Informacje prasowe

Orange i TP partnerami UEFA EURO 2012™

19 stycznia 2011
Orange i TP partnerami UEFA EURO 2012™

Orange dołączył do prestiżowej grupy globalnych marek - oficjalnych sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012™, które w czerwcu i w lipcu następnego roku będą odbywać się w Polsce i na Ukrainie.Tonajwiększy projekt sponsoringowy w historii Orange, obejmujący 11 europejskich krajów. Orange wspólnie z UEFA stworzą na potrzeby Mistrzostw oficjalną aplikację mobilną i udostępnią ją w 11 krajach Europy. Telekomunikacja Polska i Orange będą oficjalnymi partnerami technologicznymi UEFA Euro 2012™ i dostarczą kompletne rozwiązania telekomunikacyjne oraz niezbędną infrastrukturę w Polsce.

Partnerstwo z UEFA jest ukoronowaniem długoletniego zaangażowania Orange i TP we wspieranie sportu. Dzięki nim, te emocjonujące rozgrywki będą mogli śledzić fani futbolu na całym świecie.

- To dla nas powód do dumy, że Telekomunikacja Polska i Orange włączą się w UEFA EURO 2012™ dostarczając rozwiązania technologiczne. Mamy kompetencje by zapewnić UEFA kompleksową obsługę teleinformatyczną na najwyższym, światowym poziomie. Zdaliśmy już pierwszy test, jakim było wsparcie losowania grup eliminacyjnych w Warszawie. Razem z UEFA zapewnimy na potrzeby Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej komunikację i transmisje danych pomiędzy oficjalnymi miejscami turnieju, w tym pomiędzy tymi najważniejszymi - stadionami i Międzynarodowym Centrum Nadawczym. Planujemy też wydzielić odrębną sieć na potrzeby EURO 2012. Inwestycje w EURO 2012, to inwestycje w nasz rozwój i rynkową przyszłość.  Ale to także umożliwienie naszym Klientom, wszystkim miłośnikom piłki nożnej, wspólnego przeżywania emocji piłkarskiego święta. Jestem przekonany, że partnerstwo pomiędzy UEFA, TP i Orange przyczyni się do sukcesu tego historycznego dla Polski wydarzenia – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Futbolem pasjonuje się wielu naszych klientów, dlatego stworzymy im możliwość śledzenia Mistrzostw w internecie i w telefonach komórkowych Orange, we wszystkich krajach europejskich, w których marka Orange jest obecna. Specjalnie na tę okazję przygotujemy usługi i treści multimedialne, by mogli oni w pełni przeżywać emocje związane z Mistrzostwami.

Olaf Swantee, Wiceprezes Orange France - Telecom powiedział: “To jest bardzo ważne i emocjonujące wydarzenie dla Orange - nasz dotychczas największy europejski projekt sponsoringowy. Potwierdza on siłę naszej marki i wzrost jej znaczenia w całej Europie. Zarówno dla nas jak i dla UEFA najważniejszą wartością są ludzie. Dlatego doskonale się rozumiemy i wspólnie zapewnimy naszym klientom i fanom futbolu dostęp do tego, co kochają.

David Taylor, Dyrektor Generalny UEFA Events SA powiedział: “Bardzo się cieszymy, że możemy przywitać Orange i TP w gronie sponsorów UEFA EURO 2012™. Oczekujemy, że mistrzostwa EURO 2012 będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem i cieszymy się, że to prestiżowe współzawodnictwo europejskich drużyn narodowych odbędzie się w Polsce i na Ukrainie. Dla UEFA, jako producenta sygnału telewizyjnego (Host Broadcaster), niezwykle ważne są usługi najwyższej klasy dostarczane przez TP i Orange, naszych partnerów technologicznych, aby móc dostarczać na żywo sygnał z polskich stadionów do naszych partnerów medialnych, a dzięki nim, do fanów futbolu na całym świecie. Ponadto, różnorodne usługi Orange specjalnie przygotowane dla klientów w związku z UEFA EURO 2012™ zapewnią fanom w krajach Orange nowe sposoby przeżywania i dzielenia się emocjami związanymi z tą największą rywalizacją narodowych drużyn europejskich.

Szczegóły działań w poszczególnych krajach zostaną wkrótce doprecyzowane, jednak ich kluczowym elementem będą konkursy, w których nagrodami będą bilety na mistrzostwa i  gadżety z łączonym logotypem Orange i EURO, a także dostęp do unikalnych multimedialnych treści związanych z EURO 2012. Ponadto, w oficjalnej mobilnej aplikacji znajdą się multimedialne treści przygotowane specjalnie we współpracy z UEFA.

- Poprzednie mistrzostwa - UEFA EURO 2008™ były transmitowane w 231 krajach na całym świecie, w sumie oglądało je 1,4 mld widzów. Każdy mecz zgromadził średnio 147 milionową widownię. Chcemy, aby dzięki naszemu pakietowi sponsorskiemu nasi klienci poczuli się uczestnikami tego wydarzenia. Chcemy tworzyć więź pomiędzy naszą marką a naszymi klientami oferując im atrakcyjne produkty i usługi związane z jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie – powiedziała Severine Legrix De La Salle, Wiceprezes ds. marki Orange.

Umowa obejmuje Polskę, Hiszpanię, Francję, Wielką Brytanię, Słowację, Rumunię, Austrię, Luksemburg, Mołdawię, Szwajcarię i Armenię. W ramach umowy Orange otrzymał prawa do organizowania promocji z biletami na mecze oraz do tworzenia produktów z wykorzystaniem łączonego logo Orange i UEFA. Marka Orange będzie również widoczna m.in. na stadionach podczas meczów, na biletach, podczas wielu wydarzeń poprzedzających mistrzostwa, a także w zakładce EURO 2012 na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

* * * *

Dzięki TP i Orange polscy kibice będą mogli zrobić sobie zdjęcie z trofeum Mistrzostw Europy i oficjalnymi Maskotkami EURO 2012. Te i inne atrakcje czekać będą w namiocie przed PKiN w Warszawie (od strony Al. Jerozolimskich) w dniach 20-21 stycznia w godz. 16.00 – 20.00, a 22 – 23 stycznia w godz. 10.00 – 16.00.


Informacje prasowe

Najszybszy mobilny internet w Polsce już w Orange

19 stycznia 2011
Najszybszy mobilny internet w Polsce już w Orange

Orange uruchomił technologię HSPA+ DC umożliwiającą mobilny dostęp do internetu z prędkością do 42 Mb/s. To najszybsza, dostępna w Polsce technologia mobilnej transmisji danych, z której mogą już korzystać między innymi mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Poznania oraz aglomeracji katowickiej.

Technologia HSPA+ DC  (High Speed Packet Acces+ Dual Carrier) polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch kanałów transmisji HSPA, o szerokości pasma 5 MHz. Umożliwia to osiągnięcie transferu danych z prędkością do 42 Mb/s - przy pobieraniu danych przez użytkownika oraz 5,7 Mb/s - przy wysyłaniu danych do sieci. Docelowo prędkość wysyłania danych do sieci zostanie zwiększona do 11 Mb/s.

W chwili uruchomienia HSPA+ DC, jej usługi są już dostępne za pośrednictwem 648 stacji bazowych, na terenie 24 miast Polski. W zasięgu znajduje się ponad 11 proc. mieszkańców kraju. Do końca bieżącego roku zasięg zostanie zwiększony do 60 procent.

Z najszybszej w Polsce, mobilnej transmisji danych mogą aktualnie korzystać wszyscy abonenci usług mobilnego internetu: Orange Free, Business Everywhere i Orange Free na kartę, niezależnie od opcji wykupionej usługi. HSPA+ DC jest też dostępna dla wszystkich klientów posiadających aktywną kartę SIM Orange, a opłaty za korzystanie z transmisji danych HSPA+ DC nie różnią się od standardowych. Możliwość korzystania z technologii HSPA+ DC dla wszystkich klientów Orange ma charakter testowy. Docelowo zastąpi ją oferta komercyjna, w której dostęp do HSPA+ DC będzie ograniczony do ofert internetowych.

Jedynym warunkiem korzystania z najwyższych prędkości mobilnego internetu jest posiadanie sprzętu zdolnego do transmisji danych z prędkością do 42 Mb/s – modemu, telefonu lub laptopa. Modemy pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości nowej technologii pojawią się w ofercie Orange już w lutym b.r. Jako pierwszy, dostępny będzie Huawei E372. Będzie można go kupić już od 1 zł wraz z usługami abonamentowymi - Orange Free, dla klientów indywidualnych i Business Everywhere, dla firm. Zamówienia na modemy można składać za pośrednictwem strony www.orange.pl już od jutra (20 stycznia).

Pierwsze nadajniki HSPA+ DC w sieci Orange uruchomiono testowo w październiku 2010 r. w Krakowie.

Wykaz miast znajdujących się w zasięgu HSPA+ DC - stan na 19 stycznia 2011 r.

Miasto Powiat Województwo
Siechnice WROCŁAWSKI DOLNOŚLĄSKIE
Wrocław WROCŁAW DOLNOŚLĄSKIE
Liszki KRAKOWSKI MAŁOPOLSKIE
Wieliczka WIELICKI MAŁOPOLSKIE
Kraków KRAKÓW MAŁOPOLSKIE
Będzin BĘDZIŃSKI ŚLĄSKIE
Czeladź BĘDZIŃSKI ŚLĄSKIE
Gierałtowice GLIWICKI ŚLĄSKIE
Mikołów MIKOŁOWSKI ŚLĄSKIE
Bytom BYTOM ŚLĄSKIE
Chorzów CHORZÓW ŚLĄSKIE
Gliwice GLIWICE ŚLĄSKIE
Katowice KATOWICE ŚLĄSKIE
Mysłowice MYSŁOWICE ŚLĄSKIE
Ruda Śląska RUDA ŚLĄSKA ŚLĄSKIE
Siemianowice Śląskie SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE ŚLĄSKIE
Sosnowiec SOSNOWIEC ŚLĄSKIE
Świętochłowice ŚWIĘTOCHŁOWICE ŚLĄSKIE
Zabrze ZABRZE ŚLĄSKIE
Luboń POZNAŃSKI WIELKOPOLSKIE
Poznań POZNAŃ WIELKOPOLSKIE
Szczecin SZCZECIN ZACHODNIOPOMORSKIE
Tychy - zasięg częściowy TYCHY ŚLĄSKIE
Dąbrowa Górnicza - zasięg częściowy DĄBROWA GÓRNICZA ŚLĄSKIE


Informacje prasowe

TPSA reaction on GN’s press releases

18 stycznia 2011
TPSA reaction on GN’s press releases

In the last couple of days, DPTG has started a series of enforcement proceedings in countries where TPSA has no relevant assets. These actions have not lead to any financial gain for DPTG. The only purpose of these propaganda initiatives is to force TPSA to acquiesce in the partial award rendered on 24 August 2010. They are, however, no threat and do not impress TPSA. TPSA, in due course, will assert its rights in the best interest of its shareholders in particular in the setting aside proceedings pending at the Vienna Commercial Court and at the competent Polish courts.

Scroll to Top