Informacje prasowe

Internet do domu: nowości w Orange. Szybciej, bezpieczniej i bardziej elastycznie

24 sierpnia 2020
Internet do domu: nowości w Orange. Szybciej, bezpieczniej i bardziej elastycznie

Szybki, stabilny i bezpieczny internet stał się ostatnio bardziej niezbędny niż kiedykolwiek – do pracy, nauki i prowadzenia biznesu. W domu sprawdzi się Orange Światłowód o prędkości 1 Gb/s  – teraz ze słuchawkami do zdalnej pracy czy nauki w prezencie. Klienci, którzy zdecydują się na niższe prędkości, mogą testować możliwości Światłowodu w najszybszym wariancie przez dwa miesiące bez dopłat. O bezpieczeństwo w sieci zadba usługa CyberTarcza stacjonarna.

Ultraszybki Orange Światłowód do pracy, nauki lub zabawy: z prezentem lub na próbę

 Internet światłowodowy o prędkości 1 Gb/s z silnym zasięgiem Wi-Fi w całym domu to idealne rozwiązanie dla całej rodziny - do pracy, nauki i zabawy.

Klienci, którzy zdecydują się na Orange Światłowód lub pakiet usług ze światłowodem w opcji 1Gb/s od 24 sierpnia, otrzymają w prezencie słuchawki Poly Plantronics Blackwire 3220 USB-A o wartości około 200 zł. W sam raz do zdalnej pracy czy lekcji online. A ci, którzy chcieliby sprawdzić czy potrzebna jest im tak duża prędkość, mogą zdecydować się na opcję 300Mb/s lub 600 Mb/s i przez dwa miesiące testować gigabitowy internet bez dodatkowych opłat. Po tym czasie będą mogli wybrać, czy chcą przejść na opcję 1 Gb/s już na stałe, czy pozostać przy dotychczasowej, niższej prędkości. Szczegóły oferty znajdują się na stronie. Z promocyjnej oferty Orange Światłowód z prezentem lub zwiększeniem prędkości do 1 Gb/s mogą skorzystać również przedsiębiorcy wybierający nowy Internet Firmowy. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem promocji można znaleźć tutaj.

CyberTarcza stacjonarna do domu i firmy. Więcej możliwości ochrony

 Tylko od stycznia do czerwca tego roku działająca w sieci Orange Polska CyberTarcza zablokowała ponad 10,5 mln prób phishingu. W całym ubiegłym roku udaremnionych dzięki CyberTarczy prób wyłudzenia danych było 11,5 mln. Jak widać, zagrożeń w sieci nie ubywa. Nowa usługa CyberTarcza stacjonarna pozwala kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo domowych i firmowych komputerów oraz ich użytkowników. Oprócz podstawowej ochrony przed wyłudzaniem danych przy użyciu  phishingu, złośliwym oprogramowaniem czy botnetami, która działa na poziomie sieci i obejmuje wszystkich użytkowników internetu Orange, nowa usługa pozwala użytkownikom dostosowywać ochronę do własnych, indywidualnych potrzeb.  Można dzięki niej zarządzać dostępem do różnych kategorii stron internetowych. To oznacza, że rodzic może chronić dzieci przed dostępem do nieodpowiednich dla nich treści, a pracodawca decydować, do jakich serwisów i w jakich godzinach mogą mieć dostęp pracownicy na służbowych komputerach. Za pomocą  specjalnie przygotowanego portalu można na bieżąco sprawdzać poziom bezpieczeństwa domowej lub firmowej sieci.

CyberTarcza stacjonarna pozwala objąć ochroną wszystkie urządzenia korzystające z internetu od Orange (w tym również po WiFi). Oprócz tego CyberTarcza stacjonarna do użytku domowego pozwala na ustawienie profili bezpieczeństwa dla 5 urządzeń.  Dla każdego z nich można wprowadzić indywidualne ustawienia, dopasowując stopień ochrony do aktualnych potrzeb każdego z domowników. Firmy również mogą ustawić profile bezpieczeństwa na 5 swoich urządzeniach podłączonych do internetu Orange. Usługa jest bardzo prosta w obsłudze - nie wymaga żadnych cyklicznych aktualizacji, licencji, instalowania czy skomplikowanych konfiguracji. Działa natychmiast, od razu po aktywacji.

Klienci indywidualni mogą przez pierwszy miesiąc wypróbować stacjonarną CyberTarczę za darmo, później kosztuje ona 9,99 zł z VAT miesięcznie. Można ją włączyć przy podpisaniu nowej umowy oraz przy przedłużaniu aktualnej umowy na internet domowy od Orange lub pakiet Love z internetem, a później w dowolnym momencie z niej zrezygnować. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Klienci biznesowi mogą wybrać CyberTarczę wraz z usługą dostępu do internetu lub przy przedłużeniu umowy na dostęp do internetu. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi otrzymają za darmo, a od drugiego miesiąca opłata to jedyne 8,12 zł + VAT miesięcznie. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z dodatkowej usługi ochrony np. Cyberwatch, StopPhishing. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

 

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Polska obniża ceny połączeń na Białoruś

18 sierpnia 2020
Orange Polska obniża ceny połączeń na Białoruś

W tym wyjątkowo trudnym dla Białorusinów czasie, Orange Polska i nju mobile obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Białoruś. W ten sposób firma chce ułatwić kontakty mieszkającym w Polsce Białorusinom z ich rodzinami w kraju.

Obniżka dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych w Orange Polska i nju mobile na białoruskie numery stacjonarne i komórkowe. Nowe ceny połączeń międzynarodowych na Białoruś dotyczą klientów ofert abonamentowych zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Dla klientów indywidualnych cena zostanie zrównana do stawek, jakie obowiązują dla połączeń do krajów Unii Europejskiej, czyli 1 zł za minutę. Stawka dla biznesu także wyniesie tylko 1 zł brutto za minutę. W zależności od oferty oznacza to obniżkę od 40 do 50 proc. w porównaniu do standardowej ceny.

Dla klientów abonamentowych nowe stawki będą obowiązywały od środy, 19 sierpnia do środy, 2 września. Klienci ofert na kartę będą mogli korzystać z obniżonych stawek od czwartku, 20 sierpnia, do środy, 2 września.

Od 19 sierpnia w Orange Flex będą obowiązywały dwa promocyjne pakiety na połączenia z białoruskimi numerami: 10 minut za 5 zł (dostępny z kodem BIALORUS10) i 100 minut za 15 zł (dostępny z kodem BIALORUS100). Pakiety będą ważne przez 14 dni od aktywowania. Aktywować je można do końca dnia w środę, 2 września, w aplikacji Orange Flex w zakładce „Kody Promocyjne”.

Orange Polska zdecydował się na obniżki cen połączeń międzynarodowych pod wpływem analizy ruchu w sieci mobilnej, przeprowadzonej w ostatnich dniach. Połączeń z Polski na Białoruś jest teraz zdecydowanie więcej. Na podstawie bieżącego ruchu można szacować, że w sierpniu będzie on 4 razy większy niż w lipcu. Jednocześnie, w tym czasie ruch pomiędzy krajami w roamingu nie zmienił się. Dlatego Orange zdecydował się na wprowadzenie obniżonych stawek właśnie na połączenia międzynarodowe z Polski na Białoruś, odpowiadając w ten sposób na aktualne potrzeby Białorusinów.

 


Informacje prasowe

Od dziś #hello5G dla użytkowników Orange Flex #chceszmasz

18 sierpnia 2020
Od dziś #hello5G dla użytkowników Orange Flex #chceszmasz

Od dziś klienci Orange Flex mogą rozpocząć przygodę z 5G.  Na powitanie #hello5G Orange przygotował specjalną odsłonę akcji Flex Nocą, a w niej – smartfon Xiaomi Mi 10 Lite 5G w promocyjnej cenie.

#hello5G jest automatycznie dostępne dla użytkowników Planu za 80zł w Orange Flex. Aby skorzystać, trzeba być w zasięgu tej technologii, posiadać telefon współdziałający z nią wraz z aktualnym oprogramowaniem oraz odpowiednią kartę SIM (4G LTE – USIM lub eSIM).

Uruchomieniu #hello5G towarzyszy specjalna edycja akcji Flex Nocą, dzięki której łatwiej wejść do świata 5G. Klubowicze Orange Flex mogą od godz. 18.00 we wtorek, 18 sierpnia do godz. 6.00 rano w środę, 19 sierpnia wygenerować w swojej aplikacji kod rabatowy, który pozwoli kupić smartfon Xiaomi Mi 10 Lite 5G polecany do  #hello5G z superzniżką. Kupony będą dostępne w zakładce Klub Flex. Można je zrealizować w sklepie z urządzeniami Orange Polska do końca dnia w środę, 19 sierpnia.

W ofercie Orange można znaleźć czternaście modeli smartfonów wiodących producentów, które wspierają #hello5G. Są to:

  • smartfony z rodziny Xiaomi: Mi 10 5G, Mi 10 Lite 5G oraz Mi 10 Pro 5G,
  • smartfony Samsung z serii S20: S20+ 5G oraz S20 Ultra 5G,
  • Samsung Note 20 5G i Note 20 Ultra 5G (obecnie w przedsprzedaży),
  • Motorola Edge 5G,
  • LG Velvet 5G,
  • Sony Xperia 1 II 5G,
  • Huawei P40 5G, Huawei P40 Lite 5G, Huawei P40 Pro 5G oraz Huawei P40 Pro+ 5G.

Oferta urządzeń obsługujących #hello5G będzie systematycznie poszerzana. Aby współpracować z #hello5G, smartfon powinien być zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

#hello5G dostępne jest m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie i Kielcach. Dokładny zasięg sieci można sprawdzić za pomocą mapy zasięgu.

Pasmo 2100 MHz, wykorzystane teraz do uruchomienia sieci #hello5G, w przyszłości posłuży przy budowaniu kompleksowej sieci 5G, pomagając m.in. poprawić jej zasięg wewnątrz budynków.

Jednocześnie, Orange Polska intensywnie przygotowuje się do uruchomienia sieci 5G w pasmach wskazanych do tego na poziomie Unii Europejskiej, testując dostępne na rynku rozwiązania. Od jesieni 2019 r. trwają próby terenowe w paśmie 3,5 GHz, a od roku - w paśmie 26 GHz.

Mediateka

Scroll to Top