Informacje prasowe

Jacek Kunicki dołącza do zespołu zarządzającego Orange Polska

19 marca 2020

Jacek Kunicki dołącza do zespołu zarządzającego Orange Polska

Z końcem marca Jacek Kunicki wejdzie do zespołu zarządzającego Orange Polska jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za finanse. Maciej Nowohoński, który przez ostatnie sześć lat kierował finansami Orange, będzie w dalszym ciągu jako członek zarządu rozwijał działalność hurtową operatora i nowe możliwości biznesowe na tym rynku, np. projekt infrastrukturalny FibreCo., oraz zarządzał sprzedażą nieruchomości firmy.

Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 r. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 roku był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce, raportując bezpośrednio do członka zarządu ds. finansów. Jacek Kunicki jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange, pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

Maciej Nowohoński nadzorował finanse spółki jako członek zarządu od marca 2014. Od 2017 roku zarządza też sprzedażą nieruchomości firmy, a od lutego 2020 r. – działaniami Orange na rynku hurtowym. Wcześniej pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym w latach 2006-2014 jako kontroler Grupy Orange Polska. W latach 2010-2011 był w zarządzie spółki Emitel, natomiast w latach 2011-2013 z ramienia zarządu kierował finansami w spółce PTK Centertel. Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting. Jest absolwentem kierunku Handel Zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz szkoły biznesu Hogeschool van Arnhem en Nijmegen w Holandii.

Decyzje są następstwem dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej firmy, które z powodu zagrożenia epidemią COVID-19 odbyło się całkowicie zdalnie. Porządek obrad obejmował głosowanie w sprawie powołania Jacka Kunickiego na członka zarządu, jednak ze względu na brak fizycznej obecności członków Rady, zgodnie z polskim prawem nie mogło się ono odbyć.

Zmiany wejdą w życie z dniem 31 marca 2020 r.

Udostępnij: Jacek Kunicki dołącza do zespołu zarządzającego Orange Polska

Informacje prasowe

Darmowy pakiet 10 GB, narzędzia do pracy zdalnej dla biznesu i odkodowane do końca marca kanały telewizyjne dla klientów Orange

13 marca 2020

Darmowy pakiet 10 GB, narzędzia do pracy zdalnej dla biznesu i odkodowane do końca marca kanały telewizyjne dla klientów Orange

Klienci indywidualni i małe firmy korzystające z mobilnych usług głosowych od Orange mogą od piątku, 13 marca, uruchomić dodatkowy darmowy pakiet mobilnego internetu, a użytkownicy Orange TV – oglądać kilkadziesiąt dodatkowych kanałów. Klienci biznesowi przez trzy miesiące mogą za darmo korzystać z narzędzi wspierających pracę zdalną.

– Rozumiemy, jak ważne jest pozostawanie w kontakcie, szczególnie w obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem. Przechodzenie w coraz większym stopniu na zdalny system pracy oraz zawieszenie działania szkół oznaczają, że zapotrzebowanie na dostęp do internetu i dane jest coraz większe. Nasze sieci światłowodowe i mobilna 4G LTE są przygotowane na przyjęcie tego wyzwania. Aby ułatwić naszym klientom pracę i uatrakcyjnić czas spędzany w domu w tych dniach, postanowiliśmy dać im więcej internetu w komórkach i więcej telewizji bez dodatkowych opłat – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Darmowy pakiet 10 GB mogą aktywować klienci indywidualni korzystający z mobilnych planów abonamentowych i ofert na kartę od Orange z wyłączeniem nju mobile, a także klienci biznesowi korzystający z planów Dla Firm oraz Orange Biz. Trwają również prace nad uruchomieniem odrębnego rozwiązania dla klientów Orange Flex. Pakiet można aktywować wysyłając SMS o treści 10GB na numer 80820. Z dodatkowych gigabajtów można korzystać na terenie Polski, do 31 marca.

Do końca marca klienci Orange TV będą mogli oglądać dodatkowe, odkodowane kanały. W przypadku użytkowników posiadających dostęp kablowy będzie to ponad 40 kanałów Pakietu Komfortowego. Klienci korzystający z dostępu satelitarnego zyskują dostęp do ponad 50 kanałów zawartych w Pakiecie Extra+.

Od dziś wszystkie umowy telekomunikacyjne (w opcji z telefonem i bez urządzenia) zawierane przez konsumentów za pośrednictwem strony internetowej www.orange.pl lub infolinii 801 234 567 będą dostarczane kurierem bez dodatkowych opłat.

Aby wesprzeć firmy, które coraz częściej muszą korzystać z pracy zdalnej, Orange udostępnia narzędzia umożliwiające łatwe i skuteczne prowadzenie spotkań on-line, prezentacji, szkoleń i wideokonferencji oraz dzielenie się dokumentami. Klienci, którzy zdecydują się na takie rozwiązania, przez pierwsze trzy miesiące będą korzystać z nich za darmo. Dodatkowo, klienci biznesowi nie zapłacą za pierwsze trzy miesiące korzystania z narzędzia Cyber Watch, chroniącego urządzenia mobilne przed cyberatakami i raportującego o próbach połączeń z zagrożeniami.

Informacje na temat specjalnych działań Orange skierowanych do klientów indywidualnych i małych firm można znaleźć na stronie: www.orange.pl/razem.

Informacje na temat propozycji dla dużego biznesu można znaleźć na stronie:https://www.orange.pl/duze_firmy.

Mediateka

Udostępnij: Darmowy pakiet 10 GB, narzędzia do pracy zdalnej dla biznesu i odkodowane do końca marca kanały telewizyjne dla klientów Orange

Informacje prasowe

15 lat Fundacji Orange: od darmowych telefonów w szpitalach po naukę robotyki.

13 marca 2020

15 lat Fundacji Orange: od darmowych telefonów w szpitalach po naukę robotyki.

Trzy miliony dzieci poznało zasady bezpiecznego internetu i podstawy programowania, cztery miliony małych pacjentów mogło bezpłatnie dzwonić ze szpitali do domów, a sto miejscowości zyskało multimedialne pracownie. To tylko niektóre efekty 15 lat działań Fundacji Orange, jedynej fundacji założonej przez markę telekomunikacyjną w Polsce. Na jej społeczne projekty operator przeznaczył już ponad 200 mln złotych. To wszystko możliwe jest dzięki klientom Orange Polska.

Inicjatywy Fundacji bazują na naturalnych kompetencjach Orange związanych z cyfrowym rozwojem. Jej misja zmieniała się na przestrzeni lat – tak, jak i społeczne potrzeby. Początkowo skupiona na wyrównaniu szans w dostępie do technologii, dziś uczy dzieci i młodzież, jak z tego dostępu korzystać odpowiedzialnie i zdobywać ważne umiejętności przyszłości.

Efekty pracy Fundacji pokazują, jak ważne jest dla Orange społeczne zaangażowanie. W ciągu tych 15 lat dowiedliśmy, że zależy nam na długofalowej  pomocy i realnej zmianie, podnoszeniu jakości edukacji, wprowadzaniu nowych technologii do polskich szkół, wspieraniu rozwoju  społeczności w mniejszych miastach i wsiach. Chcemy dziś podziękować naszym klientom za to, jak wiele dobrego może robić Fundacja Orange dzięki temu, że są z nami i że część naszych dochodów możemy przeznaczyć na szczytny cel. Mam nadzieję, że do wielu z nich to dobro wraca – czy to poprzez programy fundacji obecne w szkołach ich dzieci, poradniki na temat bezpieczeństwa w sieci, pobliską Pracownię Orange czy działania wolontariuszy – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Obejrzyj wideo: Wszyscy pomagamy.

Fundacja Orange uczy równowagi w używaniu internetu, wspiera młodych w nauce programowania, robotyki i druku 3d. Prowadzi darmowe projekty edukacyjne dla szkół, dbając też o rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli. Założyła 100 multimedialnych Pracowni Orange z darmowym dostępem do sieci w małych miastach i wsiach, współtworzy kreatywne pracownie FabLab powered by Orange. Realizuje największy w Polsce wolontariat pracowniczy, angażując rocznie 3500 pracowników Orange do pomagania innym. Prowadzi kampanię społeczną #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci. Wszystkie jej inicjatywy oparte są na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.

W ciągu 15 lat aż 3 mln dzieci i młodzieży skorzystało z jej działań na rzecz bezpieczeństwa w sieci, twórczego wykorzystania technologii, a w ostatnich latach także z nauki programowania i robotyki. To efekt zarówno aktualnych programów: MegaMisji dla klas 1-3 i #SuperKoderów dla 4-8, jak i zrealizowanych: Zaprogramuj Przyszłość czy Akademia Orange. To także rezultat akcji Bezpiecznie Tu i Tam, zajęć dla dzieci organizowanych przez wolontariuszy Fundacji oraz wielu działań prowadzonych od lat wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę: portali edukacyjnych dla dzieci i młodzieży sieciaki.pl, necio.pl, wakacyjnych pikników edukacyjnych, inicjatyw w tysiącach szkół z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu czy Digital Youth.

W pierwszych latach istnienia Fundacja Orange pomagała zapewnić dostęp do internetu wielu placówkom edukacyjnym: skorzystało z niego 3 500 bibliotek publicznych i 14 500 szkół. Dzięki niezwykle popularnemu kiedyś Telefonowi do Mamy w 1 000 szpitali w całym kraju, ponad 4 miliony dzieci zadzwoniło za darmo do swoich bliskich.

Dziś Fundacja działa na rzecz nowoczesnej edukacji. W MegaMisji dzieci dowiadują się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, jak zachować umiar w spędzaniu czasu online, jak stworzyć grafikę czy film. W #SuperKoderach uczą się  programowania i robotyki. W połowie kwietnia szkoły będą mogły zgłaszać się do kolejnej edycji obydwu programów. Lekcja:Enter z kolei (realizowana ze wsparciem funduszy unijnych) pomoże 75 tysiącom nauczycieli lepiej wykorzystać e-zasoby w codziennej pracy.

Cieszą nas efekty działań Fundacji, to, że ludzie zyskują z nami nowe, ważne kompetencje. Jednocześnie mamy świadomość, jak wiele  jeszcze jest do zrobienia i w tym roku ogłosimy inicjatywy odpowiadające na nowe wyzwania w edukacji. Już teraz wspieramy pilotaż projektu, który uczyć ma podstaw sztucznej inteligencji. Jubileusz 15lecia motywuje nas do dalszej pracy. – podkreśla Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Działania Fundacji Orange były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Trzy razy otrzymały tytuł Dobroczyńcy Roku. W ubiegłym roku aż cztery projekty: Telefon do Mamy, Pracownie Orange, MegaMisja oraz #SuperKoderzy znalazły się w gronie najlepszych inicjatyw społecznych 30-lecia gospodarki wolnorynkowej w rankingu ThinkTank i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. #SuperKoderów wyróżniła Komisja Europejska nagrodą European Digital Skills 2016.

Więcej o Fundacji Orange: https://fundacja.orange.pl/

Udostępnij: 15 lat Fundacji Orange: od darmowych telefonów w szpitalach po naukę robotyki.

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej