Informacje prasowe

Kampania TP: Ryś, Wiewiórka i Jeż apelują by korzystać z e-faktury

15 czerwca 2010
Kampania TP: Ryś, Wiewiórka i Jeż apelują by korzystać z e-faktury

Telekomunikacja Polska rozpoczęła kampanię ekologiczną w internecie promującą fakturę elektroniczną. Do rezygnacji z tradycyjnej papierowej faktury - a tym samym chronienia lasów - namawiają ich mieszkańcy: Ryś, Wiewiórka i Jeż.

Faktura w wersji elektronicznej to rozwiązanie przyjazne środowisku, a ponadto wygodne i praktyczne - zawsze dociera na czas i pozwala lepiej zaplanować wydatki. Faktura elektroniczna TP ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Spełnia wszystkie wymogi prawa podatkowego, pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Jest opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym. Klient otrzymuje ją mailem lub na konto na portalu tp.

Na potrzeby kampanii promującej e-fakturę TP utworzyła profil naturatp na portalu społecznościowym Facebook oraz serwis www.naturatp.pl To tu bohaterowie kampanii - Ryś Puszczyński, Wiewiórka Rudnicka i Jeż Jeremi - w zabawny sposób przekonują, że warto skorzystać z tego rozwiązania. Wszyscy internauci mogą wziąć udział w wyborach eko-ambasadora e-faktury i oddać głos na jednego z tych trzech sympatycznych kandydatów. Przy okazji można również złożyć zamówienie na e-fakturę za pomocą specjalnego elektronicznego formularza (w standardzie EDI, zastępującym zamówienie papierowe).

Wszyscy, którzy aktywują e-fakturę między 15 czerwca a 13 września mogą również wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami - co tydzień do wygrania są rowery, rolki oraz zestawy do Nordic Walking. Wystarczy wysłać SMS o treści „NATURA" na numer 7136 (koszt: 1,00 zł netto/1,22 zł z VAT) i podać swój numer telefonu stacjonarnego wraz z numerem kierunkowym. Następnie w sms-ie zwrotnym otrzymujemy pytanie konkursowe - o wygranej decyduje czas udzielenia poprawnej odpowiedzi. W konkursie można wziąć udział także za pośrednictwem strony www.naturatp.pl

Z badań wynika, że w Polsce wystawia się ok. 4 miliardów faktur rocznie, co pochłania 20 000 ton papieru. A do wyprodukowania tony papieru potrzeba ok. 17 drzew. Wynika z tego, że rocznie tylko na faktury wycinamy w ok. 340 000 drzew, czyli 170 hektarów lasu.

TP wprowadziła możliwość zamiany papierowej faktury na fakturę elektroniczną w 2007 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://www.naturatp.pl  oraz  http://www.tp.pl/


Informacje prasowe

Powstanie nowa siedziba Grupy TP

15 czerwca 2010
Powstanie nowa siedziba Grupy TP

Miasteczko - nowa siedziba Grupy TP - powstanie blisko centrum Warszawy, w Alejach Jerozolimskich pod numerem 160. Firma Bouygues Immobilier Polska do końca czerwca złoży wniosek o pozwolenie na budowę.

Telekomunikacja Polska w grudniu ubiegłego roku podpisała umowy z Bouygues Immobilier Polska na budowę oraz wynajem nowej siedziby dla Grupy TP. Budowa ma się zakończyć do 2013 r.

Miasteczko - nowoczesny kompleks budynków tworzących nową siedzibę - będzie efektywny kosztowo i przyjazny środowisku. Pracować w nim będzie około 3300 osób. Ze względów strategicznych niezbędne jest utrzymywanie także innych nieruchomości z infrastrukturą techniczną, w których będą pracowali pozostali pracownicy w Warszawie.  Sprzyjająca integracji koncepcja nowej siedziby znajdzie zastosowanie także w innych lokalizacjach.

W lipcu 2008r. TP sprzedała trzy biurowce w Warszawie przy ul. Twardej 18, Moniuszki 1 oraz Obrzeżnej 7, które obecnie wynajmuje w ramach leasingu zwrotnego.

Równolegle z budową nowej siedziby TP sprzedaje nieruchomości, które nie mają kluczowego znaczenia dla Grupy. W tym celu firma uruchomiła serwis internetowy

www.tp-nieruchomosci.pl, w którym prezentowane są budynki przeznaczone do sprzedaży a także po raz pierwszy uczestniczyła w tym roku w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji.


Informacje prasowe

TP gospodarzem międzynarodowej konferencji i3 Forum

15 czerwca 2010
TP gospodarzem międzynarodowej konferencji i3 Forum

Ponad 60 czołowych firm telekomunikacyjnych z całego świata - operatorów oraz dostawców sprzętu i oprogramowania dla telekomunikacji - weźmie udział w konferencji i3Forum, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca w siedzibie Telekomunikacji Polskiej w Warszawie.  Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz podsumowanie dotychczasowych prac nad zastosowaniem technologii IP do  międzynarodowej wymiany ruchu telefonicznego.

- Pierwszym, najszybciej odczuwalnym i oczekiwanym przez nas efektem prac i3 Forum będzie obniżenie w przyszłości kosztów połączeń międzynarodowych, a także cen dla klientów oraz dla operatorów alternatywnych w Polsce - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych . - Nowa technologia umożliwi także korzystanie w ruchu międzynarodowym z nowych usług, takich jak równoczesna transmisja głosu i obrazu, inteligentne książki telefoniczne, transfer dużych ilości danych czy przesyłanie różnego rodzaju wiadomości - dodał.

International IP Interconnection Forum (i3 Forum) zostało powołane przez operatorów telekomunikacyjnych by wypracowywać wspólne rekomendacje biznesowe i techniczne, które umożliwią przeniesienie międzynarodowego interkonektu dla usług głosowych do technologii IP. Powstało z inicjatywy France Telecom we wrześniu 2007 roku. Początkowo w skład Forum weszło 8 operatorów: AT&T, FT, DT, OptusSingtel, Telecom Italia Sparkle, Telefonica, Telia Sonera oraz Telekomunikacja Polska, a dziś uczestniczy w nim już 37 największych telekomów z całego świata.

Wdrożenie interkonektu IP dla usług głosowych jest jednym z najważniejszych i najtrudniejszych elementów wdrażania sieci następnej generacji (NGN).

W konferencji  - oprócz przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej - wezmą udział m.in. specjaliści z British Telecom, Deutsche Telekom, France Telecom, Telia Sonera, Cisco, Huawei, Yankee Group oraz Ericsson.

Scroll to Top