Informacje prasowe

ITAKA i TP uruchomiły bezpłatny numer 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka

5 marca 2009

ITAKA i TP uruchomiły bezpłatny numer 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka

ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i Telekomunikacja Polska uruchomiły  bezpłatny, całodobowy numer 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka. Polska jest szóstym krajem członkowskim Unii Europejskiej, który zgodnie z dyrektywami UE wprowadza numer 116 000 na swoim terenie.

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka skierowany jest do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w poszukiwaniach i odnalezieniu zaginionych dzieci.

Pod numerem 116 000 pracują specjaliści fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Poszukujemy zaginionych, zbieramy i analizujemy sygnały od informatorów, weryfikujemy je i – w razie uzasadnionej konieczności – przekazujemy policji. Włączamy w poszukiwania media, organizacje pozarządowe oraz inne służby na terenie całego kraju i – w razie potrzeby – na całym świecie. Robimy wszystko – korzystając z naszej wiedzy i dziesięcioletniego doświadczenia poszukiwaniu zaginionych – by jak najszybciej wyjaśnić sprawę i zakończyć poszukiwania każdego zaginionego dziecka. Psychologowie ITAKI pracujący przy telefonie 116 000 udzielają rodzinom wsparcia o każdej porze dnia i nocy.

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można się do nas dodzwonić z całego kraju, z każdej komórki i z każdego telefonu stacjonarnego.

Telekomunikacja Polska udostępniła bezpłatnie platformę technologiczną, zapewnia obsługę techniczną numeru oraz partycypuje w kosztach prowadzenia linii. Bezpłatny numer 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka będzie dostępny dla wszystkich potrzebujących niezależnie od obsługującej ich sieci. Firma pomaga też fundacji ITAKA w pozyskaniu środków na dalsze prowadzenie poszukiwań zaginionych dzieci m.in. zachęcając swoich pracowników do przekazywania 1% podatku za 2008 rok na ten właśnie cel.

  • ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych obchodzi w tym roku 10 urodziny. W ciągu tych lat kilka tysięcy zaginionych – dzięki naszej pracy – wróciło do domu. Wśród naszych zaginionych były setki dzieci i nastolatków. Jesteśmy profesjonalistami, pracujemy 24 godziny na dobę, potrafimy szukać zaginionych dzieci. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie otwieramy – dzięki wsparciu Telekomunikacji Polskiej – telefon w sprawie dziecka zaginionego 116 000 – mówi Wojciech Tochman, szef Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
  • Zaginięcie dziecka to dramatyczna sytuacja dla każdego rodzica, a linia 116 000 może pomóc skrócić mu drogę powrotną do domu i przetrwać całej rodzinie te trudne dla nich chwile. – mówi Prezes Zarządu TP Maciej Witucki. – Uważam za naturalne, że firmy prowadzące odpowiedzialny biznes, angażują się w projekty tak ważne dla społeczeństwa. Mając – jako operator telekomunikacyjny – wszelkie narzędzia, które zapewnią niezawodne funkcjonowanie tej linii, bez wahania podjęliśmy decyzję owsparciu tego projektu – wyjaśnia.

Grupa numerów 116 (czyli 116 000 – numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci, 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 116 123 – telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych), to grupa ogólnoeuropejskich bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym stworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej. Decyzja Komisji zobowiązuje państwa członkowskie do udostępnienia numerów 116, chociaż nie nakazuje przydzielania tych numerów usługodawcom i zapewnienia świadczenia usług. ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i TP dobrowolnie porozumiały się w tej sprawie i uzyskały zgodę Prezesa UKE na obsługę techniczną oraz świadczenie usług zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej. Numer został przydzielony w 9 krajach UE. Polska jest szóstym krajem członkowskim, w którym uruchomiono usługę 116 000 telefon w sprawie zaginionego dziecka.

Linia 116 000 to nie pierwszy przykład współpracy TP i fundacji ITAKA. Od kilku lat działa numer 0 801 24 70 70, pod którym specjaliści ITAKI przyjmują zgłoszenia zaginięcia, pomagają rodzinom zaginionych w poszukiwaniach, udzielają porad prawnych, socjalnych i wsparcia psychologicznego zaginionym i ich rodzinom. TP nie pobiera od Fundacji żadnych opłat za korzystanie z tego numeru.

 

* * * * *

Każdego roku Policja notuje około 15 tys. zaginięć obywateli polskich w kraju i za granicą. Ludzie giną bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Z powodu chorób (fizycznych, psychicznych), wypadków, codziennych problemów i kiedy padają ofiarą przestępstw. Zaginięcia dzieci i młodzieży stanowią około 30% wszystkich spraw. Spośród zgłoszeń notowanych w ciągu roku przez Policję, około 120 zaginięć dotyczy dzieci do 7 roku życia, około 800 zaginięć dzieci w wieku 7-13 lat i około 3600 zaginięć dzieci w wieku 13-17 lat (dane ze strony: www.policja.pl). Większość spraw, dzięki szybkiemu nagłośnieniu oraz współpracy wielu służb i instytucji (Policji, ITAKI, Straży Pożarnej, mediów, społeczności lokalnej), udaje się wyjaśnić w ciągu kilku godzin od zaginięcia dziecka. Niestety, zdarzają się również zaginięcia, w których nie udaje się szybko odnaleźć zaginionego dziecka. Niestety, nie wszystkie zakończenia są szczęśliwe.

 

  • Kontakt dla prasy:

ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Zuzanna Ziajko
tel. 0512 15 81 46, 022 654 70 70
zuzanna.ziajko@zaginieni.pl

Telekomunikacja Polska
Wojciech Jabczyński
rzecznik Grupy TP
tel. 022 527 19 39
biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Udostępnij: ITAKA i TP uruchomiły bezpłatny numer 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka

Informacje prasowe

Orange sport info – nowy kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej

4 marca 2009

Orange sport info – nowy kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska uruchamia kolejny kanał telewizyjny – Orange sport info. To pierwszy polski sportowy kanał informacyjny na rynku. W odróżnieniu od Orange sport, będzie kanałem „free-to-air”, przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.

– Utworzenie kanału Orange sport info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry + i TP. – mówi Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu. – Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane. Uważamy, że właśnie takiego programu do tej pory brakowało i wierzymy, że zgromadzi szeroką rzeszę widzów, których pasją jest sport  – dodaje.

– Orange sport info będzie mieć wszystkie cechy prawdziwego kanału informacyjnego – to będzie dynamiczne medium z najbardziej aktualnymi informacjami z całego świata. W najbardziej atrakcyjnych dla widzów porach nadajemy wiadomości ze świata sportu 2 razy na godzinę – to aż 24 minut informacji na godzinę –  mówi redaktor naczelny Janusz Basałaj.

Prócz serwisów informacyjnych, które będą głównym elementem ramówki Orange sport info, w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze – będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym  gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, natomiast w Orange sport info będą to osoby związane ze sportem – zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Kanał telewizyjny Orange sport info będzie w części programowo powiązany z Orange sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange sport, materiały towarzyszące spotkaniom – czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania – będą nadawane również przez Orange sport info. W Orange sport info będzie też można oglądać znany z Orange sport program „Dwa Fotele” a w nim wywiady z ciekawymi postaciami ze świata sportu. Odwiedzili nas już m.in.: Szymon Kołecki, Leo Beenhakker, Piotr Nurowski, Czesław Lang, Dorota Idzi, Robert Śmigielski.

Z kolei tylko w Orange sport info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych – na żywo z warszawskiego Służewca. To właśnie ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję – studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Podobnie jak w przypadku Orange sport, wybrane pozycje programowe Orange sport info będzie można śledzić w Internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego Orange.

****

Orange sport, pierwszy kanał telewizyjny uruchomiony przez Telekomunikację Polską, rozpoczął nadawanie w sierpniu 2008 roku. Jako jedyny na rynku pokazuje wszystkie mecze piłkarskiej ekstraklasy – w tym aż 6 spotkań każdej kolejki na żywo. Ponadto, Orange sport pozyskał prawa do pokazywania m.in. najlepszej ligi koszykarskiej świata – NBA, francuskiej i portugalskiej ligi piłkarskiej, szwedzkiej ligi żużlowej. W ramówce znajduje się też wiele autorskich programów, takie jak „2 Fotele” – wywiady ze znanymi ludźmi świata sportu, które prowadzi Janusz Basałaj, „Dzień z mistrzem”, podczas którego towarzyszymy z kamerą przez cały dzień jednemu ze znanych sportowców, „Mój pierwszy raz” – program prezentujący wybraną dyscyplinę sportu, „Zebi goool!!!” – program dla najmłodszych widzów prowadzony przez zebrę Zebi, czy „Weekend z …”, które spędzamy z klubami ekstraklasy pokazując kulisy, ciekawostki i historię klubów.

Orange sport jest płatnym kanałem „premium” dostępnym dla klientów Cyfry+ oraz Telekomunikacji Polskiej (na platformie IPTV i satelitarnej).

Udostępnij: Orange sport info – nowy kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej

Informacje prasowe

TP obniża ceny połączeń VOIP na komórki

4 marca 2009

TP obniża ceny połączeń VOIP na komórki

Telekomunikacja Polska od 1 marca obniżyła o połowę ceny połączeń z telefonii internetowej VOIP do sieci komórkowych.

Obniżona cena wynosi tylko 0,26 PLN netto za minutę (0,32 brutto). To ponad 3 razy taniej niż w ofercie najpopularniejszego komunikatora internetowego (0,82 groszy netto za minutę połączenia na komórki w Polsce). Obniżka dotyczy połączeń wykonywanych z użyciem usług VOIP oferowanych przez TP tj. telefonii internetowej tp i neofon tp z dowolnym planem taryfowym.

Klienci mogą dodatkowo obniżyć koszt połączeń kupując w TP pakiet 100 minut na połączenia komórkowe w cenie 19,67 PLN netto (24 PLN brutto), wówczas cena połączenia spada poniżej 20 groszy netto za minutę.

Najnowsza obniżka jest możliwa dzięki zmniejszeniu przez UKE stawek opłat hurtowych za zakańczanie połączeń w sieciach trzech największych operatorów komórkowych (tzw. MTR). Nie zmieniają się stawki połączeń do Play i Cyfrowego Polsatu, gdyż decyzja Prezes UKE nie objęła tych operatorów.

 

Ceny przed obniżką (pln)

Ceny po obniżce (pln)

netto

brutto

netto

brutto

Orange, Plus, Era

Tanie Rozmowy

0,55

0,67

0,26

0,32

Plan Kapitał

0,55

0,67

0,26

0,32

Na Okrągło

0,50

0,61

0,24

0,29

 

Udostępnij: TP obniża ceny połączeń VOIP na komórki

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej