Informacje prasowe

Kanały HD w telewizji satelitarnej TP

10 maja 2010

Kanały HD w telewizji satelitarnej TP

Od 12 maja oferta programowa satelitarnej usługi telewizyjnej TP zostanie wzbogacona o 6 kanałów nadawanych w rozdzielczości High Definition. Znajdziemy tu wszystkie najchętniej oglądane w jakości HD programy – filmowe hity i najlepsze seriale, fascynujące dokumenty przyrodnicze, programy rozrywkowe, a także dużą dawkę sportu.

Klienci, którzy chcą mieć dostęp do programów w najwyższej jakości obrazu, mogą zamówić pakiet pięciu kanałów HD składający się z FOX Life HD, Nat Geo Wild HD, MTVNHD, Eurosport HD oraz Eurosport 2 HD. Będzie on dostępny dla użytkowników pakietu M lub wyższego, w cenie 19,90 zł z VAT.

Ponadto, kanał filmowy HBO HD dołączy do istniejącego pakietu HBO (HBO, HBO2 i HBO Comedy) bez zmiany jego ceny. W ramach trwającej właśnie promocji, kupując pakiet HBO razem z kanałem Orange sport, całość jest dostępna w cenie HBO, czyli za 29,90 zł z VAT miesięcznie, a przy umowie na 24 miesiące – przez pierwsze 6 miesięcy bezpłatnie. To jedna z najlepszych ofert HBO na rynku.

Jeszcze w tym roku TP planuje udostępnić kanały w wysokiej rozdzielczości również klientom korzystającym z usługi telewizyjnej w technologii kablowej (IPTV).

Szczegóły znajdują się na stronie www.tp.pl

 

 

* * * *

HBO HD – to kanał premier filmowych, w którym zobaczymy najsłynniejsze gwiazdy filmowe w największych hollywoodzkich produkcjach w jakości HD. Program HBO HD jest identyczny z ramówką głównego kanału HBO, obraz zakodowany jest jednak w rozdzielczości High Definition. Dźwięk w wersji oryginalnej jest nadawany w Dolby Digital. HBO HD nadaje 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, bez reklam.

FOX Life HD – kanał filmowy prezentujący najnowsze, kultowe seriale pochodzące z największych amerykańskich studiów filmowych. Znakomita większość z nich jest po raz pierwszy prezentowana na polskich ekranach. Kanał FOX Life HD stworzono dla miłośników seriali, którzy cenią wysoką jakość dźwięku i obrazu. Na FOX Life HD prezentowane są takie tytuły jak: „Desperate Housewives – Gotowe na wszystko”, „Brzydula Betty”, poruszający „Grey’s Anatomy – Chirurdzy”, nieprzewidywalny „Zaklinacz dusz”, czy „Mad Men” oraz „Mental”, które na całym świecie biją rekordy popularności.

Nat Geo Wild HD – technologia HD w połączeniu z ponad stuletnim doświadczeniem Towarzystwa National Geographic to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Nat Geo Wild HD pozwala zajrzeć do najdzikszych zakątków Ziemi, dotychczas nie pokazywanych w telewizji w jakości high definition. Niesamowite obrazy i fascynujące historie zabierają widza w ekscytujące podróże przez niezbadane głębiny oceanów i najbardziej odludne pustynie, przybliżają świat dzikich zwierząt. Nat Geo Wild HD pozwala zajrzeć w samo serce akcji, zobaczyć z bliska przyrodę, dzikie zwierzęta czy też niezbadane cudy natury. Na kanale możesz oglądać takie serie jak „Dzika Rosja”, „Niebezpieczne spotkania”, „Najgroźniejsze zwierzęta świata”, „Dziwne praktyki doktora Leahy’ego” czy „W łonie matki”.

MTVNHD – pierwszy międzynarodowy kanał muzyczny high definition. Wystartował we wrześniu 2008 i dociera już do 27 krajów na trzech kontynentach (w Europie, Ameryce Łacińskiej i w Azji). W programie MTVNHD znajdziemy m.in. koncerty największych gwiazd (m.in. „Unplugged Katy Perry”, „Jukebox London Live”), relacje z największych europejskich festiwali (Rock Am Ring, Roskilde, Isle of MTV), a także własne produkcje (listy przebojów „Top 10″, „Top 20″, „Essentials”, „Uncompressed”). Dodatkową atrakcją jest weekendowe pasmo kreskówek Nickelodeona, takich jak „SpongeBob Kanciastoporty” czy „Tak and the Power of Juju”.

Eurosport HD – program kanału jest identyczny z ramówką Eurosportu, bardzo cenionego przez widzów i branżowych ekspertów. Oprócz propozycji dotyczących piłki nożnej (Piłkarski Poniedziałek z magazynem Eurogole na czele i transmisjami z międzynarodowych imprez), znajdziemy tu 3 z 4 tenisowych turniejów wielkoszlemowych, komplet turniejów WTA oraz minimum 4 cyklu ATP. Stacja relacjonuje kolarstwo na najwyższym poziomie, włącznie z Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a Espana oraz MŚ na szosie i torze. Sporty motorowe reprezentują m.in. Rajd Dakar, Formuła 2, IRC (styczniowa transmisja na żywo z Rajdu Monte Carlo była rekordowa pod względem obszerności w historii światowej telewizji), MŚ Superbike. Program Eurosportu zadowoli sympatyków sportów zimowych (relacje na żywo z kompletu zawodów PŚ we wszystkich dyscyplinach!), lekkiej atletyki (ME, mityngi, w tym IAAF GP w Ostrawie i Atenach, najsłynniejsze maratony), pływania, snookera i kibiców wielu innych dyscyplin, w tym również sportów walki. Eurosport, to dominujący kanał pod względem ilości relacji na żywo.

Eurosport 2 HD – to nie tylko uzupełnienie i wsparcie licznych propozycji Eurosportu, ale samodzielny kanał z indywidualną ofertą. Kibice Bundesligi przez cały sezon tylko w Eurosport 2 mogą obejrzeć co tydzień 5 meczów na żywo (dodatkowo najciekawsze spotkanie 2. Bundesligi w poniedziałek). W Eurosport 2 znajdują się transmisje z piłkarskich rozgrywek będących odpowiednikiem europejskiej Ligi Mistrzów, czyli:  Azjatyckiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzów CONCACAF, a także J-league – japońskiej ligi krajowej, najsilniejszej w Azji. W ofercie Eurosport 2 znajdują się m.in. Euroliga koszykarek, Eurocup, Ligi Mistrzów piłkarzy i piłkarek ręcznych, a także relacje z prestiżowych zawodów w sportach ekstremalnych letnich i zimowych. Eurosport HD i Eurosport 2 HD to łącznie około 120 dyscyplin sportowych.

Udostępnij: Kanały HD w telewizji satelitarnej TP

Informacje prasowe

Płać mniej za neostradę z telewizją

6 maja 2010

Płać mniej za neostradę z telewizją

Nawet 40 proc. mogą zaoszczędzić klienci, którzy skorzystają z nowej promocji neostrady z telewizją. Telekomunikacja Polska zdecydowanie obniża ceny w opcjach z internetem o prędkości 6, 10 i 20 Mb/s. Podobna obniżka dotyczy również pakietu 3 usług, rozszerzonego dodatkowo o telefonię internetową, która oferuje m.in. nielimitowane rozmowy na wszystkie numery stacjonarne w Polsce w ramach abonamentu.

W obowiązującej od jutra (7 maja) promocji, przy umowie na 24 miesiące, za najwyższe opcje neostrady z telewizją klienci zapłacą przez 6 miesięcy tylko 59,90 zł. Zdecydowanie niższy niż dotychczas jest też abonament przez pozostałe 18 miesięcy. W opcji z najszybszą neostradą obniżka sięga nawet 40 %. Tańszy jest też pakiet 3 usług: neostrady, telewizji oraz telefonii internetowej, umożliwiającej m.in. nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne oraz tanie połączenia międzynarodowe i na komórki. Przez pierwsze 6 miesięcy klienci zapłacą tylko o 10 zł więcej, a w kolejnych miesiącach korzystają z podobnej obniżki jak w przypadku neostrady z telewizją.

Poniżej ceny neostrady z telewizją oraz neostrady z telewizją i telefonią internetową, w najwyższych opcjach prędkości, przy umowie na 24 miesiące:

 

neostrada z telewizją

(umowa na 24 miesiące, ceny w zł z VAT)

opcja pierwsze 6 miesięcy pozostałe 18 miesięcy średnia cena obniżka
6 Mb/s 69,9                59,9 114,9                 84,9

78,65

-24%

10 Mb/s 99,9                59,9 144,9                       94,9

86,15

-38%

20 Mb/s 99,9                59,9 174,9                104,9

93,65

– 40%

 

Ceny pozostałych opcji neostrady z telewizją nie zmieniają się – przy umowie na 24 miesiące przez pierwsze 6 miesięcy abonament wynosi 59,90 zł z VAT, a później 59,9 zł, 64,9 zł oraz 79,9 zł odpowiednio dla opcji  512 kb/s, 1Mb/s oraz 2 Mb/s.

 

neostrada z telewizją i telefonią internetową

(umowa na 24 miesiące, ceny w zł z VAT)

opcja pierwsze 6 miesięcy pozostałe18 miesięcy średnia cena obniżka
6 Mb/s  89,9               69,9 129,9                 99,9

92,4

-23%

10 Mb/s 119,9               69,9 159,9                    109,9

99,9

-33%

20 Mb/s 119,9               69,9 189,9               119,9

107,4

– 38%

 

W przypadku pakietu składającego się z 3 usług: neostrady, telewizji i telefonii internetowej, obniżono też (o 7 lub 8 %) ceny pozostałych opcji. Przy umowie na 24 miesiące, przez pierwsze 6 miesięcy abonament wynosi 69,9 zł z VAT, a później 74,9 zł, 79,9 zł oraz 94,9 zł odpowiednio dla opcji: 512 kb/s, 1Mb/s oraz 2 Mb/s.

Szczegółowe informacje będą od 7 maja dostępne na stronie www.tp.pl

W usłudze neostrada z telewizją, w abonamencie oprócz szybkiego internetu klienci otrzymują też ponad 30 popularnych programów telewizyjnych – polskich i zagranicznych – w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Obecnie bez dodatkowych opłat mogą oglądać też kanał filmowy Movies 24 oraz dziecięcy – Nickelodeon, które dotychczas dostępne były w ramach płatnych pakietów. Promocja potrwa do 25 kwietnia 2011.

Dzięki dodatkowym pakietom telewizyjnym, użytkownicy mogą zyskać dostęp do ponad 80 programów tv. W ofercie TP znajdują się wszystkie najbardziej popularne kanały tematyczne dostępne na rynku: filmowe (m.in. pakiet kanałów HBO, AXN, Hallmark, Universal Chanel), sportowe (m.in. Orange sport, Eurosport), dziecięce (m.in. Disney Channel, Cartoon Network, Boomerang), muzyczne (m.in. MTV, MTV2) czy popularno-naukowe i podróżnicze (m.in. 5 programów Discovery, Animal Planet, National Geographic).

Klienci korzystający z telewizji TP mają też dostęp do najbogatszej w kraju biblioteki wideo na życzenie (VoD). Ponad 2 tysiące filmów dla całej rodziny: komedie, filmy obyczajowe, kino akcji, filmy dla dzieci, dokumenty, programy sportowe i edukacyjne – wszystkie dostępne przez 24 godziny na dobę bez wychodzenia z domu. Pełna oferta wideo na życzenie znajduje się na stronie www.wideonazyczenie.pl

Udostępnij: Płać mniej za neostradę z telewizją

Informacje prasowe

Złoty Medal w Genewie dla programu b-Link

5 maja 2010

Złoty Medal w Genewie dla programu b-Link

Program b-Link, wspólne dzieło naukowców z Politechniki Łódzkiej i Telekomunikacji Polskiej, zdobył złoty medal na 38 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Program umożliwia sterowanie komputerem za pomocą mrugania oczami.

Międzynarodowe jury doceniło zalety b-Linka oraz jego powszechność i dostępność. To aplikacja dla osób, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogły w ogóle lub miały w znacznym stopniu ograniczoną możliwość korzystania z komputera i Internetu.

Sukces b-Linka jest bardzo dobrym przykładem połączenia potencjału naukowców z Politechniki Łódzkiej z potencjałem technologicznym i finansowym Telekomunikacji Polskiej. Współpraca umożliwiła wdrożenie pomysłu, który dla osób niepełnosprawnych może być bezcenny.

Program ma tę przewagę nad podobnymi rozwiązaniami, że nie wymaga drogich, specjalnych urządzeń czy oprogramowania. Można go bezpłatnie pobrać ze stron www.tp.pl lub www.orange.pl i korzystać praktycznie na całym świecie, ponieważ jest udostępniony na zasadach open source. W ciągu kilku miesięcy pobrało go już 12 tys. internautów.

b-Link umożliwia wyświetlanie stron WWW, nawigację po nich za pomocą mrugnięć, sterowanie kursorem myszy i klawiaturą podczas posługiwania się programami: MS Word, MS Excel, MS Outlook, włączenie i wyłączenie dźwięku oraz wyłączenie komputera. Jest dostępny w polskiej, angielskiej i francuskiej wersji językowej. Obecnie trwają prace nad aplikacjami wykorzystującymi rozpoznawanie gestów twarzy i rąk.

Twórcami programu są dr Aleksandra Królak i prof. Paweł Strumiłło z Politechniki Łódzkiej oraz Katarzyna Barska i Piotr Bączyk z Orange Labs (wyspecjalizowanej jednostki badawczej Grupy TP).

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków w Genewie należy do największych targów wynalazczości na świecie. Składające się z 85 członków międzynarodowe jury nagrodziło w tym roku w sumie 53 spośród ok. tysiąca zgłoszonych wynalazków.

Udostępnij: Złoty Medal w Genewie dla programu b-Link

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej