Informacje prasowe

MUSE PIERWSZYM HEADLINEREM ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015

1 grudnia 2014

MUSE PIERWSZYM HEADLINEREM ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015

Jeden z największych obecnie zespołów rockowych na świecie będzie headlinerem trzeciego dnia festiwalu. Muse wystąpi 14 czerwca na Służewcu. The Chemical Brothers, Asking Alexandria, Mela Koteluk i Kadebostany także zagrają na Orange Warsaw Festival 2015.

MUSE wydał sześć albumów studyjnych, które sprzedały się w łącznej liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy na całym świecie. Zespół, jako jedna z najlepszych kapel koncertowych na świecie, jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych, m.in. pięciu MTV Europe Music Awards, sześciu nagród NME oraz sześciu Q Awards. Wśród wyróżnień, znalazł się również dwukrotny tytuł Best British Live Act przyznany na Brits Awards oraz pięć nominacji do Grammy, zdobywając tytuł Best Rock Album za krążek The Resistance.
Ich ostatnia trasa koncertowa rozpoczęła się w październiku 2012 roku i gościła łącznie ponad 2 miliony fanów. Wyprzedany koncert Muse na Stadionie Olimpijskim w Rzymie był pierwszym wydawnictwem koncertowym nagranym w najwyższej jakości 4k Ultra High Definition. Obecnie zespół przebywa w studiu gdzie muzycy pracują nad siódmym albumem studyjnym zaplanowanym na 2015 rok.

THE CHEMICAL BROTHERS, przez ostatnie dwadzieścia lat, zmienili definicję grania muzyki elektronicznej na żywo. Przez ten czas, ich sety ewoluowały z początków w obskurnych londyńskich klubach do bycia jednym z najbardziej pożądanych na świecie artystów w muzyce elektronicznej. Przez cały ten czas ich koncertom przyświecał jeden główny pomysł: koncert powinien tworzyć własną, przenikającą się przestrzeń audiowizualną, pozwalającą publiczności zatracić się na czas trwania seta.
Ciągnący się związek The Chemical Brothers z reżyserem i artystą wizualnym Adamem Smithem dalej potrafi zaskoczyć efektami współpracy (co można zaobserwować we wspólnym filmie koncertowym z 2012 roku – Don’t Think). Zespół planuje wydanie ósmego albumu studyjnego w 2015 roku.

ASKING ALEXANDRIA to brytyjski zespół metalcorowy założony w mieście York. Grupa powstałą w 2008 roku kiedy Ben Bruce (gitarzysta) wrócił do Wielkiej Brytanii po dłuższym pobycie w dalekim Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Brzmienie Asking Alexandria określane jest przez krytyków jako metalcore połączony z heavy metalem oraz elementami elektroniki. Jako główną inspirację muzyczną zespołu, wokalista Danny Wornsnop podaje zespół Aerosmith.
Pierwszy album zespołu Stand Up and Scream został wydany w 2009 roku nakładem niezależnej amerykańskiej wytwórni Sumerian Records. Kolejne wydawnictwo – album Reckless & Relentless ukazał się w kwietniu 2011 roku i zadebiutował na 9 miejscu listy Billboard 200 oraz znalazł się w zestawieniu Top 5 Rock Albums magazynu Billboard. Album został również doceniony na Wyspach Brytyjskich, gdzie znalazł się na 7 miejscu UK Rock Chart. Najnowsze wydawnictwo grupy to wydany w 2013 roku album From Death to Destiny.

MELA KOTELUK to polska wokalistka i autorka tekstów. Zadebiutowała w 2012 roku albumem Spadochron, który odniósł duży komercyjny sukces i zyskał tytuł Platynowej Płyty. Za debiutancką płytę Mela otrzymała dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Album Roku i Debiut Roku.
17 listopada 2014 roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: Migracje. Zapowiedział ją singiel zatytułowany Fastrygi, do którego powstał także teledysk. Migracje to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

KADEBOSTANY to założony w 2008 roku zespół, który szturmem wdziera się do świata muzyki pop. Jak sami podają, wywodzą się z małej europejskiej republiki – Kadebostanu i reprezentują tę nację na arenie międzynarodowej. Ich muzyka to zniewalająca mieszanka chwytliwych brzmień połączona z wpływami różnych, czasem pozornie wykluczających się naleciałości. Ich wizerunek udoskonalają występy na żywo, kiedy wizualne show łączy się z wyrazistym charakterem ich występów.
Kasebostany wydali swój pierwszy album w 2011 i już chwilę później rozpoczęli natarcie na międzynarodową publiczność, grając ponad sto koncertów na całym świecie.  Po sukcesie pierwszego krążka, artyści zaczęli pracę nad drugą płytą i już w 2013 roku na świat przyszedł album Pop Collection. Wydawnictwo, promowane singlem Walking With A Ghost wyraźnie pokazuje kierunek, w którym podążają muzycy. Album został też nagrodzony potrójną nominacją do Swiss Music Award.

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców.

Od 1 grudnia w sprzedaży są wyłącznie karnety, natomiast bilety jednodniowe będą dostępne od 2 lutego 2015. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%.

Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

Bilety w sprzedaży ratalnej dostępne są w systemie rezerwacyjnym Eventim. Aby zakupić bilet na raty, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: info@eventim.pl umieszczając w temacie  „OWF15 – RATY”.

Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronach festiwalu.

www.orangewarsawfestival.pl
www.facebook.com/OrangeWarsawFestival

z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:
Monika Nowaczewska, Head Of Communication
email:  monika.nowaczewska@rochstar-events.com

z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:
Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
email: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: MUSE PIERWSZYM HEADLINEREM ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015

Informacje prasowe

Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

27 listopada 2014

Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

Orange Polska oraz Huawei pomyślnie zakończyli pierwsze w Polsce testy agregacji 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Technologia ta pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych – w trakcie testów wyniosła ona aż 296 Mb/s. Ponadto, technologia agregacji pasm częstotliwości poprawia elastyczność wykorzystania widma, zapewniając lepszą jakość usług i zarządzanie zasobami radiowymi.

– Z technologicznego punktu widzenia już dzisiaj jesteśmy gotowi wdrożyć testowane rozwiązania. Czekamy jednak na decyzje UKE w sprawie aukcji na pasma 800 & 2600 MHz, która jest głównym czynnikiem, niezbędnym do dalszych działań. Rozwój agregacji częstotliwości LTE stanowi część naszej średnio i długoterminowej strategii, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić testy w naszym Orange Labs wraz z Huawei – naszym partnerem technologicznym. Wyniki testów są bardzo obiecujące i jesteśmy przekonani, że technologia agregacji pasm częstotliwości będzie ciepło przyjęta przez naszych klientów w najbliższym czasie – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych.

Testy przeprowadzono według następujących scenariuszy:

  • 10 MHz w paśmie 800 MHz + 10 MHz w paśmie 1800 MHz + 20 MHz w paśmie 2600 MHz
  • 10 MHz w paśmie 1800 MHz + 10 MHz w paśmie 2600 MHz  + 20 MHz w paśmie 2600 MHz

W obu przypadkach osiągnięto imponującą prędkość pobierania danych wynoszącą 296 Mb/s.

– Jako zespół odpowiedzialny za badania i rozwój w obszarze Wireless Access Development jesteśmy niezwykle zadowoleni z udziału w przeprowadzonych testach multipasmowej agregacji częstotliwości. Mimo, że nie jest możliwe uruchomienie tej funkcjonalności już dziś, chcemy być przygotowani na jej wdrożenie jak tylko będzie to zgodne z regulacjami. Funkcjonalność agregacji pasm jest kolejnym, oczywistym krokiem rozwoju komercyjnej sieci Orange. Dzięki niej, nasi klienci będą mogli otrzymać więcej korzyści, szczególnie w kontekście uzyskiwania maksymalnych przepustowości – powiedział Aleksander Jakubczak, dyrektor Rozwoju Dostępu Radiowego Orange Polska.

Możliwość agregacji 2 pasm częstotliwości to niezwykle ważna technologia, która jest testowana i komercyjnie wdrażana jedynie przez najbardziej zaawansowanych technologicznie operatorów na świecie.  Testy agregacji 3 pasm częstotliwości świadczą o zaangażowaniu Orange i Huawei w rozwój rozwiązań mających na celu zagwarantowanie jak najwyższej jakości usług dla swoich klientów.

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

Informacje prasowe

„Polska Cyfrowa 2020+” – KIG i Orange Polska wspierają młodych naukowców

25 listopada 2014

„Polska Cyfrowa 2020+” – KIG i Orange Polska wspierają młodych naukowców

Jerzy Toborowicz, Monika Swaczyna i Piotr Osiadły zostali laureatami konkursu „Polska Cyfrowa 2020+” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. Młodzi doktoranci, zajmujący się badaniem przyszłości Internetu, stosowaniem nowych technologii i szeroko pojętą cyfryzacją, otrzymali stypendia naukowe ufundowane przez Orange Polska.  Wyniki konkursu zostały ogłoszone 25 listopada podczas debaty „Impet cyfrowy. Polak e-gotowy?” odbywającej się w siedzibie Orange Polska w ramach cyklu spotkań Miasteczko Myśli.

Stypendia naukowe w wysokości 10 000 zł, ufundowane przez OPL, przyznane zostały autorom najciekawszych opracowań w kategoriach ekonomii, prawa i socjologii:

  • ekonomia – Jerzy Toborowicz (Akademia Leona Koźmińskiego), za pracę: Jak polityka cyfrowa może pomóc uchronić Polskę przed Pułapką Średniego Dochodu;
  • prawo – Monika Swaczyna (PAN), za pracę: Usprawnienie innowacyjności;
  • socjologia – Piotr Osiadły (Dolnośląska Szkoła Wyższa), za pracę: Dzień z życia Jasia Wykluczonego – osoba z niepełnosprawnością intelektualną w cyfrowym świecie roku 2020+.

„Cieszymy się, że mogliśmy poznać bardzo interesujących młodych ludzi z ciekawym spojrzeniem na przyszłość cyfrowej Polski, która również dla Orange stanowi nie tylko wyzwanie, ale i priorytet w codziennej działalności” – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. operacyjnych.

Nagrodzeni naukowcy wzięli udział w debacie „Impet cyfrowy. Polak e-gotowy?”, w trakcie której mogli skonfrontować swoje poglądy jak optymalnie zarządzać rozwojem cyfrowym Polski z opiniami ekspertów m.in ministerstwa cyfryzacji, GIODO i Fundacji demosEUROPA.
Miasteczko Myśli to cykl debat na tematy ważne dla Orange Polska i rynku, nie tylko telekomunikacyjnego. Trzecia edycja została poświęcona właśnie cyfryzacji.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: „Polska Cyfrowa 2020+” – KIG i Orange Polska wspierają młodych naukowców

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej