Informacje prasowe

Nicki Minaj, Troye Sivan i świetny zestaw artystów na Orange Warsaw Festival 2024

20 lutego 2024

Nicki Minaj, Troye Sivan i świetny zestaw artystów na Orange Warsaw Festival 2024

Nicki Minaj, jedna z najważniejszych kobiet w historii hip-hopu, pierwszą headlinerką Orange Warsaw Festival 2024. W Warszawie wystąpią: Troye Sivan – nowa ikona popu, Skepta – kluczowa postać grime’u, Jungle – niezwykle ekscytujący brytyjski projekt, którego dwa ostatnie albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w UK, Jessie Ware – jeden z najbardziej uwielbianych głosów brytyjskiego popu, Ken Carson – czołowy reprezentant Opium Records, Yungblud – buntownik swojego pokolenia, Omar Apollo, perełka współczesnego R&B, Tommy Cash – estoński raper i artysta wizualny o międzynarodowej popularności, Kenya Grace – autorka „Strangers”, jednego z największych globalnych hitów ostatnich miesięcy, Libianca – wschodzący talent R&B i afrobeatu, o ogromnej muzycznej wrażliwości, PRO8L3M – trzon polskiego hip-hopu ostatniej dekady, Mrozu – zdobywca aż 5 Fryderyków, Kwiat Jabłoni – najbardziej rozpoznawalna w kraju folk-popowa grupa, Kaśka Sochacka – rosnący fenomen rodzimej sceny muzycznej, Dawid Tyszkowski – nowe objawienie krajowego popu, nita – dynamicznie rozwijająca się artystka, którą warto obserwować. Więcej o artystach i artystkach tegorocznej edycji dowiecie się na stronie Orange Warsaw Festival. Let’s go!

Tegoroczna edycja największego festiwalu muzycznego w Warszawie odbędzie się w dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Early Bird Tickets są w sprzedaży do 26 lutego lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Bilety dostępne są TUTAJ.
Karnet 2 DNI kosztuje 599 PLN, dla klientów Orange z 15% rabatem – 509 PLN.
Bilet jednodniowy – 409 PLN, a dla klientów Orange bilet jednodniowy z rabatem 15% – 348 PLN. Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

Więcej o artystach i artystkach tegorocznej edycji dowiecie się na stronie Orange Warsaw Festival. Let’s go!

 

NICKI MINAJ
Nicki Minaj to urodzona w Trynidadzie raperka, której płyty od lat sprzedają się w multi-platynowych nakładach. Artystka została odkryta przez Lil Wayne’a kilkanaście lat temu i szybko podpisała kontrakt z Young Money Entertainment. Wkrótce rozpoczęła bicie rekordów, stając się m.in. pierwszą artystką od blisko dekady na szczycie Billboard’s Hot Rap Songs. Zasługa w tym hitowego kawałka „Your Love” z nominowanego do Grammy albumu „Pink Friday”. Płyta zawojowała listy przebojów, dając fanom również przebój „Super Bass” oraz przedstawiając światu zamiłowanie Nicki do alterego, ciętych tekstów i ognistego flow. Dziś Minaj uważana jest za jedną z najważniejszych raperek w historii, a wśród jej największych przebojów znajdują się takie kawałki, jak „Starships”, nominowana do Grammy „Anaconda”, czy „Chun Li”. W 2022 roku zdobyła szczyt sprzedaży w USA kawałkiem „Super Freaky Girl” – przewodnim singlem z jej piątego albumu „Pink Friday 2”, który ukazał się w grudniu ubiegłego roku i zadebiutował na 1. miejscu Billboardu. Nick Minaj, headlinerka Orange Warsaw Festival 2024, zakróluje na Orange Stage 8 czerwca.

TROYE SIVAN
Troye Sivan, australijski piosenkarz, songwriter i aktor, przez ostatnią dekadę stał się ikoną popu, mody i dumnym reprezentantem LGBTQIA+. Dziś może pochwalić się ponad dwudziestoma miliardami streamów i 10 milionami sprzedanych albumów. Troye rozpoczął drogę na szczyt od dwóch EP-ek – „TRXYE” (2014) i „Wild” (2015). Dzięki debiutanckiemu albumowi „Blue Neighbourhood” (2015), drugiej płycie „Bloom” (2018), wydanej w 2020 roku EP-ce „In A Dream” oraz ubiegłorocznemu albumowi „Something To Give Each Other”, Sivan scementował swoją globalną pozycję w świecie muzyki. Kawałek „Rush” był w tym roku dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Natomiast nagrany z Jónsim utwór „Revelation” do filmu „Wymazać siebie” (2018) uzyskał nominację do Złotego Globu oraz znalazł się na shortliście do Oscara. Nadchodząca trasa Troye’a Sivana jego największą i najodważniejszą. A co najważniejsze, zawita do Warszawy! Orange Warsaw Festival – Main Stage, 8 czerwca.

SKEPTA
Skepta to urodzony w Nigerii brytyjski raper, producent, DJ i osobowość świata mody. Artysta stawiał swoje pierwsze kroki na scenie grime jako DJ i MC w londyńskim Tottenhamie, a jego solowy debiut o odważnym tytule „Greatest Hits” ukazał się w 2007 roku. Za wydawnictwem podążyły kolejne albumy „Microphone Champion” (2009) i „Doin’ It Again” (2011), oraz mixtape „Blacklisted” (2012). W 2016 roku ukazała się płyta „Konnichiwa”, która okazała się game-changerem w jego karierze, zdobywając powszechne uznanie krytyków i prestiżową nagrodę Mercury Prize. W kolejnych latach Skepta nie dawał publiczności o sobie zapomnieć poprzez liczne współprace, wydanie „Insomnii” (2020), i EP-ki “All In” (2021). Natomiast „Praise the Lord (Da Shine)”, jego wspólny kawałek z A$AP Rockym stał się globalnym hitem. Artysta jest również współzałożycielem „Más Tiempo”, labelu specjalizującego się w muzyce house. W styczniu otrzymaliśmy kawałek „Gas Me Up” – zapowiedź jego najnowszego albumu „Knife And Fork”. Skepta na OWF już 7 czerwca!

JUNGLE
W ubiegłym roku duet producencki Jungle zaprezentował swój czwarty album „VOLCANO”, ponownie udowadniając, że są jednym z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych projektów muzycznych ostatnich lat. Po płytach „Jungle” (2014), „For Ever” (2018) i „Loving in Stereo” (2021) Josh Lloyd-Watson i Tom McFarland kontynuują przesuwanie granic swojego brzmienia, czego efektem stał się album radosny i naznaczony wolnym duchem. A ich ostatnie single – „Candle Flame”, „Dominoes”, „I’ve Been In Love” oraz „Back On 74” są dobrym przykładem wykorzystania ich umiejętności oraz znanego z ich świetnych występów na żywo instrumentarium do stworzenia hybrydy disco, soulu i hip-hopu, z których tak bardzo słyną. Niezwykle się cieszymy, że wystąpią na OWF! Orange Stage, 8 czerwca.

JESSIE WARE
W ubiegłym roku otrzymaliśmy „That! Feels Good!” – fenomenalny piąty album Jessie Ware, którym ugruntowała swój status jednego z najbardziej uwielbianych głosów brytyjskiego popu. Płyta przepełniona jest uczuciem wolności. To brzmienie osoby, która odrzuciła swoje ograniczenia, zachęcając wszystkich do tego samego. „That! Feels Good!” jest kontynuacją wydanego w 2020 roku albumu „What’s Your Pleasure” – dotychczas najwyżej notowanego albumu Ware, który został sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy i odnotował ponad 2,5 miliarda streamów. Ale Jessie nie chodzi o przebijanie dotychczasowych osiągnięć. „Czuję się dobrze i chciałabym, aby inni też to poczuli”, mówi. „Wszystko i tak ostatecznie sprowadza się do występów na żywo. Dla mnie to jest właśnie najważniejsze. Dopóki mogę być na scenie i występować, a nie tylko śpiewać, to mi wystarczy”. Tym bardziej nie możemy się doczekać jej koncertu na OWF 2024 – 8 czerwca, Warsaw Stage.

OMAR APOLLO
Dla Omara Apollo tęsknota jest formą sztuki, którą opanował bezbłędnie. Swoimi rozmyślania nad miłością i bolesnymi rozstaniami zdobył bardzo oddanych fanów oraz rozpoznawalność w świecie muzyki, włączając nominację do Grammy w kategorii Best New Artist oraz dwie nominacje do Latin Grammy w kategoriach Record of the Year i Best Alternative Song („Te Olvidaste”). Po EP-kach „Stereo” (2018) i „Friends” (2019), mixtape’ie „Apolonio” (2020) i świetnie przyjętym debiutanckim albumie „Ivory” (2022) z hitowym utworem „Evergreen (You Didn’t Deserve Me at All)” ukazała się EP-ka „Live for Me” (2023). Omar Apollo wystąpi na Orange Stage już 8 czerwca.

KEN CARSON
Ken Carson jest żywym dowodem na to, że stal ostrzy stal. Tak właśnie wspomina dorastanie pod skrzydłami uznanego producenta TM88 oraz współpracujących z nim raperów. Będąc jeszcze nastolatkiem Ken podpisał kontrakt z Opium Records, labelem Playboia Cartiego i rozpoczął przelewanie swojej energii na pierwsze EP-ki: „Boy Barbie” i „Teen X”. W 2021 roku ukazały się dwie kolejne Ep-ki oraz jego debiutancki album „Project X”, a rok później fani otrzymali płytę „X”. Jednak żadne inne dotychczasowe wydawnictwo nie podsumowuje wyjątkowości Carsona w takim stopniu jak „A Great Chaos” (2023) – jego trzeci album, który zadebiutował na 11 miejscu sprzedaży w USA, wynosząc popularność rapera na poziom globalny. Oprócz świetnych wyników, „A Great Chaos” mógł poszczycić się również bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków takich wydawnictw jak Billboard, Pitchfork, czy The New York Times. Ten album to coś więcej niż kolekcja kawałków. To zapis niepodważalnego talentu Kena Carsona i więzi, jakie tworzy z fanami.

YUNGBLUD
Dominic Harrison, czyli Yungblud jest multiinstrumentalistą, który pierwszą gitarę chwycił w ręce już we wczesnych latach dziecięcych, a pierwsze piosenki zaczął pisać jako dziesięciolatek. Dziś, w wieku 26 lat, znany jest jako artysta wyrażający swój głos w najważniejszych tematach dotykających jego pokolenie oraz używający muzyki do jednoczenia współczesnej młodzieży. W 2018 roku ukazała się zarówno jego imienna EP-ka, jak i debiutancki album „21st Century Liability”. Przekaz jego twórczości zaczął szybko docierać do milionów słuchaczy. Kolejna EP-ka „Hope for the underrated youth” (2019) zadebiutowała w Top 10 sprzedaży w UK a album „weird!” (2020) trafił już na sam szczyt. Jeszcze większy sukces odniosła jego trzecia płyta „Yungblud”, która zdobyła pierwsze miejsce .in.. w UK, Austrii, Australii, Nowej Zelandii oraz uplasowała się w Top 5 Belgii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, czy Polsce. Nie przegapcie jego występu na Orange Warsaw Festival – 7 czerwca, Orange Stage.

KENYA GRACE
Kenya Grace to producentka z własną muzyczną wizją i wokalistka z magnetyzującym głosem, która prezentuje światu wielowymiarową perspektywę na elektroniczny pop. Urodzona w RPA i wychowana w UK artystka jak mało kto odnajduje równowagę pomiędzy światami muzyki tanecznej i songwritingiem. Absolwentka angielskiej Academy of Contemporary Music, postanowiła oddać się całkowicie swojej pasji na własnych warunkach – w oparciu przekraczanie granic gatunkowych i opowiadanie barwnych historii. Jej ubiegłoroczna piosenka „Strangers”, oparta o  drum’nbassowe rytmy i delikatny wokal artystki, stała się jednym z największych światowych przebojów ostatnich miesięcy, docierając na sam szczyt sprzedaży m.in. w UK, Austrii, Chorwacji, Litwie, Ukrainie, czy Słowacji i trafiając do Top 10  w ponad 20 innych krajach. Teraz zobaczymy ją w Warszawie! 7 czerwca, Warsaw Stage.

TOMM¥ €A$H
TOMM¥ €A$H znany jest zarówno z odważnego brzmienia jak i obrazu. Raper i artysta wizualny, miesza post-sowiecką estetykę z globalnymi trendami, czułością i pokręconym humorem. Po osiągnięciu sukcesu w rodzimej Estonii, jego popularność szybko zaczęła przenikać granice kolejnych państw. Po wydaniu albumu “¥€$” (2018) odwiedził koncertowo około 50 europejskich miast i dołączył do Olivera Tree podczas trasy w USA. Wiosną 2022 roku udał się w kolejną, 3-miesięczną trasę po Europie i USA. Przez cały czas pozostawał niezależny, z pełną kreatywną kontrolą nad swoimi działaniami, bez wsparcia dużego labelu. Wśród artystów, z którymi współpracował Tommy znaleźli się m.in. Diplo i $uicideboy$ (na EP-ce „Moneysutra”), a także, wśród wielu innych,  Charlie XCX, Joji, Boys Noize, A. G. Cook, czy Little Big. TOMM¥ €A$H wystąpi na Warsaw Stage 7 czerwca.

LIBIANCA
Libianca zauroczyła się muzyką już we wczesnych latach dziecięcych. W domu kameruńsko-amerykańskiej artystki można było usłyszeć gospel, R&B, afrobeat, czy makossę –  kameruński gatunek muzyczny, będący połączeniem rumby, funku i innych eklektycznych dźwięków. Posiadająca niesamowity głos Libianca łączy wrażliwość, empatię i wiele emocji poprzez przepiękne melodie, a jej misją jest „uleczyć świat” i „pomóc innym się zaakceptować”. W swej twórczości odnosi się do trudnych doświadczeń oraz zdrowia psychicznego. Nic dziwnego, że jej przełomowy hit „People” uczynił ją elementem wielu rozmów pomiędzy fanami. Rosnąca popularność artystki nie jest przypadkiem, a w nadchodzących latach Libianca będzie niewątpliwie talentem, który warto obserwować. Do zobaczenia 8 czerwca na Warsaw Stage!

PRO8L3M
Dziesięć lat to w hip-hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu „C30-C39” w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny. Platynowe płyty, debiuty na jedynce OLIS-u, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od popu po muzykę klubową. W 2023 roku PRO8L3M celebrował dekadę działalności albumem „PROXL3M”, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Nowy materiał to fascynująca opowieść, która pokazuje w sposób godny antycznej tragedii losy bohatera uwikłanego w kryminalny proceder. Dzięki zarysowaniu szerokiego kontekstu społecznego i mnogości follow-upów do poprzednich nagrań, to najpełniejsza realizacja konceptów obecnych również na innych płytach duetu.

MROZU
Mrozu to producent muzyczny, kompozytor i wokalista, który od kilkunastu lat łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, twórca przebojów: „Złoto”, „Nic do stracenia”, „Jak nie my to kto”, czy „Miliony Monet”, który z każdym kolejnym albumem udowadnia, że cały czas się rozwija. W 2022 roku ukazał się jego szósty album „Złote bloki”, który zadebiutował na 3 miejscu OLiS i pokrył się platyną, a jego ubiegłoroczne wydawnictwo live w ramach słynnego cyklu MTV Unplugged trafiło do pierwszej 10 najlepiej sprzedających się płyt w kraju. Mrozu wystąpi na Orange Warsaw Festival już 7 czerwca. Do zobaczenia na Warsaw Stage!

KWIAT JABŁONI
Kwiat Jabłoni to jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 roku Kasia i Jacek Sienkiewicz nie zwalniają tempa, tworząc przeboje, nagrywając płyty, koncertując i udzielając się społecznie. Debiutancki album „Niemożliwe” (ze słynnym “Dziś późno pójdę spać”) otrzymaliśmy w 2019 roku, a dwa lata później duet zaprezentował “Mogło być nic” (2021). W 2022 r. ukazał się projekt specjalny “Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. za który zespół był dwukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2023 r. ukazała się trzecia płyta zespołu – „Pokaz slajdów”, która krótko po premierze pokryła się złotem, a potem platyną. Kwiat Jabłoni zobaczycie już 7 czerwca na Warsaw Stage!

KAŚKA SOCHACKA
Kaśka Sochacka to perełka rodzimego alternatywnego popu. Drobna blondynka, z twardym kręgosłupem i świetnym, niskim zachrypniętym głosem, który szlifuje od dziecka. Jej pierwsze kawałki usłyszeliśmy już 10 lat temu, a w 2019 roku ukazała się EP-ka „Wiśnia”. Dwa lata później otrzymaliśmy jej debiutancki album „Ciche dni”, oraz wydawnictwo „Ministory”. Artystka otrzymała nagrodę Fryderyk 2022 w kategoriach Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop, natomiast w 2023 roku została nagrodzona Fryderykiem za Najlepsze Nowe wykonanie – Kaśka Sochacka, Albo Inaczej „Ostatnia prosta”. Kaśka Sochacka zagra na Orange Warsaw festival już 8 czerwca. Do zobaczenia na Warsaw Stage.

DAWID TYSZKOWSKI
Dawid Tyszkowski to objawienie sceny alternatywnego popu i wrażliwy artysta młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor i autor tekstów z muzyką związany jest od dziecka, a jego nieodłącznym atrybutem jest gitara. W 2022 roku wydał debiutancką EPkę „Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Artysta ma na swoim koncie również wyjątkowe duety – „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. W 2023 roku zaprezentował debiutancki album „Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”. Dawid Tyszkowski wystąpi na Warsaw Stage 7 czerwca.

NITA
nita, a właściwie Anita Dudczak to dynamicznie rozwijająca się artystka, która ma za sobą przełomowe miesiące w karierze. Studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przyniosły jej niezbędne narzędzia do przekucia swoich aspiracji w coś kreatywnego i niebanalnego. Natomiast o kontakt z fanami dba w świadomy i kreatywny sposób. Debiutancki album nity zatytułowany „Nitki” został wydany w wytwórni Kayax. Krążek demonstruje wyjątkowo melodyjną wszechstronność artystki, łącząc z lekkością różne style elektroniczne i popowe. Uderzona własną śmiałością nita, niczego nie ukrywa w swojej muzyce. Jej pewność siebie połączona z dyskretnym urokiem sprawia, że jest na dobrej drodze, by stać się ważną postacią w krajobrazie rodzimego popu. Zobaczcie ją na żywo na Warsaw Stage 8 czerwca.

 

Mediateka

Udostępnij: Nicki Minaj, Troye Sivan i świetny zestaw artystów na Orange Warsaw Festival 2024

Informacje prasowe

Bardzo dobre wyniki Orange Polska. Kolejny rok wzrostów i konsekwentnej realizacji strategii .Grow

14 lutego 2024

Bardzo dobre wyniki Orange Polska. Kolejny rok wzrostów i konsekwentnej realizacji strategii .Grow

Orange Polska osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe i spełnił przewidywania na rok 2023. Przychody firmy wzrosły o blisko 4%, a rentowność operacyjna EBITDAaL o ponad 3% rok do roku. W stabilnym tempie rozwijają się kluczowe usługi, zarówno pod względem pozyskiwania nowych klientów, jak również budowania wartości. To kolejny rok na ścieżce wzrostu, zgodnie z założeniami strategii .Grow.

– Wyniki za ubiegły rok zdecydowanie przybliżają nas do realizacji celów strategii .Grow. Jesteśmy zadowoleni z tempa, w jakim usługi Orange zyskują kolejnych klientów. Dzięki podejściu „więcej za więcej” budujemy wartość firmy, na wciąż trudnym rynku ze względu na utrzymującą się wysoką inflację. Wykorzystujemy nasze kompetencje, by wzmacniać transformację cyfrową biznesu – rozwiązania IT/IS odpowiadają na rosnące potrzeby firm w zakresie cyberbezpieczeństwa, Cloud, IoT. Pozyskane, nowe częstotliwości 5G znacząco wzmacniają naszą sieć. Będziemy inwestować w jej rozbudowę, by coraz więcej klientów mogło korzystać z maksymalnych możliwości, jakie oferuje ta technologia – powiedziała Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.- W naszą strategię wpisana jest odpowiedzialność i także w tym wymiarze mamy czym się pochwalić. Dzięki energii odnawialnej, na koniec 2023 roku nasze emisje własne CO2 były o niemal 80% niższe niż w 2015. Już dziś, czyli dwa lata przed czasem, osiągnęliśmy z nawiązką nasz cel w tym zakresie – dodała Liudmila Climoc.

Kluczowe usługi rosną w dobrym tempie

Wszystkie kluczowe usługi rozwijają się w dobrym, stabilnym tempie. Na koniec 2023 roku z konwergentnych pakietów Orange korzystało 1,7 mln klientów, co jest o 4,6% więcej niż rok wcześniej. Tylko w 4 kwartale przybyło ich ponad 30 tys. Liczba użytkowników Orange Światłowodu wzrosła o 15% rok do roku, a w samym 4 kwartale przybyło ich 49 tys. Z abonamentowych mobilnych usług głosowych korzystało na koniec grudnia o 218 tys. więcej klientów, co daje wzrost o 2,5% rok do roku. Zmniejszyła się natomiast liczba klientów usług na kartę, co jest efektem m.in. niższego popytu ze strony obywateli Ukrainy.

Dzięki strategii więcej za więcej, średni przychód na jedną ofertę (ARPO) w poszczególnych usługach wzrósł o 3-4% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Główne wskaźniki finansowe: wzrost przychodów, EBITDAaL i zysku netto

Orange Polska wypracował w 2023 roku bardzo dobre wyniki finansowe, osiągając założone cele i przewidywania. Na łączne przychody firmy pozytywnie wpłynął niemal 5-procentowy wzrost przychodów z kluczowych usług telekomunikacyjnych. Pomimo globalnego spowolnienia na rynku usług IT, Orange Polska wypracował w usługach IT/IS solidny, 14-proc. wzrost rok do roku, dzięki projektom integratorskim, m.in. dla sektora publicznego. Popyt na urządzenia przełożył się na wyraźny, 18-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży sprzętu. Dobry rok mają za sobą także usługi hurtowe – zapotrzebowanie na dostęp do infrastruktury Orange zaowocowało wzrostem przychodów o 10% (wyłączając tradycyjne usługi hurtowe).

Wzrost EBITDAaL wynika w głównej mierze z rosnącej marży bezpośredniej (+4,3% rok do roku), wypracowanej m.in. w kluczowych usługach telekomunikacyjnych i sprzedaży sprzętu. Wzrost marży zdołał ograniczyć wpływ inflacji oraz kosztów pośrednich, które były wyższe o 5% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zysk netto w 2023 wyniósł 818 mln złotych. Oznacza to, że był o ponad 90 mln zł wyższy niż rok wcześniej, m.in. za sprawą rosnącej EBITDAaL, niższej amortyzacji i niższych kosztów finansowych.

Bardzo dobre wyniki, mocny bilans finansowy i wynikająca z nich dobra perspektywa na przyszłość, pozwalają zarządowi zarekomendować wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 0,48 zł na akcję.

Cyfrowa transformacja i odpowiedzialność – kolejne ważne postępy

Orange Polska automatyzuje wiele procesów w firmie, by działać bardziej efektywnie oraz oferuje klientom przyjazne, wygodne digitalne rozwiązania w obsłudze oraz przy zakupie usług. W 2023 roku już 20% sprzedaży odbywało się w kanałach cyfrowych, a z aplikacji Mój Orange korzysta o 50% więcej klientów niż w 2021.

Firma konsekwentnie ogranicza swój wpływ na klimat i osiągnęła 2 lata przed czasem cel strategiczny dotyczący redukcji własnych emisji CO2 (zakres 1 i 2), ), a dzięki kontraktom PPA zabezpieczyła co najmniej 60% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł do 2030 roku. Obecnie koncentruje się na całym łańcuchu wartości i działaniach z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego. W latach 2021- 2023 firma odnowiła ok. 1,5 miliona urządzeń klienckich.

Orange nie ustaje w działaniach na rzecz włączania cyfrowego. W zakończonym w 2023 roku programie Lekcja:Enter, ponad 82 tys. nauczycielek i nauczycieli z 10 tys. szkół, w większości z małych miejscowości i wsi, zyskało nowe kompetencje. Blisko 6 tys. dzieci uczestniczyło w ub. roku w programach edukacji cyfrowej Fundacji Orange, ucząc się m.in. bezpiecznych zachowań w sieci, a 7 tys. seniorów na kursach stacjonarnych i online nauczyło się jak korzystać z technologii w codziennym życiu.

Przewidywania na rok 2024

Przed Orange Polska ostatni rok realizacji obecnej strategii .Grow. Firma jest na dobrej drodze, by osiągnąć założone w niej cele.

Zarząd firmy ogłosił przewidywania całorocznych wyników za rok 2024: niski, jednocyfrowy wzrost przychodów oraz EBITDAaL. Wskaźnik eCapex, czyli nakłady inwestycyjne pomniejszone o wpływy ze sprzedaży nieruchomości będą w przedziale 1,7-1,9 mld złotych.  Przewidywanie to odzwierciedla zwiększone nakłady na rozwój sieci 5G.

Pełny raport z wynikami Orange Polska za rok 2023 znajduje się na www.orange-ir.pl

Udostępnij: Bardzo dobre wyniki Orange Polska. Kolejny rok wzrostów i konsekwentnej realizacji strategii .Grow

Informacje prasowe

Więcej energii z odnawialnych źródeł dla klientów Orange Energia

6 lutego 2024

Więcej energii z odnawialnych źródeł dla klientów Orange Energia

Kontrakt z firmą Polenergia zapewni klientom Orange Energia możliwość zakupu energii z odnawialnych źródeł. Umowa obejmuje stałe dostawy na lata 2024 i 2025. Odbiorcami usługi będą zarówno indywidualni, jak i biznesowi klienci Orange Energia.

Energia, która trafi do klientów Orange Energia, zostanie wyprodukowana na farmie wiatrowej Puck i farmie wiatrowej Krzęcin, które należą do Grupy Polenergia. Farma wiatrowa Puck składa się z 11 turbin wiatrowych o łącznej mocy 22 MW. Krzęcin to 4 turbiny o łącznej mocy 6 MW. Orange Energia, między innymi dzięki współpracy z Polenergią Obrót, może dostarczać klientom coraz większą ilość energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Orange Energia jest sprzedawcą energii i rozwiązań OZE, w tym fotowoltaiki i pomp ciepła. W ramach swojej strategii spółka minimalizuje negatywny wpływ na klimat i wspiera rozwiązania mniej obciążające środowisko.

– Umowa z Polenergią jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Orange Energia, która zakłada dostarczanie klientom wyłącznie ofert, wykorzystujących energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu, nie tylko mamy swój udział w redukcji śladu węglowego jako firma, ale również aktywnie wspieramy klientów w działaniach na rzecz środowiska. Dodatkowo, sprzedając oferty tworzone w oparciu o energię z odnawialnych źródeł, pomagamy klientom biznesowym w spełnianiu kryteriów z obszarów ESG, będących częścią unijnej i krajowej legislacji – mówi Bartosz Gott, prezes Orange Energia.

Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych i detalicznych.

– Orange Energia to część globalnej Grupy Orange. Cieszymy się z perspektywy stałej współpracy Polenergii z tak uznaną marką. Orange Polska oferuje klientom możliwość skorzystania z energii odnawialnej. Klienci, którzy decydują się na taką usługę, wspierają transformację energetyczną naszego kraju. Kontrakt, który podpisaliśmy z Orange Energia, wpisuje się w strategię komercjalizacji energii wyprodukowanej przez naszą Grupę
mówi Marek Musiał, prezes zarządu Polenergii Obrót.

Udostępnij: Więcej energii z odnawialnych źródeł dla klientów Orange Energia

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej