Informacje prasowe

Nagraj płytę z Orange

23 października 2012
Nagraj płytę z Orange

Od dzisiaj do 9 listopada można wziąć udział w konkursie muzycznym Orange, które umożliwi zwycięzcy nagranie i wyprodukowanie profesjonalnej płyty.

Orange przy współpracy z wytwórnią Koka Beats zaprasza do niepowtarzalnego konkursu muzycznego. Od dzisiaj do 9 listopada trzeba wysłać 3 autorskie piosenki (wcześniej niepublikowane). Jury, w którym prym wiodą, Pezet i Małolat wyłoni 10 finalistów. Zwycięzcę wybiorą Internauci poprzez głosowanie na portalu orange.pl.

Zwycięzca zrealizuje swoje nagrania w profesjonalnym studiu, a płyta zostanie wydana w nakładzie co najmniej 2 tys. egzemplarzy. Dodatkową nagrodą będzie sesja zdjęciowa, opracowanie projektu albumu, a także nagranie teledysku, w którym zwycięzca wystąpi z Pezetem i Małolatem.

Szczegóły konkursu na http://www.orange.pl/kid,4002756221,id,4002802904,title,Poznaj-szczegoly-i-wyslij-zgloszenie,article.html

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska gospodarzem walnego zgromadzenia europejskich operatorów

23 października 2012
Orange Polska gospodarzem walnego zgromadzenia europejskich operatorów

W dniach 25-26 października odbędzie się w Krakowie 42 Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Europejskich Operatorów Sieci Telekomunikacyjnych (ETNO). Po raz pierwszy w historii przedstawiciele europejskich operatorów spotykają się w Polsce. Orange Polska jest gospodarzem tego wydarzenia.

Podczas obrad przedstawiony zostanie m.in. najnowszy raport globalnej firmy konsultingowej AT Kearney dotyczący polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Stowarzyszenie ETNO (European Telecommunications Network Operators' Association) zostało powołane w maju 1992 r. Należą do niego europejscy operatorzy sieci telekomunikacyjnych: stacjonarnych i mobilnych. Głównym celem organizacji jest prowadzenie dialogu między członkami ETNO, a władzami Unii Europejskiej, poszczególnymi krajami członkowskimi oraz instytucjami zainteresowanymi rozwijaniem Europejskiego Społeczeństwa Informacyjnego.

ETNO przedstawia propozycje 39 członków stowarzyszenia instytucjom unijnym, popiera rozwiązania prawne budujące przejrzyste i przyjazne relacje na europejskim rynku telekomunikacyjnym, zajmuje się dystrybucją i wymianą informacji. Poprzez współpracę wszystkich członków stowarzyszenia, ETNO stara się poprawiać działalność operatorów, by zwiększać korzyści, jakie mogą czerpać ich klienci.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska wystawia obrazy Dudy-Gracza na aukcję charytatywną

19 października 2012
Orange Polska wystawia obrazy Dudy-Gracza na aukcję charytatywną

Niepokazywane dotąd publicznie obrazy Jerzego Dudy-Gracza „Spóźnione bachanalia" oraz „Witkacemu i Puszka Pandory” wystawiła na aukcje charytatywną Orange Polska. Zysk ze sprzedaży przekazany zostanie na prowadzony przez Fundację Orange program „Dźwięki marzeń”. Dzięki niemu małe dzieci z wadami słuchu mogą bezpłatnie korzystać z aparatów słuchowych oraz terapii.

Obrazy można zobaczyć na Warszawskich Targach Sztuki w dniach 19-21 października w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizatorem internetowej aukcji, odbywającej się od 19 do 29 października pod adresem www.artinfo.pl/Orange/Duda-Gracz  jest firma Artinfo.pl.Jerzy Duda Gracz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych malarzy polskich drugiej połowy XX wieku. Wypracował swój indywidualny styl, charakteryzujący się niezwykłą starannością w oddaniu szczegółu, genialnym wyczuciem koloru i zazwyczaj surrealistyczno-fantastyczną atmosferą swoich przedstawień malarskich.

Praca "Spóźnione bachanalia" nawiązuje tematyką do klasycznych przedstawień włoskiego renesansu. Doszukać się możemy w niej analogii do mistrzów takich jak Tycjan czy Rubens. W sposób charakterystyczny dla twórczości Dudy-Gracza postacie zostały zdeformowane, ukazane karykaturalnie, groteskowo. Bohaterowie obrazu o klasycznym charakterze, są niedoskonali, starzy, zmęczeni życiem, w przeciwieństwie do pierwotnej atmosfery obrzędu.

W przypadku pracy „Witkacemu i Puszka Pandory”, autor bezpośrednio odnosi się do portretów malowanych przez Stanisława Witkiewicza, wykorzystując jego pseudonim artystyczny w tytule pracy. Podobnie jak w obrazach legendy międzywojennej bohemy, tak i w tym przypadku twarz przedstawionej postaci ukazana jest w sposób precyzyjny i drobiazgowy, a tło przedstawienia ma charakter szkicowy.

Fundacja Orange  wspiera małe dzieci z wadą słuchu. Od 6 lat prowadzi banki aparatów słuchowych i bezpłatnie wypożycza dzieciom odpowiednie urządzenia. Dzięki aparatom słuchowym możliwa jest stymulacja słuchu oraz udział w specjalistycznej terapii słuchu i mowy. Rocznie korzysta z tego prawie 300 dzieci. Z myślą o niesłyszących maluchach Fundacja prowadzi zbiórkę środków na zakup nowych aparatów słuchowych oraz wsparcie terapii. Całkowity dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na konto tej zbiórki.

Więcej o akcji: http://fundacja.orange.pl/index.php?LANG=pl&page_ID=9&art_ID=503

Scroll to Top