Informacje prasowe

Klienci Orange płacą mniej za internet domowy

07 sierpnia 2009
Klienci Orange płacą mniej za internet domowy

Orange przygotował nową promocję dla dotychczasowych i nowych klientów korzystających z telefonu komórkowego albo stacjonarnego. Dzięki niej zyskują możliwość kupienia usługi domowego dostęp do internetu taniej nawet o 20 zł miesięcznie.

Każdy klient, który posiada lub kupi w Orange telefon stacjonarny albo komórkowy w ofercie z abonamentem za co najmniej 55 zł i zamówi usługę internetu domowego Orange Freedom dostanie:

  • obniżoną opłatę abonamentową za usługę Orange Freedom o 10 lub 20 zł miesięcznie na cały okres trwania umowy, czyli nawet o 480 zł taniej,
  • w wybranych opcjach Pakiet Złotówek o wartości do 30 zł na połączenia SMS-y

    i MMS-y do Orange oraz na numery stacjonarne,

  • dostęp do nielimitowanego, szerokopasmowego internetu już od 1,13 zł dziennie,
  • internet domowy oraz telefon w Orange już od 79 zł miesięcznie.

Szczegóły cenowe oferty promocyjnej:

Opcja promocyjnego internetu domowego

promocyjna opłata abonamentowa przy umowie na 12 m-cy

promocyjna opłata abonamentowa przy umowie na 24 m-ce

Wartość pakietu złotówek

co miesiąc

Orange Freedom 256 kb/s

39 zł29 zł

(taniej o 10 zł)

34 zł24 zł

(taniej o 10 zł)

-

Orange Freedom 512 kb/s

49 zł39 zł

(taniej o 10 zł)

44 zł34 zł

(taniej o 10 zł)

-

Orange Freedom 1 Mb/s

64 zł54 zł

(taniej o 10 zł)

54 zł44 zł

(taniej o 10 zł)

20 zł

Orange Freedom 2 Mb/s

94 zł74 zł

(taniej o 20 zł)

84 zł64 zł

(taniej o 20 zł)

30 zł

Orange Freedom 6 Mb/s

129 zł109 zł

(taniej o 20 zł)

119 zł99 zł

(taniej o 20 zł)

30 zł

Opłata aktywacyjna

49 zł

 

 

Wraz z usługą oferowane są zestawy instalacyjne z modemami do wyboru:

  • ZTE ZXDSL 852 w promocyjnej cenie 1 zł z VAT
  • Gigaset A100 w promocyjnej cenie 1 zł z VAT
  • Gigaset 504AG w promocyjnej cenie 99 zł z VAT

Więcej informacji o ofercie promocyjnej na stronie www.orange.pl


Informacje prasowe

Grupa TP zapewni Internet gminnym bibliotekom

06 sierpnia 2009
Grupa TP zapewni Internet gminnym bibliotekom

Grupa TP wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisały dziś Porozumienie w sprawie utworzenia programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych. Jego celem jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne. W ramach projektu Grupa TPzapewni bibliotekom szerokopasmowy dostęp do Internetu. 

- Biblioteki, szczególnie w mniejszych miejscowościach, są ważnym elementem życia społecznego i oświatowego. Aby mogły tę rolę pełnić w sposób nowoczesny, konieczny jest dostęp do środków komunikacji na miarę XXI wieku. Chcemy, aby dzięki udostępnianym przez nas technologiom, Internet stał się zwykłym narzędziem pracy wszystkich polskich bibliotek. Także tych, które z przyczyn technicznych pozbawione były dotychczas takiej możliwości. To dowód naszej odpowiedzialności za rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce" - wyjaśnił Maciej Witucki, Prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Ze wstępnych analiz wynika, że  blisko 40% spośród 8500 polskich bibliotek nie ma dostępu do Internetu. Problem ten  dotyczy  szczególnie placówek położonych z dala od ośrodków miejskich.  Takich bibliotek na wsi i w małych miastach jest 2500.

W ramach porozumienia, Grupa TP jest gotowa rozpocząć podłączanie bibliotek do Internetu od września - tam, gdzie będzie to możliwe, w technologii kablowej, w pozostałych lokalizacjach w systemie bezprzewodowym. Dzięki technologii CDMA Grupa TP może zapewnić dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach. Do końca bieżącego roku zasięg radiowego Internetu ma objąć 98% powierzchni kraju. Porozumienie zostało zawarte na 3 lata.

Grupa TP od lat angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Przykładowo, od 2004 roku prowadzi program „Edukacja z Internetem TP". Dzięki niemu już 14,5 tys. szkół uzyskało dostęp do Internetu na preferencyjnych warunkach. Oznacza to, że ponad 4 mln uczniów posiada stały dostęp do Internetu w szkole dzięki Grupie TP.


Informacje prasowe

Orange sport info już na satelicie

05 sierpnia 2009
Orange sport info już na satelicie

Orange sport info, pierwszy polski sportowy program informacyjny, utworzony przez Telekomunikację Polską, można już oglądać również za pośrednictwem anteny satelitarnej. Od dziś jest dostępny w satelitarnej usłudze telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej oraz w ofercie Cyfry+.

Orange sport info to przede wszystkim serwisy informacyjne z najświeższymi wiadomościami sportowymi z całego świata.Sport raport nadawany jest 2 razy na godzinę, oferując aż 24 minut informacji w ciągu godziny.

Ponadto, Orange sport info jako jedyna stacja telewizyjna transmituje na żywo wyścigi konne z warszawskiego Służewca - można je oglądać w każdą sobotę i niedzielę, aż do listopada.

Fani sportu znajdą w Orange sport info także reportaże, wywiady i magazyny: piłkarski - Top gol - z najlepszymi bramkami z ligi polskiej, francuskiej i portugalskiej, motoryzacyjny - FIM moto show, koszykarski  - FIBA, codzienne informacje z NBA, a także magazyn „Galopem ze Służewca" podsumowujący miniony weekend na torze wyścigów konnych. Kibiców piłkarskiej ekstraklasy z pewnością zainteresują materiały towarzyszące rozgrywkom - wywiady, opinie, analizy i podsumowania.

Po wakacyjnej przerwie do jesiennej ramówki wraca codzienna wieczorna rozmowa dnia ze specjalnym gościem, który komentuje bieżące wydarzenia ze świata sportu - zawsze od poniedziałku do piątku po godz. 20:00. Z kolei w porannym paśmie zapraszamy na sportowy przegląd prasy i wiadomości nadawane co 15 minut.

Orange sport info rozpoczął nadawanie 6 kwietnia 2009 r., w sieci IPTV Telekomunikacji Polskiej. Jest to kanał przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji. Początkowo emisja satelitarna nie będzie kodowana. Po odpowiednim dostrojeniu dekodera (satelita HotBird, transponder 83, częstotliwość 12.360 MHz, polaryzacja pozioma, Service ID: 14029) program będą mogli odbierać wszyscy zainteresowani. Począwszy od października tego roku sygnał satelitarny będzie szyfrowany. W ten sposób TP zapewnia wykorzystanie praw do transmisji wydarzeń sportowych zgodnie z warunkami licencji, czyli na terenie Polski.

Scroll to Top