Informacje prasowe

IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

16 maja 2012
IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

15 maja odbył się czwarty finał konkursu Twoja Perspektywa. Pulą nagród było 20 tys. złotych oraz płatne praktyki w Orange Polska. Organizatorem Twojej Pespektywy jest Orange Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Podczas finału konkursu, dziewięciu najlepszych studentów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing. Wyłoniono zwycięzcę oraz ośmiu finalistów. Zwycięzcą IV edycji konkursu został Bartosz Moszczeński, student III roku SGH.

- Nasza przygoda z Twoją Perspektywą trwa już 4 lata. Z roku na rok przybywa uczelni, wydarzeń, zaangażowanych ludzi. To program, dzięki któremu korzystamy wszyscy. Studenci, bo poznają rynek pracy i dowiadują się, jaka wiedza i umiejętności cenione są w branży telekomunikacyjnej. Orange bo dzięki konkursowi mamy szansę wyłowić z rynku naprawdę utalentowanych młodych ludzi. Jako firma nastawiona na rozwój technologii i wysokie standardy obsługi klienta szukamy innowacyjnych, kreatywnych pracowników z pozytywnym nastawieniem. Orange Polska czeka na Was – powiedział Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska.

- Obserwując rynek pracy można zauważyć jak bardzo rynek edukacji formalnej odstaje od wymagań pracodawców. Każda inicjatywa biznesu zbliżająca te dwa światy jest bardzo cenna. Szczególnie, jeśli jest cykliczna, tak jak w przypadku konkursu Twoja Perspektywa organizowanego przez Orange Polska – powiedział Piotr Palikowski, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konkurs Twoja Perspektywa zagościł już na stałe w świadomości studentów. Do czwartej edycji zgłosiło się blisko 2 tysiące studentów z około 200 uczelni z całego kraju. Konkurs rozgrywany był w formule on-line. Finał konkursu polegał na zaprezentowaniu przed Komisją Konkursową rozwiązania zadania finałowego.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął się w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach oraz programie ambasadorskim realizowanym na współpracujących uczelniach. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do osiemnastu. W czwartej edycji programu ambasadorskiego wzięło udział 63 ambasadorów Orange Polska, działających na 18 uczelniach w 10 miastach Polski.

Więcej informacji o IV edycji konkursu i programie na stronie www.twojaperspektywa.pl

Informacji o konkursie Twoja Perspektywa udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Campus Recruiter

kom. 503 526 809

agnieszka.krawczynska@twojaperspektywa.pl


Informacje prasowe

Mieszkańcy kolejnych gmin cieszą się z Pracowni Orange

16 maja 2012
Mieszkańcy kolejnych gmin cieszą się z Pracowni Orange

W jedenastu gminach w Polsce działają już multimedialno - internetowe Pracownie Orange. Miejsca te sprzyjają integrowaniu lokalnych społeczności, mieszkańcy mogą dzięki nim realizować swoje pasje i zainteresowania. Kolejnych trzydzieści dziewięć pracowni zostanie otwartych do końca czerwca.

- Jestem przekonany, że Pracownie Orange, dzięki zapewnieniu dostępu do zasobów  internetu pomogą lokalnym społecznościom w codziennym życiu, przyczynią się do wyrównania szans edukacyjnych, kulturalnych i zawodowych mieszkańców małych gmin w porównaniu do społeczności dużych miast. Chcemy wspierać lokalne społeczności w sposób, który zapewni im sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor PR i Sponsoringu Orange Polska.

Pierwsze pracownie powstały: w świetlicy edukacyjnej Urzędu Miasta i Gminy Czarne (woj. pomorskie), siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku (woj. warmińsko – mazurskie), Gminnej Bibliotece Publicznej w Gaworzycach (woj. dolnośląskie), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie), w siedzibie Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie (woj. podkarpackie), w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskiem (woj. lubelskiree), w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu (woj. podlaskim), w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach (woj. lubelskie), w Gminie Bytoń (woj. Kujawsko-pomorskie), w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej (woj. lubelskie), w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju (woj. lubelskie)

Każda z pracowni została wyremontowana i umeblowana, a także wyposażona w sprzęt multimedialny i komputerowy. Orange przez pierwsze 2 lata ich działalności zapewni pracowniom bezpłatny dostęp do internetu oraz wsparcie techniczne i informatyczne.

Decyzja o wyborze 50 lokalizacji, w których powstają Pracownie Orange była oparta na realnym zapotrzebowaniu na tego typu placówki. Ważnym kryterium wyboru był plan na wykorzystanie pracowni jako miejsca spełniającego potrzeby wszystkich członków danej społeczności: dzieci, młodzieży, seniorów, a także osób niepełnosprawnych oraz pozostałych mieszkańców. W  otwartych właśnie pracowniach będą organizowane warsztaty edukacyjne dla dzieci dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz szkolenia komputerowe dla osób w wieku powyżej 50 lat.

Pracownie Orange to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez Orange na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechniania wykorzystania nowych technologii w edukacji. W ramach projektów Akademia Orange dla Bibliotek oraz Edukacja z Internetem Orange wspiera obecnie 4 miliony uczniów z 10 tysięcy szkół oraz ponad 3 500 bibliotek publicznych w małych miejscowościach.

Szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ dla klientów Orange Polska

15 maja 2012
Transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ dla klientów Orange Polska

Klienci Orange Polska będą mogli oglądać transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ na ekranie swojego telefonu komórkowego.  To efekt podpisanej właśnie umowy pomiędzy Orange, oficjalnym partnerem UEFA EURO 2012™ oraz Telewizją Polską, oficjalnym nadawcą UEFA EURO 2012™, jedyną stacją telewizyjną w Polsce, która ma prawo do nadawania na żywo meczów Mistrzostw. Orange przygotuje specjalny portal mobilny, na którym dostępne będą transmisje TVP wszystkich meczów EURO 2012™.

- Bardzo się cieszę, że dzięki Orange fani piłki nożnej przeżyją podczas EURO 2012 niezapomniane emocje. Kilka tysięcy naszych klientów będzie miało okazję kibicować na żywo, na stadionach, dzięki biletom, które można wygrać w naszej loterii. Wspólnie z UEFA stworzyliśmy oficjalną aplikację mobilną, która umożliwi im podzielenie się wrażeniami z przyjaciółmi. A nasza najnowsza propozycja - oglądanie meczów transmitowanych na żywo przez TVP na ekranie telefonu komórkowego – poprzez specjalny portal i aplikację „Telewizji Tu i Tam” sprawi, że nikogo nie ominie żadna ważna bramka. Kibicowanie naprawdę zmienia się z Orange – powiedział Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

- Po raz pierwszy w historii obsługi medialnej wielkich imprez sportowych w Polsce możliwe będzie oglądanie transmisji sportowej na żywo na telefonach komórkowych. Telewizja Polska we współpracy z Orange umożliwi milionom kibiców wykorzystanie wyświetlacza telefonu komórkowego jako miniekranu telewizyjnego, na którym będzie można obserwować zmagania najlepszych piłkarzy Europy. To efekt wielu miesięcy negocjacji, przygotowań technicznych, prób i testów. To również nowe pole aktywności Telewizji Polskiej, bowiem urządzenia mobilne stają się coraz popularniejszą formą śledzenia wyników ważnych wydarzeń sportowych - stwierdził Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A.

Telewizja Polska udostępni transmisje wszystkich 31 meczów EURO 2012™, nadawanych na antenach TVP 1 i TVP 2, na specjalnym portalu mobilnym WAP m.orange.pl/uefaeuro2012, który na tę okazję przygotuje Orange. Do transmisji będą mieć dostęp klienci korzystający z usług Orange Polska – stacjonarnych lub mobilnych, którzy mają aktywne konto na portalu orange.pl.

Mecze na żywo nadawane przez TVP będzie można oglądać także poprzez aplikację mobilną Telewizji Tu i Tam. To nowa propozycja Orange Polska, umożliwiająca oglądanie filmów i programów telewizyjnych na wszystkich dostępnych nośnikach – na ekranie telewizora, komputera, a także telefonu komórkowego.  Na start aplikacja mobilna Telewizji Tu i Tam została przygotowana dla systemu Android (dostępna w Google Play), w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie aplikacji także dla innych systemów, m.in. iOS oraz Symbian. Klienci usług mobilnych Orange korzystający z aparatów z systemem Symbian będą mogli dodatkowo pobrać aplikację z portalu m.orange.pl.

Klienci usług stacjonarnych Orange (np. Neostrady, FunPacka HD czy telefonu domowego), którzy korzystają z usług mobilnych innego operatora, też będą mogli oglądać transmisję TVP meczów EURO 2012™ na ekranie swojego telefonu komórkowego – wystarczy, że pobiorą aplikację Telewizji Tu i Tam i zalogują się w niej wpisując te same dane, za pomocą których logują się na portalu orange.pl.

Orange przygotował także specjalny Pakiet Multimedia dla klientów oglądających telewizję przez komórkę z 1200 minutami na transmisję TV i plików wideo ze strefy m.orange.pl/tv, nielimitowanym dostępem do usługi Pakiet Orange World oraz pakietem 500 Mb na przesyłanie danych. Miesięczny koszt Pakietu to 15 zł z VAT. Użytkownicy planów taryfowych: Pantera 300, Pantera 450, Pantera 750 i Pantera iPhone 550 korzystają z dostępu do Pakietu TV w ramach abonamentu, bez dodatkowych opłat.

Orange jest oficjalnym partnerem UEFA EURO 2012™ w 11 krajach Europy, a w Polsce także partnerem technologicznym Mistrzostw. Zapewnia wszystkie niezbędne produkty i usługi -  od rozwiązań informatycznych na stadionach aż po sieć i usługi technologiczne będące elementem rozwiązania UEFA, z którego korzystają oficjalni nadawcy transmitujący turniej na cały świat. Telewizja Polska S.A. jest oficjalnym nadawcą UEFA EURO 2012™ w Polsce. Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będzie można zobaczyć „na żywo” na antenach otwartych TVP – w TVP 1 (TVP1 HD) i TVP 2 (TVP 2 HD) oraz w kanałach tematycznych – TVP SPORT i TVP HD oraz na stronie SPORT.TVP.PL (tam dostępny będzie także specjalny portal poświęcony EURO 2012). Nie zabraknie także powtórek i skrótów spotkań oraz licznych codziennych programów związanych z EURO 2012.

Kontakt dla mediów:

Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

Tel. 22 5271939, Email: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Telewizja Polska:

Joanna Stempień-Rogalińska

Rzecznik prasowy TVP S.A.

rzecznik@tvp.pl

Scroll to Top