Informacje prasowe

Nauczyciel Jutr@ – rusza czwarta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

15 maja 2024
Nauczyciel Jutr@ – rusza czwarta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski po raz czwarty uhonorują osobę, która pracę z dziećmi i młodzieżą opiera na dobrej relacji, uwzględnia ich potrzeby oraz podąża za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje po to, aby lepiej rozumieć ich świat i wyzwania środowiska cyfrowego. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września 2024 r.

Tytuł Nauczycielki Jutr@ w 2023 roku otrzymała Aleksandra Janicka, nauczycielka wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Strzyżowicach. Pedagożka zyskała uznanie jury Konkursu swoim podejściem do potrzeb dzieci i ich podmiotowym traktowaniem. Przedszkole pod opieką Pani Aleksandry rozpoczęło pracę opartą na planie daltońskim, a ona sama zainicjowała działalność Rady Dziecięcej, która ma realny wpływ na działalność placówki.

– Nauczyciel Jutr@ to przede wszystkim osoba empatyczna, otwarta na dialog, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi. Podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na budowaniu relacji. Nierzadko uczy się od młodych ludzi. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość  mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak, jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Link do formularza zgłoszeniowego i regulamin konkursu dostępny jest na www.nauczycieljutra.pl

Wśród nadesłanych do 8 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy:

 • stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu;
 • wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu;
 • pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową;
 • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
 • korzystają przy tym z technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze

  i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 8 października 2024 roku w Warszawie.

Fundacja Orange wspiera dzieci i młodzież, aby w sposób świadomy i odpowiedzialny funkcjonowały w środowisku społeczno-cyfrowym. Tworzy przyjazne warunki do ich rozwoju i edukacji. Pomaga kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, a także dba o prawa i podmiotowość dzieci w świecie pełnym ekranów. Wspiera nauczycieli i nauczycielki w rozwoju. Angażuje pracowników_czki Orange do udziału w wolontariacie. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach eksperckich. Założona w 2005 roku do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności Orange Polska. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee oraz tytuł Dobroczyńcy Roku 2022 w kategorii „Kultura i edukacja” www.fundacja.orange.pl

Mediateka


Informacje prasowe

Nowe oferty nju na kartę

13 maja 2024
Nowe oferty nju na kartę

Nju mobile wprowadza najtańszą na rynku ofertę bez limitu na kartę. Za 19 zł miesięcznie klient otrzymuje połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 20 GB. Dodatkowo każdy może otrzymać bonus 2400 GB na rok. 

Dla klientów ceniących sobie swobodę i atrakcyjną cenę, w aktualnej ofercie nju stworzyliśmy dwie nowe usługi, obie działają w sieci 5G:

 • za 19 zł miesięcznie - rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 20 GB,
 • za 29 zł miesięcznie - rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 40 GB.

Są też dwa bonusy:

 • 599 GB na start za wyrażenie zgody marketingowej, ważne przez 31 dni - bonus dostępny dla nowych i obecnych klientów;
 • 2400 GB na rok, czyli 200 GB w 12 paczkach – bonus dostępny w nowych usługach. Zasady są proste – jeśli klient dojdzie do limitu GB w ofercie za 19 zł lub za 29 zł, to automatycznie włącza się paczka 200 GB ważna do końca cyklu. Do promocji należy zarejestrować się SMS-em

Nju na kartę można zarządzać samodzielnie przez stronę www.njumobile.pl.

Korzyści z posiadania karty w nju mobile

Nju na kartę możesz zarządzać samodzielnie przez stronę www.njumobile.pl. Oferta ma wygodną płatność, bo doładować można ją w kiosku lub online. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami numer należy zarejestrować. Jest kilka opcji: w sklepie, lub punkcie sprzedaży. Można tego również dokonać samodzielnie bez wychodzenia w domu poprzez stronę https://zarejestrujnumer-njumobile.autopay.pl/rejestracja-fotoweryfikacja.

 

Komentarze


Informacje prasowe

Disclosure, Tyla, d4vd, Artemas i inni na Open’er Festival Powered by Orange

13 maja 2024
Disclosure, Tyla, d4vd, Artemas i inni na Open’er Festival Powered by Orange

Do line-upu Open’era 2024 dołącza 6 artystów: Disclosure – jeden z najważniejszych projektów muzyki elektronicznej i tanecznej ostatniej dekady, Tyla – nowe objawienie światowego popu, Artemas – autor m.in. globalnego hitu „I Like the Way You Kiss Me”, Alec Benjamin - popowy storyteller nowego pokolenia z kilkoma miliardami streamów na koncie, d4vd - jeden z najbardziej obiecujących nowych talentów z USA, a także Gloria Groove – brazylijska wokalistka i najczęściej streamowana drag queen na świecie.

DISCLOSURE

Kiedy w 2010 roku ukazał się "Offline Dexterity", debiutancki singiel duetu Disclosure, bracia Howard i Guy Lawrence byli jeszcze nastolatkami. Przez ostatnie czternaście lat zanotowali kilkanaście miliardów streamów, sprzedali ponad 7 milionów albumów i współpracowali z takimi nazwiskami jak Sam Smith, Lorde oraz The Weeknd, stając się jedną z największych marek muzyki tanecznej i elektronicznej na świecie. Po płytach "Settle" (2013), "Caracal", (2015) i "Energy" (2020), ubiegłoroczne "Alchemy" sygnalizowało powrót do korzeni. Wydawnictwo wydane zostało bez dużej wytwórni, bez gości czy chwytliwych sampli, dając nowe uczucie wolności i ekspresji. Disclosure zamkną Orange Main Stage w czwartek, 4 lipca.

TYLA

Tyla to przekraczająca granice artystka, której twórczość przepełniona jest jej energiczną osobowością, a innowacyjne podejście do popu, R&B, skropione afrykańskim amapiano sprawiają, że każdy kolejny kawałek daje poczucie świeżości. Pochodząca z Johannesburga Tyla zaprezentowała swój pierwszy singiel “Getting Late” w 2019 roku. Po kolejnych utworach, "Overdue" (2021), "Been Thinking" (2023) i "To Last" (2023), przyszedł przełom na globalną skalę za sprawą międzynarodowego hitu „Water”, który trafił do Top 10 sprzedaży w 16 krajach – m.in. w UK, USA, Australii, Nowej Zelandii oraz Szwecji, gromadząc ponad 600 milionów streamów. Jej imienny album miał premierę w marcu, a my nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć ją na żywo na Open’erze – 6 lipca, Orange main Stage.

ARTEMAS

Artemas Diamandis zaczął publikować swoje pierwsze kawałki zaledwie w 2020 roku, a dziś można śmiało określić go mianem globalnego fenomenu. Pochodzący z Anglii 24-letni muzyk, producent i songwriter zachwycił świat swoim alternatywnym podejściem do popu, szybko budując społeczność wiernych fanów. Po wydaniu mixtape’ów „I’m Sorry I’m Like This” (2022) i „Pretty” (2024) w marcu ukazał się przełomowy kawałek „I Like the Way You Kiss Me”, który w mgnieniu oka stał się jednym z największych światowych virali ostatnich lat, lądując na szczycie sprzedaży m.in. w Austrii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Polsce czy Szwecji, a także trafiając do pierwszej 10 w UK, RPA, Portugalii, Norwegii, Australii czy Indiach. Zobaczcie go na żywo – 6 lipca, Alter Stage.

ALEC BENJAMIN

Alec Benjamin przeszedł długą drogę od promowania swojej muzyki na parkingach sal koncertowych po wyprzedane koncerty w Ameryce Północnej, ponad 4 miliardy globalnych streamów, miliard odtworzeń klipów w YouTube i 10 milionów fanów w social mediach. Po sukcesach utworów “Let Me Down Slowly”, “Water Fountain” oraz “Oh My God”, magazyn TIME ochrzcił go mianem “popowego storytellera nowego pokolenia”. Po mixtapie “Narrated For You” (2018) i albumie “These Two Windows” (2020), w 2022 roku ukazała się płyta “(Un)Commentary”. Alec Benjamin wystąpi na Alter Stage 6 lipca.

d4vd

d4vd, czyli David Burke, już rok po napisaniu pierwszych piosenek w garderobie swojej siostry dał się poznać szerokiej publiczności jako artysta wizjonerski. W wieku 18 lat zaprezentował swój przełomowy, nagrany w całości na iPhonie singiel "Romantic Homicide", który zajął aż 34 miejsce sprzedaży w USA. W 2023 roku otrzymaliśmy jego debiutancką EP-kę "Petals To Thorns" (2023), która uczyniła go jednym z najbardziej obiecujących nowych talentów w USA. Kilka miesięcy później ukazała się jej kontynuacja - “The Lost Petals”. d4vd wystąpi na Alter Stage 6 lipca.

GLORIA GROOVE

Gloria Groove to brazylijska ikona LGBTQ+, z ponad 5 milionami słuchaczy miesięcznie w samym Spotify. W 2015 roku zaczęła występować jako drag queen, a niedługo później otrzymaliśmy przełomowy singiel „Dona” (2016) i album „O Proceder” (2017). W 2022 roku ukazała się płyta „Lady Leste”, która stała się przełomem w karierze Glorii Groove, zdobywając międzynarodową popularność – m.in. w Portugalii czy Szwecji. Album jest hołdem dla jej pochodzenia i podsumowaniem wszystkich artystycznych inspiracji, jakie zebrała dotychczas. Gloria Groove wystąpi na Alter Stage 4 lipca.

Bilety dostępne TUTAJ

 

Mediateka

Scroll to Top