Informacje prasowe

Kliczko versus Wach – bokserski hit po raz pierwszy w pay per view na orange.pl

8 listopada 2012

Kliczko versus Wach – bokserski hit po raz pierwszy w pay per view na orange.pl

W sobotę, 10 listopada Mariusz Wach stanie do walki z królem wagi ciężkiej – Władimirem Kliczko. Stawką pojedynku będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, IFB i IBO. Transmisję z gali w Internecie będzie można obejrzeć na portalu orange.pl w Telewizji Tu i Tam, w systemie pay per view.

Pasjonująco zapowiadający się pojedynek odbędzie się w hali O2 World w Hamburgu, gdzie obejrzy go 17 tys. widzów. Natomiast wszyscy, którzy chcą go zobaczyć na swoim komputerze, czy tablecie mogą skorzystać z Telewizji Tu i Tam na portalu orange.pl. Oferta będzie dostępna w systemie pay per view za 30 zł.

System płatności za oglądanie gali został uruchomiony na stronie: http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/wideo/8477409/pay-per-view:-kliczko-vs-wach Zapłacić można kartą kredytową lub przelewem bankowym. W tym drugim przypadku prosimy klientów o wcześniejsze wykupienie dostępu w związku z czasem potrzebnym na zaksięgowanie wpłat. Klienci posiadający telefon komórkowy Orange będą mogli skorzystać z opcji szybkiej płatności, a opłata zostanie dołączona do kolejnego miesięcznego rachunku telefonicznego.

Transmisja z gali w Hamburgu rozpoczyna się od godz. 20.50. Walka wieczoru powinna rozpocząć się ok. godz. 23:00. Przed nią zmierzą się m.in. Rafał Jackiewicz z Anglikiem Rickiem Goddingiem.

Zwiastun walki: http://www.youtube.com/watch?v=yy3gc_5cR6c

Udostępnij: Kliczko versus Wach – bokserski hit po raz pierwszy w pay per view na orange.pl

Informacje prasowe

Premiera książki Fundacji Orange- „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy”

8 listopada 2012

Premiera książki Fundacji Orange- „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy”

8 listopada b.r. w Warszawie odbyła się premiera książki „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” wydanej przez Fundację Orange we współpracy z Instytutem Reportażu i wydawnictwem Helion. Publikacja poświęcona jest  tematyce wad słuchu – opowiada o doświadczeniach i potrzebach osób niesłyszących oraz ich bliskich. W projekt charytatywnie włączyli się dziennikarze, którzy pod kierunkiem Mariusza Szczygła i Julianny Jonek z Instytutu Reportażu pracowali nad reportażami i wywiadami. Całkowity dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na zakup aparatów słuchowych dla dzieci z wadą słuchu.

Fundacja Orange od wielu lat wspiera rozwój dzieci niesłyszących. Prowadzi dla nich bezpłatne wypożyczenia aparatów słuchowych oraz specjalistyczną rehabilitację w domu i w czasie letnich turnusów. Doświadczenia zebrane podczas realizacji programu, liczne, poruszające historie dzieci, rodziców, terapeutów i lekarzy były inspiracją do tego, aby wydać książkę. Dochód z jej sprzedaży wesprze prowadzoną właśnie zbiórkę środków na zakup nowych urządzeń do Banków Aparatów Słuchowych dla dzieci niesłyszących.

Do przekazania Państwu tych opowieści wybraliśmy formę reportażu. Wierzymy bowiem, że ten gatunek pozwoli czytelnikom być blisko przeżyć bohaterów, ale jednocześnie pozostawi miejsce na własną refleksję. Tym bardziej, że autorzy przedstawiają różne spojrzenia na świat ciszy i świat dźwięków, a ich bohaterowie swymi historiami potwierdzają, że temat ten ma wiele wymiarów. – mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Książka „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” powstała we współpracy z Instytutem Reportażu i wydawnictwem Helion – właścicielem marki Editio. Do projektu zaproszono dziesięciu dziennikarzy, którzy pod okiem Instytutu pracowali nad materiałami do książki, spotykając się z jej bohaterami i prowadząc wielogodzinne, trudne nieraz rozmowy. Autorami publikacji są: Marta Kowalczyk-Hernik (Radio PIN), Joanna Morga (Polska Agencja Prasowa), Ola Kurowska (Służba Zdrowia), Beata Kołakowska (Charaktery, Puls Medycyny), Aleksandra Pawlicka (Newsweek), Katarzyna Pinkosz (Mamo to ja), Marcelina Szumer (Przekrój, Tygodnik Powszechny), Paweł Wieczorek (Tygodnik Powszechny, Wprost), Kornelia Wróblewska (Polsat News), Agnieszka Rogal (TOK FM).

W efekcie tej współpracy powstało 10 wyjątkowych reportaży, które pokazują historie osób niesłyszących z szerokiej perspektywy. Temat wady słuchu poruszony został bowiem zarówno z punktu widzenia rodziców (słyszących i niesłyszących), specjalistów logopedów i nauczycieli, a także samych niesłyszących. Autorzy przedstawili  dylematy związane z wychowaniem dziecka z wadą słuchu, czy pierwszym szokiem związanym z diagnozą (Wymarzone pierwsze słowo, Kosmita z aparatem, Po drugiej stronie ciszy). W książce można znaleźć także niezwykłe rozmowy z osobami od wielu lat zaangażowanymi we wsparcie osób z wadą słuchu (I głusi mogą śpiewać, Nieznane przez nieznane). Jest także wywiad z Olgą Bończyk o jej życiu w świecie ciszy i w świecie dźwięków (Mama płakała gdy jej  śpiewałam) oraz szczera rozmowa z Jurkiem Owsiakiem o trudach, ale przede wszystkim korzyściach podejmowania walki o słuch najmłodszych (Każde dziecko z wlepką od Owsiaka w książeczce).

Książkę „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” będzie można nabyć w wybranych księgarniach (m.in. Traffic Club Warszawa, Wrzenie Świata) oraz w księgarniach online wydawnictwa Helion: www.helion.pl, www.editio.pl.

Publikacja będzie również dostępna w formie e-booka w księgarni online www.ebookpoint.pl.

Cena książki „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” to 14,90 zł. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup aparatów słuchowych do bezpłatnych wypożyczeń dzieciom z wadą słuchu. Cel zbiórki wesprzeć można także poprzez wpłaty na konto: 55103015080000000504301109 (Fundacja Orange, ul.Krasickiego 55/59, 02-608 Warszawa, z dopiskiem POMAGAM)

Fundacja Orange – program Dźwięki marzeń

W maju 2006 roku Fundacja Orange powołała do życia ogólnopolski program pomocy małym dzieciom z wadą słuchu – Dźwięki Marzeń. W ramach programu prowadzone są liczne działania, wspierające najmłodsze dzieci z ubytkiem słuchu, a także ich rodziny i rehabilitantów.

Fundacja Orange uruchomiła 18 Banków Aparatów Słuchowych, w których bezpłatnie dobierany i wypożyczany jest dzieciom odpowiedni aparat. Ponadto, organizowane są systematyczne zajęcia rehabilitacji, na które specjaliści dojeżdżają do domów dzieci i pomagają im opanować mowę i język.

Do rehabilitantów adresowane są specjalistyczne szkolenia podnoszące ich kwalifikacje w pracy z dziećmi. Fundacja popularyzuje zagadnienia związane z problematyką wad słuchu u małych dzieci, organizując Międzynarodowe Konferencje Naukowe, na które przyjeżdżają do Polski eksperci z całego świata.

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Rada Naukowa, Naukowej skład której wchodzą osoby o uznanym autorytecie w zakresie leczenia ubytku słuchu oraz autorzy licznych publikacji naukowych: prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter, dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka, dr n. hum. Anna Prożych, prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Obrębowski, prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, prof. dr hab. Bogdan Szczepankowski .

Dodatkowych informacji udziela:

Antonina Bojanowska                                                                 Patryk Sucharda
Fundacja Orange                                                                         Havas PR Warsaw
Tel : (22) 844 58 98                                                                     Tel : (22) 444 06 71
Kom. 509 848 682                                                                       Kom. 693 203 223
E-mail: antonina.bojanowska@orange.com                          E-mail: patryk.sucharda@havasww.com

 

Fundacja Orange
Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji pozarządowych na rzecz dzieci i młodzieży w obszarach nowoczesnej edukacji, kultury i zdrowia. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Główne realizowane programy to: Akademia Orange, Edukacja z Internetem, Dźwięki Marzeń, Telefon do Mamy i Akademia Orange dla bibliotek. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (spółki należące do Orange Polska). www.fundacja.orange.pl

Udostępnij: Premiera książki Fundacji Orange- „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy”

Informacje prasowe

Nowy redaktor naczelny Orange sport

7 listopada 2012

Nowy redaktor naczelny Orange sport

Od grudnia br. nowym redaktorem naczelnym Orange sport będzie Kacper Sosnowski. Zastąpi dotychczasowego redaktora – Janusza Basałaja, który będzie pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Kacper Sosnowski jest absolwentem dziennikarstwa i animacji społeczno-kulturalnej na UW. W mediach pracuje od 1999 roku, gdzie tworzył programy dla największych stacji w Polsce. Pracował m.in. dla radio Wawa, TVP, TVN24, nSport i telewizja Puls. Z Orange sport związany jest od początku istnienia stacji. Od sierpnia 2012 był głównym wydawcą.

– Pomagałem w tworzeniu Orange  sport od samego początku, gdy nikomu nieznana stacja weszła na polski  rynek. Dzięki pracy Janusza Basałaja telewizja jest obecnie  najszybciej  rozwijającą się i  jedną z najchętniej oglądanych sportowych stacji w Polsce. Moim celem będzie kontuowanie tej pracy – powiedział Kacper Sosnowski.

Według nowego naczelnego ważne jest to, żeby w redakcji nadal pozostał tzw. team spirit, czyli duch wspólnej pracy w tworzeniu najbardziej kreatywnego zespołu komentatorów, wydawców, prezenterów i reporterów. – Wszystkim nam przyświeca  cel, by tworzyć telewizję oryginalną, zaskakującą i rzetelną. Taką właśnie będziemy robić – obiecuje Kacper Sosnowski.

Orange Polska dziękuje Januszowi Basałajowi za 4,5 roku pracy, jego wkład i zaangażowanie w tworzenie kanału Orange sport. Życzymy zarazem powodzenia w realizacji nowych wyzwań w PZPN.

* * *

Orange sport jest nadawany 24 godziny na dobę i można go oglądać na ekranie telewizora, komputera i telefonu komórkowego. Pokazuje mecze najlepszych europejskich klubów retransmitowane w ramach bogatej oferty telewizji klubowych: Manchester United TV, Arsenal TV, Real Madryt TV, transmisje lig piłkarskich m.in. z Portugalii, jak również transmisje Pucharu Polski, Pucharu Niemiec, Pucharu Francji oraz polskiej I Ligi. Miłośnicy sztuk walki znajdą w programie Orange sport transmisje z gal MMA (UFC), kickboxingu i boksu. Ważnym punktem ramówki są także programy publicystyczne i informacyjne. Serwisy sportowe nadawane są co godzinę, a obszerne podsumowanie dnia czeka na widzów w  wieczornym „Sport raporcie 24”.

* * *

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
22 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Nowy redaktor naczelny Orange sport

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej