Informacje prasowe

Od jutra krajowe numery telefoniczne bez początkowego zera

14 maja 2010
Od jutra krajowe numery telefoniczne bez początkowego zera

Od jutra (15 maja) dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0". Klientom korzystającym z telefonów, modemów bądź centralek telefonicznych z zaprogramowanymi wcześniej numerami przypominamy o konieczności przeprogramowania ich zgodnie z nowymi zasadami.

Zmiana sposobu wybierania numerów krajowych wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 r. - Telekomunikacja Polska oraz inni operatorzy dostosowują się do zawartych w nim zapisów.

Od 15 maja obowiązuje już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowej cyfry „0" - oznacza to jednakowy sposób wybierania numerów zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Jeśli wybierzemy numer „po staremu" z zerem na początku, usłyszymy bezpłatną zapowiedź informująca o zmianach, po czym połączenie zostanie przerwane. Taka zapowiedź będzie zapewniona - zgodnie z rozporządzeniem - do 15 stycznia 2011.

Nie zmienia się natomiast sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Informację o zmianach można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a  wsparcie techniczne pod numerem 800 102 102.


Informacje prasowe

Ostatni weekend z Ekstraklasą dla wszystkich klientów telewizji TP

13 maja 2010
Ostatni weekend z Ekstraklasą dla wszystkich klientów telewizji TP

W najbliższy weekend, kiedy rozstrzygnie się walka o tytuł piłkarskiego Mistrza Polski, kanał telewizyjny Orange sport zostanie udostępniony wszystkim klientom telewizji TP. W sobotę, 15 maja stacja pokaże transmisję łączoną meczów: Piast - Cracovia i Śląsk - Arka. Ponadto, sześć spotkań ostatniej kolejki będzie na żywo równolegle transmitowanych na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej.

W najbliższy weekend, ramówka obydwu stacji telewizyjnych należących do TP będzie podporządkowana Ekstraklasie.

W sobotę 15 maja dzień z Ekstraklasą na antenie Orange sport info rozpoczyna się o godz. 9.00 specjalnym wydaniem Info Weekendu. Później, porcja najświeższych informacji co godzinę, a w międzyczasie aż do 16.50 - wywiady, reportaże i rozmowy z gośćmi.

Z kolei na antenie Orange sport o godz. 16. 50 rozpoczyna się transmisja łączona 2 meczów: Piast - Cracovia i Śląsk - Arka. Po zakończeniu transmisji stacja pokaże wszystkie bramki ostatniej kolejki i ceremonię wręczenia pucharu drużynie, która wywalczyła tytuł Mistrzów Polski. Kamery Orange sport będą na rynkach w Krakowie lub Poznaniu - na antenie pokazana zostanie feta zwycięskiej drużyny.

Jednocześnie, klienci telewizji IPTV Telekomunikacji Polskiej będą mieli do wyboru transmisje na żywo z sześciu meczów:

Lechia - Jagiellonia               (na  kanale 901)

Legia - GKS Bełchatów           (na  kanale 902)

Polonia B. - Polonia W.         (na kanale 903)

Piast - Cracovia                    (na kanale 904)

Śląsk - Arka                         (na kanale 905)

Korona - Ruch                      (na kanale 906)

Na ten niezwykle ważny dla kibiców Ekstraklasy weekend, TP udostępni bezpłatnie kanał Orange sport wszystkim klientom usługi telewizyjnej (zarówno IPTV  jak i satelitarnej, na kanale 6) - od piątku 14 maja od godziny 18.00 do poniedziałku 17 maja, do godz. 8.00.


Informacje prasowe

Pół miliona klientów Grupy TP wybrało ekologiczną fakturę

11 maja 2010
Pół miliona klientów Grupy TP wybrało ekologiczną fakturę

Już ponad pół miliona klientów TP i Orange zdecydowało się zrezygnować z papierowego rachunku na rzecz jego bardziej ekologicznej - elektronicznej wersji.

Faktura w wersji elektronicznej to wygodne i praktyczne rozwiązanie - zawsze dociera na czas, pozwala lepiej zaplanować wydatki. Rezygnując z papierowego dokumentu pomagamy też chronić środowisko. Te zalety doceniło już ponad 500 tysięcy klientów Grupy TP - z ekofaktury Orange korzysta już niemal 400 tysięcy klientów, a z faktury elektronicznej TP - blisko 110 tysięcy.

Dodatkowa zachęta dla klientów Grupy TP do skorzystania z ekologicznej faktury to punkty w programie PAYBACK: wszyscy klienci, którzy zdecydują się na e-fakturę TP lub ekofakturę Orange i będą z niej korzystać przez minimum 3 miesiące, otrzymają 300 punktów w programie PAYBACK.

TP wprowadziła możliwość zamiany papierowej faktury na fakturę elektroniczną pod koniec 2007 roku. Faktura elektroniczna TP ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Spełnia wszystkie wymogi prawa podatkowego, pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Jest opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym. Klient otrzymuje ją mailem lub na konto na portalu tp.

E- fakturę TP należy przechowywać w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarczyć do instytucji finansowych

Z kolei klienci Orange, którzy mają konto na portalu www.orange.pl mogą korzystać z  ekofaktury, czyli elektronicznego obrazu faktury pozwalającego sprawdzić wysokość rachunku, termin zapłaty i numer konta. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych klientów, którym nie jest potrzebna faktura - nie korzystają z ulg i nie potrzebują faktury, by rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli jednak okaże się, że faktura VAT jest klientowi potrzebna, np. do rozliczenia rocznego za internet, może je otrzymać za wybrany okres np. cały rok, w jednej przesyłce.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://www.tp.pl/efaktura

http://www.orange.pl/ekofaktura

Scroll to Top