Informacje prasowe

Koprodukcje Orange w czołówce polskich filmów, na ekrany wchodzi kolejna – „Jack Strong”.

03 lutego 2014
Koprodukcje Orange w czołówce polskich filmów, na ekrany wchodzi kolejna – „Jack Strong”.

Do kin wchodzi najnowsza koprodukcja Orange Polska. Film „Jack Strong” można oglądać już od piątku, 7 lutego. Z podsumowania box office wynika, że obrazy współprodukowane przez Orange - „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz „Drogówka” - były najchętniej oglądanymi polskimi filmami roku 2013.

„Jack Strong” to długo oczekiwany film Władysława Pasikowskiego. Opowiada jedną z najbardziej fascynujących operacji szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu komunistycznej Polski, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

„Cieszę się, że nasze zaangażowanie w polską kinematografię pokrywa się z zainteresowaniem kinomaniaków. Jestem przekonany, że nasze wsparcie w najnowszą produkcję „Jack Strong” również zaowocuje szeroką publicznością w kinach” - powiedział Dominique Lesage – Dyrektor Kontentu Orange Polska.

Od lat Orange Polska angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizował 28 projektów, które z zainteresowaniem obejrzało prawie 11 mln Polaków. „Drogówka” to numer jeden w minionym roku. Obejrzało go ponad milion widzów. Obraz miał też najlepsze otwarcie spośród premier. W pierwszy weekend wyświetlania film obejrzało 176 732 widzów. Drugim filmem był „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, którego widziało 956 tys. osób. Oba tytuły otwierają filmowy box office za 2013 rok. Dużym sukcesem może pochwalić się "Bejbi blues", także koprodukcja Orange Polska. Film trafił szczególnie do młodej widowni i miał 423 tysięcy widzów. Znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych polskich filmów w 2013 roku.

***

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.:    22 527 19 39

E-mail:    biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Happy Faces – Orange i Samsung wspierają nieuleczalnie chore dzieci

31 stycznia 2014
Happy Faces – Orange i Samsung wspierają nieuleczalnie chore dzieci

Od jutra rusza polska edycja akcji Happy Faces, która spełnia marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Aby wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy wystarczy przyjść do jednego z 276 salonów Orange Polska, zrobić i opublikować na internetowej mapie Polski swoje uśmiechnięte zdjęcie. Dzięki temu do potrzebujących trafi 70 tabletów firmy Samsung.

Prowadzona wspólnie przez Grupę Orange i Samsunga akcja ma międzynarodowy zasięg, odbywa się także w Belgii, Francji, Luksemburgu i Rumunii. Potrwa do końca lutego. W Polsce wspieramy Fundację Dziecięcą Fantazja. Mapę uśmiechniętych  twarzami z Europu możecie zobaczyć tutaj.

„Żeby pomóc dzieciom czasami wystarcza niewielki gest i poświęcenie odrobiny czasu. W tym wypadku wystarczy jedna wizyta w salonie, zrobienie sobie zdjęcia telefonem Samsung Galaxy Note 3, a następnie przy pomocy zainstalowanej aplikacji umieszczenie go internetowej mapie Polski. Każde zdjęcie przyczyni się do ufundowania tabletów dla chorych dzieci” - przekonuje Wojciech Jabczyński Rzecznik Orange Polska.

Orange Polska od wielu lat angażuje się w różne akcje społecznie wspierające pomoc dzieciom, edukację, czy rozwój społeczeństwa informacyjnego. Poprzez Fundację firma prowadzi m.in. duże autorskie programy pomocy dzieciom, takie jak „Telefon do Mamy” i „Bajkowy Kącik” na dziecięcych oddziałach szpitalnych i „Edukacja z internetem” w szkołach. Orange Polska zapewniła ponadto bezpłatny internet wszystkim gminnym bibliotekom w Polsce, a w małych miejscowościach stworzyła sieć 50 internetowych „Pracowni Orange”, które wspierają aktywność lokalnych społeczności oraz pomagają wyrównywać szanse edukacyjne i kulturalne obszarów zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

tel: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Nowoczesny Orange Hotspot dla podróżnych

28 stycznia 2014
Nowoczesny Orange Hotspot dla podróżnych

Na dworcu kolejowym w Katowicach można korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego, bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Przez pierwsze 4 miesiące usługa „Orange Hotspot” będzie dostępna nie tylko dla klientów Orange Polska, ale wszystkich operatorów. Wystarczy, że będą mieli przy sobie telefon lub tablet obsługujący Wi-Fi.

Dworzec w Katowicach to druga po warszawskich Łazienkach Królewskich lokalizacja w kraju, 
w której Orange Polska uruchomił punkt bezprzewodowego dostępu do szybkiego Internetu 
w najnowocześniejszym standardzie Hotspot 2.0. - Liczymy, że uruchomienie go w tak ruchliwym miejscu dobrze będzie służyć podróżnym, a nam zaobserwować jak funkcjonuje, by w przyszłości dalej pracować nad rozwojem tego pomysłu - powiedział dyrektor Aleksander Jakubczak z Orange Labs.

Aby skorzystać z darmowego dostępu do Internetu wystarczy połączyć się z siecią „Orange Otwarta”, widoczną w wykazie dostępnych sieci bezprzewodowych telefonu lub tabletu, 
a następnie otworzyć przeglądarkę internetową by uzyskać dostęp do strony logowania. Po podaniu na niej własnego numeru telefonu, użytkownik otrzymuje SMS z kodem dostępu. Klientom Orange, którzy mają smartfon z systemem iOS lub Android w wersji co najmniej 4.1.2, wystarczy jednorazowa konfiguracja, aby automatycznie łączyć się z tą siecią w przyszłości.

Hotspot 2.0, znany również jako Passpoint, to nowy standard w komunikacji bezprzewodowej, który polega na pełnej automatyzacji połączeń pomiędzy urządzeniem mobilnym, takim jak smartfon czy tablet, a punktem dostępowym, czyli Hotspotem. Dzięki tej technologii, po wykonaniu jednorazowej konfiguracji, każde kolejne połączenie z siecią Wi-Fi odbywa się bez konieczności interakcji ze strony użytkownika - smartfon lub tablet sam łączy się z siecią Wi-Fi, kiedy znajdzie się w jej zasięgu. Orange Hotspot jest sługą świadczoną we współpracy z firmą EmiTel.

Oprócz Hotspotów 2.0,  klienci mogą korzystać z blisko 180 Hotspotów Orange Polska na terenie całego kraju. Informacje o usłudze oraz lokalizacje punktów dostępu można sprawdzić pod adresem  www.orange.pl/hotspot

Orange Polska stale uatrakcyjnia ofertę oraz rozbudowuje i modernizuje swoją sieć. Jako największy dostawca szybkiego internetu w kraju, od lat angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego. W myśl zasady społecznej odpowiedzialności biznesu zapewnia bezpłatny internet wszystkim gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Na bazie liveboxów, domowych modemów neostradowych, powstała w całym kraju sieć FunSpotów - publicznych punktów dostępu do szerokopasmowego internetu, bezpłatnych dla klientów Orange.

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top