Informacje prasowe

Lista miejsc, w których rozpocznie się program edukacyjny MegaMisja ogłoszona

11 czerwca 2024
Lista miejsc, w których rozpocznie się program edukacyjny MegaMisja ogłoszona

„Krok po MegaMoce” – pod tym hasłem 140 szkół podstawowych i 10 świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci rozpocznie we wrześniu zajęcia przygotowujące dzieci z klas 1-3 do tego, by umiały o siebie zadbać w świecie pełnym ekranów. Inicjatywa Fundacji Orange pomoże w rozwoju kompetencji społecznych i nauczy podstaw higieny cyfrowej, bezpieczeństwa w sieci oraz ochrony przed szkodliwymi zjawiskami. Właśnie ogłoszono listę szkół, które dołączą do programu.

MegaMisja, kierowana jest do klas 1–3 szkoły podstawowej i wpisuje się w podstawę programową. Do tej pory  udział w programie wzięło ponad 44 tysiące dzieci z prawie 2 tysięcy szkół z całej Polski. Zainteresowanych w tegorocznej edycji było blisko 1000 szkół, których zadaniem było przygotowanie krótkiego nagrania video i opowiedzenie o swojej motywacji do udziału w inicjatywie. Zewnętrzna niezależna kapituła wybrała 140 szkół z całej Polski, które od nowego roku szkolnego rozpoczną z dziećmi edukacyjną przygodę. Podobnie jak w poprzednich latach, do programu dołączy też 10 świetlic prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Przygotowanie dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie pełnym ekranów, do tego, by potrafiły dbać o siebie w przestrzeni cyfrowej, jest ważnym zadaniem dorosłych – mówi Małgorzata Kowalewska, członkini zarządu ds. programowych Fundacji Orange. – Cieszy nas, że tę misję możemy realizować też w miejscach, w których dostęp do oferty edukacyjnej jest bardziej ograniczony, na przykład w mniejszych miejscowościach  dodaje.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji programu jest rozwój MegaMocy – czyli kompetencji społecznych  takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych, krytycznego myślenia oraz postaw, które ułatwią dzieciom dbanie o higienę cyfrową, o umiar w korzystaniu z technologii, bezpieczeństwo i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami takimi jak uzależnienie od ekranów, hejt, patotreści, szkodliwe deepfaki, grooming czy cyberprzemoc. MegaMisja tłumaczy ważne tematy poprzez zabawę i aktywności dostosowane do wieku dzieci. Podczas 10 miesięcznego cyklu zajęć dzieci przeżywają kolejne przygody z animowanymi bohaterami – Julką i Kubą i niesfornym Psotnikiem. Dzięki temu o ważnych zasadach i postawach uczą się w ruchu, podczas dyskusji i prezentując swoje zdanie. Każda szkoła w programie otrzymuje także nagrody – pomoce szkolne i edukacyjne. Placówki nie ponoszą żadnych kosztów w związku z realizacją inicjatywy.

Cieszę się, że już jesienią nowe szkoły dołączą do edukacyjnej przygody w MegaMisji, bo czeka na nie mnóstwo nowości - zaktualizowane scenariusze, sporo wyzwań w ruchu i ogrom zajęć bez ekranów, współpraca w grupach i ćwiczenia uwzględniające neuroróżnorodność. To będzie wspaniała nauka przez zabawę – tłumaczy Izabela Kręgiel, koordynatorka programu MegaMisja w Fundacji Orange.

Lista szkół, które wezmą udział w programie MegaMisja od września 2024 r. dostępna na stronie Fundacji.

Szkoły, które nie dostały się do programu, mogą skorzystać z  Otwartej MegaMisji, która umożliwia korzystanie z merytorycznej części programu.

 


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2024 za nami

10 czerwca 2024
Orange Warsaw Festival 2024 za nami

Orange Warsaw Festival 2024 za nami! Piętnasta edycja największego warszawskiego festiwalu, która w ciągu dwóch dni zgromadziła 45 000 festiwalowiczów i festiwalowiczek, przechodzi do historii jako czas euforycznych spotkań i esencja różnorodności. Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, na Orange Stage i Warsaw Stage wystąpiły zarówno nowe, niezwykle obiecujące talenty, jak i międzynarodowe legendy.

OWF 2024 był częścią największej trasy kobiecego rapu w historii, czyli Pink Friday 2 World Tour. Podczas pierwszego tegorocznego festiwalowego koncertu Nicki Minaj w Europie artystka zaprezentowała przekrój przez kilkanaście lat swojej kariery, a jednym z elementów koncertu był niewątpliwie bezpośredni kontakt z publicznością. Niebywały ładunek nieokiełznanej energii zafundowało swoim fanom The Prodigy, serwując podróż przez ponad 3 dekady muzycznej historii. Chociaż zaplanowany na piątek występ Yeata, ze względów logistycznych i transportowych został przełożony na drugi dzień festiwalu, nie stanowiło to utrudnienia dla najwierniejszych fanów, którzy zrobili ogromny hałas podczas koncertu amerykańskiego rapera. Podobną hip-hopową energię poczuli od publiczności także Ken Carson i Skepta, podczas swoich piątkowych występów.

Troye Sivan pokazał, że jest na prostej drodze do globalnej dominacji w popie. Australijczyk zaprezentował świetne show, bawiąc się tańcem, scenografią czy własną seksualnością. Z kolei Jungle rozprzestrzenili swój radosny vibe na całym terenie festiwalu, Jessie Ware przypomniała, że jest niepodważalną klasą samą w sobie, a w pięknej słonecznej pogodzie łatwo było zauroczyć się Omarem Apollo i jego muzyką. Podczas swojego pierwszego koncertu w Polsce, Amerykanin nie ukrywał, że pomimo zmęczenia trasą koncertową, czuje od publiczność OWF dużo odprężającej energii.

„Kochajcie, kogo chcecie. I niech nikt Wam nie wmówi inaczej”, mówił Yungblud, przypominając tym samym, że szacunek dla różnorodności, wbudowany w krwiobieg OWF, zawsze powinien leżeć również u podstaw bycia artystą. Jednocześnie przypomniał, aby zagłosować na swoje wartości w wyborach do Europarlamentu.Tegoroczna edycja stała się szansą do zobaczenia zagranicznych artystów, których popularność bardzo szybko rośnie, jak Kenya Grace, Tommy Cash czy Libianca. Na Warsaw Stage świetnymi koncertami publiczność rozgrzali również polscy artyści – od nowych talentów jak Nita i Dawid Tyszkowski, przez niezwykle dynamicznie rosnące nazwiska jak Kaśka Sochacka, aż po muzyczne osobowości o ugruntowanej pozycji na rodzimej scenie jak Mrozu, PRO8L3M oraz Kwiat Jabłoni.

Jak zawsze w sercu OWF na uczestników czekała Orange Strefa. Festiwalowicze mogli śledzić koncerty z wygodnej trybuny, zrelaksować się w strefie chillout, sprawdzić swoje umiejętności taneczne w grze Just Dance, a także robić i share’ować insta zdjęcia wykorzystując między innymi kolorową budkę telefoniczną i słuchawki. Fani muzyki i gamingu spotkali także influencerkę Emiflesh, która zdradziła taneczne wskazówki oraz Natalię Sisik, specjalistkę od kreatywnego spędzania czasu.

Jak co roku, Orange Warsaw Festival zostanie także zapamiętany jako jeden z najbardziej dostępnych festiwali muzycznych w Europie, którego priorytetem jest, aby każda osoba czuła się bezpiecznie i na równi z innymi doświadczyła pozytywnych emocji

.

 

Mediateka


Informacje prasowe

Lato z duetem korzyści w Orange: 5G bez limitów i smartfon za połowę ceny

10 czerwca 2024
Lato z duetem korzyści w Orange: 5G bez limitów i smartfon za połowę ceny

Internet 5G bez limitów danych i prędkości w wybranym abonamencie komórkowym, do tego smartfon 5G w cenie niższej o połowę – to propozycja dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z pełni możliwości superszybkiego internetu w telefonie. Poza tym w Orange Love operator oferuje pół roku bez opłat za najszybszy światłowód z Netflix oraz wzmacniacz Smartbox WiFi 6 w atrakcyjnej cenie, by dostęp do sieci był jeszcze lepszy w całym domu. Z kolei firmom Orange proponuje zwrot środków za wybrane usługi biznesowe.

Wśród ofert na lato nie zabraknie również smartfonów w obniżonych cenach. W wakacje warto pamiętać też o usługach roamingowych m.in. Bezpieczny Roaming, który chroni przed niespodziewanymi, wysokimi rachunkami podczas dalekich wyjazdów.

Duet korzyści: internet 5G bez limitów i smartfon 50% taniej

W ofercie na abonament komórkowy nowością jest Internet 5G bez limitu danych i prędkości – przez 24 miesiące przy wyborze Planu L. Oznacza to, że przez 2 lata od zakupu można korzystać z najszybszego, nieograniczonego internetu w smartfonie i wszędzie cieszyć się rozrywką online.

Z internetu 5G bez limitów najlepiej korzystać na nowoczesnym smartfonie 5G – np. wybierając Samsung Galaxy A55 5G 8/256 GB lub motorolę edge 50 pro 5G 12/512 GB – oba smartfony tańsze teraz aż o 50%. Wakacyjna promocja dostępna zarówno dla nowych klientów, jak i dla przedłużających obecne umowy. Szczegóły na: orange.pl/lp/promocje-abonament-komorkowy.

Dodatkowo, wśród letnich propozycji – dla klientów podpisujących nową umowę (w tym przenoszących numer do Orange) – jest smartfon Xiaomi Redmi 13C 5G 4/128 GB z bardzo niską ratą, wynoszącą jedynie 14 zł/mies. (umowa na 36 mies.) przy zakupie Planu L z internetem 5G bez limitów. Smartfon ten dostępny jest także z Planem XS – dla osób, które nie potrzebują aż tylu gigabajtów. Wówczas opłata za abonament komórkowy 5G razem z telefonem Xiaomi wyniesie od 59 zł/mies. z rabatami – przy zakupie pierwszego numeru lub od 39 zł/mies. przy dokupieniu kolejnych numerów z Planem XS.

Wakacje od opłat: 6 miesięcy abonamentu w prezencie za najszybszy światłowód z Netflix i nielimitowane GB

W ofercie dla domu, wybierając pakiety internetu z abonamentem komórkowym i telewizją, klienci – w zależności od wariantu oferty – mogą cieszyć się z większego pakietu GB w smartfonie, a nawet i braku limitów, bezpłatnej CyberOchrony oraz 0 zł abonamentu nawet przez pierwsze 6 miesięcy.

W Love Mini – zamiast 100 GB jest teraz 300 GB, a w wyższych opcjach tj. Standard i Extra, 600 GB zmienia się na transfer bez limitu GB i prędkości. Klienci, którzy wybiorą pakiet ze światłowodem do 600 Mb/s lub wyżej, z telewizją i z Netflix, przez pierwszych 6 miesięcy nie będą płacić abonamentu za pakiet. We wszystkich tych ofertach jest najszybszy światłowód FTTH (wg rankingu SpeedTest.pl za 2023 rok i w okresie styczeń – kwiecień 2024 r.). By móc wygodnie korzystać z szybkiego internetu nawet w dużym domu, klienci mogą dodatkowo wypożyczyć wzmacniacz Smartbox Wi-Fi 6 w cenie znacznie niższej niż dotychczas – po 4,99 zł/mies.

Superszybki internet bez limitów GB – w mieszkaniu i w smartfonie – to nieograniczone możliwości surfowania po sieci, pracy zdalnej, rozrywki, oglądania filmowych nowości na Netflix (premierowo m.in. Beverly Hills i Jednorożec Thelma) i w ramach pakietów telewizyjnych od Orange. Wszystko na jednym rachunku i z możliwością wygodnego opłacania poprzez aplikację Mój Orange.

Nawet 2500 zł oszczędności: zwrot na konto za usługi biznesowe

W ofercie dla przedsiębiorców pojawia się nowa propozycja – zwrot za zakupy w Orange. Decydując się na wybrane warianty Planu Firmowego lub Internetu Biurowego, klient otrzyma zwrot na konto w Orange w formie nadpłaty. Można zyskać nawet 2500 złotych. Kwota zależy od konkretnych planów taryfowych. Oferta dostępna jest dla nowych klientów.

A wybierając Plan Firmowy XL, oprócz internetu 5G jakości Orange, zyskuje się brak limitów – jeśli chodzi o ilość GB oraz prędkość sieci. Dodatkowo druga karta SIM w Planie Firmowym S jest za 0 złotych.

W propozycjach dla firm można znaleźć też smartfony z Planami Firmowymi, przecenione nawet o 50% - w porównaniu do oferty bez abonamentu. W najnowszej odsłonie akcji Cenowych smartokazji dla firm, gdzie co 4-5 tygodni pojawiają się nowe urządzenia w promocji, wyróżnione są następujące modele (każdy bez opłat na start):

  • Samsung Galaxy A55 5G 8/256 GB - taniej o 1095 zł z Planem Firmowym L – za 24 zł + vat przez 36 mies.
  • Xiaomi Redmi 13C 5G 4/128 GB - taniej o 182 zł z Planem Firmowym S – za 13 zł + vat przez 36 mies.
  • motorola edge 50 pro 5G 12/512 GB - taniej o 1322 zł z Planem Firmowym L – za  31 zł + vat przez 36 mies.
  • Xiaomi 13T 5G 8/256 GB - taniej o 579 zł z Planem Firmowym L – za 46 zł + vat przez 36 mies.
  • iPhone 12 64 GB 5G odnowiony Recommerce klasa A+ taniej o 208 zł z Planem Firmowym M – za 44 zł + vat przez 36 mies.
  • Samsung Galaxy S24+ 5G 12/256 GB - taniej o 879 zł z Planem Firmowym XL - 93 zł + vat przez 36 mies.

Warto pamiętać o Bezpiecznym Roamingu na wakacje

Zarówno klienci biznesowi, jaki i indywidualni, mogą korzystać z pakietów roamingowych – m.in. Bezpieczny Roaming. Wyjeżdżając za granicę, poza obszary UE, gdzie dostęp do internetu jest bardzo drogi, Orange oferuje usługę, dzięki której można korzystać z 1 GB za 15 zł na dobę. Pakiet odnawia się po ponownym zalogowaniu się do sieci, a gdy nie używa się internetu – opłata nie jest pobierana. W ten sposób nie ma ryzyka niespodziewanych, wysokich rachunków. Na dłuższe podróże przyda się z kolei Pakiet GO – 10 GB za 79 zł na 15 dni. Więcej o roamingu w Orange można przeczytać na stronie : www.orange.pl/view/roaming.

Szczegóły wakacyjnej oferty dostępne są online, a także na infolinii i w salonach. Na stronie Orange można znaleźć również inne, ciekawe okazje na smartfony, kupić odnowione modele, odsprzedać w salonie swój stary telefon czy oddać go tam do recyklingu.

 

Scroll to Top