Informacje prasowe

iPad 2 w ofercie Orange

17 sierpnia 2011
iPad 2 w ofercie Orange

Orange zapowiedział poszerzenie listy krajów, w których będzie dostępny iPad 2 z Wi-Fi i 3G. Najnowszy tablet firmy Apple będzie można kupić w salonach Orange także w Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu, Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii. Do tej pory Orange oferował już iPada 2 we Francji i Wielkiej Brytanii.

iPad 2 druga generacja rewolucyjnego urządzenia firmy Apple. Charakteryzuje się zupełnie nowym wzornictwem i nowymi możliwościami. Jest o 33% cieńszy i 15% lżejszy od swojego poprzednika. iPad 2 jest wyposażony w doskonały, podświetlany diodami LED, ekran LCD o przekątnej 9,7-cala oraz nowy dwurdzeniowy procesor A5, oferujący niezrównaną wydajność oraz oszałamiające efekty graficzne. Urządzenie posiada dwa aparaty fotograficzne z funkcją nagrywania wideo (przedni do pracy z aplikacjami FaceTime i PhotoBooth oraz tylny, który może rejestrować obraz z rozdzielczością HD 720p). Mimo zmniejszonych wymiarów i wagi oraz większej wydajności i szybkości działania, urządzenie nadal oferuje do 10 godzin pracy na baterii*.

- „Cieszy nas, że iPad 2 pojawi się w 1200 salonach Orange, gdzie będzie sprzedawany w specjalnych strefach obsługiwanych przez wykwalifikowany personel, który pomoże klientom zapoznać się z urządzeniem i wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do ich potrzeb” – mówi Cynthia Gordon, wicedyrektor działu Mobile Partnerships w Orange. – „Nasza szerokopasmowa, powszechnie dostępna sieć 3G zapewni klientom wysoki komfort i elastyczność użytkowania nowego iPad’a. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tego urządzenia do oferty Orange będzie ogromnym sukcesem”.

Szczegółowe informacje dotyczące ceny i terminu dostępności iPad’a w poszczególnych krajach będą dostępne wkrótce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.orange.com a w najbliższym czasie również na www.orange.pl

* - Rzeczywisty czas pracy na baterii zależy od ustawień urządzenia, sposobu jego wykorzystania i innych czynników.

O firmie Orange:

France Telecom-Orange to jeden z największych na świecie operatorów telekomunikacyjnych, zatrudniający ok. 170 tys. osób (w tym 102 tys. pracowników we Francji), o obrotach na poziomie 22,6 mld euro w pierwszej połowie 2011 r. Obecny w 35 krajach, France Telecom-Orange ma 217,3 mln klientów (stan na dzień 30 czerwca 2011 r.), w tym 143 mln klientów marki Orange, oferującej Internet, telewizję i usługi mobilne w większości krajów, gdzie działa operator. Wg stanu na 30 czerwca 2011 r., operator miał 158,3 mln mobilnych klientów i 14 mln użytkowników szerokopasmowego Internetu (ADSL, światłowód). Orange jest jednym z głównym europejskich operatorów mobilnego i szerokopasmowego Internetu, a także – pod marką Orange Business Services – jednym ze światowych liderów usług telekomunikacyjnych dla międzynarodowych firm.


Informacje prasowe

Ubezpiecz się z Orange

16 sierpnia 2011
Ubezpiecz się z Orange

Orange w ramach programu Orange Care rozwija oferty ubezpieczeniowe dla swoich klientów. Do wyboru jest 13 usług ubezpieczeniowych, w tym trzy najnowsze: Pakiety Medyczne, Program Ewa oraz Bezpieczne Rachunki. Z oferty ubezpieczeń Orange korzysta już ponad 250 tys. klientów z aktywnymi polisami.

Pakiety Medyczne - to 6 wariantów abonamentu, umożliwiających korzystanie z usług lekarzy 12 specjalności, podstawowe badania diagnostyczne oraz świadczenia opiekuńcze. Cena pakietu zależy od liczby objętych nim osób oraz wyboru placówek medycznych. Produkt został przygotowany we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Cardif ARD. Pakiety są już dostępne w ramach pilotażu.

Pakiet Medyczny Objęty ochroną Cena Placówki medyczne Łączna liczba placówek do wyboru
Solo Abonent 45 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

ok. 700 placówek
Duet Abonent

+ Współmałżonek

lub 1 Dziecko

89 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

ok. 700 placówek
Multi Abonent

+ Współmałżonek

+ max. dwoje Dzieci

114 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

ok. 700 placówek
Solo Plus Abonent 68 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

LUX MED.

ok. 800 placówek
Duet Plus Abonent

+ Współmałżonek

lub 1 Dziecko

111 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

LUX MED.

ok. 800 placówek
Multi Plus Abonent

+ Współmałżonek

+ max. dwoje Dzieci

133 zł/ m-c Placówki partnerskie

Promedis

Medycyna Rodzinna

LUX MED.

ok. 800 placówek

Program Ewa – to ubezpieczenie dla kobiet w wieku 18-57 lat, korzystających ofert Postpaid lub MIX. Obejmuje świadczenie finansowe dla osoby ubezpieczonej i jej najbliższych,

na wypadek: śmierci lub zdiagnozowania chorób nowotworowych występujących tylko u kobiet oraz zwrotu kosztów konsultacji medycznych ubezpieczonej, organizowanych przez WorldCare. Cena - 17 złotych miesięcznie, doliczana jest do rachunku za usługi telekomunikacyjne. Ubezpieczenie prowadzone jest we współpracy z firmą MetLife Amplico.

Program EWA
Śmierć Ubezpieczonej 204 zł
Zdiagnozowanie choroby nowotworowej: jednorazowe świadczenie 12 000 zł
Zdiagnozowanie choroby nowotworowej: miesięczne świadczenie 750 zł miesięcznie, maksymalnie 9 000 zł
Konsultacja medyczna Do 2 konsultacji w każdym roku ochrony ubezpieczeniowej (maksymalnie 6 w okresie objęcia ochroną ubezpieczeniową)

Bezpieczne Rachunki - to zabezpieczenie opłacenia rachunku telefonicznego na wypadek: utraty pracy, czasowej lub trwałej niezdolności do pracy, trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego* oraz utraty życia. To oferta dla klientów Postpaid lub MIX, dostępna

w dwóch pakietach: Standard lub  Plus.

Sumy ubezpieczenia: Pakiet Standard 12 zł Pakiet Plus 15 zł
Śmierć ubezpieczonego 144 zł 180 zł
Czasowa niezdolność do pracy 50 zł miesięcznie, maksymalnie 450 zł 75 zł miesięcznie, maksymalnie 675 zł
Trwała niezdolność do pracy 450 zł 675 zł
Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku 1000 zł miesięcznie, maksymalnie 60 000 zł 1500 zł miesięcznie, maksymalnie 90 000 zł
Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego 1000 zł miesięcznie, maksymalnie 60 000 zł 1500 zł miesięcznie, maksymalnie 90 000 zł*
Utrata pracy 50 zł miesięcznie, maksymalnie 450 zł 75 zł miesięcznie, maksymalnie 675 zł
* Świadczenie z tytułu trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego sumuje się ze świadczeniem z tytułu trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku

Sprzedaż ubezpieczeń jest prowadzona telefoniczne w ramach ofert adresowanych do poszczególnych grup klientów Orange.


Informacje prasowe

TP zbuduje szybki internet na Pomorzu

11 sierpnia 2011
TP zbuduje szybki internet na Pomorzu

Telekomunikacja Polska wygrała konkurs ogłoszony przez zarząd województwa pomorskiego na budowę infrastruktury zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu mieszkańcom Pomorza. Firma zbuduje tzw. sieć szkieletowo-dystrybucyjną w części województwa, która jest jej pozbawiona. Do końca 2013 roku ponad 250 miejscowości zyska dostęp do internetu.

- Bardzo się cieszę, że Urząd Marszałkowski zdecydował się na współpracę z TP. To szansa poprawienia konkurencyjności i atrakcyjności regionu, szansa na dostęp do nowoczesnej edukacji, administracji czy usług medycznych. A dla nas już druga tego rodzaju inwestycja, wcześniej podobną umowę podpisaliśmy z województwem lubuskim – mówi Piotr Muszyński, wiceprezes ds. operacyjnych Grupy TP.

- Pomorskie jest drugim po lubuskim samorządem wojewódzkim w Polsce, który rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycji, które mają poprawić dostęp do szerokopasmowego internetu. Jednak lubuskie przedsięwzięcie było realizowane na dużo mniejszą skalę - podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Projekt „Szerokopasmowe Pomorskie” zlikwiduje tzw. białe plamy internetowe w województwie pomorskim. Dzięki projektowi 153 tysiące osób na Pomorzu zyska dostęp do szybkiego internetu. Powstanie ponad 1600 km sieci światłowodowej, a w blisko 60 miejscowościach istniejąca sieć zostanie zmodernizowana. Pozwoli to na korzystanie m.in. z takich usług jak telewizja IPTV czy wideo na życzenie.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ponad 156 mln zł. Dofinansowanie UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego to ponad 36 mln zł. Resztę kosztów z własnych środków pokryje TP.

Sieć zagwarantuje "otwarty dostęp" dla innych operatorów. Oznacza to, że dowolna firma będzie mogła dobudować sieć dostępową i świadczyć usługi klientom.

To już drugi konkurs, który wygrała TP. Wcześniej podpisała umowę na realizację projektu „Szerokopasmowe Lubuskie”, który rozwiąże problem białych plam internetowych w województwie lubuskim, poprzez budowę ponad 1300 km sieci światłowodowej. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok.150 mln zł. Dofinansowanie UE w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to ponad 52 mln zł. Resztę kosztów z własnych środków pokryje TP.

Scroll to Top