Informacje prasowe

Kraków Live Festival powraca. Pierwsi artyści: Halsey, Lewis Capaldi i inni

21 kwietnia 2022

Kraków Live Festival powraca. Pierwsi artyści: Halsey, Lewis Capaldi i inni

Kraków Live Festival powraca. Po wielu miesiącach wyczekiwania na powrót największych festiwali, dziś poznaliśmy pierwszych artystów tegorocznej edycji.  Headlinerką festiwalowej soboty jest Halsey. Jedna z najbardziej wyczekiwanych artystek wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Do line-upu dołączyli również Lewis Capaldi – muzyczny fenomen z Wielkiej Brytanii, Parcels – rosnący w siłę reprezentanci alternatywnego popu, Mimi Webb – wschodząca brytyjska gwiazda, oraz Jan-rapowanie – pierwszy reprezentant rodzimego hip-hopu na tegorocznym KLF. Do zobaczenia w dniach 19-20 sierpnia, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Kraków Live Festival jest solidarny z Ukrainą i będzie miejscem zaangażowanym w działania wspierające Ukrainki i Ukraińców w związku z barbarzyńską inwazją Rosji na ich kraj. Podczas festiwalu będzie miała miejsce specjalna akcja „Wspierajmy Ukrainę na koncertach”, o szczegółach której poinformujemy niebawem.

HALSEY

Halsey to jedna z najbardziej wyrazistych globalnych artystek, która zgromadziła ponad 34 miliardy streamów na świecie. Jej ubiegloroczny album „If I Can’t Have Love, I Want Power”, wyprodukowany przez Trenta Reznora i Atticussa Rossa, trafił do Top 10 w kilkunastu krajach i otrzymał nominację do nagrody Grammy, stając się jednym z najważniejszych wydawnictw międzynarodowej alternatywy ostatnich lat. Natomiast tylko w USA wszystkie dotychczasowe cztery albumy Halsey debiutowały na pierwszym lub drugim miejscu Billboardu. Halsey wciąż poszerza granice artystycznej twórczości, jednocześnie angażując się w ważne tematy społeczne dotyczące wykluczonej młodzieży, praw kobiet, zdrowia psychicznego oraz społeczności LGBTQ. Już 20 sierpnia Halsey wystąpi na Kraków Live Festival na swoim pierwszym polskim koncercie.

LEWIS CAPALDI

Lewis Capaldi, zdobywca nagrody BRIT i nominacji do Grammy, jest jednym z największych muzycznych fenomenów z UK w ostatnich latach. Jego debiut “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” był najlepiej sprzedającym się albumem na Wyspach w 2020 roku i nadał Lewisowi status międzynarodowej gwiazdy. Pochodzący z niego kawałek “Someone You Loved” pobił rekord najdłuższego przebywania w Top 10 w UK dla utworu nagranego przez brytyjskiego artystę oraz stał się pierwszym numerem 1 Lewisa w USA. W tym roku wyczekujemy jego drugiego albumu, a już 19 sierpnia wystąpi po raz pierwszy w Polsce na Kraków Live Festival 2022.

MIMI WEBB

Mimi Webb zachwyca zarówno talentem, jak i osobowością. Dzięki ogromnej skali głosu brytyjska artystka podkręca każdą emocję i nie boi się głośno przekazywać swoich myśli. „Nie lubię szeptać i słychać to w mojej muzyce. Staram się pisać emocjonalne, prawdziwe piosenki z nadzieją, że poczujesz, jakbym śpiewała moją historię właśnie dla Ciebie” – mówi Mimi. Swoje pierwsze kawałki zaczęła tworzyć w wieku 13 lat, a w 2019 roku została odkryta przez swoich obecnych menagerów i wyjechała do USA. Rok później ukazał się jej debiutancki singiel „Before I Go”. Zanim otrzymaliśmy jej EP-kę „Seven Shades of Heartbreak” (2021) zaprezentowała kawałki, które szybko stały się międzynarodowymi hitami – „Good Without” i „Dumb Love”. Do zobaczenia na KLF 19 sierpnia.

PARCELS

Parcels to przykład ekipy, która wspólnie dorastała, zarówno życiowo, jak i artystycznie. Powstali w Australii, a z czasem przenieśli się do Berlina, rozwijając swój unikalny, melodyjny muzyczny język. W 2015 roku wydali EP „Clockscared”. Wydawnictwo zwróciło uwagę legendarnej wytwórni płytowej Kitsuné. W 2016 roku razem z Daft Punk, stworzyli singiel „Overnight” (2017). Debiutancki, imienny album Parcels ukazał się w 2018 roku i z czasem dorobił się kilkuset milionów streamów na Spotify oraz otworzył furtkę na wielkie festiwale, jak Glastonbury czy Coachella. W ubiegłym roku otrzymaliśmy ich drugi album „Day/Night”. Parcels wystąpią na Kraków Live Festival 20 sierpnia.

JAN-RAPOWANIE

Charakterystyczny styl Jana-rapowanie sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi nazwiskami rodzimej sceny rapowej i występował na najważniejszych muzycznych festiwalach w kraju. Jego najnowszy album „Bufor” ukazał się w marcu, a wśród zaproszonych gości znalazły się takie nazwiska jak Kortez, Kinny Zimmer, Kaz Bałagane, KęKę, Paluch, Sokół czy Misia Furtak. Do zobaczenia 20 sierpnia na Main Stage.

 

EARLY BIRD TICKETS

W sprzedaży od 22 kwietnia od godziny 12:00 do 29 kwietnia do godziny 11:59 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Więcej szczegółów w linku.

Karnet 2 DNI – 419 zł

Karnet 2 DNI z polem namiotowym – 499 zł

Bilet jednodniowy – 299 zł

 

Mediateka

Udostępnij: Kraków Live Festival powraca. Pierwsi artyści: Halsey, Lewis Capaldi i inni

Informacje prasowe

Warszawski Orange 5G Lab zaprasza

21 kwietnia 2022

Warszawski Orange 5G Lab zaprasza

W siedzibie Orange Polska w Warszawie działa od dzisiaj Orange 5G Lab. Laboratorium to wyjątkowa przestrzeń, w której firma chce tworzyć, prezentować i rozwijać nowoczesne usługi i rozwiązania wykorzystujące najnowszą generację sieci mobilnej.

Orange 5G Lab dołącza do sieci tego typu placówek, którą Orange konsekwentnie uruchamia w Europie. Działają one już m. in. w Belgii, Francji  i Rumunii.

– 5G będzie bardzo istotnym impulsem, który umożliwi dalszy rozwój i dynamiczną cyfryzację polskiej gospodarki. Aktywnie uczestniczymy w tym procesie, już dziś tworząc wspólnie z klientami pierwsze sieci kampusowe. Orange 5G Lab to miejsce, w którym  opracowujemy i testujemy rozwiązania wykorzystujące 5G, także we współpracy ze startupami i prezentujemy innowacyjne rozwiązania biznesowi. Tak, abyśmy mogli uruchamiać nowe usługi jak najszybciej po udostępnieniu częstotliwości niezbędnych do budowy 5G w Polsce, na które wciąż czekamy – powiedział Julien Ducarroz, Prezes Orange Polska.

Orange 5G Lab jest podzielony na kilka stref. W części showroom prezentowane są rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI), monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym, komunikacji o znaczeniu krytycznym typu PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomicznych robotów mobilnych, czy dronów. Wszystkie działają wykorzystując docelową dla 5G częstotliwość 3,6 GHz udostępnioną testowo za zgodą UKE. Transmisja danych w sieci przebiega z prędkością 850 Mb/s.

Klient będzie mógł tu przetestować np. usługę symulacji VR korzystając z gogli VR. Tego typu rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się np. w szkoleniach pracowników, które zamiast przy prawdziwych stanowiskach pracy na halach produkcyjnych mogą odbywać się
w rzeczywistości wirtualnej. Dostępne będą też rozwiązania z zakresu analityki wideo opartej na sztucznej inteligencji i wykorzystującej zainstalowane w Orange 5G Lab kamery wysokiej rozdzielczości. Umożliwiają one np. automatyzację procesów kontroli jakości lub poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Prezentowane rozwiązania już dziś przyspieszają transformację cyfrową firm automatyzując procesy dystrybucji, logistykę, czy całe cykle produkcyjne oraz wprowadzając innowacyjne rozwiązania do wielu dziedzin naszego życia. Wykorzystanie technologii 5G umożliwia nie tylko szkolenie pracowników przy użyciu wirtualnej rzeczywistości, ale też np. cyfrowe wsparcie stanowisk pracy dzięki inteligentnym okularom z systemem rozszerzonej rzeczywistości. Pozwala także na bardzo precyzyjne lokalizowanie i monitorowanie poruszających się osób i obiektów. To przyszłość fabryk, magazynów i biur dużych i średnich przedsiębiorstw.

Obok showroomu w Orange 5G Lab działa też część deweloperska. Tutaj partnerzy Orange, zwłaszcza startupy uczestniczące w programie Orange Fab, mogą tworzyć, testować
i rozwijać innowacyjne usługi i rozwiązania wykorzystujące 5G, korzystając przy tym ze wsparcia ekspertów Orange. Mogą prowadzić prace w kompletnym ekosystemie złożonym między innymi z sieci mobilnej 5G, rozwiązań Edge Computing, platformy IoT i innych istotnych komponentów, jak np. moduły komunikacyjne, routery, czy kamery. Opracowany tu produkt może być następnie prezentowany w showroomie, co ułatwi komercyjne wdrożenie rozwiązania i dotarcie do potencjalnych klientów.

Z tego typu wsparcia skorzystała już m.in. firma CTHINGS.CO, oferująca usługi precyzyjnego lokalizowania i monitorowania przemieszczających się osób i obiektów. Tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie np. w dużych halach produkcyjnych, gdzie pozwalają znacznie usprawnić logistykę i podnieść poziom bezpieczeństwa. Inni partnerzy obecni w Orange 5G Lab to m.in. Connected VR (szkolenia i symulacje VR), Nokia (partner technologiczny – dostawca infrastruktury 5G), Surveily (analityka wideo oparta na sztucznej inteligencji), Augmented Vision (cyfrowe instrukcje), czy VR Learning (szkolenia VR i planowanie medyczne w VR).

Równocześnie ze startem Orange 5G Lab, Orange Polska wraz z inQUBE – Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości działającym przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Politechniką Wrocławską  uruchamia konkurs i program wsparcia dla startupów, które koncentrują się na rozwiązaniach wykorzystujących, implementujących lub rozwijających technologię 5G. Informacje o programie i zasadach wsparcia dostępne są na stronie. Rekrutacja potrwa do końca czerwca. Najlepsze startupy będą mogły także dołączyć do programu Orange Fab.

Mediateka

Udostępnij: Warszawski Orange 5G Lab zaprasza

Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2022 ogłasza polski skład

20 kwietnia 2022

Orange Warsaw Festival 2022 ogłasza polski skład

Od rozpoczęcia Orange Warsaw Festival 2022 dzielą nas już tylko tygodnie. Do line-upu dołączył właśnie skład świetnych polskich artystów: Kukon – jedna z najbardziej wybijających się postaci nowego polskiego hip-hopu, Julia Wieniawa – z koncertową premierą debiutanckiego albumu, Rosalie. – mistrzyni R&B, Kasia Lins – perełka rodzimej alternatywy, Kinny Zimmer – hip-hopowe objawienie ostatniego roku oraz Zalia – wyrazista, wschodząca gwiazda rodzimej sceny muzycznej. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się Tyler, The Creator, Florence +The Machine, Charli XCX, Stormzy, Foals, NAS, Earl Sweatshirt, Sigrid, Żabson x Young Igi, Szczyl i Kacperczyk. Do zobaczenia 3-4 czerwca, Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

KUKON

Kukon to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów „Ogrody” czy płyt „Kraków, Marzec 2020” i „Dramat”. Najnowszy album reprezentanta Biłgoraju – „Rough N’ Gentle” to wydawnictwo, które ukazuje zupełnie nowe oblicze artysty: alternatywne, eksperymentalne i jeszcze bardziej bezkompromisowe. Muzyka i obrazy towarzyszące płycie to podróż od analogowych kadrów Islandii po hi-techowe rendery 3D. Na „Rough N’ Gentle” pojawia się plejada znakomitych gości takich jak PRO8L3M, Daria Zawiałow czy Louis Villain.

JULIA WIENIAWA

Julia Wieniawa – artystka, aktorka, wokalistka, którą wyróżnia niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna. Debiut muzyczny Julii to utwór „Na zawsze” z 2016 roku, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Kolejne single – „Oddycham”, „Nie muszę”, „SMRC” ugruntowały pozycję wokalistki w muzycznym świecie. W 2021 roku artystka zdecydowała się na współpracę z Maciejem Musiałowskim w utworze „Zabierz tę miłość”, gościnny udział u duetu KARAŚ/ROGUCKI w piosence „Bezpieczny Lot”, a także nagrała wraz z duetem Kacperczyk utwór „Sebiksy”. Obecnie Julia kończy pracę nad swoją debiutancką płytą. Do współpracy zaprosiła doświadczonych producentów muzycznych m in. Kubę Karasia. W streamingach można już usłyszeć kilka singli zapowiadających płytę – m.in. utwory „Na darmo”, „Rozkosz” czy „Nie mów”. Już 3 czerwca na Orange Warsaw Festival zaprezentuje oficjalną koncertową premierę albumu.

ROSALIE.

Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. „Enuff EP” i album „Flashback” oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz ‚N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album „IDeal”. Rok później krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.

KASIA LINS

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy. Jej ostatni album „Moja wina” (2020) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. W 2019 Kasia Lins była dwukrotnie nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

KINNY ZIMMER

 Kinny Zimmer to jedno z najświeższych objawień polskiego hip-hopu. Po sukcesie kawałka „Rozmazana kreska” oraz pobycie w „Hotelu Maffija 2”, prezentuje swój debiutancki album pt. „LETNISKO”, którego premiera już 13 maja. Młody harcerz znany m.in. ze swojego kapelusza oraz fioletowej chusty powraca w nowej odsłonie, która idealnie wpisuje się w klimat nadchodzącego lata. Spędźcie je razem z nami w „LETNISKU”. Sprawdźcie go 3 czerwca na Warsaw Stage!

ZALIA

Zalia, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka, to kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów.

 

REGULAR TICKETS w sprzedaży (do 19.05.2022 lub do wyczerpania puli)

Karnet 2 dni – 469 zł

Karnet 2 dni N (dla osób z niepełnosprawnością) – 469 zł

Karnet 2 dni z 15% rabatem dla Klientów Orange – 399 zł

Karnet 2 dni N (dla osób z niepełnosprawnością) z 15% rabatem dla klientów Orange – 399 zł

Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci – 235 zł

 

Bilet jednodniowy – 309 zł

Bilet jednodniowy N (dla osób z niepełnosprawnością) – 309 zł

Bilet jednodniowy z 15% rabatem dla Klientów Orange – 263 zł

Bilet jednodniowy N (dla osób z niepełnosprawnością) z 15% rabatem dla klientów Orange – 263 zł

Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci – 155 zł

 

Pakiet  łączony: karnet Orange Warsaw Festival + karnet Open’er Festival – 1085 zł

Wszystkie bilety zakupione na Orange Warsaw Festival 2020 i 2021 zachowują ważność na nową datę festiwalu. Więcej informacji tutaj.

 

Mediateka

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2022 ogłasza polski skład

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej