Informacje prasowe

Najbardziej wyczekiwana premiera roku w lutowej trasie Kina Orange

05 lutego 2015
Najbardziej wyczekiwana premiera roku w lutowej trasie Kina Orange

Wyczekiwana ekranizacja najczęściej kupowanej na świecie książki – erotycznej trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która zachwyciła kobiety na całym świecie, 13 lutego wchodzi na ekrany kin. Równolegle zobaczą ją widzowie Kina Orange, które w lutym odwiedzi 19 miejscowości. W repertuarze znalazły się także specjalne pokazy nominowanej do Oscara „Idy” oraz najnowszych polskich filmów: „Ziarna prawdy”, „Carte blanche” i „Hiszpanki”. Odbędą się także seanse bijącego rekordy popularności „Paddingtona” oraz nowej komedii akcji „Bezwstydny Mortdecai”.

Bestsellerowa powieść, sprzedana w rekordowej liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy, doczekała się ekranizacji. Podczas lutowej trasy Kina Orange zostanie pokazana w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin – widzowie będą mieli możliwość zobaczenia tytułu w tym samym czasie co fani serii na całym świecie. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, film oparty na pierwszej części trylogii autorstwa E.L. James, opowiada losy studentki, która pewnego dnia, w zastępstwie za koleżankę, udaje się przeprowadzić wywiad z młodym milionerem. Wkrótce zawiązuje się między nimi szczególna więź. Pełna wiszącego w powietrzu napięcia, śmiałych scen oraz kontrowersyjnych opisów historia zafascynowała czytelniczki na całym świecie.

Kino Orange kontynuuje także pokazy najpopularniejszych filmów początku roku. Podczas specjalnych seansów w trakcie oscarowego weekendu, jak i tuż po nim (rozdanie Oscarów - 22 lutego), widzowie będą mogli obejrzeć nominowaną do tej nagrody „Idę” w reżyserii Pawła Pawilkowskiego. Ten polski film, utrzymany w konwencji ascetycznego kina drogi z młodą zakonnicą w roli głównej, został nagrodzony już ponad 60 razy. Nominację do Oscarów, najważniejszej nagrody filmowej, otrzymał aż w dwóch kategoriach: zdjęcia oraz najlepszy film nieanglojęzyczny.

Po premierowych pokazach w styczniu Kino Orange kontynuuje seanse głośnych polskich filmów. W lutowym repertuarze znalazło się oparte na kryminalnej powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy” z Robertem Więckiewiczem w roli prokuratora badającego zbrodnię w Sandomierzu, „Carte blanche” – opartą na faktach wzruszającą opowieść o nauczycielu, który stracił wzrok, w którego wcielił się Andrzej Chyra oraz zrealizowaną z wielkim rozmachem „Hiszpankę” w międzynarodowej obsadzie.

Uwaga: bilety na seanse „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oraz pozostałe seanse w Kinie Orange dostępne są w przedsprzedaży. Szczegóły na www.KinoOrange.pl.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Internet przyspieszy – Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz

03 lutego 2015
Internet przyspieszy – Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz

Orange Polska jako pierwszy operator uruchomił stacje bazowe działające na częstotliwościach LTE 800 i 2600 MHz będących przedmiotem zakończonej niedawno aukcji. Już dziś na terenie całego kraju ruszyło 20 nadajników pracujących na nowych częstotliwościach. Do końca roku w zasięgu szybkiego internetu Orange znajdzie się ponad 95 proc. Polaków, a jego prędkość wzrośnie nawet czterokrotnie.

Szybkie uruchomienie pierwszych stacji LTE 800 MHz i 2600 MHz, było jednym z naszych priorytetów, jakie wyznaczyliśmy sobie na początek 2016 roku. Dziś stało się ono faktem i pierwsi klienci mogą już korzystać z nowych, jeszcze większych możliwości naszej sieci mobilnej. Zrobiliśmy to w ekspresowym tempie. Rezerwację częstotliwości otrzymaliśmy 25 stycznia, a już dziś – w tydzień później uruchamiamy 20 pierwszych stacji” – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych. „Ambicje mamy spore – chcemy, aby w krótkim czasie cała Polska została pokryta sygnałem szybkiej mobilnej sieci LTE- dodał.

Pierwsze stacje bazowe Orange, które zostały dziś uruchomione są zlokalizowane w następujących miastach i miejscowościach:  Warszawa (x2), Górno, Iwanowice Dworskie, Jasienica, Jemiołów, Józefów, Łosice Chotycze, Oldrzyszowice, Pomorzany, Poręba Kocęby, Przesławice, Pszczela Wola, Rokitno, Rychnowo, Strzeżów, Szczukowice, Trzebiszewo, Uniejów Kolonia, Wikielec.

Orange Polska wygrał w ramach aukcji UKE kolejne częstotliwości pod LTE - blok 10 MHz w ramach pasma 800 MHz oraz blok 15 MHz w ramach 2600 MHz. Umożliwiają one rozbudowę zasięgu w obszarach mniej zurbanizowanych oraz zwiększenie pojemności sieci w dużych miastach. W efekcie, oprócz radykalnego wzrostu zasięgu - zwłaszcza na terenach poza miastami i wzdłuż dróg - należy spodziewać się też wzrostu zasięgu wewnątrz budynków. Rozszerzenie zasięgu i pojemności sieci oprócz wyraźnego, nierzadko kilkukrotnego przyspieszenia szybkości połączenia przyczyni się do znacznego wzrostu jakości i stabilności korzystania z mobilnego internetu. W bardzo wielu miejscach, w których obecnie można korzystać z sieci z prędkością do 21 Mb/s – w technologii 3G, usługi przyspieszą do 75 Mb/s i więcej w technologii LTE. Już wcześniej w sieci Orange klienci mogli korzystać z dostępu do internetu LTE z prędkością do 112 Mb/s.

Posiadane obecnie i wygrane w aukcji zasoby częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz dzięki agregacji między pasmami pozwolą w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć maksymalne możliwe przepływności. Dzięki nim Orange będzie w stanie  zaoferować klientom usługi o przepływności do 300 Mb/s.

* * *

Mapa poglądowa zasięgu i lokalizacji nowych nadajników jest dostępna pod adresem:

http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/uslugi-i-produkty/pierwsze-stacje-lte-800-mhz-i-lte-2600-mhz

Dodatkowych informacji udzieli:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl


Informacje prasowe

Mobilne płatności NFC w Orange Finanse

03 lutego 2015
Mobilne płatności NFC w Orange Finanse

Od dziś klienci mobilnego banku Orange Finanse mogą korzystać z wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym. Dzięki bardzo prostej procedurze integracji karty bankowej z kartą SIM telefonu oraz zainstalowaną w nim aplikacją mobilną, klienci Orange mogą aktywować i korzystać z płatności zbliżeniowych tak łatwo i szybko jak nigdy dotąd. 

Według najnowszych szacunków, płatności mobilne stają się coraz bardziej popularne – od 2011 r. ich liczba na całym świecie wzrosła o ponad 60 proc., osiągając poziom 29 mld. Analitycy przewidują, że w 2015 r., liczba transakcji w ramach m-płatności osiągnie nawet 47 mld. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów na całym świecie przekonują się do tej formy płacenia, a jej popularność rośnie.

Teraz, także klienci Orange Finanse mogą przekonać się o wygodzie i zaletach płacenia telefonem. Dostępne od dziś rozwiązanie pozwala na bezpieczne płatności smartfonem wyposażonym w moduł NFC i system Android. Zapłata odbywa się podobnie jak zwykłą kartą zbliżeniową, jednak dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klienci mogą wybierać dogodny dla siebie sposób płacenia, w jednym z dwóch trybów:

  • Automatycznym (karta ustawiona jako domyślna)  - umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem, bez konieczności uruchamiania aplikacji.
  • Manualnym – który do wykonania każdej płatności wymaga uruchomienia aplikacji mobilnej w telefonie, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku „Zapłać”.

Ustawienia te klient może samodzielnie zmieniać w aplikacji mobilnej zainstalowanej w swoim telefonie. W obu przypadkach, transakcje których wartość przekracza 50 zł wymagają potwierdzenia PIN-em, wpisywanym na terminalu płatniczym – analogicznie jak przy płaceniu plastikową kartą zbliżeniową.

Aby skorzystać z oferty płatności mobilnych w Orange Finanse wystarczy posiadać:

  • telefon NFC z systemem Android
  • kartę SIM NFC wydaną przez Orange (karty tego typu są wydawane klientom już od października 2012 – w rękach klientów jest ich już około pół miliona)
  • aplikację mobilną Orange Finanse wspierającą NFC (jej nowa wersja dostępna już w Google Play) oraz włączoną transmisję danych w telefonie.

W przypadku blisko 50 tys. klientów, którzy korzystają już z bankowości mobilnej Orange Finanse, uruchomienie płatności zbliżeniowych w telefonie jest bardzo łatwe. Po pobraniu i zainstalowaniu nowej wersji aplikacji mobilnej, zamówienie i uruchomienie wirtualnej karty NFC sprowadza się do trzech prostych kroków:

1. Należy wybrać opcję „Zapłać NFC” z menu głównego lub pulpitu aplikacji Orange Finanse. (Ekran zamawiania karty otworzy się automatycznie. Na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta).

2. Po zamówieniu karty, rozpocznie się etap „ładowania danych” karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Ten etap nie wymaga żadnych czynności ze strony klienta.

3. Po otrzymaniu SMS-em powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać własny PIN. Od tej chwili, telefon jest wszystkim, czego klient potrzebuje na zakupach.

W przypadku osób, które jeszcze nie mają konta Orange Finanse, jego założenie i otrzymanie karty NFC również nie jest skomplikowane i trwa niewiele dłużej. W każdym z blisko 900 salonów Orange, klient może nie tylko kupić abonament telefoniczny i wybrać telefon z funkcją NFC, do którego otrzyma kartę SIM NFC. Jednocześnie może otworzyć rachunek bankowy oraz otrzymać wirtualną kartę NFC. Dzięki temu, wychodząc z salonu jest już gotów do korzystania ze swojego rachunku i karty. Inne formalności nie są potrzebne. W salonach Orange można także dokonać wymiany karty SIM na kartę SIM NFC niezbędną do korzystania z usługi. W ten sposób z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci mający już telefon w Orange.

Klienci, którzy chcą założyć konto bez wizyty w salonie, mogą zrobić to zdalnie, za pomocą formularza na stronie www.orangefinanse.com lub aplikacji mobilnej pobranej z Google Play czy App Store.  Lista telefonów zgodnych z usługą znajduje się na stronie www.orange.pl/nfcpass, a wybrany telefon można kupić na stronie http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony.

Film prezentujący sposób aktywacji płatności NFC Orange Finanse w smartfonie można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=36dKi8RYVw0&feature=youtu.be 

* * *

Orange Finanse wystartowały w październiku 2014 roku, jako wspólny projekt mBanku - najbardziej innowacyjnego banku na świecie i Orange Polska, największego operatora szybkiego Internetu w Polsce. Oferta banku jest w pełni dostępna za pośrednictwem smartfonów. Aby założyć rachunek w Orange Finanse wystarczy kilka kliknięć na telefonie – nie trzeba podpisywać żadnych dokumentów. Z oferty mogą korzystać klienci indywidualni i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W ciągu czterech miesięcy, od startu oferty rachunki w Orange Finanse otworzyło już blisko 50 tysięcy osób. Możliwość szybkiego i wygodnego uzyskania w jednym miejscu wszystkich elementów potrzebnych do korzystania z oferty  (karta SIM NFC, smartfon z NFC, aplikacja banku i rachunek oraz karta płatnicza) zapewniają klientom wygodę i są podstawą sukcesu tego typu rozwiązania.

Więcej o ofercie na: http://orangefinanse.com/ 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top