Informacje prasowe

Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

5 kwietnia 2024

Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

Ruszyło drugie „Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej”. W tej edycji obejmie nie tylko dorosłych, ale również młodzież szkolną, dla której opracowywana jest specjalna wersja Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej. Organizatorami projektu badawczego trwającego od 2022 roku jest Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa i Fundacja Orange.

Higiena cyfrowa to zachowania chroniące zdrowie związane z używaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, zwłaszcza internetu i urządzeń ekranowych. Pierwsze „Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej” przeprowadzono w listopadzie 2022 roku na reprezentatywnej grupie dorosłych użytkowniczek i użytkowników internetu w Polsce. Badanie przyniosło obraz poziomu higieny cyfrowej osób dorosłych, a wykorzystane w nim narzędzie badawcze udostępnione zostało publicznie w celach edukacyjnych – Test Higieny Cyfrowej można wykonać za darmo pod adresem www.higienacyfrowa.pl.

– Wyniki badań higieny cyfrowej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i otworzyły debatę publiczną na temat używania internetu i ekranów przez dorosłych, czego skrzętnie staraliśmy się jako społeczeństwo unikać w poprzednich latach – mówi Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” i autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. – Jednocześnie stale docierają do nas głosy ze strony szkół o zapotrzebowaniu na test higieny cyfrowej dla młodzieży szkolnej. Dlatego w tej edycji badań opracowujemy adaptację Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej w wersji dla osób w wieku 13-17 lat i po zakończeniu badań reprezentatywnych udostępnimy go do bezpłatnego użytku w formie testu.

Pracami zespołu badawczego kierują dra hab. Magdalena Woynarowska (Warszawski Uniwersytet Medyczny) i Magdalena Bigaj (Fundacja „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”). Skład zespołu w drugiej edycji badań tworzą prof. Mariusz Panczyk (Warszawski Uniwersytet Medyczny), dr Grzegorz Stunża (Uniwersytet Gdański) i dr Konrad Ciesiołkiewicz (Fundacja Orange). Recenzentem naukowym badania został dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM.

– Szczególną wartością tych badań jest ich edukacyjny charakter i utrzymanie ich w duchu psychologii pozytywnej, czyli koncentrowania się na mocnych stronach i kompetencjach badanych – mówi dr Konrad Ciesiołkiewicz, psycholog i prezes Fundacji Orange. – Samo wypełnienie Testu Higieny Cyfrowej pozwala poznać podstawowej jej zasady. Nie demotywuje, lecz wskazuje kierunki pracy. Edukacja na ten temat nie powinna wywoływać poczucia winy, lecz wspierać we wdrażaniu zdrowych nawyków i chroniących zachowań.

Badanie realizowane jest w ramach trwającego od 2022 roku projektu badawczego prowadzonego przez Fundację „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” i Fundację Orange. Wyniki drugiej edycji badania zaprezentowane zostaną w raporcie na początku 2025 roku. Wtedy też organizatorzy udostępnią bezpłatnie Test Higieny Cyfrowej dla młodzieży szkolnej. Więcej informacji o badaniach na www.higienacyfrowa.pl.

Mediateka

Udostępnij: Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

Informacje prasowe

Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

4 kwietnia 2024

Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

Orange zaprasza przedsiębiorców do udziału w loterii, w której można wygrać smartfony oraz vouchery na usługi pomagające w cyfrowym rozwoju biznesu. Chcąc powalczyć o nagrody wystarczy zamówić Internet Firmowy ze światłowodem. Dodatkowo, operator kontynuuje akcję, w której poleca urządzenia w supercenach.

Internet Firmowy to nie tylko najszybszy na rynku światłowód FTTH (według rankingu SpeedTest.pl za 2023 rok). To również wyróżniająca się na rynku oferta z dodatkowymi usługami, zapewniającymi bezpieczeństwo oraz kompleksowe rozwiązania dla biznesu, jak: CyberTarcza czy Wsparcie IT.

Cyfrowe nagrody przy zakupie Internetu Firmowego ze światłowodem jakości Orange

Orange wspiera klientów w drodze do cyfrowego rozwoju. Firmy, które zdecydują się podpisać nową umowę lub przedłużyć obecny dostęp do Internetu Firmowego ze światłowodem, mogą zarejestrować się w loterii. Należy to zrobić w okresie od 04.04.2024 r. do 09.06.2024 r. Do wygrania jest ponad 100 nagród o łącznej wartości 216 000 zł:

Nagroda I Stopnia: Voucher na 30 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda II Stopnia: Voucher na 20 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda III Stopnia: Voucher na 15 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda IV Stopnia: 10x smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda V Stopnia: 90x smartfon Samsung Galaxy A15

Voucher to kwota do wykorzystania na cyfrową rewolucję firmy. W ramach nagrody klient sam wybiera produkty ze sklepu Orange bądź usługi, które pomogą w digitalizacji jego biznesu. Może to być na przykład budowa strony www i sklepu online, reklama w internecie i mediach społecznościowych, urządzenia lub oprogramowanie dla firmy czy konsultacje z ekspertami Orange od cyfrowych rozwiązań. Szczegóły loterii znajdują się na: www.orange.pl/loteria-dla-firm .

Smartokazje ze sprzętami w supercenach, a nawet z drugim urządzeniem w prezencie

W wiosennym sezonie Orange kontynuuje cieszącą się popularnością akcję Cenowe smartokazje dla firm. To limitowana czasowo oferta, w której co 4 tygodnie zmieniane są urządzenia objęte niższą ceną. Można tu znaleźć atrakcyjne oferty smartfonów, tabletów, laptopów czy sprzętowe duety. W tej odsłonie – trwającej od 4 do 24 kwietnia – polecane są modele:

  • Drugie urządzenie w prezencie: Samsung Galaxy S23 FE 5G + Samsung Galaxy A15 5G za 65 zł + VAT/mies. i 1 zł na start z Planem Firmowym L
  • Drugie urządzenie w prezencie: Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256 GB + Samsung Galaxy Watch6 40 mm za 130 zł + VAT/mies. i 1 zł na start z Planem Firmowym XL
  • motorola moto g34 5G za 14 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym S
  • Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G za 38 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym M
  • Samsung Galaxy A55 5G za 46 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym M
  • iPhone 15 128 GB 5G za 94 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym XL
  • Router ZTE MC888 5G za 12 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Internetem Biurowym 5G Premium

 Więcej o nowej ofercie dla biznesu można dowiedzieć się na stronie, infolinii oraz w salonach.

Informacje o wiosennej promocji dla klientów indywidualnych, która równocześnie wystartowała, dostępne są na biurze prasowym Orange.

Mediateka

Udostępnij: Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

Informacje prasowe

Wiosenne nowości w ofercie Orange

4 kwietnia 2024

Wiosenne nowości w ofercie Orange

Orange wprowadza abonament 5G razem ze smartfonem 5G w promocyjnej cenie. Operator proponuje także superszybki światłowód.

Od 59 zł/mies. za abonament i telefon

Oferta abonamentu 5G razem ze smartfonem 5G to propozycja dla klientów, którym zależy na dostępie do najszybszego internetu 5G jakości Orange – na korzystnych warunkach, a jednocześnie szukają sprzętu w jak najniższej cenie. Podpisując umowę – na abonament w Planie XS na 24 miesiące – otrzymują: połączenia, SMS-y i MMS- y bez limitu w kraju i roamingu w UE oraz pakiet 5G danych w cenie od 45 zł/mies. Do abonamentu 5G można dobrać smartfon 5G – jeden z trzech promocyjnych modeli, każdy w superniskej racie, czyli 14 zł przez 36 miesięcy.

Do wyboru są smartfony:

  • motorola moto g34 5G 8/128 GB
  • Samsung Galaxy A15 5G 4/128 GB
  • Xiaomi Redmi 13C 5G 4/128 GB dostępny od 15.04.2024 r.

Abonament 5G razem z ratą za smartfon 5G można więc mieć już od 59 zł/mies. Dokupując następny numer z Planem XS i telefonem 5G, cena oferty promocyjnej będzie jeszcze niższa – od 39 zł/mies., ponieważ klient skorzysta z dodatkowej zniżki za łączenie usług w Orange (pod warunkiem terminowej płatności). Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów, podpisujących nową umowę z operatorem. Powyższe ceny abonamentów uwzględniają rabaty: za e-fakturę – odbierany co miesiąc w Mój Orange oraz zgody marketingowe. Szczegóły oferty na stronie: Abonament komórkowy – promocje | Orange Polska.

Orange inwestuje w rozwój nowoczesnej sieci mobilnej: zasięg sieci 5G jest już w 789 miastach i ponad 31 tys. miejscowości. Od stycznia tego roku operator oferuje także najszybszy mobilny internet 5G o prędkości nawet 1 Gb/s, który obecnie jest dostępny w 160 miastach i miejscowościach w kraju. Zasięg tej technologii jest cały czas zwiększany. Informacje o aktualnym zasięgu 5G w Orange można sprawdzić na: www.orange.pl/5G.

Światłowód jakości Orange – nawet do 8 Gb/s

Błyskawiczny, niezawodny internet to dziś podstawa. W Warszawie i Krakowie można od niedawna korzystać z ultraszybkiego światłowodu do 8 Gb/s, który spełni potrzeby nawet  najbardziej wymagających użytkowników, jeśli chodzi o prędkość przesyłania oraz pobierania danych, odtwarzania multimediów czy komfort surfowania po sieci. Zasięg usługi będzie rozszerzany o kolejne lokalizacje.

Nową prędkość światłowodu wspiera modem Funbox 10 – działający w technologii XGS-PON. Zapewni on w domu najlepszą bezprzewodową sieć w standardzie Wi-Fi 6E (trzy pasma: 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz), co umożliwia podłączenie i komfortowe korzystanie nawet 256 urządzeń w tym samym czasie. Modem nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest przyjazny środowisku – posiada tryby oszczędzania energii a obudowa oraz opakowanie wykonane są w 100% z materiałów z recyklingu. Światłowód o prędkości do 8 Gb/s jest dostępny od 195,02 zł/mies. (plus 4,99 zł/mies. za modem).

Światłowód Pro 2.0 za dodatkowe 35 zł/mies.

Klienci, którzy przeniosą swój abonament komórkowy do pakietu Love Mini ze Światłowodem Pro 2.0 otrzymają – za połączenie usług – rabat 40 zł/mies. (przez 12 mies.). To znaczy, że dopłacając do dotychczasowego rachunku jedynie 35 zł/mies., przez pierwszy rok, będą korzystać z dwóch usług, czyli: superszybkiego internetu oraz abonamentu komórkowego, za 89,99 zł/mies. W kolejnym roku umowy opłata wyniesie 129,99 zł/mies. Podane ceny uwzględniają rabaty za e-fakturę i zgody marketingowe.

Przez pierwsze 12 miesięcy użytkownicy otrzymują w prezencie wzmacniacz Smartbox Wi-Fi 6 (po roku płatny 4,99 zł/mies.). Zapewnia on lepszy zasięg i moc sygnału Wi-Fi w mieszkaniu. Promocja dostępna jest również przy przejściu na wyższe pakiety – Love Standard i Extra (bez Netflix), a także dla nowych klientów – zmieniających technologię 5G/LTE na światłowód. Szczegóły promocji, wraz z dokładnymi cenami, dostępne są na stronie, infolinii i w salonach.

Wiosenna oferta Orange trwa od 4 kwietnia do 07 czerwca 2024 roku (przy urządzeniach objętych rabatami – do wyczerpania zapasów). W tym samym czasie startuje również oferta skierowana do klientów biznesowych.

Mediateka

Udostępnij: Wiosenne nowości w ofercie Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej