.

W ciągu ostatnich 10 lat Integrated Solutions zrealizował 13 tysięcy projektów, spośród których warto wymienić np. takie jak Mobilny Listonosz realizowany dla Poczty Polskiej, pionierski dla rynku samorządowego w Polsce projekt Cyfrowe Mazury, czy niedawny projekt systemu backupu dla banku Santander. W początkach swojej działalności firma koncentrowała się na dostarczaniu Klientom twardej infrastruktury IT i rozwiązań komunikacyjnych (UCaaS). Dziś jej kompetencje obejmują m.in. chmurę, End User Computing, Cyberbezpieczeństwo, Software Development, ekosystem Microsoft oraz DevOps. IS nieustannie rozszerza też zakres swoich partnerstw z wiodącymi światowymi dostawcami technologii IT i cyberbezpieczeństwa. Spółka ma już ponad 100 partnerów technologicznych. Stale poszerza także portfolio rozwiązań chmurowych, które może oferować klientom.

Mediateka

Udostępnij: Integrated Solutions – dostawca rozwiązań IT z grupy Orange – ma już 10 lat

Informacje prasowe

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

8 września 2021

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Grupa Veolia i Orange zadeklarowały wspólną realizację Projektu Smart City. Jego głównym celem jest wsparcie gospodarki energetycznej i wodociągowej poprzez stały, zdalny monitoring pracy sieci ciepłowniczych i wodociągowych oraz wprowadzenie ich inteligentnego opomiarowania.

7 września, w trakcie XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Veolia i Orange podpisały List Intencyjny dotyczący realizacji Projektu Smart City na rzecz polskich miast, w ramach którego rozwijane będą usługi Smart Water (zarządzanie infrastrukturą wodociągową w celu podniesienia efektywności jej działania). W swoich działaniach partnerzy zamierzają skupić się na monitorowaniu sieci wodociągowych w zakresie bilansowania zużycia w całym systemie, pozwalającego na ograniczanie strat wody, a także na monitorowanie jej jakości i bezpieczeństwa dostaw dla klientów. Opracowane zostanie specjalne narzędzie dla klientów końcowych promujące ekologiczne postawy. Pozwoli ono także na monitorowania wycieków i awarii po stronie instalacji wewnętrznej każdego klienta. Wśród rozwiązań, które zamierzają wspólnie rozwijać, firmy wymieniają także zdalny odczyt liczników indywidualnych i zasilających oraz monitoring hydrantów pożarowych.

Z autorskich rozwiązań Smart City od Orange korzysta już ok. 80 polskich miast. Umożliwiamy naszym klientom sprawne zarządzanie infrastrukturą, taką jak liczniki wody, czujniki dymu, czy rowery miejskie. Rozwiązania Smart Water wdrożyliśmy już w 34 miastach i miasteczkach w całym kraju. Integrujemy usługi i technologię w jedną platformę, która doskonale wpisuje się w ideę „inteligentnego miasta”, pozwalając na zarządzanie pełnym środowiskiem usług IoT (internetu rzeczy): urządzeniami, komunikacją i danymi. Chcemy dalej dynamicznie rozwijać ten segment naszych usług opartych na IoT i współpracę z Veolią uważamy za ważny krok w tym kierunku. – powiedział prezes Orange Polska Julien Ducarroz – W naszej nowej strategii „Grow” działania proekologiczne, a do takich należy m.in. cały pakiet Smart City, stanowią bardzo ważny punkt. Sami chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną do roku 2040, ale zależy nam także na tym, aby wspierać naszych klientów we wprowadzaniu rozwiązań idących w tym kierunku i promować wykorzystanie w tym celu najnowszych technologii – dodał Julien Ducarroz.

Podpisanie listu intencyjnego to kontynuacja dobrej współpracy Veolii i Orange na szczeblu globalnym we wdrożeniu idei Smart City. Efekty porozumienia będą odczuwalne dla mieszkańców kilkunastu miast w Polsce. Przyniosą im realne oszczędności oraz korzyści ekologiczne.

Nasza działalność koncentruje się wokół zarządzania miejską infrastrukturą w zakresie wody, odpadów i energii, przy jednoczesnej ciągłej redukcji ich wpływu na środowisko. Transformacja ekologiczna znajduje się w centrum naszych wszystkich procesów decyzyjnych, dlatego celem Veolii w Polsce jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2050 roku — mówi Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. Dzisiejsze zarządzanie infrastrukturą musi się opierać na środkach nowoczesnej komunikacji i transmisji danych —  szybkich i wydajnych. Dlatego też jako grupa Veolia zdecydowaliśmy się na współpracę z Orange, firmą której kompetencje i doświadczenie w obszarze wymiany danych będą stanowić nieoceniony wkład w transformację miast w Smart Cities. Jestem przekonany,  że ten projekt poprawi sprawność systemów oraz jakość świadczonych lokalnie usług komunalnych — dodaje Faroche.

Wspólne działania obu firm mają także dotyczyć Smart Energy, czyli zarządzania infrastrukturą ciepłowniczą i energetyczną. Obejmą one sterowanie regulatorami węzłów ciepłowniczych, zdalny odczyt liczników ciepła i energii elektrycznej, monitorowanie pracy sieci ciepłowniczych, zarządzanie efektywnością energetyczną budynków oraz wykorzystanie technologii komunikacyjnej do opracowania platformy zarządzania efektywnością energetyczną dla przemysłu.

Pierwszy, pilotażowy projekt w ramach współpracy Veolii i Orange Polska został przeprowadzony w tym roku przez PWiK Tarnowskie Góry. Jego realizacja pozwala na potwierdzenie sprawności działania technologii komunikacyjnej Orange i całego systemu agregacji danych. To początek wdrożenia inteligentnego opomiarowania dla całego systemu wodociągowego obejmującego Miasteczko Śląskie, Tarnowskie Góry i całą gminę Woźniki. W ramach projektu wymienionych zostanie 16 tys. wodomierzy, z których korzysta ponad 73 tys. mieszkańców.

Veolia w Polsce jest częścią ekosystemu miejskiego: jesteśmy partnerem 123 samorządów w Polsce, w 78 miastach zarządzamy sieciami ciepłowniczymi i obsługujemy dostawy ciepła, energii i wody do blisko 3 milionów odbiorców. Rozumiemy lokalne potrzeby, dostrzegamy nowe, globalne kierunki zmian w energetyce i ciepłownictwie i dlatego chcemy promować ideę smart city – powiedział  Krzysztof Zamasz, dyrektor handlowy, członek zarządu Veolii w Polsce. – Bycie “smart” oznacza dla Veolii kontrolę w czasie rzeczywistym, szybką reakcję, informację bez opóźnień i skomplikowanych procesów, które zawsze optymalizujemy. Takie podejście przekłada się bezpośrednio na wpływ, który wywieramy na środowisko. W celu troski o zasoby naturalne naszej planety, optymalizacja i efektywność energetyczna stają się kluczowe – dodaje Krzysztof Zamasz.

Orange Polska

Wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy internet światłowodowy, 4G LTE oraz #hello5G. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla 16 mln klientów oraz szerokopasmowy internet do ponad 2,7 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się już 5,4 mln gospodarstw domowych w kraju. Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

Veolia w Polsce

Grupa Veolia w Polsce od 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu, prowadzi sprzedaż energii elektrycznej i gazu, oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

Grupa Veolia w Polsce zatrudnia 4 600 pracowników, których misją jest odnawianie zasobów świata. Prowadzi działalność w 123 miejscowościach, w 78 miastach zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Energy Contracting Poland, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne. www.veolia.pl

Zobacz film

Veolia na świecie

Veolia jest uznaną światową marką specjalizującą się w optymalnym zarządzaniu zasobami naturalnymi. Zatrudnia ponad 179 000 pracowników na całym świecie. Grupa tworzy i wdraża rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami i energią. Rozwiązania te przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu. Rozwijając trzy uzupełniające się działalności, Veolia zapewnia dostęp do zasobów, chroni je oraz odnawia.

W 2019 roku, Veolia zaopatrzyła w wodę pitną 98 milionów mieszkańców, a 67 milionów objęła usługą uzdatniania wody. Wyprodukowała 45 miliony MWh energii i odzyskała 50 milionów ton odpadów na drodze odzysku materiałowego i energetycznego. W 2019 roku Veolia Environnement (notowana na giełdzie w Paryżu: Paris Euronext: VIE), odnotowała obroty w wysokości 27,189 mld euro. www.veolia.com

Mediateka

Udostępnij: Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Informacje prasowe

Powrót do szkoły z Orange: rok z prędkością światła i drugi smartfon za złotówkę

24 sierpnia 2021

Powrót do szkoły z Orange: rok z prędkością światła i drugi smartfon za złotówkę

Na jesienny powrót do szkoły Orange przygotował wyjątkową promocję: klienci, którzy począwszy od 24 sierpnia zdecydują się na zakup Orange Love z telewizją i światłowodem, będą mogli przez rok testować internet o prędkości aż do 1 Gb/s w cenie internetu do 300 Mb/s. A do tego smartfony w świetnych cenach i elastyczne plany dla firm.

Prędkość światłowodu do 1Gb/s mogą przez rok bez dodatkowych kosztów testować klienci wybierający pakiety Love z telewizją: Standard, Extra oraz Premium, z umową na 24 miesiące. Łącznie oszczędzą aż 240 złotych. W ramach pakietu otrzymają oni najnowszy modem Funbox 6, pracujący w standardzie WiFi 6, zapewniający najlepszą jakość domowej sieci WiFi. Po 12 miesiącach możliwy będzie wybór: pozostanie przy światłowodzie do 1Gb/s (w tym przypadku przez kolejne 12 miesięcy umowy obowiązywać będzie standardowa, o 20 zł wyższa cena) lub bezpłatna zmiana prędkości do 300 Mb/s i zachowanie ceny z pierwszego roku.

Gigapaka z drugim smartfonem za 1

To nie koniec atrakcji, które Orange przygotował na początek tej jesieni. Na klientów indywidualnych wybierających pakiety Love lub plany w #hello5G czeka też Gigapaka z zestawem topowych smartfonów, z których jeden zawsze otrzymają za złotówkę. Przykładowo, przy zakupie pakietu Love Standard lub Planu 80 można będzie wybierać spośród zestawów:

  • Xiaomi Redmi 9C NFC 2/32 GB za 20 zł (w 24 miesięcznych ratach) oraz Xiaomi Redmi 9A 2/32 za 1 zł,
  • Oppo A54 5G za 39 zł (w 24 ratach) i Oppo A15 za 1 zł,
  • Xiaomi Redmi Note 10S 6/128G za 39 zł (w 24 ratach) wraz z Xiaomi Redmi 9A 2/32 za 1 zł.

Smartfony dla firm w szokująco niskich cenach

W kolejnej odsłonie akcji Smartfonowy szok cenowy, Orange przygotował dla klientów biznesowych telefony w najlepszych cenach na rynku. W pierwszej edycji trwającej do 8 września, hitem są m.in.:

  • Xiaomi Redmi 9A 2/32 GB za 0 zł na start za 10 zł + VAT mies. z Planem Firmowym S,
  • OPPO Reno5 Z 5G 8/128 GB za 0 zł na start za 42 zł + VAT mies. z Planem Firmowym L
  • Xiaomi Mi 11i 5G 8/128 GB za 0 zł na start za 70 zł + VAT mies. z Planem Firmowym L,
  • iPhone 12 mini 128 GB 5G za 0 zł na start za 99 zł + VAT mies. z Planem Firmowym XL.

Jednocześnie w trakcie trwania całego sezonu, klienci mogą w specjalnych cenach kupić smartfony oraz atrakcyjne zestawy z drugim telefonem za 1 zł + VAT m.in.:

  • Samsung Galaxy A32 5G za 0 zł na start za 32 zł + VAT mies. z Planem Firmowym M,
  • Zestaw Xiaomi Redmi Note 10S 128 GB i Xiaomi Redmi 9A 2/32 za 1 zł + VAT na start i 37 zł + VAT mies. na 24 mies. z Planem Firmowym M.

Razem dla planety – to takie proste

Wybierając nowe urządzenie warto pomyśleć, co stanie się ze starszym, nieużywanym już modelem. Takie smartfony można odsprzedać lub przekazać do recyklingu w każdym salonie Orange. W ten sposób można im dać drugie życie i zaoszczędzić środowisku niebezpiecznych elektrośmieci.

Szczegóły każdej z powyższych ofert znajdują się na stronie orange.pl. Pomocnych informacji udzielą również konsultanci w salonach czy na infolinii.

Mediateka

Udostępnij: Powrót do szkoły z Orange: rok z prędkością światła i drugi smartfon za złotówkę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej