Informacje prasowe

„Kamienie na szaniec” głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

07 marca 2014
„Kamienie na szaniec” głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

Aż trzy premierowe tytuły znalazły się w wiosennej trasie Kina Orange – największego kina objazdowego w Polsce. Od 8 marca mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin, będą mogli zobaczyć jedną z najważniejszych polskich produkcji tego roku, „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Kolejne premierowe hity to „Akademia wampirów”, nowy film producentów „Transformers” oraz amerykańska mega produkcja „300: Początek imperium”, w spektakularnej wersji 3D. W marcu Kino Orange kontynuuje także wyświetlanie filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. Z kolei na najmłodszych widzów czekają dwie animacje: „Piłkarzyki rozrabiają” oraz „Skubani” - obie w wersji 3D.

Kamienie na szaniec” to filmowa wersja powieści Aleksandra Kamińskiego.  Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Bohaterowie Szarych Szeregów: Rudy, Zośka, Alek byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec… W rolach głównych występują utalentowani młodzi aktorzy - Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel.

„Akademia wampirów” to film producentów „Transformers” i reżysera komedii „Wredne dziewczyny”. Jest opowieścią o przygodach i miłosnych perypetiach dwóch nietypowych nastolatek. W roli dyrektorki szkoły występuje była dziewczyna Jamesa Bonda – Olga Kurylenko, w postaci przyjaciółek wcieliły się Lucy Fry i Zoey Deutch („Piękne istoty”). Z kolei „300: Początek imperium” 3D to sequel wielkiego przeboju kinowego „300”. Film przedstawia przyczyny wybuchu wojen perskich i skupia się na bitwach stoczonych pod Maratonem i Artemizjonem. Filmu powstał na postawie powieści graficznej Franka Millera. Za reżyserię adaptacji odpowiada Noam Murro, a za produkcję - Zack Snyder, reżyser pierwszego filmu.

8 marca Kino Orange po raz pierwszy zawita do miejscowości Kozienice. Jednym z zaprezentowanych tego dnia filmów będzie polska komedia „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, w którym główną rolę zagrała Katarzyna Maciąg, rodowita kozieniczanka. Po projekcji filmu aktorka spotka się z widzami ze swojej rodzinnej miejscowości aby porozmawiać o pracy na planie zdjęciowym.

Kino Orange prowadzi przedsprzedaż online. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.

* * * *

Kino Orange, najlepiej zaprojektowana usługa roku w konkursie Dobry Wzór 2013, to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie 1. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem.

Partner Technologiczny Kina Orange: NEC Display Solutions Europe GmbH. Patroni medialni: TVP Info, miesięcznik KINO, serwis filmowy STOPKLATKA.PL, portal WP.pl

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top