Informacje prasowe

MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym

31 marca 2016
MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym

Większość rodziców twierdzi, że internet i technologie są szansą na ciekawszą edukację ich dzieci. 80 proc. uznaje szkolne świetlice za właściwe miejsce do tego, aby uczyć najmłodszych bezpiecznego korzystania z nowych mediów – wynika z sondażu MillwardBrown dla Fundacji Orange. Do 29 kwietnia szkoły mogą zgłaszać się do programu MegaMisja, w ramach którego poprowadzą w świetlicach zajęcia edukacji cyfrowej przy wsparciu Fundacji.

Zgłoszenia do programu mogą składać wychowawcy świetlic na www.megamisja.pl Wystarczy przesłać krótki filmik i wypełnić wniosek. Fundacja Orange wybierze 300 szkół, które wspierać będzie w realizacji cyklu nowoczesnych zajęć świetlicowych dla dzieci.

Świetlice działają w 76 proc. szkół podstawowych. Rodzice cenią je za to, że są otwarte w dogodnych dla nich godzinach i pomagają im łączyć pracę z wychowaniem dzieci (79 proc.), zapewniając im opiekę poza lekcjami. Dorośli oczekują od świetlic większej liczby zajęć zorganizowanych i w bardziej nowoczesnej formie – 35 proc. badanych chciałoby dla swoich dzieci nauki mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu i technologii. 80 proc. postrzega świetlice jako odpowiednie miejsce do prowadzenia tego typu zajęć – wynika z sondażu MillwardBrown dla Fundacji Orange[1].

-Wyniki pokazują, że wśród wielu oczekiwań rodziców co do funkcji świetlicy, zaczynają pojawiać się te związane z edukacją cyfrową i przygotowaniem do bezpiecznego korzystania z technologii. Może wynikać to z faktu, że rodzice poszukują podpowiedzi, jak takie przygotowanie przekazać dzieciom. Szczególnie, że dotąd na ten aspekt wychowawcy świetlic w niewielkim stopniu kładli nacisk w organizacji pracy w świetlicach.- komentuje dr hab. Grażyna Gajewska, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, ekspert ds.opieki i wychowania w świetlicach szkolnych.

- W świetlicy nie ma ocen, sztywnych ram lekcji, a nauka może odbywać się poprzez zabawę. Dlatego cykl zajęć z MegaMisji ma szansę dobrze wpisać się zarówno w potrzeby dzieci, rodziców, jak i nauczycieli, którzy świetlice prowadzą. – mówi Ewa Krupa, prezeska Fundacji Orange.

Coraz więcej dzieci korzysta z tabletów, smartfonów, komputerów, a swoją przygodę z internetem zaczynają coraz wcześniej. Choć sprzętami posługują się dosyć intuicyjnie, nie zawsze wiedzą, jak z nowych mediów korzystać z pożytkiem dla swojego rozwoju. MegaMisja to pierwsza ogólnopolska inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach w szkołach podstawowych. Powstała po to, aby nauczyć i przygotować uczniów klas 1-3 do ostrożnego, rozważnego korzystania z technologii.

Forma programu opiera się na bajce o cyfrowym laboratorium, w której dzieci poznają animowanych bohaterów i pomagają im wychodzić z różnych kłopotów. Poprzez wykonywanie kolejnych zadań zdobywają wiedzę i uczą się, jakie treści można upubliczniać w sieci, jak chronić swoją prywatność, jak kulturalnie zachowywać się w sieci, a także jak odróżnić treści wiarygodne od niewiarygodnych i przestrzegać praw autorskich w internecie. Wykonywanie ćwiczeń pozwala grupie gromadzić punkty i wymieniać je na nagrody dla całej świetlicy, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.

Wybranym szkołom Fundacja Orange udostępni zestaw materiałów, filmów animowanych i scenariuszy, aby wychowawca świetlicy mógł prowadzić zajęcia z dziećmi. Taki cykl rozpocznie się we wrześniu i potrwa przez cały rok szkolny, a aktywności zajmą około godziny, raz w tygodniu. Nauczyciel nie musi być ekspertem do spraw technologii ani informatykiem, a świetlica nie musi być wyposażona w komputery. Zagadnienia z MegaMisji wpisują się w podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej. Fundacja przeprowadziła pilotaż projektu w 50 świetlicach w Polsce.

Skrócony raport

Film zapraszający do udziału w MegaMisji

Fundacja Orange ma 10 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów edukacyjnych. Przez te lata nauczyła 38 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wsparła powstanie narzędzi ochrony online i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży z całej Polski, wyposażyła w internet 3,5 tys. bibliotek publicznych i 10 tys. szkół, wspomogła 1 tys. oddziałów szpitalnych i ponad 900 organizacji w Polsce, utworzyła 77 Pracowni Orange - multimedialnych świetlic dla mieszkańców małych miejscowości. Jest jedyną fundacją wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielą:

Antonina Bojanowska, Fundacja Orange

e-mail:  antonina.bojanowska@orange.com

tel.: (+48) 22 527 40 24 kom: (+48) 509 84 86 82

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Partnerami programu MegaMisja są: Fundacja HIGHLIGHT/inaczej, Fundacja Nowoczesna Polska oraz Fundacja Centrum Cyfrowe i JuniorMedia.

Honorowi ambasadorowie: Magdalena Kumorek, aktorka, Grzegorz Kasdepke – autor bajek dla dzieci.

Fundacja Orange dba o bezpieczeństwo dzieci w internecie, rozwija kompetencje cyfrowe młodzieży i mieszkańców małych miast i wsi. Zapewnia internet i technologie w rejonach zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych. W swoje działania angażuje 3 tys. wolontariuszy z Orange rocznie.

[1] Raport „Rola szkolnej świetlicy i zajęcia świetlicowe dla dzieci w opinii rodziców” – badanie ilościowe, przeprowadzone przez MillwardBrown na zlecenie Fundacji Orange z dnia 22 marca 2016r. wśród rodziców dzieci w wieku 7-14 lat, które korzystały ze świetlicy szkolnej. N=501, metoda: CAWI

Mediateka


Informacje prasowe

Abonament za pół ceny lub mniej oraz nawigacja na telefon za darmo – w promocjach Orange na wiosnę

18 marca 2016
Abonament za pół ceny lub mniej oraz nawigacja na telefon za darmo – w promocjach Orange na wiosnę

Klienci usług stacjonarnych, którzy otworzą darmowe konto bankowe w Orange  Finanse mogą skorzystać z bardzo dużych rabatów na abonament komórkowy w planach taryfowych Smart Plan LTE Open. W zależności od wybranej opcji, wyniosą one od 50 do nawet 73 proc. jego ceny. Zyskają także klienci, którzy chcą kupić usługi komórkowe Orange dla całej rodziny. W ofercie Smart Plan LTE Wspólny dostaną oni 4 karty SIM i usługę Nawigacja Orange z dostępem do zawsze aktualnych map on-line.

Orange rozwija ofertę wysokich rabatów przyznawanych klientom, którzy łączą korzystanie z usług stacjonarnych i komórkowych. Od 18 marca mogą oni skorzystać z nowych – jeszcze większych rabatów. Wystarczy, że otworzą konto bankowe w promocji:

„Najlepszy Bank dla Klientów Orange”

To oferta, dla klientów usług stacjonarnych Orange, którzy mają lub zamówią abonament na usługi komórkowe w promocji Smart Planów LTE Open. Zakładając darmowe konto bankowe w Orange Finanse, oprócz zniżek za korzystanie z wielu usług w Orange, co miesiąc - nawet przez 24 miesiące będą dodatkowo dostawać 10 zł zniżki na fakturze. Wystarczy, że suma transakcji wykonanych kartą wydaną do konta przekroczy 300 zł miesięcznie.

Dodatkowa zniżka zwiększa sumę korzyści wynikających z łączenia usług Orange. Oznacza to, że za abonament z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami, 5 GB na internet oraz 400 minutami na rozmowy i 100 MB na internet w roamingu UE klienci zapłacą zaledwie 19,99 zł. Jeśli wybiorą ofertę z telefonem od 1 zł, najtańszy abonament z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami i MMS-ami będą mieli już za 29,99 zł. Do wyboru jest też oferta z telefonem na raty, w której cena abonamentu spada o 73 proc., z 54,99 zł do 14,99 zł miesięcznie.

Szczegóły oferty prezentuje poniższa tabela (ceny z VAT):

W przypadku klientów, którzy już korzystają ze Smart Planów LTE Open, założenie konta bankowego w promocji, także spowoduje naliczanie dodatkowej zniżki 10 zł, przyznawanej przez cały czas korzystania z usług stacjonarnych i aktywnego korzystania z karty płatniczej, jednak nie dłużej niż przez 24 miesiące.

Na zniżkę mogą też liczyć klienci, którzy posiadają wyłącznie usługi mobilne Orange. Zakładając darmowe konto bankowe w Orange Finanse i płacąc kartą, nawet przez 24 miesiące będą dostawać co miesiąc 5 zł zwrotu na fakturę.

„Dobry Start z Orange Finanse”

Wszyscy otwierający konto bankowe w Orange Finanse, niezależnie od tego czy abonują usługi stacjonarne mogą dodatkowo skorzystać z promocji „Dobry Start z Orange Finanse”. Wystarczy, że mają, kupią  lub przeniosą numer komórkowy do Orange.

W ramach promocji klienci, którzy otworzą konto oraz zawnioskują o kartę zyskują gwarancję zwolnienia z opłat bankowych przez 24 miesiące:

  • 0zł za otwarcie i korzystanie z Konta Osobistego,
  • 0zł za wydanie i korzystanie z Karty Debetowej MasterCard,
  • 0zł za wykonywanie przelewów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • 0zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.

Dodatkowo, mogą skorzystać z jednego z najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku. Jego oprocentowanie w skali roku wynosi aż 3,5 proc. i jest przyznawane na 6 miesięcy klientom, którzy wykonują miesięcznie min. 300 zł płatności kartą wydaną do konta w Orange Finanse.

Konto oszczędnościowe dostępne w Orange Finanse zostało uznane za najlepsze w marcowym rankingu kont oszczędnościowych direct.money.pl (http://direct.money.pl/sekcje/konta-oszczednosciowe-marzec-2016/).

Do promocji „Dobry Start z Orange Finanse” i „Najlepszy Bank dla Klientów Orange” można przystąpić do 16 czerwca 2016 r.

Nawigacja Orange za darmo

W wiosennych promocjach Orange przygotował także atrakcyjną ofertę dla klientów, którzy chcą kupić korzystną ofertę abonamentu dla całej rodziny, jaką zapewniają plany taryfowe Smart Plan LTE Wspólny.

Wybierając dowolny plan Wspólny, już za 79,99 zł miesięcznie klienci dostają 4 karty SIM (w tym jedną wyłącznie na mobilny internet). Na każdej z nich mogą korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz wspólnych pakietów na internet, 100 minut na połączenia międzynarodowe oraz 400 minut i 100 MB na usługi w roamingu. Dodatkowo do numeru na głównej karcie SIM dostaną w promocji bezpłatną usługę Nawigacja Orange – na zawsze.

Nawigacja  Orange  to   usługa  GPS  łącząca   automatyczne   wyszukiwanie   optymalnych   tras   dojazdu z dostępem do map on-line. Usługa poprowadzi do celu za pomocą automatycznie aktualizowanych, precyzyjnych map uwzględniających bieżące natężenie ruchu. Pomaga ominąć większe korki, odcinki dróg objęte utrudnieniami i robotami drogowymi. Pozwala szybciej i bezpieczniej dojechać na miejsce pokazując drogę za pomocą wyświetlanej na ekranie smartfona mapy ze wskazówkami oraz zrozumiałych komunikatów głosowych. Nawigacja Orange posiada również funkcjonalność alertu o przekroczeniu maksymalnej prędkości. To narzędzie pozwalające zmniejszyć ryzyko poniesienia kary za przekroczenie prędkości, a za razem zwiększające bezpieczeństwo wspierając samokontrolę szybkości jazdy. Kierowca ma możliwość ustawienia wartości akceptowanego przekroczenia  dopuszczalnej  prędkości o  0, 10, 20, 30 i 50 km/h.

Więcej informacji: www.orange.pl

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl


Informacje prasowe

CERT Orange Polska z najwyższym stopniem akredytacji Trusted Introducer

16 marca 2016
CERT Orange Polska z najwyższym stopniem akredytacji Trusted Introducer

CERT Orange Polska, który czuwa nad bezpieczeństwem użytkowników sieci stacjonarnej i mobilnej Orange, uzyskał    najwyższy poziom akredytacji w Trusted Introducer (TI). To inicjatywa działająca przy największej w Europie organizacji zrzeszającej zespoły reagowania na zagrożenia w sieci, TERENA TF-CSIRT. CERT Orange Polska jest  jedynym zespołem z naszego kraju o najwyższym stopniu akredytacji.

Zespół CERT Orange Polska pracuje w trybie 24/7/365. Jego zadaniem jest monitorowanie bezpieczeństwa użytkowników sieci, reagowanie na incydenty bezpieczeństwa, a także - we współpracy z zespołem analityków i ekspertów - rozwój narzędzi wykrywania i minimalizacji zagrożeń.

Prawo do używania zastrzeżonej nazwy CERT® (Computer Emergency Response Team) Orange Polska uzyskał dla swojego zespołu w 2006 roku, jako trzecia jednostka w Polsce i obecnie posługuje się nią jako jedyny krajowy operator telekomunikacyjny.

Certyfikat, który uzyskaliśmy, potwierdza, że użytkownicy naszej sieci mają zapewnioną ochronę na najwyższym poziomie. Współpraca z międzynarodowymi organizacjami daje nam m.in. dostęp do bazy wiedzy i dobrych praktyk, z czego w efekcie korzystają nasi klienci. Skala działań Orange Polska – zarówno technologicznych, prewencyjnych, jak i edukacyjnych sprawia, że mamy realny wpływ na poziom cyberbezpieczeństwa - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. Operacyjnych.

Przyznanie CERT Orange Polska najwyższego stopnia akredytacji to efekt  kilkumiesięcznego procesu certyfikacji. Wykazał on, że Orange Polska spełnił wymagania Dojrzałego Modelu Zarządzania Incydentami Bezpieczeństwa i uzyskał wymagany, wysoki poziom w każdym z kilkudziesięciu weryfikowanych parametrów (w obszarach Organizacja, Człowiek, Narzędzia oraz Procesy).

Sieć Orange Polska obsługuje ponad 1/3 ruchu w polskim internecie. CERT Orange Polska współpracuje na szczeblu operacyjnym z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami skupiającymi jednostki o podobnym profilu działalności. Uczestniczy m.in. w pracach największej organizacji zrzeszającej światowe CERT-y – FIRST (Forum of Incident Response and Security).

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Scroll to Top