Informacje prasowe

Orange funduje multimedialne pracownie internetowe

08 lutego 2012
Orange funduje multimedialne pracownie internetowe

Rusza ogólnopolska akcja społeczna Orange, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców powstaną internetowe Pracownie Orange. Celem akcji jest stworzenie społecznościom lokalnym wyjątkowego miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się i organizować życie publiczne. Program będzie trwał 2 lata. Zgłoszenia do akcji przyjmowane będą już od 13 lutego za pośrednictwem strony www.pracownieorange.pl

- W ramach akcji Pracownie Orange szukamy osób aktywnych, lokalnych animatorów, którzy widzą potrzebę zmian w swoim otoczeniu i mają pomysł na ożywienie swojej społeczności. Wiemy, że w wielu przypadkach potrzebują oni wsparcia z zewnątrz i inspiracji. Mamy nadzieję, że Pracownie Orange będą takim zastrzykiem energii, który pozwoli lokalnym społecznościom zrozumieć, że będąc razem i działając wspólnie mogą samodzielnie inicjować wiele pozytywnych zmian – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Internetowe Pracownie Orange, będą tworzyć sami mieszkańcy, zorganizowani w co najmniej 5 osobowe zespoły. Zespół wspólnie z lokalną instytucją posiadającą osobowość prawną zaproponują lokalizację Pracowni, przedstawią uzasadnienie jej utworzenia oraz plan na jej  wykorzystanie. Drugim elementem zgłoszenia jest przedstawienie pomysłu na ożywienie przestrzeni publicznej wokół Pracowni.

Do końca czerwca Orange zrealizuje 50 najciekawszych projektów.

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu, Orange zadba o wsparcie techniczne Pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo, każda Pracownia Orange zostanie wyremontowania i komfortowo umeblowana.

Docelowo Pracownie Orange mają służyć mieszkańcom jako otwarta i dostępna dla każdego przestrzeń sprzyjająca spontanicznej wymianie pomysłów, zachęcająca do wspólnego spędzania czasu i współdziałania. Co ważne, o ostatecznym przeznaczeniu Pracowni zadecydują sami mieszkańcy zgodnie z aktualnymi potrzebami swojej społeczności. To od nich będzie zależeć, czy Pracownia posłuży jako miejsce rozrywki, centrum edukacji, interaktywna biblioteka czy po prostu ośrodek działań twórczych.

Pracownie Orange to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Orange ułatwia bycie razem, tworzenie wspólnych idei, ich realizowanie i tym samym, zmienianie otaczającego świata na lepsze.

Aplikacja zgłoszeniowa, regulamin oraz szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl


Informacje prasowe

Fundacja Orange głównym partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu

07 lutego 2012
Fundacja Orange głównym partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu

7 lutego ponad 70 państw na całym świecie obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Zaś głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Tegoroczne hasło DBI brzmi „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”. Z badań przeprowadzonych w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wśród dzieci w wieku 9-16 lat wynika, że co trzeci rodzic nigdy nie tłmaczył dziecku zasad bezpiecznego surfowania i nie jest w stanie wesprzeć dziecka w trudnościach korzystania z Internetu. Aż 58% badanych nigdy nie korzystało z Internetu przy udziale rodziców.

Organizatorem wydarzeń jest już od 2005 roku Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Siec Komputerowa (NASK) ORAZ Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Corocznie realizowane sa przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa dzieci online przez szkoły, biblioteki, domy kultury i inne ośrodki lokalne w całym kraju. Organizatorzy rejestrują ponad tysiąc tematycznych imprez. A wśród zarejestrowanych na www.dbi.pl i zrealizowanych do końca lutego wybierane są 3 najlepsze, które otrzymają tablice multimedialne ufundowane przez Fundację Orange. Na pozostałe szkoły, ośrodki czekają dziesiątki innych nagród od partnerów DBI 2012. Jedną z nich jest przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa w Internecie przegotowane przez grupę teatralna Zygzaki.

Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Przygotowany na ten temat spot promocyjny opiera się na motywie wspólnego poznawania wirtualnego świata przez młodych i osoby starsze. Spot dostępny na http://dbi.saferinternet.pl/art_dbi/multimedia.html


Informacje prasowe

Orange ma plany taryfowe Korzystne dla Firm

06 lutego 2012
Orange ma plany taryfowe Korzystne dla Firm

Orange dla Firm - lider rynku w segmencie SOHO* - wprowadza nową ofertę planów abonamentowych i mix dla firm. Plany Korzystne dla Firm, to pięć planów abonamentowych, cztery plany mix oraz bogaty wybór bezpłatnych i płatnych usług dodatkowych. Zawierają one nowe, niedostępne dotąd na rynku rozwiązania, dzięki którym można elastycznie korzystać z wielu usług. Razem z nowymi planami Orange oferuje nowoczesne smartfony w najlepszych cenach na rynku.

Plany Korzystne dla Firm zastępują dotychczasową ofertę abonamentową dla klientów biznesowych Orange. Dają unikalną możliwość bezpłatnych zmian usług otrzymywanych w abonamencie, w czasie, kiedy są im potrzebne.

W zależności od opcji planu taryfowego, klienci mogą wybrać od jednej do czterech bezpłatnych usług dodatkowych, które mogą zmieniać co miesiąc, optymalizując swoje koszty.

Do wyboru są:

 • Bezpłatne rozmowy w Orange – bezpłatne połączenia nawet do wszystkich w Orange,
 • Bezpłatne SMS-y w Orange – bezpłatne SMS-y nawet do wszystkich w Orange,
 • Internet w telefonie - do 4 GB miesięcznie na transmisję danych,
 • Wybrane Kraje - 50 proc. tańsze połączenia nawet do 3 wybranych krajów.

Szczegóły cenowe oferty abonamentowej prezentuje poniższa tabela (ceny + VAT):

plan taryfowy

Plan Korzystny 150

Plan Korzystny 450

Plan Korzystny 900

Plan Korzystny 1800

Plan Korzystny 3000

abonament miesięczny

32 zł

65 zł

110 zł

190 zł

300 zł

łączna liczba minut w

abonamencie

150

450

900

1800

3000

minuta połączenia w abonamencie

0,21 zł

0,14 zł

0,12 zł

0,11 zł

0,10 zł

minuta połączenia po wykorzysta-niu minut z abonamentu

0,29 zł

0,24 zł

stawka za minutę do sieci Play

0,55 zł

stawka za SMS

0,18 zł

bezpłatne usługi do wyboru

Bezpłatne Połączenia w Orange

1 numer

2 numery

wszystkie numery w Orange

Bezpłatne SMS-y w Orange

1 numer

2 numery

3 numery

4 numery

wszystkie n-ry

Internet w telefonie

175 MB

400 MB

1 GB

2 GB

4 GB

Wybrane Kraje

1 kraj

2 kraje

3 kraje

Liczba usługi do wyboru

1

2

3

wszystkie

Stawka za minutę połączenia w abonamencie oraz po jego wykorzystaniu oznacza stawkę za minutę połączenia do sieci T-Mobile, Plus, Orange, Cyfrowy Polsat i na numery stacjonarne. Bezpłatna zamiana usług możliwa jest raz w miesiącu. Opłata za zmianę wybranych numerów w usługach Wybrane Kraje, Bezpłatne Połączenia w Orange, Bezpłatne SMS-y w Orange wynosi 5 zł (6,15 zł z VAT).

Klienci korzystający z usługi Wybrane Kraje zyskują 50% tańsze połączenia do 3 wybranych krajów Unii Europejskiej oraz innych krajów, takich jak: Andora, Argentyna, Australia, Brazylia, Chile, Chiny, Chorwacja, Egipt, Hongkong, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Korea Płd., Monako, Norwegia, Nowa Zelandia, Peru, Rosja, RPA, San Marino, Singapur, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Ukraina, USA.

Klienci wybierający Plany Korzystne dla Firm mogą skorzystać także z oferty bez telefonu. Otrzymają w niej dodatkowy pakiet minut na cały czas trwania umowy:

 • 20 proc. więcej minut do wszystkich – przy umowie na 12 miesięcy,
 • 30 proc. więcej minut do wszystkich – przy umowie na 24 miesiące.

Przedłużający umowę zyskają dodatkowo niższe stawki na połączenia, większe pakiety minut na rozmowy do wszystkich sieci, a w ofercie bez telefonu jeszcze więcej minut na cały czas trwania umowy:

 • 25 proc. więcej minut do wszystkich – przy umowie na 12 miesięcy,
 • 35 proc. więcej minut do wszystkich – przy umowie na 24 miesiące.

Oferta dla klientów przedłużających umowę (ceny + VAT):

plan taryfowy

Plan Korzystny 150

Plan Korzystny 450

Plan Korzystny 900

Plan Korzystny 1800

Plan Korzystny 3000

abonament miesięczny

32 zł

65 zł

110 zł

190 zł

300 zł

łączna liczba minut w

abonamencie

150

165

450

495

900

990

1800

1980

3000

3300

minuta połączenia w ramach abonamentu

0,21 zł

0,19 zł

0,14 zł

0,13 zł

0,12 zł

0,11 zł

0,11 zł

0,10 zł

0,10 zł

0,09 zł

 

Oprócz bezpłatnych usług do wyboru, w ofercie abonamentowej można dokupić dodatkowo:

 • pakiety transmisji danych – miesięczne lub jednorazowe pakiety na transmisję danych

w telefonie,

 • Rozmowy bez Końca w Orange – bezpłatne rozmowy z ponad 14 mln klientów Orange w Polsce, od 1zł + VAT miesięcznie (15 zł + VAT w najniższym planie abonamentowym),
 • Rozmowy Stacjonarne bez Końca – rozmowy za 0 zł z numerami stacjonarnymi od 1 zł + VAT miesięcznie,
 • Bezpłatne SMS-y z Wybranymi Numerami – SMS-y za 0 zł z wybranymi numerami w Orange. Abonament za każdy wybrany numer – 3 zł +VAT.

Klienci preferujący rozwiązania oparte na planach taryfowych w opcji Mix, mogą wybrać ofertę Mix Korzystny dla Firm, w której otrzymają atrakcyjną stawkę 0,18 zł +VAT za minutę połączenia oraz do 555 minut na połączenia, co miesiąc:

plan taryfowy

Mix Korzystny 15

Mix Korzystny 25

Mix Korzystny 50

Mix Korzystny 100

abonament miesięczny

15 zł

25 zł

50 zł

100 zł

łączna liczba minut

w abonamencie

52

86

250

555

stawka za minutę połączenia ramach abonamentu

0,29 zł

0,20 zł

0,18 zł

(Pozostałe składniki cenowe, analogicznie jak w ofercie abonamentowej).

 

Oprócz tego klienci planów Mix Korzystny mogą skorzystać z usług dodatkowych:

 • Pakiet 100 – 100 minut do wszystkich za 15 zł + VAT miesięcznie,
 • Pakiet 1000 – 1000 SMS-ów do Orange za 10 zł +VAT miesięcznie.

 

Z nowymi planami taryfowymi, Orange oferuje nowoczesne smartfony w najlepszych cenach na rynku. Do wyboru są m. in:- Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 710, HTC Sensation XL oraz Samsung GALAXY SII.

Przykładowe ceny (+VAT):

Telefon/oferta

Mix Korzystny 15

Mix Korzystny 25

Plan

Korzystny 150

Mix Korzystny 50

Plan Korzystny 450

Mix Korzystny 100

Plan Korzystny 900

Plan Korzystny 1800

Plan Korzystny 3000

Z umową na 36 m-cy
Nokia Lumia 800

1979 zł

1319 zł

1179 zł

899 zł

849 zł

539 zł

129 zł

1 zł

1 zł

Nokia Lumia 710

1249 zł

769 zł

639 zł

349 zł

309 zł

1 zł

1 zł

1 zł

1 zł

HTC Sensation XL

2239 zł

1429 zł

1249 zł

899 zł

849 zł

399 zł

249 zł

1 zł

1 zł

Samsung I9100 Galaxy S II

2049 zł

1469 zł

999 zł

949 zł

679 zł

129 zł

49 zł

1 zł

1 zł

Z umową na 24 m-ce
Nokia Lumia 800

1979 zł

1349 zł

1179 zł

1099 zł

869 zł

539 zł

439 zł

1 zł

1 zł

Nokia Lumia 710

1249 zł

799 zł

639 zł

549 zł

329 zł

1 zł

1 zł

1 zł

1 zł

HTC Sensation XL

2239 zł

1579 zł

1439 zł

1399 zł

1049 zł

689 zł

459 zł

19zł

1 zł

Samsung I9100 Galaxy S II

2049 zł

1399 zł

1099 zł

1149 zł

849 zł

429 zł

349 zł

69 zł

1 zł

 

* * *

Wprowadzenie nowych planów dla firm będzie wsparte multimedialną kampanią reklamową w TV, prasie, radiu, outdoorze i internecie.

Regulamin i pozostałe szczegóły oferty są dostępne na www.orange.pl/dlafirm

 

* - Wg badania,TNS Pentor; grudzień 2011

Scroll to Top