Informacje prasowe

Orange i Przyjaciele zebrali dla dzieci 20 600 zł

06 grudnia 2009
Orange i Przyjaciele zebrali dla dzieci 20 600 zł

Z okazji Mikołajek piłkarska drużyna Orange i Przyjaciele prowadzona przez Pawła Janasa rozegrała mecz charytatywny z Reprezentacją Dziennikarzy Polskich. Gracze zebrali 20 600 zł złotych dla dzieci z warszawskiego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny "Koło".

Już po raz piąty drużyna Orange i Przyjaciele rozegrała mecz z Reprezentacją Dziennikarzy Polskich. W tym roku zawodnicy podnieśli „poprzeczkę" meczu. By jeszcze więcej środków trafiło na pomoc dzieciom, każdy „wybiegany" przez graczy kilometr zwiększał wkład w organizację ferii zimowych dla wychowanków ośrodka „Koło". Wszystko za sprawą pedometrów - urządzeń, które umożliwiły zliczenie 103 kilometrów przebiegniętych przez zawodników.

Emocjonujący pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny Orange i Przyjaciele, która wygrała 6:3. Oczywiście nie sam wynik był tu najważniejszy, a wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że spotkali się przede wszystkim by pomóc dzieciom.

Drużynę „Orange i Przyjaciele" poprowadził Paweł Janas, były trener Piłkarskiej Reprezentacji Polski, aktualnie szkoleniowiec Widzewa Łódź. W jej składzie grali m.in. Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Stefan Majewski, były selekcjoner kadry, Dickson Choto - obrońca Legii Warszawa oraz pracownicy i przyjaciele Orange.

Trenerem Reprezentacji Dziennikarzy Polskich był Wojciech Jagoda, który specjalnie na to spotkanie powołał najlepszych piłkarzy spośród dziennikarzy, m.in. Sergiusza Ryczela (nSport), Dariusza Tuzimka (nSport) i Roberta Błońskiego (Gazeta Wyborcza).


Informacje prasowe

Orange Labs w Polsce

04 grudnia 2009
Orange Labs w Polsce

3 grudnia Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy TP dołączyło do Orange Labs Grupy France Telecom i wzmocniło międzynarodowe grono Laboratoriów. Centrum będzie kontynuować prace nad innowacyjnymi usługami i rozwiązaniami teleinformatycznymi dla Grupy TP, będzie również realizować międzynarodowe projekty.

 „Jako Orange Labs Warsaw będziemy bliżej współpracować ze wszystkimi jednostkami R&D w Grupie FT. Pozwoli to na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału jako jednostki badawczo-rozwojowej, zapewni lepszą synergię między prowadzonymi projektami, a także przyczyni się do stałego rozwoju naszych kompetencji” – powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Pionu Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy TP

W laboratoriach Centrum powstało m.in. rozwiązanie, które pozwala na świadczenie najszybszych w Polsce usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (do 50 Mb/s) przy jednoczesnym korzystaniu z telewizji w rozdzielczości HD. Centrum, wspólnie z Politechniką Łódzką, opracowało program B-Link, który umożliwia korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnych ruchowo, wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami.

Centrum blisko współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju, z którymi wspólnie realizuje projekty badawczo-rozwojowe z zakresu e-Zdrowia, robotyki, oraz jakości sieci i ma na swoim koncie już zgłoszeń 27 patentowych.

W sieci Orange Labs Grupy France Telecom działa obecnie 15 jednostek badawczo rozwojowych i laboratoriów Orange w dziewięciu państwach na czterech kontynentach (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Chiny, Japonia, Egipt, Jordania oraz Stany Zjednoczone). W Laboratoriach pracuje blisko 350 pracowników, specjalizujących się w pracach badawczo - rozwojowych, marketingu i promocji. W ciągu roku Orange Labs oddają ok.350 opatentowanych usług i systemów.


Informacje prasowe

Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

04 grudnia 2009
Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

Orange proponuje bezpieczne dla środowiska rozwiązanie problemu zużytych telefonów komórkowych. W wybranych salonach operatora rozpoczyna się właśnie pilotażowy skup starych, używanych aparatów niezależnie od marki czy sieci, z której pochodzą. Za działającą komórkę można dostać co najmniej 50 złotych. Oprócz klientów na akcji zyska środowisko naturalne. Do gleby i wody nie trafią metale ciężkie zawarte w bateriach i akcesoriach telefonicznych.

Nieużywane komórki są najczęściej chowane do szuflady, a stamtąd zwykle trafiają do kosza i zwiększają ilość niebezpiecznych odpadów na wysypiskach śmieci. Każdy wyrzucony na śmietnik telefon stanowi zagrożenie dla środowiska. Metale ciężkie, jak ołów czy rtęć zawarte w bateriach telefonów i ich akcesoriach, mogą skazić nawet 400 l wody lub 1 m³ gleby.

Rozwiązaniem problemu jest recykling sprzętu elektronicznego. Pozwala na zutylizowanie niebezpiecznych składników tak, by nie zanieczyszczały środowiska. Zmniejsza też ilość odpadów na wysypiskach i pozwala uzyskać surowce bez konieczności ich wydobycia.

Orange chce rozwiązać problem starych telefonów komórkowych. Za każde działające urządzenie, operator zapłaci właścicielowi co najmniej 50 złotych. W salonie można nieodpłatnie zostawić również niedziałające komórki. Zebrane telefony dostaną „drugie życie" i dzięki temu nie wyrządzą szkody środowisku.

Akcja pod hasłem „Stary telefon ciągle w cenie" będzie prowadzona w wybranych salonach Orange:

  • w Warszawie przy Al. Niepodległości 34/40,
  • we Wrocławiu przy Pl. Piłsudskiego 13,
  • w Chorzowie przy ul. Wolności 29.

Jeśli wyniki akcji będą zachęcające, operator rozważy rozszerzenie akcji na kolejne salony.

Regulamin akcji, spis skupowanych modeli oraz lista salonów są dostępne na stronie www.orange.pl.

Scroll to Top