Informacje prasowe

Marcowe hity filmowe w wypożyczalni filmów Orange

04 marca 2014
Marcowe hity filmowe w wypożyczalni filmów Orange

Najnowszy film Woody’ego Allena „Blue Jasmine”, megaprodukcja „Thor: Mroczny świat”, „Młoda i Piękna” Francoisa Ozona, głośny film Małgorzaty Szumowskiej „W imię” czy kolejna koprodukcja Orange Polska „Bilet na księżyc” - to tylko kilka przykładów marcowych nowości w wypożyczalni filmów Orange Polska. Doskonałe tytuły pojawią się także w ofercie Super Premium VOD, gdzie można znaleźć filmy, które do VoD trafiają prosto z amerykańskich kin. W marcu będą to takie produkcje jak: „Charlie musi umrzeć”, w której zagrał Shia LaBeouf - gwiazda serii „Transformers” i „W obronie własnej” z popisową rolą Jasona Stathama. W sumie w wypożyczalni Orange Polska można znaleźć ponad 700 tytułów i oglądać je w telewizorze, na tablecie, laptopie, czy smartfonie.

Od 7. marca w wideo na życzenie będzie można oglądać znakomity amerykański komediodramat w reżyserii Woody’ego Allena - „Blue Jasmine” z oscarową rolą Cate Blanchett. Film opowiada historię kobiety, która prowadzi szczęśliwe życie w Nowym Jorku, do czasu gdy traci cały majątek z powodu oszustw swego męża.

Kolejne propozycje godne uwagi to m.in. najnowszy film Francoisa Ozona – „Młoda i piękna”, opowiadający o podwójnym życiu młodej dziewczyny z bogatej paryskiej rodziny, a także komedia i oryginalne love story w jednym  - „Don Jon”, w której zobaczymy Scarlett  Johansson i Julianne Moore. Obydwa filmy pojawią się w wypożyczalni w w drugiej połowie marca.

Na fanów polskiego kina czeka m.in. nowy obraz Jacka Bromskiego, twórcy kinowego przeboju "U Pana Boga za piecem". Film „Bilet na Księżyc" jest kolejną koprodukcją Orange Polska. To pełna ciepła i humoru opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, a szczytem marzeń każdego krajowego fana motoryzacji był Fiat 125p. Film będzie można obejrzeć od 21. marca. Druga propozycja to najnowszy tytuł cenionej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej „W imię”, ze świetną główną rolą Andrzeja Chyry. Produkcję można oglądać już od początku marca.

Z kolei miłośnicy fantasy wśród marcowych nowości znajdą kontynuacje przygód Thora, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Megahit „Thor: Mroczny świat” będzie można oglądać od 14. marca. .

Klienci usługi Orange TV  mogą oglądać filmy z wypożyczalni wideo na życzenie na ekranie telewizora, a wszyscy zainteresowani mogą wypożyczać je na portalu orange.pl w zakładce Telewizja Tu i Tam. Po wypożyczeniu filmy są dostępne na komputerze, tablecie lub smarfonie przez 48 godzin.

Filmy można wypożyczać pod adresem:

http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/kategoria/8468634/filmy

 

***

Osoba kontaktowa:  Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.:    22 527 19 39

E-mail:    biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Kolejni wykonawcy na Orange Warsaw Festival 2014

04 marca 2014
Kolejni wykonawcy na Orange Warsaw Festival 2014

Line up Orange Warsaw Festival 2014 wzbogaca się o kolejnych artystów: I AM GIANT oraz FRENCH FILMS. Rockowy I AM GIANT zagra ostatniego dnia festiwalu tj. 15 czerwca 2014, a występ FRENCH FILMS grających indie rock zobaczymy 13 czerwca, pierwszego dnia festiwalu.

I AM GIANT

I AM GIANT to założona w 2008 roku, rockowa kapela z Nowej Zelandii. Pierwszy album zespołu został wydany w 2011 roku tylko w Australii i Nowej Zelandii, gdzie od razu znalazł się w czołówce list sprzedaży. Azjatycka i europejska premiera albumu odbyła się na początku 2012 roku – w tych częściach świata zespół także znalazł rzesze wiernych fanów. Obecnie muzycy przenieśli się do Londynu i pracują nad drugim albumem. Pierwszy singiel z nowej płyty „Razorwire Reality” wydany został 3 grudnia 2013.

2014 rok to dla I AM GIANT europejska trasa koncertowa i przygotowania do premiery drugiego studyjnego krążka.

Oficjalne strony zespołu:

http://www.iamgiant.com/ ; https://www.facebook.com/iamgiantband?fref=tshttp://www.youtube.com/watch?v=n3kzVvcVjiU

 

FRENCH FILMS

Założony w 2010 roku zespół indie-rockowy z Finlandii. Ich brzmienie można określić jako połączenie popowych melodii z lat 60-tych z domieszką new wave i punku. FRENCH FILMS zdobył uwagę mediów muzycznych natychmiast po internetowej premierze pierwszego singla w 2010 roku i kontrakcie w fińskim labelu Gaea Records.

„Początki były zabawne, nie mieliśmy żadnych wielkich planów dla tego pobocznego dla nas projektu, każdy z nas grał wtedy w innej kapeli. Wspólne granie i pisanie kawałków okazało się jednak megafajne, więc postanowiliśmy to kontynuować” – tak wspomina ten okres sam zespół.

W 2011 roku, po europejskiej trasie koncertowej FRENCH FILMS wydał debiutancki album „Imaginary Future”. Płyta zyskała  pozytywne recenzje  na całym świecie, choć największe zainteresowanie okazała Europa środkowa i Finlandia. Album „Imaginary Future” otrzymał prestiżową nagrodę - European Border Breakers Award (poprzednio otrzymali ją m.in. Adele, Mumford & Sons czy Lykke Li ).

Oficjalne strony zespołu:

https://myspace.com/frenchfilmsofficial; https://www.facebook.com/FrenchFilms?fref=ts; http://www.youtube.com/watch?v=9i8BuCoPO2s

***

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym  w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena „Orange Stage”:

13 czerwca - KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES, FRENCH FILMS

14 czerwca - FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS

15 czerwca -  OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND

Scena „Warsaw Stage”:

13 czerwca - SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, LILY ALLEN

15 czerwca – BRING ME THE HORIZON, I AM GIANT

Kolejni artyści ogłaszani będą już wkrótce.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.pl, www.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15% rabatu na zakup biletów festiwalowych.

Więcej informacji na oficjalnych stronach festiwalu: facebook.com/orangewarsawfestival oraz www.orangewarsawfestival.pl, gdzie dodatkowo w zakładce „MEDIA” znajdują się wszystkie aktualne informacje dla prasy, w tym zdjęcia oraz niezbędne linki dotyczące artystów festiwalu.

Dodatkowych informacji udzielą:

Piotr Metz, Rzecznik Festiwalu, piotr.metz@rochstar-events.com

Monika Nowaczewska, monika.nowaczewska@rochstar-events.com

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska, tel: 22 527 19 39, biuro.prasowe@orange.com

***

Orange już po raz siódmy jest sponsorem tytularnym festiwalu. Ponad 300 tysięcy widzów, blisko 60 artystów - to bilans 6 lat obecności Orange Warsaw Festival na mapie muzycznych wydarzeń w Polsce. Dotychczas fani muzyki dzięki Orange uczestniczyli w koncertach: Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Lauren Hill, Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.


Informacje prasowe

Orange Polska kupił blok częstotliwości 1800 MHz od Polkomtela

03 marca 2014
Orange Polska kupił blok częstotliwości 1800 MHz od Polkomtela

Orange Polska kupił od Polkomtela blok pasma 1800 MHz o szerokości 2,4 MHz.  Umowę w tej sprawie Orange i Polkomtel podpisały w lipcu 2013r, jednak do jej realizacji wymagana była zgoda UKE i regulator wyraził zgodę na przeniesienie zakupionego bloku częstotliwości z Polkomtela do Orange.

„Transakcja jest dowodem na to, że pomimo prasowych dyskusji i sporów, operatorzy są w stanie porozumieć się, gdy jest to korzystne dla obu stron. Orange zakupił aktywo potrzebne do dalszego rozwoju swojej sieci mobilnej” – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

Transakcja wpływa korzystnie na efektywność zagospodarowania pasma, zmniejszając jego rozdrobnienie. Skorzystają na tym również klienci, którym będzie można zaoferować lepsze usługi.

Pomimo tej transakcji Orange Polska pozostaje nadal operatorem z najmniejsza ilością pasma 1800 MHz. Ze względu na wykorzystanie dotychczasowych  zasobów tego pasma do usług głosowych, Orange nadal będzie musiał korzystać z pasma innych operatorów do świadczenia usług LTE.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top