Informacje prasowe

Naukowcy z kilkunastu krajów Europejskich połączyli siły, aby opracować rozwiązania Smart Energy

21 grudnia 2011

Naukowcy z kilkunastu krajów Europejskich połączyli siły, aby opracować rozwiązania Smart Energy

35 wiodących firm z branży energetycznej i ICT, instytuty badawcze i uniwersytety utworzyły międzynarodowe konsorcjum FINSENY (Future INternet for smart ENergY). Jest ono częścią europejskiej inicjatywy Future Internet Public Private Partnership i jest współfinansowane przez Komisję Europejską. W projekcie uczestniczy Grupa TP.

Zmiany klimatyczne i ograniczone zasoby paliw kopalnych uświadomiły konieczność stworzenia inteligentnych sieci energetycznych (smart energy networks), które mogą skutecznie zarządzać zarówno tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami energii, a także przygotować pojazdy elektryczne do korzystania z nowej energii. Polska jako kraj należący do Unii Europejskiej jest zobowiązana do realizacji tzw. planu 20/20/20, co wymagać będzie nie tylko modernizacji sieci energetycznej oraz utworzenia nowych źródeł energii (np. elektrowni nuklearnych, wiatrowych, słonecznych), lecz również stworzenia odpowiednich mechanizmów do skutecznego zarządzania tą siecią.

Inteligentne sieci energetyczne są w tej kwestii dużym krokiem naprzód. Umożliwiają one niezawodną dystrybucję energii elektrycznej i zapewniają stałą równowagę pomiędzy dostępną energią a popytem na nią, poprzez integrację zaawansowanych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) w systemie energetycznym.

Wiodące firmy z branży energetycznej i informatycznej, ośrodki badawczo-rozwojowe i uczelnie z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Polski, Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii utworzyły konsorcjum FINSENY (Future INternet for Smart ENergY) w celu przeprowadzenia analizy różnych scenariuszy w obszarze inteligentnych sieci energetycznych. FINSENY jest częścią inicjatywyFuture Internet Public Private Partnership (FI-PPP) współfinansowanej przez Komisję Europejską. Konsorcjum naukowo-badawcze zidentyfikuje wymagania dla systemu ICT inteligentnych sieci energetycznych, rozwinie architekturę referencyjną i włączy się do działań standaryzacji międzysektorowej  Dzięki temu będzie możliwa adaptacja I wdrożenie inteligentnych rozwiązań energetycznych w Europie i poza nią.

Integracja ICT z infrastrukturą dostarczania energii umożliwia błyskawiczny czas reakcji pozwalający skutecznie poradzić sobie ze zmiennością obciążenia sieci I wytwarzania energii poprzez wykorzystanie bezprzewodowych i optycznych systemów komunikacji. Sieci przyszłości będą na przykład wspierać ładowanie pojazdów elektrycznych przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych i oferować systemy oszczędzania energii dla domów i budynków komercyjnych.

Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej powiedział: Grupa TP konsekwentnie stosuje zasady odpowiedzialnego biznesu w swojej działalności.  O środowisko naturalne dba nie tylko firma, ale także wszyscy jej pracownicy.  W  opublikowanym  ostatnio przez Grupę raporcie CSR  wskazujemy z dumą, że  w 2010 r. urządzenia TP ograniczyły produkcję dwutlenku węgla o 7,8 tys. ton. Grupa ograniczyła też zużycie energii elektrycznej o 13 GWh.   W 2009 roku Grupa TP otrzymała tytuł Lidera Green IT.

Dr Werner Mohr,  Dyrektor Research Alliances w Nokia Siemens Networks i koordynator konsorcjum stwierdził: „Konsorcjum FINSENY skupia najwybitniejsze umysły branży ICT, branży energetycznej, przedstawicieli badań i rozwoju oraz świata akademickiego, którzy będą pracować nad stworzeniem innowacyjnych rozwiązań energetycznych, dzięki którym będzie można zoptymalizować dostawy energii elektrycznej do domów, budynków, fabryk i samochodów. Zmianie ulegnie nie tylko nasz sposób życia.  Pojawią się również nowe możliwości biznesowe, które pozwolą nowym graczom wejść na rynek energetyczny przy jednoczesnej redukcji emisji CO2 i poprawie naszego środowiska.”

 


Lista uczestników FINSENY:

Nokia Siemens Networks GmbH & Co. KG, Nokia Siemens Networks Oy, Siemens AG, ABB AG, ABB Schweiz AG, Acciona Infraestructurar S.A., Alcatel-Lucent Deutschland AG, Atos Origin Sociedad Anonima Española, B.A.U.M. Consult GmbH, Busch-Jaeger Elektro GmbH, Electricite de France S.A., Electricity Supply Board, Enel.SI SRL, Engineering – Ingegneria Informatica SPA, E.ON Sverige AB, Ericsson AB, Ericsson GmbH, European Utilities Telecom Council ASBL, Forschungsinstitut für Rationalisierung, France Telecom SA, Institut Polytechnique de Grenoble, Iberdrola SA, Intune Networks Limited, Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen, SAP AG, Siemens Wind Power, Stadtwerke Aachen Aktiengesellschaft, Synelixis Lyseis Pliroforikis Automatismou & Tilepikoinonion Monoprosopi EPE, Telekomunikacja Polska SA, Telefonica Investigacion y Desarrollo SA, Telecom Italia S.p.A, Thales Communications & Security SA. VDE Verband der Elektrotechnik Elektronik InformationstechnikN e.V., Teknologian Tutkimuskeskus VTT, Waterford Institute of Technology.

Udostępnij: Naukowcy z kilkunastu krajów Europejskich połączyli siły, aby opracować rozwiązania Smart Energy

Informacje prasowe

Środy z Orange w Multikinie

15 grudnia 2011

Środy z Orange w Multikinie

Od 1 stycznia 2012 roku akcja Środy z Orange będzie kontynuowana we współpracy z siecią Multikino. To nie jedyna nowość. W związku z ogromną popularnością akcji Orange wprowadza od stycznia 2012 roku nielimitowaną liczbę kodów umożliwiających zakup dwóch biletów do kina w cenie jednego. Ponadto pełen dostęp do filmów 3D i rabat na zakupy w barach kinowych.

– Środy z Orange w Polsce to wielki sukces i przykład aktywnej komunikacji firmy z klientami. Gdy popularność akcji spowodowała, że liczba kodów na środowe seanse kinowe zaczęła stanowić barierę, rozmawialiśmy o tym z klientami w mediach społecznościowych i obiecaliśmy zmianę. Dziś, dzięki współpracy z Multikinem, możemy zapewnić, że każdy nasz klient będzie mógł wybrać się do kina z Orange i oglądać filmy w wybranej technologii 2D lub 3D – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Od początku 2012 roku kody akcji Środy z Orange uprawniające do zakupu dwóch biletów w cenie jednego będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników telefonów w sieci Orange, a jedynym ograniczeniem będzie liczba miejsc w kinach sieci Multikino. Dotyczy to zarówno filmów wyświetlanych w technologii 2D, jak i 3D. By z nich skorzystać wystarczy wysłać SMS o treści FILM pod numer 241.

Ponadto, każdy uczestnik akcji Środy z Orange będzie mógł skorzystać z 15-procentowego rabatu na zakup specjalnego zestawu w barach kinowych. Umowa z siecią Multikino została podpisana na trzy lata, do końca 2014 roku.

Akcja Środy z Orange na rynku polskim trwa nieprzerwanie od kwietnia 2009 roku. W ciągu 32 miesięcy środa stała się specjalnym dniem dla polskich kinomanów. W ramach akcji kina odwiedziło już ponad 3 miliony osób.

Najbardziej popularnym filmem wśród uczestników Śród z Orange była polska komedia „Och Karol 2”, która przyciągnęła do kin ponad 101 tysięcy widzów. Niewiele mniejszą widownię zgromadziła „Incepcja”, którą zobaczyło ponad 100 tysięcy klientów Orange.

 

***

Marka Orange jest bardzo aktywna w świecie filmu. Poza Środami z Orange organizuje m.in. przedpremierowe pokazy kinowe „Orange Kocha Kino” oraz umożliwia miłośnikom kina wirtualne spotkania i wymianę opinii w Klubie Filmowym Orange na Facebooku. Od 2007 roku jest również sponsorem tytularnym projektu Orange Kino Letnie – dwóch największych kin plenerowych w Europie – na molo w Sopocie i w Zakopanem przy Krupówkach. Realizuje także projekt Kino Orange, czyli kino objazdowe umożliwiające oglądanie największych kinowych hitów w małych miejscowościach, w których nie ma kin.

Udostępnij: Środy z Orange w Multikinie

Informacje prasowe

TP i Sourcefire podpisały umowę o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

14 grudnia 2011

TP i Sourcefire podpisały umowę o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Umowa podpisana przez Telekomunikację Polską i Sourcefire Inc. jest bezterminowa i dotyczy między innymi wykrywania zagrożeń i ochrony przed atakami osób trzecich na infrastrukturę sieciową Spółki oraz jej klientów. Zespoły Sourcefire Vulnerability Research Team (SF VRT) oraz TP Computer Emergency Response Team (TP CERT) będą prowadzić stałą wymianę informacji w tym zakresie.

Efektem umowy będzie zwiększenie kompetencji TP CERT w wykrywaniu i odpieraniu ataków na sieci teleinformatyczne klientów biznesowych i indywidualnych poprzez ścisłą współpracę z SF VRT przy obsłudze incydentów bezpieczeństwa.  Umowa zakłada aktywny transfer wiedzy oraz analizę zagrożeń ruchu w sieciach: stacjonarnej, komórkowej oraz w sieciach usługowych i IP.
Zapraszając do współpracy międzynarodową firmę Sourcefire doceniliśmy jej doświadczenie i kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobro naszych klientów” – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP S.A. ds. Operacyjnych.
TP CERT to zespół reagujący na zagrożenia pojawiające się w sieci, którego celem jest pomoc społeczności internetowej TP w wykrywaniu, rozwiązywaniu i zapobieganiu powstawania incydentów bezpieczeństwa. TP CERT jest dla użytkowników sieci TP centralnym punktem wsparcia w kwestiach cyberbezpieczeństwa.
Sourcefire Inc. jest liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, które w czasie rzeczywistym dynamicznie dostosowują się do zagrożeń i zmian, pozwalając użytkownikom w pełni chronić swoją sieć podczas i po ataku.

Zespół badawczy VRT firmy Sourcefire to najważniejsza część systemu wykrywania włamań. VRT zapewnia klientom ochronę jeszcze przed wybuchem poważnej epidemii złośliwego oprogramowania (malware), np. Stuxnet, Nachi, Blaster, Sasser, Zotob i wielu innych.


O firmie Sourcefire
Sourcefire, Inc. (Nasdaq: FIRE), jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Sourcefire całkowicie zmienia sposób, w jaki firmy i instytucje rządowe z listy Global 2000 zarządzają zagrożeniami bezpieczeństwa sieci i je minimalizują. Oferowane przez Sourcefire rozwiązanie IPS (system zapobiegania włamaniom) i Real-time Adaptive Security (adaptacyjne zabezpieczanie w czasie rzeczywistym) oddaje w ręce klientów efektywną i skuteczną warstwową ochronę bezpieczeństwa – zabezpieczając zasoby sieciowe przed, w trakcie i po ataku. Sourcefire od lat cieszy się uznaniem klientów, mediów i analityków branżowych ze względu na innowacyjność i przywództwo w branży, a jej osiągnięcia zostały uhonorowane ponad 50 nagrodami i wyróżnieniami. Obecnie nazwa Sourcefire stała się synonimem innowacji i inteligentnych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń sieci. Więcej informacji o Sourcefire można znaleźć na stroniehttp://www.sourcefire.com.
Udostępnij: TP i Sourcefire podpisały umowę o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej