Informacje prasowe

Kolejne umowy Grupy TP z dostawcami IT

02 czerwca 2010
Kolejne umowy Grupy TP z dostawcami IT

Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel podpisały kolejne trzyletnie umowy ramowe z dostawcami usług informatycznych. Partnerem strategicznym w obszarze systemów zarządzania relacjami z klientem została firma Capgemini Polska, a w obszarach systemów rozliczeniowych oraz business intelligence Grupa TP będzie współpracować z firmą Asseco Poland SA. 

"Jesteśmy przekonani, iż redefiniując obecne ramy współpracy z naszymi dostawcami IT w kierunku partnerskiej równowagi i długoterminowej kooperacji możemy wspólnie osiągać więcej. Dla Grupy TP oznacza to niższe koszty, krótszy czas dostarczania rozwiązań dla biznesu oraz ich lepszą jakość, dla naszych partnerów strategicznych szerszą perspektywę współpracy z Grupą TP umożliwiającą optymalizację modeli dostarczania usług" - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes TP ds. Operacyjnych

Podpisanie umów ramowych z firmami Capgemini Polska oraz Asseco Poland SA to efekt realizacji procesu konsolidacji dostawców IT. W kwietniu tego roku Grupa TP podpisała umowy ramowe zfirmami AMG.net, Atos Origin oraz CGI dotyczące rozwoju i utrzymania aplikacji z zakresu zarządzania portalami klienckimi, zarządzania usługami, a także integracji aplikacji informatycznych.

 

* * * *

Capgemini, jeden z wiodących światowych dostawców w zakresie usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu, umożliwia swoim klientom rozwój i działanie dzięki nowoczesnym technologiom. Firma Capgemini oferuje swoim klientom wiedzę i doświadczenie, zwiększając ich możliwości w osiąganiu najlepszych wyników poprzez unikatowy sposób współpracy polegający na Współdziałaniu w Biznesie (Collaborative Business Experience). Grupa Capgemini działa w oparciu o globalny model obsługi RightshoreTM, którego celem jest zapewnienie równowagi w wykorzystaniu najlepszych talentów z różnych lokalizacji, aby pracując jako jeden zespół tworzyć i dostarczać optymalne rozwiązania dla klientów. Capgemini jest obecna w 30 krajach, w 2009 r. odnotowała globalny przychód w wysokości 8,4 miliarda euro i zatrudnia 90 tys. osób na świecie. W Polsce firma zatrudnia blisko 4 tys. pracowników w biurach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Więcej informacji: www.pl.capgemini.com i www.capgemini.com

RightshoreTM, jest znakiem towarowym należącym do Capgemini.

 

Asseco Poland SA jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i piątym producentem oprogramowania w Europie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania, buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego, instytucji ubezpieczeniowych, administracji publicznej oraz dla branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych, organizacji i instytucji międzynarodowych, takich jak NATO czy UE. W styczniu 2010 roku, Grupa Asseco zatrudniała ponad 8500 osób, z czego w Polsce ok. 5000 pracowników.


Informacje prasowe

Netbook HP mini 210 3G za 1 zł z mobilnym internetem Orange

01 czerwca 2010
Netbook HP mini 210 3G za 1 zł z mobilnym internetem Orange

Od 1 czerwca w ofercie Orange jest nowoczesny i poręczny netbook Hewlett Packard HP mini 210 3G. Dzięki wbudowanemu modemowi HSDPA, urządzenie zapewnia połączenia z internetem o prędkości transmisji do 7,2 Mb/s. Klienci, którzy wybiorą jedną z usług mobilnego internetu w Orange będą mogli kupić go już za złotówkę.

HP Mini 210 to lekki, elegancki i nowoczesny komputer przenośny opracowany z myślą o użytkownikach mobilnego internetu. Niewielkie rozmiary, zbliżone do wielkości przeciętnej książki sprawiają, że łatwo spakować go do małego plecaka czy damskiej torebki i mieć zawsze przy sobie. 6-komorowa bateria umożliwia wygodną pracę z dostępem do internetu oraz rozrywkę niezależnie od miejsca, w którym się go używa.

Netbook HP mini 210 3G w Orange można kupić już za 1 zł z ofertą mobilnego internetu - Orange Free dla klientów indywidualnych oraz Business Everywhere dla klientów biznesowych. Klienci zainteresowani zakupem netbooka mogą skorzystać z jedynej na rynku oferty sprzedaży z płatnością rozłożoną na 6 lub 12 nieoprocentowanych rat albo kupić go za gotówkę.

Szczegóły cenowe oferty dla klientów indywidualnych (ceny z VAT):

Orange Free

39,5

Standard

Optimum

Premium

Platinum

miesięczny limit transferu

2 GB

4 GB

7 GB

20 GB

35 GB

pakiet złotówek dla użytkownika*

20 zł

30 zł

pakiet SMS dla użytkownika*

-

50

60

70

abonament

39,50 zł

60 zł

75 zł

120 zł

150 zł

cena netbooka z umową na 12 m-cy

1600 zł

1589 zł

1569 zł

1549 zł

1529 zł

cena netbooka z umową na 24 m-ce

1299 zł

999 zł

799 zł

199 zł

29 zł

cena netbooka z umową na 36 m-cy

1099 zł

799 zł

499 zł

1 zł

1 zł

cena netbooka poza promocją

1689 zł

* - Otrzymane w abonamencie pakiety użytkownik może wykorzystać na połączenia i SMS-y z telefonu w sieci Orange.

 

Szczegóły cenowe oferty dla firm (ceny bez VAT):

Business Everywhere

Mini

Standard

Standard Pro

Premium Pro

Platinum Pro

miesięczny limit transferu

2 GB

4 GB

7 GB

20 GB

35 GB

Pakiet Minut na Firmę*

-

60

120

Pakiet SMS*

-

50

60

70

umowa 12 m-cy abonament

32 zł

89 zł

109 zł

119 zł

-

cena netbooka

1049 zł

799 zł

649 zł

549 zł

-

umowa 24 m-ce

 

abonament

32 zł

89 zł

109 zł

119 zł

149 zł

cena netbooka

999 zł

1 zł

umowa 36 m-cy abonament

32 zł

89 zł

99 zł

109 zł

129 zł

cena netbooka

949 zł

1 zł

usługa Orange Hotspot

30 zł

w cenie abonamentu

* - Otrzymane w abonamencie pakiety użytkownik może wykorzystać na połączenia i SMS-y z telefonu w sieci Orange.

 

* * *

Podstawowe parametry netbooka HP mini 210 3G:

  • procesor Intel Atom N450 (1.66 GHz) - Intel ® NM10
  • pamięć operacyjna - RAM 1GB
  • dysk twardy 250 GB
  • matryca 10,1"  WSVGA LED BV (panoramiczny)
  • rozdzielczość 1024 x 600
  • wbudowany modem HSDPA
  • system operacyjny Windows 7 Stater
  • 3 złącza USB
  • wbudowana kamera 0,3 Mpix

 

Szczegóły oferty oraz regulaminy ofert są dostępne na stronie: www.orange.pl


Informacje prasowe

Różyczka zwycięzcą festiwalu filmowego w Gdyni

31 maja 2010
Różyczka zwycięzcą festiwalu filmowego w Gdyni

"Różyczka" Jana Kidawy - Błońskiego, której koproducentem jest Telekomunikacja Polska, otrzymała Złote Lwy - główną nagrodę 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Magdalenę Boczarską nagrodzono za główną rolę kobiecą w tym filmie. Werdykt jury przypieczętowała publiczność pięciominutowymi brawami, zapewniając „Różyczce" Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego na festiwalu filmu. Wkrótce film ponownie będzie można obejrzeć w kinach.

- „Różyczka" Jana Kidawy - Błońskiego to kolejna nagradzana przez znawców filmu koprodukcja TP. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. Utwierdza nas w przekonaniu, że polska kinematografia zyskuje dzięki zaangażowaniu naszej firmy, i że mamy „szczęśliwą rękę" w wyborze filmów, które decydujemy się wesprzeć - powiedział Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu Grupy TP. Telekomunikacja Polska działa na rynku produkcji filmowych od kilku lat - jest koproducentem 12 filmów fabularnych i 1 dokumentu, co czyni ją jednym z najważniejszych partnerów polskiej kinematografii.

Jury festiwalu filmowego w Gdyni nagrodziło również Wiesława Znyka i Joannę Napieralską za dźwięk w filmie „Różyczka". Z kolei Paweł Mykietyn otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „Trick", który również powstał w koprodukcji z Telekomunikacją Polską.

Więcej informacji o filmie Różyczka oraz relację z 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni można obejrzeć na stronie www.orangefilm.pl

Zapraszamy również na www.blog.tp.pl

 

* * * * *

W ciągu ostatniego roku swoje premiery w kinach miało 6 filmów, które powstały przy udziale TP: Miłość na wybiegu, Dzieci Ireny Sendlerowej, Nigdy nie mów nigdy, Trick, Różyczka oraz Piksele. Do tej pory największy sukces ze wszystkich filmowych koprodukcji Telekomunikacji Polskiej odniósł Katyń Andrzeja Wajdy, który w 2008 roku walczył o najbardziej prestiżową filmową nagrodę świata - Oscara - w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W sumie koprodukcje TP obejrzało około 6,5 mln widzów.

Scroll to Top