Informacje prasowe

Orange Fab – wsparcie dla start-up’ów wkrótce także w Polsce

14 listopada 2013
Orange Fab – wsparcie dla start-up’ów wkrótce także w Polsce

Po sukcesie w Dolinie Krzemowej, Orange rozszerza „Orange Fab” - program wspomagający rozwój małych, innowacyjnych firm, tzw. start-up’ów. Od listopada mogą w nim uczestniczyć przedsiębiorcy z Francji oraz Południowo-Wschodniej Azji, a w pierwszej połowie 2014 roku będą mogły do niego dołączyć także firmy w Polsce. 

Uruchamiając Orange Fab - we Francji i Japonii (dla regionu Południowo-Wschodniej Azji), a wkrótce również w Polsce, Orange potwierdza swoją ambicję, by stać się inkubatorem przedsiębiorczości na skalę międzynarodową.

- Zapraszanie studentów, inżynierów, programistów, projektantów i przedsiębiorców do współpracy z Orange to ważny element naszej strategii otwartości na innowacje, pozwalającej wprowadzać je szybciej, sprawniej, zgodnie z naszą kulturą organizacyjną. Orange Fab jest jednym z elementów tego procesu”, mówi Stéphane Richard, Prezes Orange.

- Operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak Orange, przyspieszają wdrażanie nowej fazy konwergencji cyfrowej, dzięki bardzo szybkim usługom szerokopasmowym opartym na mobilnych sieciach 4G i technologii światłowodowej. Naszym zdaniem, ta korzystna sytuacja sprawi, że powstawać będą nowe start-upy, oferujące nowatorskie rozwiązania, w pełni wykorzystujące możliwości naszych sieci”, powiedział Vivek Badrinath, wiceprezes ds.  innowacji, marketingu i technologii Orange.

Orange Fab umożliwia start-up’om skupienie się na rozwoju, wdrażaniu usług na skalę światową oraz tworzeniu produktów i usług doskonalących obecne rozwiązania telekomunikacyjne. Aby im to umożliwić,  Orange łączy własne doświadczenie w branży telekomunikacyjnej z doświadczeniem mentorów wywodzących się z lokalnych ekosystemów technologicznych. Dostarcza im m. in.  wsparcia finansowego i logistycznego oraz ułatwia kontakty z ekspertami mogącymi wesprzeć ich w rozwinięciu własnego biznesu. Uczestnicy programu spędzą także dwa tygodnie w Orange Fab Silicon Valley - w Dolinie Krzemowej, gdzie spotkają się z amerykańskimi ekspertami i inwestorami.

Start-up’y we Francji mogą zgłaszać swoje kandydatury na stronie orangefab.fr do 31 grudnia 2013 r. Aby zgłosić kandydaturę, muszą zaprezentować istniejący produkt, już wdrożony lub w zaawansowanej wersji beta. Wskazane jest także, aby zgłaszany projekt nie korzystał jeszcze z funduszy inwestorów instytucjonalnych.

W Polsce Orange Fab zostanie uruchomiony w pierwszej połowie 2014 roku.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.orangefab.fr i na koncie Twitter @OrangeFabFr.

O firmie Orange:

Orange jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, z obrotami w wysokości 43,5 mld euro w roku 2012 . Zatrudnia 168 tys. pracowników (na dzień 30 czerwca 2013 r.) , z czego 103 tys. we Francji. Grupa, obecna w 32 krajach, obsługiwała na dzień 30 czerwca 2013 r ponad 231 mln klientów., w tym 174 mln użytkowników telefonii komórkowej i 15 mln odbiorców stacjonarnych usług szerokopasmowych na całym świecie. Orange jest także jednym ze światowych liderów w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych dla międzynarodowych przedsiębiorstw, pod marką Orange Business Services.

Orange notowana jest na NYSE Euronext Paris (symbol ORA) i na New York Stock Exchange (symbol ORAN).
Aby uzyskać więcej informacji (w Internecie i na komórce): www.orange.com, www.orange-business.com, www.orange-innovation.tv lub na Twitterze: @presseorange.
Orange i wszystkie inne produkty lub usługi Orange wymienione w niniejszym komunikacie są markami należącymi do Orange lub Orange Brand Services Limited.

Kontakt prasowy:

Vanessa Clarke, +44 78 18 84 88 48 vanessa.clarke@orange.com

Héloïse Rothenbühler, +33 1 44 44 93 93 heloise.rothenbuhler@orange.com


Informacje prasowe

Tablety dla każdego w świątecznych prezentach od Orange

08 listopada 2013
Tablety dla każdego w świątecznych prezentach od Orange

Świąteczna oferta Orange to wiele pomysłów na trafione prezenty, które cieszą podwójnie. Wystarczy kupić wybraną usługę stacjonarną lub mobilną, by do szybkiej Neostrady, wymarzonego smartfona albo modemu LTE dostać w prezencie nowoczesny tablet za symboliczną złotówkę. Oprócz niższych cen Neostrady czy bezpłatnych, nielimitowanych SMS-ów w Smart Planach nawet z niższym abonamentem, w świątecznych promocjach czekają też najnowsze smartfony dostępne wyłącznie w Orange, m. in:  Samsung Galaxy Core Plus, HTC Desire 300 oraz Nokia Lumia 625 w specjalnej edycji. Kupujący mobilny internet mogą zaś wybrać nowoczesny router do szybkiego, mobilnego internetu Huawei E5776.

Pentagram Tab 7.6 Dual Core lub Alcatel One Touch Evo7 to dwa nowoczesne tablety, które za symboliczną złotówkę dostaną klienci kupujący telefon komórkowy w świątecznej promocji Orange. Aby dostać tablet, wystarczy przenieść numer do Orange, przedłużyć dotychczasową lub podpisać nową umowę na minimum 24 miesiące, wybierając jeden z objętych promocją abonamentów w planach taryfowych - Smart Plan Multi lub Smart Plan Halo. Oprócz tabletu klienci mogą oczywiście wybrać jeden z nowoczesnych smartfonów dostępnych wyłącznie w świątecznej ofercie Orange już za 1 zł, np.: Samsung Galaxy Core Plus, HTC Desire 300 oraz Nokia Lumia 625 z dodatkową kolorową obudową gratis, a także nowości - Huawei Ascend G510 czy Sony Xperia E. Dodatkowym bonusem dla wszystkich klientów kupujących usługi telefonii komórkowej w ofertach Smart Plan Multi oraz Smart Plan Halo są bezpłatne, nielimitowane SMS-y w sieci mobilnej Orange, z których mogą korzystać przez cały czas trwania umowy.

Prezent w postaci tabletu za złotówkę otrzymają także klienci, zamawiający usługę internetu mobilnego Orange Free Net 89,90 z pakietem 35 GB danych, do wykorzystania co miesiąc, na wszystkich urządzeniach mobilnych. W zestawie, za 1 zł otrzymają także nowoczesny router Huawei E5776, dzięki któremu będą mogli wygodnie łączyć się z siecią i korzystać z najszybszych technologii mobilnego internetu – HSPA +DC oraz LTE.

Tablety za złotówkę czekają też na klientów zamawiających usługę internetu domowego, czyli Neostradę. Kupując ją w dowolnej opcji prędkości lub w zestawie z innymi usługami, np. jako Neostrada z Telewizją lub Neostrada z telefonem domowym czy w FunPack’u, klienci otrzymają tablet FunTab 10.1.

Zainteresowani internetem domowym mogą ponadto skorzystać  z innej świątecznej promocji, w której za Neostradę w opcji do 40 MB/s, przez pierwsze 6 miesięcy trwania umowy zapłacą tylko 49 zł miesięcznie. To tyle, ile kosztuje abonament w opcji 4 razy wolniejszej - do 10 MB/s. Odpowiednio niższe będą też ceny pakietów usług zawierających Neostradę w opcji prędkości do 40 Mb/s.

Ci, którzy lubią spędzać Święta przed telewizorem,  także znajdą coś dla siebie. W pakiecie  FunPack HD z szybkim internetem mogą kupić telewizję z bogatymi pakietami nc+ pełnymi filmowych i rozrywkowych atrakcji.

Orange przygotował świąteczną propozycję również dla klientów biznesowych. Oprócz najnowocześniejszych smartfonów w atrakcyjnych cenach np.: Sony Xperia Z1 i Xperia J, Samsung Galaxy Note 3 i Galaxy Core Plus oraz Nokia Lumia 1020 i Nokia 515, firmy znajdą w niej ofertę „Maksymalne Korzyści z Internetem”. Klienci przenoszący numer do Orange dla Firm  lub przedłużający dotychczasową umowę z abonamentem już za 60 zł (+ VAT), otrzymają co miesiąc 1200 minut na połączenia do wszystkich sieci, rozmowy bez ograniczeń w Orange i na stacjonarne oraz 2 GB na internet. Firmy, podobnie klienci indywidualni, będą mogły wybrać jeden z dwóch tabletów - Pentagram Tab 7.6 Dual Core lub Alcatel One Touch Evo7, które otrzymają w prezencie za symboliczną złotówkę (+ VAT).

Więcej informacji o ofercie świątecznej Orange można znaleźć na www.orange.pl i www.blog.orange.pl

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

W sumie fajny bonus na Święta z Orange na kartę

08 listopada 2013
W sumie fajny bonus na Święta z Orange na kartę

W świątecznej promocji Orange na kartę – „Zbieraj doładowania”, czekają prezenty w postaci nielimitowanych SMS-ów oraz nielimitowanych minut na połączenia do wszystkich sieci komórkowych. Aby je dostać wystarczy doładowywać konto dowolnymi, nawet najmniejszymi kwotami. Jeśli ich suma wyniesie przynajmniej 20 złotych, klient otrzyma pierwszy z trzech świątecznych bonusów. Wraz ze wzrostem sumy doładowań otrzyma kolejne prezenty o coraz wyższej wartości. „Zbieraj doładowania” to jedyna tego rodzaju oferta na rynku.

Zbieraj doładowania to unikalna promocja premiująca klientów oferty Orange na kartę, bez względu na wartość doładowań jakimi zwykle zasilają swoje konta. Jest dostępna od 8 listopada we wszystkich aktualnych taryfach oferty Orange na kartę: Orange Yes, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go, a także Orange Smart na kartę i Orange Free na kartę.

Bonusy są przyznawane za sumę wartości doładowań dokonanych w ramach promocji, niezależnie od ich liczby. Po osiągnięciu każdej z trzech, określonych sum, klient otrzymuje w prezencie kolejne, coraz atrakcyjniejsze bonusy, z których może korzystać do końca promocji, czyli do 14 stycznia 2014:

  • Suma doładowań: 20 zł = Nielimitowane SMS-y do Orange,
  • Suma doładowań: 35 zł = Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych,
  • Suma doładowań: 55 zł = Nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych.

Aby aktywować promocję wystarczy wysyłać SMS o treści START, pod bezpłatny numer 805 lub użyć krótkiego kodu: *101*72# i przycisk połączenia.

Klient, który aktywował promocje, w czasie jej trwania będzie otrzymywał po każdym doładowaniu aktualną informację, jaką kwotą powinien zasilić swoje konto, by otrzymać kolejny bonus.

Więcej informacji o ofercie Orange na kartę na www.orange.pl i www.blog.orange.pl

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top