Informacje prasowe

Internet stacjonarny i mobilny – w pakiecie taniej

15 lipca 2009

Internet stacjonarny i mobilny – w pakiecie taniej

Klienci usług stacjonarnego dostępu do internetu Orange Freedom mogą skorzystać z promocji, dzięki której za usługę mobilnego dostępu do internetu Orange Free 39 i pół będą płacić o blisko 25 procent taniej.

Pakiet promocyjny pozwalający na tańszą aktywację i użytkowanie oferty Orange Free
39 i pół może dostać każdy klient, który w ciągu 7 dni od aktywacji usługi stacjonarnej zdecyduje się dokupić do niej ofertę mobilną.

Korzystając z tej możliwości klienci zapłacą tylko 1 zł za aktywację usługi a przez cały czas umowy ich miesięczny  bonament za internet mobilny będzie wynosił tylko 30 zł. Dzięki temu zaoszczędzą:

  • przy umowie na 12 miesięcy – 114 zł na abonamencie i 59 zł na aktywacji, razem 173 zł
  • przy umowie na 24 miesiące – 228 zł na abonamencie i 59 zł na aktywacji, razem 287 zł
  • przy umowie na 36 miesięcy – 342 zł na abonamencie i 59 zł na aktywacji, razem 401 zł

W promocji dostępne są także modemy USB ICON 225, których cena już przy umowie na 12 miesięcy wynosi 149 zł.

Szczegóły cenowe oferty pakietowej są następujące:

Oferta – czas trwania umowy

36 miesięcy

24 miesiące

12 miesięcy

Orange Free

39 i pół

Orange Freedom 512 kb/s

39 zł

44 zł

49 zł

39,50 zł

30,00 zł

Orange Freedom 1 Mb/s

49 zł

54 zł

64 zł

Orange Freedom 2 Mb/s

74 zł

84 zł

94 zł

Orange Freedom 6 Mb/s

109 zł

119 zł

129 zł

Aktywacja usługi

19 zł

60 zł     1 zł

Orange Free 39 i pół to najtańsza na rynku oferta mobilnego dostępu do internetu. Łącząc ją z usługą internetu stacjonarnego Orange Freedom, klienci zyskują dostęp do sieci zarówno w domu jak i podczas podróży.

Więcej informacji na www.orange.pl

Udostępnij: Internet stacjonarny i mobilny – w pakiecie taniej

Informacje prasowe

Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce

14 lipca 2009

Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce

Orange uruchomił nową kategorię usług mobilnego internetu, która łączy w sobie dostęp do sieci za pomocą technologii GSM/3G i CDMA. Dzięki temu klienci Orange mogą korzystać z największego w Polsce zasięgu szybkiego internetu działającego z prędkością do 1 Mb/s. Usługi łączące wykorzystanie obu sieci są dostępne w dwóch nowych ofertach – Orange Free Optimum oraz Business Everywhere Standard Pro oraz dla dotychczasowych klientów ofert internetowych – Premium i Platinum.

Uruchomiona w grudniu 2008 r, sieć CDMA funkcjonuje przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma zasięgu w technologii GSM/3G a tym samym brakowało dostępu do szybkiego internetu mobilnego. Dzięki możliwości jednoczesnego korzystania z sieci CDMA oraz GSM/3G (HSDPA i UMTS), usługi szybkiego mobilnego internetu w Orange mają największy zasięg w Polsce. W miastach, klienci mogą łączyć się za pomocą technologii 3G a poza nimi wykorzystywać sieć CDMA, która obejmuje już swoim zasięgiem ponad 70 procent powierzchni kraju. Zasięg usług będzie się nadal zwiększał, według planów, na koniec 2009 roku CDMA obejmie blisko 80 procent a w połowie 2009 roku, 90 procent powierzchni kraju.

Nowościami oferty Orange są dwa nowe warianty usług mobilnego internetu. Dla klientów indywidualnych – Orange Free Optimum a dla firm – Business Everywhere Standard Pro. W obu przypadkach uzupełnieniem jest możliwość kupienia usługi na 30 dniową próbę. W ramach abonamentu, klienci dostają dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych – co najmniej 3 GB. Wraz z usługą oferowany jest terminal USB  – Any DATA ADU 635. Urządzenie obsługuje dualne karty SIM / R-UIM i zapewnia transmisję danych w technologiach CDMA+GPRS+UMTS+HSDPA.

Podobnie jak w innych ofertach internetowych Orange, klienci dostają także pakiety promocyjne do wykorzystania na połączenia i SMS-y z telefonu komórkowego w sieci operatora.

Szczegóły cenowe nowej oferty:

Klienci indywidualni

Klienci Biznesowi

Orange Free Optimum

Business Everywhere Standard Pro

limit transferu danych

3 GB

3 GB

abonament miesięczny

75 zł z VAT

59 zł + VAT

promocja

abonament: pierwsze trzy miesiące – 1 zł

opłata aktywacyjna

19 zł z VAT

15 zł + VAT

dodatki

20 zł w ramach Pakietu Złotówek

60 min w ramach Pakietu Minut

pakiet 50 SMS-ów

długość trwania umowy

12 m-cy

24 m-ce

36 m-cy

12 m-cy

24 m-ce

36 m-cy

cena modemu

Any DATA ADU 635

649 zł

z VAT

299 zł

z VAT

149 zł

z VAT

499 zł

+ VAT

219 zł

+ VAT

129 zł

+ VAT

Dostęp do internetu za pomocą sieci GSM/3G i CDMA jest możliwy także dla klientów dotychczasowych ofert Orange Free i Business Everywhere, w opcjach Premium i Platinum. Wystarczy, że wymienią oni swoje karty SIM na karty dualne SIM / R-UIM i zaopatrzą się w modem. Wymiany kart można dokonać bezpłatnie w Salonach Orange. Klienci pozostałych ofert mogą skorzystać z możliwości zmiany abonowanej usługi i wybrać jedną z opcji usług zapewniających dualny dostęp do sieci.

Dotychczasowa oferta internetowa internetu mobilnego z możliwością korzystania z dostępu CDMA przedstawia się następująco:

Klienci indywidualni Klienci Biznesowi

Orange Free

Premium

Orange Free

Platinum

Business Everywhere

Premium

Business Everywhere

Platinum

limit transferu danych

8 GB

(wcześniej 6 GB)

12 GB

8 GB

(wcześniej 6 GB)

12 GB

niższa opłata aktywacyjna

19 zł z VAT

(wcześniej 61 zł)

15 zł + VAT

(wcześniej 50 zł)

promocja

abonament

pierwsze 3 miesiące – 1 zł

abonament

pierwsze 4 miesiące – 1 zł netto

abonament

120 zł z VAT

150 zł z VAT

99 zł + VAT

120 zł + VAT

długość umowy w m-cach 12

24

36

12

24

36

12

24

36

12

24

36

cena modemu

Any DATA ADU 635

w zł z VAT

w zł + VAT

549

1

1

429

1

1

400

1

1

329

1

1

Uruchomienie nowych usług jest możliwe dzięki budowie nowoczesnej sieci radiowej transmisji danych w technologii CDMA (Code Division Multiple Access). Priorytetem budowy sieci CDMA jest szybkie stworzenie możliwości korzystania z szerokopasmowego internetu na obszarach, na których dotąd ich nie było. Wykorzystanie technologii CDMA realnie zwiększa dostępność szerokopasmowego internetu na terenach wiejskich i słabo zurbanizowanych przyczyniając się do wzrostu ich konkurencyjności i rozwoju gospodarczego. Pozwala także zdecydowanie ograniczyć problem wykluczenia cyfrowego.

Na bazie CDMA od 1 grudnia 2008 r. Orange udostępnia także usługi stacjonarnego dostępu do internetu: Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu.

Udostępnij: Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce

Informacje prasowe

Nawigacja Orange – osobisty doradca na wakacyjne wyjazdy

7 lipca 2009

Nawigacja Orange – osobisty doradca na wakacyjne wyjazdy

Orange przygotował nową odsłonę oferty Nawigacji Orange – interaktywnej nawigacji GPS w telefonie komórkowym. Teraz przez pierwszy miesiąc można testować ją za darmo a podpisując umowę terminową, korzystać z niej bezpłatnie także przez kolejne 6 miesięcy. Usługa zapewnia wygodną i precyzyjną nawigację podczas podróży samochodem, a dzięki automatycznym aktualizacjom – ominięcie utrudnień spowodowanych korkami czy robotami drogowymi. Nawigacja Orange to inteligentny doradca, który pozwala zaoszczędzić czas i bezpieczniej dojechać do celu.

Nawigacja Orange to pierwsza na polskim rynku usługa oparta na nawigacji on-line. Dzięki bieżącej aktualizacji danych dostarcza zawsze aktualnych map i umożliwia wytyczanie najlepszej trasy z pominięciem korków oraz miejsc, w których pojawiają się utrudnienia w ruchu. Użytkownik jest prowadzony przez przejrzystą i szczegółową mapę 3D wyświetlaną na ekranie telefonu komórkowego a dodatkowo przez komunikaty głosowe pilota. Oprócz tego jest na bieżąco informowany między innymi o znajdujących się na trasie przejazdu fotoradarach, niebezpiecznych miejscach i prowadzonych robotach drogowych. Dużą zaletą usługi jest możliwość korzystania z nawigacji bez konieczności kupowania dodatkowego urządzenia, drogiego oprogramowania, aktualizacji map czy płacenia za transmisję danych. Dzięki temu podróż do celu z Nawigacją Orange jest nie tylko szybsza i tańsza, ale wygodna i bezpieczniejsza.

O zaletach nawigacji on-line można przekonać się zamawiając ją na próbę bez żadnych kosztów i zobowiązań. Klienci, którzy aktywują usługę Nawigacja Orange  po raz pierwszy, będą mogli z niej korzystać bezpłatnie przez miesiąc. Wystarczy, wysłać SMS-a z hasłem NFABO pod numer 6284 lub wejść na stronę www.orange.pl/on-line. Po upływie pierwszego okresu rozliczeniowego z usługi można zrezygnować lub korzystać z niej nadal w dowolnej wybranej przez siebie opcji.

Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz firm korzystających z ofert abonamentowych w Orange. Klienci, którzy zdecydują się podpisać umowę na 12 miesięcy, przez połowę czasu jej trwania zapłacą miesięcznie tylko 1,22 zł.

Do wyboru są:

opcje usługi cena netto cena brutto sposób aktywacji
Pakiet na 7 dni 8,19 zł 9,99 zł SMS-a o treści NF7 pod numer 6284 lub www.orange.pl/on-line oraz telefonicznie w BOK i w salonach sprzedaży i u przedstawiciela handlowego
Abonament miesięczny 20,48 zł 24,99 zł SMS-a o treści NFABO pod numer 6284 lub www.orange.pl/on-line oraz telefonicznie w BOK i w salonach sprzedaży i u przedstawiciela handlowego
Oferta promocyjna abonamentu  z umową na 12 m-cy pierwsze
6 m-cy 1złpotem
19,48 zł
pierwsze
6 m-cy 1,22 złpotem
23,77 zł
SMS-a o treści NFABO pod numer 6284 lub www.orange.pl/on-line oraz telefonicznie w BOK i w salonach sprzedaży i u przedstawiciela handlowego
Pakiet na 12 miesięcy
(płatne z góry)
122,50 zł 149,45 zł SMS-a o treści NF12 pod numer 6284 lub www.orange.pl/on-line oraz telefonicznie w BOK i w salonach sprzedaży i u przedstawiciela handlowego
Pakiet na 24 miesiące
(płatne z góry)
199,99 zł 243,99 zł SMS-a o treści NF24 pod numer 6284 lub www.orange.pl/on-line oraz telefonicznie w BOK i w salonach sprzedaży i u przedstawiciela handlowego

Nowością jest możliwość zakupu usługi przy użyciu funkcji SIMteligent oferowanej w telefonach działających w sieci Orange.

Aby korzystać z Nawigacji Orange  wystarczy aparat telefoniczny kompatybilny z usługą i wyposażony w odbiornik GPS lub łącze bluetooth, za pomocą którego może komunikować się z zewnętrznym odbiornikiem GPS. Obecnie większość aparatów telefonicznych spełnia te wymagania. Pełna lista współpracujących telefonów jest dostępna na www.orange.pl. Do oferty Nawigacji Orange można dokupić odbiornik GPS bluetooth – Motorola T805 dostępny w Orange.

 

* * *

Telefony z wbudowanym GPS współpracujące z Nawigacją Orange:

BlackBerry 8900, BlackBerry Bold 9000, HTC P3470, HTC Touch HD, LG KC910, Nokia 6210 Navigator, Nokia E66, Nokia E71, Nokia E75, Nokia N95, Samsung GT-S7220, Samsung GT-S8300, Samsung i550, Samsung Omnia HD, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson G705.

Telefony współpracujące z Nawigacją Orange, które wymagają dodatkowego odbiornika GPS:

Motorola V3xx, Motorola V9, Nokia 3110 Classic, Nokia 5200, Nokia 5220 XpressMusic, Nokia 5800 Xpress Music, Nokia 6300, Nokia 6500 Classic, Nokia E50, Nokia E51, Nokia E61, Nokia E61i, Nokia E63, Nokia E65, Sony Ericsson 100, Sony Ericsson C510, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K850i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W580i, Sony Ericsson W880i, Sony Ericsson W910i.

Więcej informacji na www.orange.pl

Materiały graficzne do pobrania ze strony www.biuroprasowe.tp.pl – sekcja z serwisem prasowym – Nawigacja Orange- osobisty doradca na wakacyjne wyjazdy. 

Udostępnij: Nawigacja Orange – osobisty doradca na wakacyjne wyjazdy

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej