Informacje prasowe

Last Christmas do pobrania za darmo na długi, świąteczny Weekend z Orange

30 listopada 2012
Last Christmas do pobrania za darmo na długi, świąteczny Weekend z Orange

Dziś o godzinie 12.00 rozpoczęła się świąteczna edycja Weekendu z Orange, który wyjątkowo potrwa do 21 grudnia. Przez cały ten czas klienci Orange mogą bezpłatnie włączyć na swoim telefonie usługę Halo Granie z utworem Last Christmas zespołu Wham! Dzięki temu dzwoniące do nich osoby, w czasie oczekiwania na połączenie usłyszą świąteczny przebój. Ponadto, klienci, którzy nigdy wcześniej nie włączyli usługi Halo Granie, otrzymają ją bezpłatnie na 30 dni.

Aby skorzystać z promocji wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści „W” pod numer 80200. Od tego momentu każdy dzwoniący zamiast zwykłego sygnału oczekiwania na połączenie usłyszy kultowy utwór od lat kojarzący się ze świąteczną atmosferą Bożego Narodzenia.

Z wyjątkowej świątecznej promocji mogą skorzystać wszyscy klienci Orange, niezależnie od tego, z jakiej oferty korzystają. Wystarczy, że mają aktywną kartę SIM w sieci Orange i wyślą z niej SMS aktywacyjny. Usługę można wyłączyć w każdej chwili, wysyłając SMS o treści „WYLACZ” pod bezpłatny numer 3333.

Weekendy z Orange to specjalna oferta promocyjna, dzięki której można bezpłatnie i bez zobowiązań poznawać i testować wybrane usługi. Oferta jest dostępna w jeden wybrany weekend miesiąca.

Więcej o Weekendach z Orange na www.orange.pl/weekendyzorange

*  *  *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

29 listopada 2012
2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

Już ponad dwa miliony klientów Orange Polska otrzymuje co miesiąc fakturę w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego, papierowego dokumentu. Wybierając e-fakturę mają pewność, że otrzymają ją natychmiast po jej wystawieniu, dzięki czemu mogą lepiej zaplanować wydatki. Rezygnując z papierowego dokumentu pomagają też chronić środowisko.

Orange Polska od lat zachęca swoich klientów do korzystania z wygodnego, praktycznego i ekologicznego rozwiązania jakim jest e-faktura, m.in. na specjalnym profilu na Facebook’u  www.facebook.com/zyskajzefaktura.

Decydując się na e-fakturę w Orange Polska klienci zyskują dodatkowe korzyści, np.: niższą opłatę aktywacyjną przy zakupie Neostrady i FunPack-a. Z kolei klienci usług mobilnych Orange mogą wziąć udział w konkursie pod nazwą „Tak się składa, że faktura się opłaca” i otrzymać rabat w wysokości 50 złotych na abonament na pierwszej e-fakturze. Korzystanie z e-faktury jest też premiowane punktami PAYBACK - klienci, którzy zdecydują się na e-fakturę Orange i będą z niej korzystać przez minimum 3 miesiące, otrzymają 300 punktów w programie PAYBACK, a klienci usług stacjonarnych otrzymają dodatkowe 50 punktów za utrzymanie e-faktury.

Orange Polska działa też aktywnie na rzecz upowszechniania e-faktury w Polsce, m.in.  w ramach  koalicji „Wybieram e-fakturę”, której koordynatorem jest PKPP Lewiatan, a patronat nad nią sprawują  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Środowiska. Firma  uczestniczy też w pracach  Polskiego Krajowego Forum Elektronicznego Fakturowania, działającego pod patronatem Ministerstw Gospodarki i Finansów.  Ich celem jest wypracowanie rekomendacji zmian niezbędnych do wdrożenia Europejskiej Agendy Cyfrowej. Zakłada ona, że  w 2020 r. e-faktury mają być dominującą metodą fakturowania w Unii Europejskiej.

Faktura elektroniczna, którą otrzymują klienci Orange Polska ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Klient otrzymuje ją mailem bezpośrednio na swoją skrzynkę lub na konto na portalu orange.pl. E-fakturę należy przechowywać w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarczyć do instytucji finansowych.

Płatność za e-fakturę można wygodnie uregulować, np. za pomocą przelewu internetowego lub Polecenia Zapłaty, a także przy użyciu telefonu komórkowego – skanując aparatem w telefonie zamieszczony na e-fakturze fotokod.  Klienci usług stacjonarnych Orange Polska mogą ponadto korzystać z usługi Płatność Elektroniczna, która pozwala na dokonanie wpłaty praktycznie „jednym kliknięciem” - link zamieszczony na fakturze kieruje do specjalnej strony internetowej z płatnościami.

E-fakturę można zamówić m.in. poprzez formularz elektroniczny na www.orange.pl/efaktura, SMS-em lub w każdym salonie Orange np. podczas podpisywania umowy lub aneksu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.orange.pl/efaktura

www.facebook.com/zyskajzefaktura

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska mecenasem przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)”

29 listopada 2012
Orange Polska mecenasem przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)”

W najbliższy weekend w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się polska premiera wyjątkowego przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)” według powieści Yannicka Haenela w adaptacji i reżyserii Arthura Nauzyciela. Współorganizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są Orange Polska, Instytut Francuski w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Spektakl przygotował Arthur Nauzyciel, francuski reżyser polskiego pochodzenia, dyrektor Narodowego Centrum Dramatycznego w Orleanie. Sztuka opowiada o Janie  Karskim, polskim dyplomacie, który jako jeden z pierwszych w 1942 roku przekazał światu informacje o eksterminacji Żydów przez hitlerowców.

Prapremiera przedstawienia odbyła się w 2011 roku podczas festiwalu teatralnego w Awinionie we Francji. Od tego czasu wystawiany był również w 12 miastach francuskich oraz w Nowym Jorku. Inscenizacja dzieli się na trzy części: pierwsza to fragmenty rozmowy Jana Karskiego z  Claudem Lanzmannem w filmie „Shoah”, część druga oparta jest na książce Karskiego „Tajne Państwo” zaś trzecia to jego fikcyjny monolog.

Książka Yannicka Haenela przez wiele tygodni znajdowała się na listach bestsellerów we Francji a opowiada życiu Karskiego, bierności aliantów oraz opuszczeniu europejskich Żydów i eksterminacji tego narodu.

***

Orange Polska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mecenasów kultury w Polsce. Dzięki Fundacji Orange, w 2007 roku po raz pierwszy w Warszawskiej Operze Kameralnej została wystawiona opera „Jephte". Sztukę w 1732 roku skomponował Michel de Monteclair, a jej drugie, poprawione wydanie zadedykował królowej Marii Leszczyńskiej, żonie Ludwika XV. W 2009 roku, Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska) otrzymała tytuł Dobroczyńcy Kultury Polskie za współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli stworzenie Wirtualnego Muzeum i pomoc w zakupie poczty powstańcze. Wirtualne muzeum zdobyło 1 miejsce w kategorii Kultura w konkursie Webstarfestival na najlepsze polskie strony www.

Orange Polska od 2007 r. wspiera także Muzeum Historii Żydów Polskich i realizowane w jego ramach projekty. W listopadzie 2011 r., jako pierwsza korporacja działająca na terenie Polski dołączyła do grona Znamienitych Darczyńców Muzeum. Orange Polska wspiera proces projektowania i produkcji Wystawy Głównej Muzeum, która zaprezentuje 1000-letnią obecność Żydów na ziemiach polskich.

Orange Polska angażuje się również w kulturę popularną i organizuje koncerty światowych gwiazd muzyki. Dzięki nam gościli w Polsce m.in.: Sting, Seal, Grace Jones, Macy Gray i George Michael. Firma wspiera Orange Warsaw Festival, który ma swoje stałe miejsce na mapie wydarzeń kulturalnych Warszawy. Klienci Orange mogą korzystać z akcji Środy z Orange i chodzić do kina na swe ulubione filmy płacąc za 2 bilety cenę jednego.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top