Informacje prasowe

Koniec cyfrowego wykluczenia Polski Wschodniej

19 sierpnia 2011

Koniec cyfrowego wykluczenia Polski Wschodniej

Z inicjatywy Grupy TP, Alcatel-Lucent oraz HAWE S.A. podpisano Porozumienie o współpracy, którego celem będzie rozwijanie szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej w Polsce. Dysponując najnowocześniejszą technologią, wiedzą i doświadczeniem, strony Porozumienia chcą wspierać przedstawicieli samorządów terytorialnych w planowaniu i realizacji inwestycji związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną, finansowanych w 100% ze środków publicznych, w tym w 85% z funduszy UE.

Przed Polską stoją ambitne wyzwania, związane z realizacją założeń Europejskiej Agendy Cyfrowej, która przewiduje, że do 2013 roku wszyscy obywatele UE powinni mieć zapewniony dostęp do szybkiego Internetu. W perspektywie kolejnych 7 lat, do 2020 roku, każde gospodarstwo domowe powinno dysponować łączem o przepustowości co najmniej 30 Mb/s.

W ramach funduszy unijnych, Polsce przyznano prawie 1,5 mld EUR na rozwój infrastruktury szerokopasmowej w latach 2007-2013, w tym 300 mln euro na realizację programu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” – największego projektu teleinformatycznego w Europie. Z tej puli środków wykorzystano dotychczas zaledwie niewielką część.

Przedstawiciele samorządów po raz pierwszy odpowiadają za tak newralgiczne i wysokobudżetowe projekty inwestycyjne. Skomplikowane procedury unijne, zbliżający się ostateczny termin realizacji projektów oraz zagrożenie wykluczeniem cyfrowym (szczególnie obszarów Polski Wschodniej) stanowią dodatkowe czynniki presji na przedstawicieli samorządów. To od skuteczności ich działań i dobrej współpracy z firmami telekomunikacyjnymi i innymi uczestnikami rynku teleinformatycznego w dużym stopniu zależy poziom rozwoju Internetu w Polsce.

W wyniku inicjatywy Grupy TP, HAWE S.A. i Alcatela-Lucenta podpisano Porozumienie, którego sygnatariusze dysponują profesjonalnym zapleczem technologicznym i technicznym, wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej oraz znajomością specyfiki polskiego rynku. Intencją Porozumienia jest współpraca z samorządami w celu rozwijania szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej w Polsce. Przyczyni się to do możliwie szybkiej realizacji założeń Europejskiej Agendy Cyfrowej, a więc również likwidacji tzw. zjawiska wykluczenia cyfrowego na terenach Polski Wschodniej.

Priorytetowym zadaniem Porozumienia jest opracowanie modelu wykorzystania funduszy UE i wdrożenia teleinformatycznych projektów szerokopasmowych. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu budowy i eksploatacji sieci telekomunikacyjnych w województwach Polski Wschodniej oraz w wybranych pozostałych regionach.

Otwartość firm z sektora telekomunikacyjnego na współpracę z organami samorządowymi, wymiana know-how i doświadczeń w imię wspólnego celu jest zupełnie nowym modelem działania na polskim rynku telekomunikacyjnym. Powstała inicjatywa potwierdza zainteresowanie najważniejszych firm z tego sektora posiadających odpowiednie zaplecze technologiczne, merytoryczne i koncepcyjne niezbędne do realizacji zaawansowanych przedsięwzięć infrastrukturalnych, których celem jest rozwój społeczeństwa informacyjnego i związany z tym wzrost PKB dzięki szerszemu dostępowi do usług teleinformatycznych.

Informacje o firmie Alcatel – Lucent

Alcatel-Lucent jest od dawna zaufanym partnerem usługodawców, przedsiębiorstw, strategicznych branż oraz instytucji rządowych na całym świecie. Firma jest liderem w dziedzinie technologii sieci mobilnych, stacjonarnych, IP i optycznych, a także pionierem w dziedzinie aplikacji i usług. W skład Alcatel-Lucent wchodzi Bell Labs, jeden z czołowych światowych ośrodków badań i innowacji w dziedzinie technologii komunikacyjnych.

Alcatel-Lucent ma oddziały w ponad 130 krajach i zatrudnia najbardziej doświadczonych w branży specjalistów ds. usług globalnych, co czyni go lokalnym partnerem o globalnym zasięgu.

W 2010 r. Alcatel-Lucent osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 16 mld EUR. Firma została założona we Francji, a jej siedziba znajduje się w Paryżu.

Więcej informacji o firmie Alcatel-Lucent można znaleźć w jej serwisie internetowym (http://www.alcatel-lucent.com), na jej blogu (http://www.alcatel-lucent.com/blog) oraz na Twitterze (http://twitter.com/Alcatel_Lucent).

Informacje o Grupie TP

Telekomunikacja Polska stworzyła największą grupę telekomunikacyjną w Europie Centralnej, jest jedną z największych firm w Polsce i najbardziej wartościowych marek w polskiej gospodarce. Do grupy TP należą m.in. PTK Centertel, operator sieci Orange oraz popularny portal Wirtualna Polska.

Grupa TP działa na rynku telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej, internetu i transmisji danych. Z usług telefonii stacjonarnej Grupy TP korzysta ponad 6 mln klientów, a niemal 1,4 mln korzysta z usług hurtowych na łączach TP. Ponad 2,3 mln klientów Grupy ma szerokopasmowy dostęp do Internetu w opcji stacjonarnej lub mobilnej (nawet 80 MB/s), a ok. 600 tys. korzysta z usług telewizyjnych. Mobilna sieć Orange jest liderem na polskim rynku i ma ponad 14,5 mln użytkowników. Grupa TP jest częścią światowej grupy telekomunikacyjnej, France Telecom.

Więcej informacji na www.tp.pl oraz na platformie blogowej www.blog.tp.pl

Udostępnij: Koniec cyfrowego wykluczenia Polski Wschodniej

Informacje prasowe

iPad 2 w ofercie Orange

17 sierpnia 2011

iPad 2 w ofercie Orange

Orange zapowiedział poszerzenie listy krajów, w których będzie dostępny iPad 2 z Wi-Fi i 3G. Najnowszy tablet firmy Apple będzie można kupić w salonach Orange także w Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu, Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii. Do tej pory Orange oferował już iPada 2 we Francji i Wielkiej Brytanii.

iPad 2 druga generacja rewolucyjnego urządzenia firmy Apple. Charakteryzuje się zupełnie nowym wzornictwem i nowymi możliwościami. Jest o 33% cieńszy i 15% lżejszy od swojego poprzednika. iPad 2 jest wyposażony w doskonały, podświetlany diodami LED, ekran LCD o przekątnej 9,7-cala oraz nowy dwurdzeniowy procesor A5, oferujący niezrównaną wydajność oraz oszałamiające efekty graficzne. Urządzenie posiada dwa aparaty fotograficzne z funkcją nagrywania wideo (przedni do pracy z aplikacjami FaceTime i PhotoBooth oraz tylny, który może rejestrować obraz z rozdzielczością HD 720p). Mimo zmniejszonych wymiarów i wagi oraz większej wydajności i szybkości działania, urządzenie nadal oferuje do 10 godzin pracy na baterii*.

„Cieszy nas, że iPad 2 pojawi się w 1200 salonach Orange, gdzie będzie sprzedawany w specjalnych strefach obsługiwanych przez wykwalifikowany personel, który pomoże klientom zapoznać się z urządzeniem i wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do ich potrzeb” – mówi Cynthia Gordon, wicedyrektor działu Mobile Partnerships w Orange. – „Nasza szerokopasmowa, powszechnie dostępna sieć 3G zapewni klientom wysoki komfort i elastyczność użytkowania nowego iPad’a. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tego urządzenia do oferty Orange będzie ogromnym sukcesem”.

Szczegółowe informacje dotyczące ceny i terminu dostępności iPad’a w poszczególnych krajach będą dostępne wkrótce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.orange.com a w najbliższym czasie również na www.orange.pl

* – Rzeczywisty czas pracy na baterii zależy od ustawień urządzenia, sposobu jego wykorzystania i innych czynników.

O firmie Orange:

France Telecom-Orange to jeden z największych na świecie operatorów telekomunikacyjnych, zatrudniający ok. 170 tys. osób (w tym 102 tys. pracowników we Francji), o obrotach na poziomie 22,6 mld euro w pierwszej połowie 2011 r. Obecny w 35 krajach, France Telecom-Orange ma 217,3 mln klientów (stan na dzień 30 czerwca 2011 r.), w tym 143 mln klientów marki Orange, oferującej Internet, telewizję i usługi mobilne w większości krajów, gdzie działa operator. Wg stanu na 30 czerwca 2011 r., operator miał 158,3 mln mobilnych klientów i 14 mln użytkowników szerokopasmowego Internetu (ADSL, światłowód). Orange jest jednym z głównym europejskich operatorów mobilnego i szerokopasmowego Internetu, a także – pod marką Orange Business Services – jednym ze światowych liderów usług telekomunikacyjnych dla międzynarodowych firm.

Udostępnij: iPad 2 w ofercie Orange

Informacje prasowe

Ubezpiecz się z Orange

16 sierpnia 2011

Ubezpiecz się z Orange

Orange w ramach programu Orange Care rozwija oferty ubezpieczeniowe dla swoich klientów. Do wyboru jest 13 usług ubezpieczeniowych, w tym trzy najnowsze: Pakiety Medyczne, Program Ewa oraz Bezpieczne Rachunki. Z oferty ubezpieczeń Orange korzysta już ponad 250 tys. klientów z aktywnymi polisami.

Pakiety Medyczne – to 6 wariantów abonamentu, umożliwiających korzystanie z usług lekarzy 12 specjalności, podstawowe badania diagnostyczne oraz świadczenia opiekuńcze. Cena pakietu zależy od liczby objętych nim osób oraz wyboru placówek medycznych. Produkt został przygotowany we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Cardif ARD. Pakiety są już dostępne w ramach pilotażu.

Pakiet Medyczny Objęty ochroną Cena Placówki medyczne Łączna liczba placówek do wyboru
Solo Abonent 45 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
ok. 700 placówek
Duet Abonent
+ Współmałżonek
lub 1 Dziecko
89 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
ok. 700 placówek
Multi Abonent
+ Współmałżonek
+ max. dwoje Dzieci
114 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
ok. 700 placówek
Solo Plus Abonent 68 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
LUX MED.
ok. 800 placówek
Duet Plus Abonent
+ Współmałżonek
lub 1 Dziecko
111 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
LUX MED.
ok. 800 placówek
Multi Plus Abonent
+ Współmałżonek
+ max. dwoje Dzieci
133 zł/ m-c Placówki partnerskie
Promedis
Medycyna Rodzinna
LUX MED.
ok. 800 placówek

Program Ewa – to ubezpieczenie dla kobiet w wieku 18-57 lat, korzystających ofert Postpaid lub MIX. Obejmuje świadczenie finansowe dla osoby ubezpieczonej i jej najbliższych,
na wypadek: śmierci lub zdiagnozowania chorób nowotworowych występujących tylko u kobiet oraz zwrotu kosztów konsultacji medycznych ubezpieczonej, organizowanych przez WorldCare. Cena – 17 złotych miesięcznie, doliczana jest do rachunku za usługi telekomunikacyjne. Ubezpieczenie prowadzone jest we współpracy z firmą MetLife Amplico.

Program EWA
Śmierć Ubezpieczonej 204 zł
Zdiagnozowanie choroby nowotworowej: jednorazowe świadczenie 12 000 zł
Zdiagnozowanie choroby nowotworowej: miesięczne świadczenie 750 zł miesięcznie, maksymalnie 9 000 zł
Konsultacja medyczna Do 2 konsultacji w każdym roku ochrony ubezpieczeniowej (maksymalnie 6 w okresie objęcia ochroną ubezpieczeniową)

Bezpieczne Rachunki – to zabezpieczenie opłacenia rachunku telefonicznego na wypadek: utraty pracy, czasowej lub trwałej niezdolności do pracy, trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego* oraz utraty życia. To oferta dla klientów Postpaid lub MIX, dostępna
w dwóch pakietach: Standard lub  Plus.

Sumy ubezpieczenia: Pakiet Standard 12 zł Pakiet Plus 15 zł
Śmierć ubezpieczonego 144 zł 180 zł
Czasowa niezdolność do pracy 50 zł miesięcznie, maksymalnie 450 zł 75 zł miesięcznie, maksymalnie 675 zł
Trwała niezdolność do pracy 450 zł 675 zł
Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku 1000 zł miesięcznie, maksymalnie 60 000 zł 1500 zł miesięcznie, maksymalnie 90 000 zł
Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego 1000 zł miesięcznie, maksymalnie 60 000 zł 1500 zł miesięcznie, maksymalnie 90 000 zł*
Utrata pracy 50 zł miesięcznie, maksymalnie 450 zł 75 zł miesięcznie, maksymalnie 675 zł
* Świadczenie z tytułu trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego sumuje się ze świadczeniem z tytułu trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku

Sprzedaż ubezpieczeń jest prowadzona telefoniczne w ramach ofert adresowanych do poszczególnych grup klientów Orange.

Udostępnij: Ubezpiecz się z Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej