Informacje prasowe

Nowa oferta MNP Orange

02 lutego 2012
Nowa oferta MNP Orange

Od dzisiaj można korzystać z nowej oferty MNP - Przenieś Numer do Orange. Wybierając jedną z taryf Delfin II, Pelikan II, Pantera II w Orange abonament lub mix klienci zyskają m. in. bezpłatne abonamenty, nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich w Orange, internet w telefonie oraz więcej minut na połączenia do wszystkich sieci. Nowa oferta MNP Orange, to aktualnie jedna z najatrakcyjniejszych na rynku propozycji dla osób chcących zmienić operatora.

Przenieść numer do Orange może, każdy kto posiada numer w dowolnej ofercie innego operatora. Zmieniając operatora i zachowując swój dotychczasowy numer Klient zyskuje wiele dodatkowych korzyści.

Wybierając jedną z taryf Delfin II, Pelikan II, Pantera II w Orange abonament lub mix i przenosząc do niej swój numer otrzyma, w zależności od wybranej taryfy:

  • abonament za 0 zł nawet przez 3 miesiące,
  • 20 proc. więcej minut na połączenia do wszystkich sieci, przez cały czas trwania umowy,
  • nielimitowane połączenia ze wszystkimi w Orange,
  • nielimitowane SMS-y w sieci Orange,
  • internet w telefonie bez limitu danych.

 

Dodatkowo w zależności od wybranej taryfy dostępnych jest wiele atrakcyjnych usług:

  • dla lubiących dużo rozmawiać – w taryfach Delfin II i Pantera II – nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Orange,
  • dla lubiących SMS-ować i korzystać z portali społecznościowych – w taryfach Pelikan II – nielimitowane SMS-y i nieograniczony dostęp do facebooka, wikipedii, fotka.pl i innych,
  • dla chcących być on-line – w taryfach Pantera II – dostęp do Internetu bez limitu danych.

 

Na nowych klientów czekają też nowoczesne telefony i smartfony w cenie od 1 zł (z VAT), w tym: Nokia Lumia, Sony Ericsson Live with Walkman. Każdy klient korzystający z oferty Przenieś Numer do Orange może również wziąć udział w codziennych losowaniach piłek i biletów na mecze UEFA EURO 2012.

Ponadto, klienci e-sklepu www.orange.pl, którzy za jego pośrednictwem przenoszą numer lub kupują nową aktywację bez przeniesienia numeru, otrzymają w e-kartę upominkową na zakupy w empik.com. Wartość przyznanego prezentu zależy od opcji wybranego abonamentu.


 

 

Więcej informacji na temat przenoszenia numeru do Orange: www.orange.pl/przeniesnumer

Więcej o ofercie z e-kartą do empik.com: http://www.orange.pl/portal/map/map/shop


Informacje prasowe

Tańsze połączenia z Rosją w roamingu Orange

01 lutego 2012
Tańsze połączenia z Rosją w roamingu Orange

Od 1 lutego klienci Orange zapłacą trzykrotnie taniej za połączenia roamingowe z Rosją i o jedną trzecią taniej za transmisję danych. Obniżka cen to wynik memorandum dot.  obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Polską a Rosją oraz współpracy PTK Centertel z operatorami rosyjskimi.

Tanie połączenia w roamingu międzynarodowym z Federacją Rosyjską są dostępne w promocji obowiązującej od 1 lutego do 31 grudnia br. W tym czasie opłaty za połączenia telefoniczne, SMS-y oraz transmisję danych, będą rozliczane wg stawek obowiązujących dla krajów Unii Europejskiej i  wyniosą:

 

Cena usługi

połączenie wykonywane z Rosji do krajów Unii Europejskiej

połączenia przychodzące w roamingu

SMS wysyłany w roamingu

przesyłanie danych UMTS/EDGE/

GPRS

poza promocją

4,94 zł

2,02 zł

1,51 zł

1,51 zł

obniżka

- 66 proc.

(3,24 zł)

- 74 proc.

(1,21 zł)

- 65 proc.

(0,80 zł)

- 33 proc.

(0,41 zł)

w promocji

 1,70 zł

0,53 zł

0,53 zł

1,01 zł

 

Korzystanie z nowych stawek nie wymaga zamawiania ani aktywacji. Obowiązują one automatycznie dla wszystkich klientów korzystających z oferty Eurotaryfa w Orange Travel (Cennik usług w roamingu).

Promocja nie dotyczy Klientów korzystających z promocji roamingowych: Stawki Operatorów Zagranicznych lub Nowa Oferta Roamingowa.


W kwietniu 2011 r. odbyło się w Krakowie spotkanie pomiędzy ministrami odpowiedzialnymi za sektor telekomunikacyjny w Polsce i Rosji. Wzięli w nim udział także przedstawiciele operatorów sieci mobilnych i stacjonarnych obu państw. Uwzględniając geograficzne sąsiedztwo i aspekty rozwijającej się wymiany gospodarczej uznano, że zwiększenie przystępności taryf roamingowych będzie miało pozytywny wpływ na rozwój wzajemnych relacji, a oba kraje będą aktywnie działać w celu ich obniżenia.

W wyniku spotkania, 10 maja 2011 r., w Moskwie podpisano „Memorandum dotyczące działań w zakresie obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską”. Sygnatariuszami dokumentu byli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj oraz Minister Telekomunikacji i Komunikacji Masowej Federacji Rosyjskiej Igor Shchegolev. 12 września 2011 r. Memorandum podpisali przedstawiciele głównych operatorów działających na rynku polskim, w tym PTK Centertel.

Więcej informacji na www.orange.pl


Informacje prasowe

TP sprzedała spółkę PayTel

27 stycznia 2012
TP sprzedała spółkę PayTel

Telekomunikacja Polska sprzedała firmę PayTel S.A., kwota transakcji wyniosła 5,7 mln zł. Nabywcą jest Comp S.A.

PayTel jest spółką świadczącą specjalistyczne usługi na rynku płatności elektronicznych: obsługi płatności masowych oraz sprzedaży produktów i usług, w tym usług przedpłacanych telefonii GSM i VoIP, pobierania opłat za rachunki i przetwarzania elektronicznych transakcji płatniczych.

Przychody PayTela kształtują się na poziomie 17mln zł. Firma zatrudnia 50 osób.

Comp S.A., notowana na Giełdzie Papierów Własnościowych, jest uznanym na rynku integratorem systemów IT oraz dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Kwota transakcji może zostać dodatkowo powiększona o 1,5 mln zł, w przypadku spełnienia się warunków uzgodnionych przez Strony.

Scroll to Top