Informacje prasowe

Nowoczesny Orange Hotspot dla podróżnych

28 stycznia 2014
Nowoczesny Orange Hotspot dla podróżnych

Na dworcu kolejowym w Katowicach można korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego, bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Przez pierwsze 4 miesiące usługa „Orange Hotspot” będzie dostępna nie tylko dla klientów Orange Polska, ale wszystkich operatorów. Wystarczy, że będą mieli przy sobie telefon lub tablet obsługujący Wi-Fi.

Dworzec w Katowicach to druga po warszawskich Łazienkach Królewskich lokalizacja w kraju, 
w której Orange Polska uruchomił punkt bezprzewodowego dostępu do szybkiego Internetu 
w najnowocześniejszym standardzie Hotspot 2.0. - Liczymy, że uruchomienie go w tak ruchliwym miejscu dobrze będzie służyć podróżnym, a nam zaobserwować jak funkcjonuje, by w przyszłości dalej pracować nad rozwojem tego pomysłu - powiedział dyrektor Aleksander Jakubczak z Orange Labs.

Aby skorzystać z darmowego dostępu do Internetu wystarczy połączyć się z siecią „Orange Otwarta”, widoczną w wykazie dostępnych sieci bezprzewodowych telefonu lub tabletu, 
a następnie otworzyć przeglądarkę internetową by uzyskać dostęp do strony logowania. Po podaniu na niej własnego numeru telefonu, użytkownik otrzymuje SMS z kodem dostępu. Klientom Orange, którzy mają smartfon z systemem iOS lub Android w wersji co najmniej 4.1.2, wystarczy jednorazowa konfiguracja, aby automatycznie łączyć się z tą siecią w przyszłości.

Hotspot 2.0, znany również jako Passpoint, to nowy standard w komunikacji bezprzewodowej, który polega na pełnej automatyzacji połączeń pomiędzy urządzeniem mobilnym, takim jak smartfon czy tablet, a punktem dostępowym, czyli Hotspotem. Dzięki tej technologii, po wykonaniu jednorazowej konfiguracji, każde kolejne połączenie z siecią Wi-Fi odbywa się bez konieczności interakcji ze strony użytkownika - smartfon lub tablet sam łączy się z siecią Wi-Fi, kiedy znajdzie się w jej zasięgu. Orange Hotspot jest sługą świadczoną we współpracy z firmą EmiTel.

Oprócz Hotspotów 2.0,  klienci mogą korzystać z blisko 180 Hotspotów Orange Polska na terenie całego kraju. Informacje o usłudze oraz lokalizacje punktów dostępu można sprawdzić pod adresem  www.orange.pl/hotspot

Orange Polska stale uatrakcyjnia ofertę oraz rozbudowuje i modernizuje swoją sieć. Jako największy dostawca szybkiego internetu w kraju, od lat angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego. W myśl zasady społecznej odpowiedzialności biznesu zapewnia bezpłatny internet wszystkim gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Na bazie liveboxów, domowych modemów neostradowych, powstała w całym kraju sieć FunSpotów - publicznych punktów dostępu do szerokopasmowego internetu, bezpłatnych dla klientów Orange.

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Kilka kart SIM i tylko jeden abonament w Orange

27 stycznia 2014
Kilka kart SIM i tylko jeden abonament w Orange

Orange wprowadza  usługę  „Dodatkowa karta SIM”, dzięki której w ramach jednego abonamentu można korzystać z Internetu mobilnego nawet na pięciu urządzeniach. Wystarczy dokupić do wykorzystywanej usługi dodatkowe karty SIM. W zależności od potrzeb można zamówić od jednej do czterech dodatkowych kart. Koszt ich użytkowania to jedynie 5 zł miesięcznie za sztukę.

Dodatkowa karta SIM, to usługa przeznaczona wyłącznie dla dostępu do Internetu w ramach pakietów danych, które otrzymują klienci korzystający z usług mobilnego dostępu do Internetu Orange Free/Orange Free Net lub abonamentu telefonicznego z Internetem. Można z nich korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym: smartfonie, laptopie czy tablecie. Dodatkowe karty nie zwiększają posiadanego limitu i mają zablokowaną możliwość wykonywania połączeń telefonicznych oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów.

Dodatkową kartę SIM można aktywować bez podpisywania dodatkowej umowy czy innych zobowiązań. Można z niej zrezygnować w każdej chwili. Jednorazowa opłata aktywacyjna za kartę wynosi 5 zł (z VAT), podobnie jak miesięczna opłata za jej użytkowanie. Usługę można aktywować z dowolnym planem taryfowym dostępnym w ofertach telefonicznych lub na Internet mobilny w Orange. Klienci posiadający na jednym koncie abonenckim ofertę Smart Plan i Orange Free Net mogą dysponować zsumowanym pakietem danych.

Dodatkową kartę SIM można otrzymać wyłącznie w salonach sprzedaży Orange.

Więcej informacji na: www.orange.pl

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Warto przenieść się do Orange

24 stycznia 2014
Warto przenieść się do Orange

Trzy miesiące darmowego abonamentu, nowoczesny smartfon za 1 zł i dodatkowe pakiety minut do wszystkich sieci - to najnowsza propozycja dla przenoszących numer telefonu do Orange. Bonusy czekają też na klientów mobilnego dostępu do Internetu. Przenosząc się do Orange mogą skorzystać z oferty Orange Free Net, w której za nowoczesny router mobilny i tablet zapłacą jedynie 2 zł. Łącząc kupowane usługi w Orange Open, za swój nowy abonament na szybki mobilny Internet zapłacą jedynie 9,90 zł miesięcznie. 

HTC Desire 300, Orange Reyo i  Nokia Lumia 625 od 1 zł (z VAT) oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y w Orange, a także bezpłatne usługi w chmurze i tani dostęp do szybkiego mobilnego Internetu w telefonie, to tylko niektóre z korzyści dla klientów przenoszących swój numer do Orange. W aktualnej ofercie dostają oni na powitanie trzy miesiące bezpłatnego abonamentu, dodatkowe pakiety minut na połączenia do wszystkich sieci, a jeśli wybiorą HTC Desire 300 otrzymają prezent niespodziankę.

Orange przygotował też atrakcyjną ofertę dla osób, które chciałyby skorzystać z nowoczesnej sieci szybkiego mobilnego Internetu dostępnego w technologiach UMTS do 42 Mb/s oraz LTE.

Klienci przenoszący się do Orange mogą skorzystać z oferty Orange Free Net, umożliwiającej współdzielenie pakietu internetowego na  wszystkich swoich urządzeniach mobilnych. Wybierając plan taryfowy z nowoczesnym routerem mobilnym otrzymają dodatkowo tablet, a za cały zestaw  w sumie zapłacą jedynie 2 zł (z VAT). Oferta obejmuje m.in. router ZTE MF63 oraz  routery umożliwiające korzystanie z dostępu w technologii LTE.

Ponadto, wszyscy klienci przenoszący numery i usługi do Orange mogą korzystać z możliwości jakie daje im oferta Orange Open, czyli łączenie usług mobilnych i stacjonarnych. Dzięki niej, szybki mobilny Internet mogą mieć już za 9,90 zł (z VAT) miesięcznie. Łącząc w Orange Open więcej usług, mogą obniżać ceny ich abonamentów oszczędzając nawet 30 zł, a korzystając z Orange Open Family, o kolejne 40 zł. Mogą w ten sposób zaoszczędzić nawet 70 zł (z VAT) miesięcznie.

Oprócz dostępu do bogatej oferty nowoczesnych usług i największej w Polsce sieci szybkiego Internetu, klienci przechodzący do Orange zyskują wiele dodatkowych korzyści. Ogromnym powodzeniem cieszą się na przykład Środy z Orange a także możliwość zbierania punktów Payback, czy najnowsza oferta umożliwiająca zakup biletów na Orange Warsaw Festival z 15 proc. rabatem. Sprawia to, że sieć Orange jest w ścisłej czołówce - najchętniej wybieranych przez klientów przenoszących swój numer od innego operatora.

Dzięki dobiegającej końca gruntownej modernizacji i rozbudowie zasięgu, sieć komórkowa Orange jest zaliczana do najnowocześniejszych w Europie. W zasięgu szybkiego mobilnego Internetu Orange jest aktualnie ponad 90 proc. mieszkańców kraju a na koniec roku ich odsetek wzrośnie do 99 %, co oznacza, że z szybkiego mobilnego Internetu Orange będzie można korzystać praktycznie w każdym zamieszkałym miejscu Polski.  Orange jako największy dostawca szybkiego Internetu w kraju, od lat angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego. W myśl zasady społecznej odpowiedzialności biznesu zapewnia bezpłatny Internet wszystkim gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Na bazie liveboxów, domowych modemów neostradowych, powstała w całym kraju sieć FunSpotów - publicznych punktów dostępu WiFi do szerokopasmowego Internetu, bezpłatnych dla klientów Orange. Można z nich korzystać bez limitu, za pomocą smartfonów, tabletów i komputerów przenośnych.

Więcej informacji na www.orange.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top