Informacje prasowe

Komentarz TP dotyczący rozpoczęcia przez DPTG postępowania egzekucyjnego przed sądem w Stanach Zjednoczonych

13 grudnia 2011
Komentarz TP dotyczący rozpoczęcia przez DPTG postępowania egzekucyjnego przed sądem w Stanach Zjednoczonych

Wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko TP w kolejnym kraju przez spółkę DPTG jest jedynie elementem strategii działań PR  prowadzonych przez stronę duńską, a mających na celu wywarcie presji na TP oraz sądy badające sprawę.

Podkreślamy, że w żaden sposób nie wpływają one na bieżącą działalność, ani na sytuację finansową spółki.  Wobec nieskuteczności działań prawnych podejmowanych przez DPTG, TP spodziewa się kolejnych tego typu działań  o charakterze medialnym  ze strony DPTG.

Spór między TP a DPTG jest wciąż rozpatrywany przez sądy – 7 grudnia TP złożyła odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Wiedniu. W efekcie toczącego się postępowania w Austrii, żaden wniosek DPTG złożony poza granicami Polski nie został rozpatrzony na korzyść DPTG.

Ponadto, korzystna dla DPTG decyzja Trybunału Arbitrażowego z 24 sierpnia 2010 roku wciąż nie posiada mocy prawnej na terenie Polski.


Informacje prasowe

TP koproducentem „Obławy”

13 grudnia 2011
TP koproducentem „Obławy”

13 grudnia, w 30-tą rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, premierę telewizyjną będzie miał dokument „Obława” oparty na historii przywódców Solidarności i czołowych polskich opozycjonistów. Jednocześnie film zostanie udostępniony w usłudze wideo na życzenie Telekomunikacji Polskiej, która jest jego koproducentem.

„Obława” to zapis wspomnień osób przetrzymywanych w ośrodku internowania w Jaworzu za czasów stanu wojennego oraz ich rodzin. Przetrzymywano tam wtedy ponad 1000 działaczy solidarnościowych.

W filmie wykorzystano nieznane dotąd zdjęcia archiwalne i wiele materiałów archiwum telewizyjnego, które obrazują realia tamtego okresu. Reżyserką i scenarzystką „Obławy” jest  Alina Mrowińska - dziennikarka, dokumentalistka, autorka wielu znakomitych dokumentów, podejmujących kwestie społeczne i polityczne.

Premiera filmu 13 grudnia o godz. 22.00 na antenie TVP1. W tym samym czasie film zostanie udostępniony w wideo na życzenie TP.

 

* * * *

TP angażuje się w koprodukcje filmowe od 2007 roku. Do tej pory przy udziale firmy powstało 14 filmów, 8 kolejnych jest w realizacji. Wiele z nich przybliża Polakom najnowszą historię – wśród nich warto wymienić jedną z najnowszych koprodukcji TP – film „Walęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy, którego realizacja właśnie się rozpoczęła, a także „Różyczkę” Jan Kidawy Błońskiego czy „Katyń” Andrzeja Wajdy.


Informacje prasowe

Pakiety Internetowe w ofertach Orange na kartę

13 grudnia 2011
Pakiety Internetowe w ofertach Orange na kartę

Od 11 stycznia w taryfach Orange na kartę są dostępne trzy Pakiety Internetowe, dzięki którym można aktywnie korzystać z internetu w telefonie, bez obawy o koszty transmisji danych. Z pakietów może korzystać każdy użytkownik taryf Orange One, Orange POP oraz Nowe Orange Go.

Do wyboru są Pakiety Internetowe o różnej wartości i okresie ważności. Można je aktywować wielokrotnie, w zależności od potrzeb:

 

Pakiet Liczba MB Cena Ważność
Pakiet Internetowy 1-dniowy 100 MB 2 zł 1 dzień
Pakiet Internetowy 7-dniowy 50 MB 5 zł 7 dni
Pakiet Internetowy 30-dniowy 100 MB 10 zł 30 dni

 

Aby skorzystać z Pakietów Internetowych wystarczy je aktywować. Można to zrobić na jeden z dwóch sposobów -  wysyłając SMS pod numer 570 (opłata jak za zwykły SMS zgodnie z taryfą klienta) lub wpisując do telefonu krótki kod i zatwierdzając go klawiszem połączenia:

Pakiet SMS o treści Krótki kod
Pakiet Internetowy 1 - dniowy INTERNET1 *110*65#
Pakiet Internetowy 7 - dniowy INTERNET7 *110*66#
Pakiet Internetowy 30 - dniowy INTERNET30 *110*67#

 

W każdej chwili można też sprawdzić stan pakietu oraz jego ważność. Wystarczy SMS o treści ILE wysłany pod numer 570.

Więcej szczegółów i regulamin można znaleźć na www.orange.pl

Scroll to Top